2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Hmm uyuyunca agzindan cekiliyor mu? Uykuda ani bebek olumlerine engel oluyor deyince ben de uykuda kullaniliyor ozellikle diye dusunmustum.
Yok uzun süre ağızda kalmasını doktorlar önermiyor diş damak yapısına zarar verir diye. Bebekler çoğu zaman kendisi zaten ağzından düşürüyor uyurken

Eki Görüntüle 2820490

Sanırım çoğu kişi philips avent almis. Ben arastirmamistim daha önce, iyidir diye bu Chicco dan aldim. Bir de 0-6 ay aldım ama bazıları 0 -2 ay almış önce. Acaba öyle mi almaliydim bilemedim🙄
Bu da iyi diye biliyorum ben hatta avent almazsam bundan alıcam. Elinde varsa emzik ucunu yandan bi resim çekip atar mısın? Ucu çok kalkık mı onu merak ediyorum

Benim doktorda erkek eşlerin böyle şeyleri kıskanması bana aşırı saçma geliyor doktorda bize meraklı değil sonuçta işini yapıyor.
Ben biraz utanırım 🤭
Bence de ama erkek zihniyeti nasıl düşünüyor anlamak zor 🤷🏻‍♀️ benim eşimde başta karşıydı erkek doktora ama sonra tüp bebek süreçlerinde mecbur kaldık bişey diyemedi zamanla da unuttu o hassasiyeti. Ama dediğin gibi ben kendimde erkek doktorda rahat edemiyorum, kadın doktorlar bana daha iyi empati yapıyor gibi geliyor. Sonuçta kendileri de benzer süreçlerden geçiyor hamilelikte doğumda

İlk 15 gün tutmazsa sonra zor tutuyormuş emziği doğduğunda versek bişi olur mu hastane çantasına koymuş burdaki arkadaşlarda.
Benimde aklımda emzik zararlı diye kalmış ama öyle bişi yokmuş. Emme yutma reflexi için önemliymiş.
Benim kızım ilk 2 hafta istemedi tükürdü hep sonradan aldı. Emzikte şöyle riskler var emzik emen bebek emziği severse o plastik dokuyu arıyor annenin memesi tuhaf geliyor emmek istemeyebiliyormuş bir de emdikçe beyinde tokluk hissi oluşuyormuş bu sefer anneyi yeterince emmeyi zayıf kalabiliyormuş. O yüzden hani memeyi emme olayı düzene oturana kadar pek sık vermemekte yarar var gibi. Ben kızımda emmesi için çok uğraştığımdan bu konularda hassasım 😬

Emzigi Mam marka almayi dusunuyorum, cevremde en cok tercih edilen ve silikon yapisindan dolayi benim de hosuma giden bir marka oldu. Fiyati 5-6 pound arasi degisiyor, max 70 tl diye cevireyim hadi. Turkiye'de yaygin mi diye bir arayayim dedim 250 tl cikti. Belki daha ucuz linkler vardir arastiarmadim ama inanamadim da 😨 Alacagim da su.

Bunun silikonu digerlerine gore ince oluynca bunu alayim dedim, Philipsten ve diger markalardan daha uygun. Turkiyedeki fiyati neden boyle ucuk anlamadim.

Eki Görüntüle 2820581
Dolar arttıkça yurt dışı ithal ürünlerin fiyatı uçtu ondandır 🤦🏻‍♀️

Ben alışverişi yüzde 99.9 tamamladım of, bı tek koloroplast tan kilitli poşet kaldı almadigim, hastane çıkışını ona koyup vericem hemşireye👀

Aldiklarimi aklıma gelen sırayla yazayım, belki fikir olur henüz tamamlamayanlar için de🌺

Sifonyer-ikea
Park yatak-yoyko
Park yatağın içine -Yataş cottony sünger yatak
Babynest-şoktan almıştım
Ev tipi anakucagi-babyplus
Puset-babyplus
Bebek arabasi- maclaren baston tipi
Reflü yatagi-babyplus
Emzirme yastigi-ebebek
Anne bebek çantası-ebebek ve Trendyol
Muslin battaniye- Trendyol ve Yataş
Polar battaniye-karaca ve taç
Penye battaniye-kitikate
Küvet kova masrapa- şok
Banyo filesi -ebebek
Banyo suyu derece olcer-ebebek
Banyo sungeri-chicco
Tarak seti-chicco
Tırnak makasi_wee
Kundak havlu-tac ve LCW
Kulaktan Atesolcer-braun
Muslin alt açma minderi ve muslin ortu- deuxlapins
Anne bebek taci-instagram
Emzirme sutyeni-penti
Lohusa geceligi ve sabahlik- Boyner, hays, LCW
Hastane için terlik-twigy
Depent hasta bezi
Bebek bezi- Prima premium care
Islak mendil- sleppy yenidoğan natural
Kullan at alt açma örtüsü - baby me
Bebek bakım pamuğu- baby me
Anne sütü saklama poseti-baby me
Göğüs pedi-baby me
Elektrikli süt sağma makinasi-lansinoh
Göğüs ucu kremi-lansinoh
Yeni doğan sampuan losyon pişik kremi- mustela
Sudocrem
Burun aspiratoru-nose frida
Serum fizyolojik-chicco
Emzik-chicco 0 6 ay
Biberon- Philips avent natural
Çıngırakli oyuncak-ebebek
Biberon ve emzik temizleme suyu-baby me
Bebek deterjani- hacisakir granulmatik ve dalin
Carsaf-ebebek ve şok
Nevresim takimi-şok
Hastane cikisi-panco, bebitof ve bim
Bebek kiyafetleri- Boyner, carters, panço, h&m, chakra, LCW, joker, ebebek

Şimdilik boyle🌺🌿
Uzunnn bir liste olmuş herşeyi almışsın güle güle kullansın minik 🤗

Sezaryen günü alan anneler eğer o günden önce kendi sancınız tutarsa doğuma alıyorlar mı?

Sezaryen günü alan anneler eğer o günden önce kendi sancınız tutarsa doğuma alıyorlar mı?
Cnm ben sezeryan dusunuyorum da ekstra bi durum olmazsa 12 mayis.
Haftaya kontrol nst suyuna gelisimine bakacak
Herhangi bi sanci kanamasi, bebek hareketlerinde azalma olursa 7/24 arayip hemen geliyosun dedi
Muhtemelen ekstra bi durumda dogumsal bisey olursa alir cnm.
Ben cok stresim covitten
Dogum stresi yok ama hastanede bisey kapma korkum had safhada bebegi giydren hemsirelee vs bebegin bisey kapmasi su an takik vaziyetteyim. Allah im korusun hepimizi 😕

Herkese sağlıklı dogumlar uzun zamandır takip ediyorum bende mayıs annesi olucam inşallah dün doktor kontrolüm vardı doktor 2 hafta geriden geliyor 32+3 te 1600 gram kilosunu az buldu sizede böyle olup doğuma yakın toparlayan olmuşmuydu çok moralim bozuldu 😑
Benimde bugündü kontrolüm 34+5im 1860gram dedi doktor 28nci haftadan beri sıkı takip yapılıyor beyin ve anne kordon kan akımına bakılıyor erken doğum riskim var o yüzden😬Benim doktorum tutabildiğimiz kadar tutacağız diyor her gittiğimde size de öyle bişey diyorlar mı

Cnm ben sezeryan dusunuyorum da ekstra bi durum olmazsa 12 mayis.
Haftaya kontrol nst suyuna gelisimine bakacak
Herhangi bi sanci kanamasi, bebek hareketlerinde azalma olursa 7/24 arayip hemen geliyosun dedi
Muhtemelen ekstra bi durumda dogumsal bisey olursa alir cnm.
Ben cok stresim covitten
Dogum stresi yok ama hastanede bisey kapma korkum had safhada bebegi giydren hemsirelee vs bebegin bisey kapmasi su an takik vaziyetteyim. Allah im korusun hepimizi 😕
1 seneden fazla oldu covidle yaşıyoruz o günden bu güne doğum yapan her anne bu risk altında. Hastaneye kontrole gidiyoruz mecburen onda da aynı risk var. Çok az kaldı bu zamana kadar geldik bebekleri doğurur eve getiririz başka da hastaneye yolumuz düşmez umarım.

1 seneden fazla oldu covidle yaşıyoruz o günden bu güne doğum yapan her anne bu risk altında. Hastaneye kontrole gidiyoruz mecburen onda da aynı risk var. Çok az kaldı bu zamana kadar geldik bebekleri doğurur eve getiririz başka da hastaneye yolumuz düşmez umarım.
Vallahi insallah cnm ya
Sansimiza da vakalar hic olmadigi kadar artti.
Neyseki 2 dir muayenehaneye gidiyorum dr um hastaneden ayrildi ozel muay acti orasi da pek steril insansiz bi yer. Hastaneye gidince bayag korkuyodm acaba bisey bulastimi ettimi diye.
Bi de sanirim ameliyathanede de maske takcaz Allah a emanet insallah yuzduk yuzduk kuyruguna geldik hayirlisiyla dogurup evimize sag salim gelelim insallah

İlk 15 gün tutmazsa sonra zor tutuyormuş emziği doğduğunda versek bişi olur mu hastane çantasına koymuş burdaki arkadaşlarda.
Benimde aklımda emzik zararlı diye kalmış ama öyle bişi yokmuş. Emme yutma reflexi için önemliymiş.
Ben hastanede verdim ilk valla. Sonradan çok zor oluyor dediler. Ama almayan bebek almıyor. Bizimki emmedi sonradan. Sanırım 1 ay falan zar zor vermiştim ağzına

Benimde bugündü kontrolüm 34+5im 1860gram dedi doktor 28nci haftadan beri sıkı takip yapılıyor beyin ve anne kordon kan akımına bakılıyor erken doğum riskim var o yüzden😬Benim doktorum tutabildiğimiz kadar tutacağız diyor her gittiğimde size de öyle bişey diyorlar mı
Benim 34+1 pek rahat dedi
suyu iyi
Rahim agzi 3.8mm olctu erken dogumla alakali bi sey gorunmuyo rahim agzin kapali
Plesanta cok iyi gorunuyo dedi😊

Ama gelgor annem derki kizlar erkek gibi deil durmaz icerde cok 😆 vallahi hersey yolunda da olsa bi anda artik dogumda baslayabilir Allah a emanet yavrularimiz.

Valla zaten sana tek tavsiyem o yönde.
Kulaklarını herkese herşeye tıka.
Yoksa pskolojin bozulur işler sarpa sarar(tecrübe ile sabit)
Anne sütü elbet ilk sırada.ama olmuyosada ne kendini ne bebeği ne de memelerini zorla😊
Ben sarılık yaptım bebeğimi milletin meme baskısından.
Busefer asla izin vermeyeceğim buna
Kesinlikle. Sarılık olmasın inş hiçbi bebe. Ben de kaşıkla takviye veririm diye düşünüyorum. Biberona alışmasın sadece. Çevremde öyle olan da var çünkü.mamaya alışırsa maddi açıdan da çok zor. Uçmuş mamalar adeta

Benim 34+1 pek rahat dedi
suyu iyi
Rahim agzi 3.8mm olctu erken dogumla alakali bi sey gorunmuyo rahim agzin kapali
Plesanta cok iyi gorunuyo dedi😊

Ama gelgor annem derki kizlar erkek gibi deil durmaz icerde cok 😆 vallahi hersey yolunda da olsa bi anda artik dogumda baslayabilir Allah a emanet yavrularimiz.
Ya bana da öle dediler,kızı zorla aldık içerden 39+4 te.bide üstelik etrafımdaki neredeyse tüm erkek bebekler erken doğdu.kardeşimin oğlu kuzenimin arkadaşımın.onlarda bana erkek duramıyo içerde diolar beni stres yapıolar.nyse doğrusunu artk Allah bilio bakalım🤲

Bu arada lcw emzirme geceligin 25 tlye dusmus onu citcitli ben hemen aldim kuzenim gecen sene cok rahat ettigini soylemisti 1 tane evvelden almistim 1 tanede indirim de olunca aldim kizlar bakin isterseniz. Trendyolda da var.

Kaç kilosun kaç beden aldın peki? Alayım ben de varsa hala 😍

X