2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bende biberonu lansinoh aldım ikisi arasında kalmıştım. Bebeklerin bu kadar seçici olduklarını hiç bilmiyordum. 😅
Benim anlamadığım çevremde ve eski mahallemizde mesela komşuların bebeklerini hatırlıyorum, 10 20 liralık isimsiz emzikleri biberonlari cuk cuk emiyolardi valla😃 şimdinin bebekleri bı acaip😬

Ben yeni birşey pek almadım kızımdan kalanlar var ilk aylar için. Yaz içinde sonra alışveriş yaparım diye düşündüm. Kızım çok minyondu atıyorum 3 aylık kıyafetler 3 aylıkken büyük gelebiliyordu. O yüzden önceden almak istemedim bu sefer
Bende bu kadar hazırlık yaptıktan sonra boşa gitmesin diye 2. bebeği düşünebilirim😊

Benim anlamadığım çevremde ve eski mahallemizde mesela komşuların bebeklerini hatırlıyorum, 10 20 liralık isimsiz emzikleri biberonlari cuk cuk emiyolardi valla😃 şimdinin bebekleri bı acaip😬
Ya bizde eczaneden alıyoduk kardeşime eczacı ne verirse. Ne zaman herşeyin ayrı marka modeli çıktı ben bu konulara çok uzaktım. Biberonda hepsini kullanıyolardı şimdi onu almadı, bunu istemedi diye yorum yapmış anneler.

Benimde bugün kontrolüm vardı bebeğin yüzünü çok net gördüm içimde kelebekler uçuştu resmen 🤗 Bana da çok benziyor. Bazı sevmediğim aile üyeleri var onlara benzer diye korkuyodum bugün içim rahat etti 😂

Valla benimde ağlatmaya hiç niyetim yok sütüm olmazsa mamada vericem. Emzik tutarsa onuda vericem. Sarılık olmasından iyidir. Emzikten mama konusuna alakasız bir geçiş yaptım. 😁
Valla zaten sana tek tavsiyem o yönde.
Kulaklarını herkese herşeye tıka.
Yoksa pskolojin bozulur işler sarpa sarar(tecrübe ile sabit)
Anne sütü elbet ilk sırada.ama olmuyosada ne kendini ne bebeği ne de memelerini zorla😊
Ben sarılık yaptım bebeğimi milletin meme baskısından.
Busefer asla izin vermeyeceğim buna

Valla zaten sana tek tavsiyem o yönde.
Kulaklarını herkese herşeye tıka.
Yoksa pskolojin bozulur işler sarpa sarar(tecrübe ile sabit)
Anne sütü elbet ilk sırada.ama olmuyosada ne kendini ne bebeği ne de memelerini zorla😊
Ben sarılık yaptım bebeğimi milletin meme baskısından.
Busefer asla izin vermeyeceğim buna
aynen öyle size katılıyorum. Her anne ister emzireyim bebeğime sütüm yetsin. Bazı faktörlerden yetmeyebiliyor. Sarılık geçirmesi aç kalması daha mı iyi? Ablam da bebeğine anne sütü ve mamayı birlikte verdi 1.5 sene emdi gayette yeğenim

Kızlar emzikten bahsedilmis kızımda avent free flow kullanmıştım hastanede doktor emme refleksini kontrol etmek için istemişti hatta yanında varsa ver demişti evde de devam etmiştim 33 ay emzik kullandı kızım meme reddide yasamadik sukur hatta günde gece uykuya gecmeden önce bir kere olmak üzere avent natural biberonda mamada verdim ilk 6 ay ilk iki hafta sarılık olmasın aç kalmasın diye üç sefer veriyordum mamayı ,aç kalıp sarılık olacagina mama vermek daha mantıklı gelmişti mama benim için tüüü kaka değil sonrasında 28 ay emdi zaten, herkeste farklıdır tabi ama emzik bizde diş yapısında da çene yapisindada bir deforme yapmadı emzik olmasaydı ne yapardım bilmem hatta kızımin son diş kontrolünde doktoru gördüğüm en güzel süt dişleri olabilir demişti çok mutlu etmişti beni ben dişten çok muzdaribim çünkü

Şimdide emzik alacağım e bebeke gittiğimde avent yok temin edemiyoruz demişti civilde de pembesi vardı sadece şimdi trendyola baktimda indirimler var kararsız kaldım free flowdan memnundum her emziğin kendine ait kapağı vardı kızımda ultra air modeli yoktu sanırım onlarda da indirim var şu an ama arada normalde baya fiyat farkı oluyor takip ettiğim kadarıyla ultra air ve free flow arasında ne fark varki acaba uçları aynıysa daha uygununu almak daha avantajlı
Uçları çok az fark ediyor ama fark var. Ben soldaki mavi kırmızının aynısını oğlumda kullandım daha küçük daha kibar diğerine göre. Uç yapısı da kibar evet bizimkisi kapaklıydı ikisi de. Diğerinde yok diye hatırlıyorum onun büyük bedeninin farklı desenini almıstım ben. Tavsiyemi sorarsan soldaki daha uygun yenidoğana biz çok memnun kaldık doğurduğum günün gecesi kullanmaya başladık 2yaşıba gelmeden de emziğini kendi isteği ile bıraktı. Hiç kusması da olmadı bu yüzden emdiği hiç israf olmadı

Kızlar benim gibi doğumu düşününce ateş basıp terleyen varmı?ki ilk doğumum çok rahat geçmişti sanırım korkum bu yüzden , ya busefer öyle olmazsa diye düşünüyorum.
Gerçi nekadar korksamda o gün bi an önce gelsin artık istiyorum.
Aşırı yoruldum hamilelikten ,enazından hayırlısı ile iyileşme süreci başlamış olur.
İnşallaj sabrımızın sonu selamet olur hepimizinde🤲
26 nisan bizim sezaryen günümüz ,belli olan varmı başka günü❤️❤️❤️❤️

Doğum yapan arkadaş ve yarın yapacak olan arkadaş vardı.Rabbim sizi de meleklerinizide korusun 💓💓🤲
Masallah saglikla gelsin insallah ❤
Benim dun kontrolum vardi 34+1 olduk
39+1 de sezeryan gunumuzu aldik 12 mayis. Tabi o zamana kadar aksi b durum olmazsa.
Bende artio doguma odaklandim hayirlisiyla dogup eve gelmek nasip olsun diyorum son zamanlar gecmiyo cunku.

Bu arada lcw emzirme geceligin 25 tlye dusmus onu citcitli ben hemen aldim kuzenim gecen sene cok rahat ettigini soylemisti 1 tane evvelden almistim 1 tanede indirim de olunca aldim kizlar bakin isterseniz. Trendyolda da var.

Kızlar benim 1 saatten fazladır sancım var ilk kez böyle oluyorum geçmiyor da anlamadım ilk hamileligim pek bilgim de yok acaba normal midir doğum sancısı değildir değil mi böyle karnımın üst kısmında özellikle sancı yapıyor geçmiyor da korkmaya başladım ya bilen tecrübeli anneler sizce dogum sancısı mi şuan 35+4 deyim gerçi bebek 2 hafta öndeydi ama olmaz herhalde

Kızlar benim 1 saatten fazladır sancım var ilk kez böyle oluyorum geçmiyor da anlamadım ilk hamileligim pek bilgim de yok acaba normal midir doğum sancısı değildir değil mi böyle karnımın üst kısmında özellikle sancı yapıyor geçmiyor da korkmaya başladım ya bilen tecrübeli anneler sizce dogum sancısı mi şuan 35+4 deyim gerçi bebek 2 hafta öndeydi ama olmaz herhalde
ben daha önce hiç doğum yapmadım ama böyle durumlar için ebe duşa gir demişti bana ona rağmen geçmiyosa biraz hareket et uzan yine de geçmiyorsa doğum sancısıdır demişti

Benim de 35+3, son bir kac gundur ozellikle sag kaburga tarafimda kasilma sertlik geliyor ve fazlaca kaliyor. Sertlik aci veriyor evet ama sanci diyecegim bir sey olmayinca aklima dogumu getirmiyorum. Hatta sutyenin alt kismina denk gelen yer uyusmus durumda hissetmiyorum deriyi nedense, cok garibime gidiyor. Sabahlari karnimin butunu de tas gibi uyaniyorum.

Pratik olsa imkanim olsa doktora sormak gostermek cok isterdim, telefonda da her seye normal diyorlar 😒Yerinizde olsam imkanim varsa bir giderdim kontrole, sorun degilse de ne oldugunu anlar iciniz rahat ederdi. Nst'de sancilardan neyin ne oldugu anlasiliyor herhalde.

Benim de 35+3, son bir kac gundur ozellikle sag kaburga tarafimda kasilma sertlik geliyor ve fazlaca kaliyor. Sertlik aci veriyor evet ama sanci diyecegim bir sey olmayinca aklima dogumu getirmiyorum. Hatta sutyenin alt kismina denk gelen yer uyusmus durumda hissetmiyorum deriyi nedense, cok garibime gidiyor. Sabahlari karnimin butunu de tas gibi uyaniyorum.

Pratik olsa imkanim olsa doktora sormak gostermek cok isterdim, telefonda da her seye normal diyorlar 😒Yerinizde olsam imkanim varsa bir giderdim kontrole, sorun degilse de ne oldugunu anlar iciniz rahat ederdi. Nst'de sancilardan neyin ne oldugu anlasiliyor herhalde.
Randevum ctesi saat 1 de zaten şimdi biraz hafifledi ins yine başlamaz insan ilk olunca tedirgin oluyor ister istemez

Nst ye git canım

Butun hamilelik surecimde dikkatimi ceken bir sey oldu. Ilk ultrasonda, tahmini beklenen dogum tarihi 10 mayis belirlendikten sonra, her ay dongusunde, ayin 10'u geldiginde veya 1 gun once gibi karnimda hafif kasilmalarla birlikte buyume ataklari oldu. Yani karnim sanki her ayin 10'u gibi buyume gosterdi. Nisan'i merak ediyordum nasil olacak diye son ay, simdi de kasilmalar siklasti iyice ve sanki karnim iyice one ve asagi dogru cikti birden.
Bakalim merak ediyorum bu durumda gercekten beklenen dogum tarihinde de kasilmalar ataklar olacak mi? Dogum gercekten zamaninda mi olacak.

Uçları çok az fark ediyor ama fark var. Ben soldaki mavi kırmızının aynısını oğlumda kullandım daha küçük daha kibar diğerine göre. Uç yapısı da kibar evet bizimkisi kapaklıydı ikisi de. Diğerinde yok diye hatırlıyorum onun büyük bedeninin farklı desenini almıstım ben. Tavsiyemi sorarsan soldaki daha uygun yenidoğana biz çok memnun kaldık doğurduğum günün gecesi kullanmaya başladık 2yaşıba gelmeden de emziğini kendi isteği ile bıraktı. Hiç kusması da olmadı bu yüzden emdiği hiç israf olmadı
Bende kızımda onu kullandım doğduğu gün doktor verdirdi zaten yanınızda varsa verin diye hiç reddetmeden kabul etti 33 aylık olana kadar kullanmıştık biz, kızım bebekken yolculuk çok yapıyorduk yolculuklarda kurtarıcımdi, uykuya emzikle geçiyordu 2 yaşındayken öğlen uykusu gelince emzigini getirip uyut beni diyordu 😅 son zamanlarda emziğe çok düşünce biraktirmistim üç gün zorlandı emzigini vermem için dayakta yemiştim cimcimeden sonra unutmuştu ama emzik gitti bizde öğlen uykularıda gitti
Şükür uzun süre emmesine rağmen ne dişlerde ne damakta sorun olmadı konuşmayı geciktirir diyorlar ama o sürekli ağzında emzikle dolaşan bebekler için geçerli sanırım bizimki iki yaşındayken muhabbet kuşu gibi hiç susmadan konuşuyordu emzik ve biberon almasına rağmen meme reddide yaşamamıştik 28 ay emdi çocuktan çocuğa değişiyor bu işler
Buraya yazdıktan sonra zaten fiyatta uygun olunca free flow'u aldım bildiğimden sasmayayim diye hem kendi kapağı olunca çokta rahat oluyordu diğer modelinde kapak değil kutusu var sanırım

X