2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Dr a yazacağım şimdi mesaj atacağım oluyorum resmen serum metin bişey der belki hafifler 😓
Canm kendini çok yordun dogumu tetikledi galiba ne yaptın gittin mi doktora bizi de Haberdar et sağ salim kavusursun İnşaAllah hayırlı zamanda. Günleri gelince bebek durmuyor içerde maalesef 🙈

Kızlar dolaptan direk çıkmış iki kez portakal yedim hiç ılıtmadan derecesi de 1 di dünden beri sol boğazım kulağım çok ağrıyor boğaz spreyi vardı sıktım doktora haftaya gideceğim evde başka ne yapabilirim baya rahatsız ediyor kulak felan :KK43: :hasta:

Kızlar dolaptan direk çıkmış iki kez portakal yedim hiç ılıtmadan derecesi de 1 di dünden beri sol boğazım kulağım çok ağrıyor boğaz spreyi vardı sıktım doktora haftaya gideceğim evde başka ne yapabilirim baya rahatsız ediyor kulak felan :KK43: :hasta:
İlk hamileliğimde doğuma 1 gün kala fena grip oldum ben de doktorum sambucol efervesan tablet verdi süper bi takviye istersen doktoruna danışıp al. Ben şimdi ne zaman hasta olacak gibi olsam sabaha akşam 1er tane içiyorum ertesi güne sapasağlam oluyorum. Ama kulağın iltihap olduysa o zor işte :KK43:

Zenvefıl cayı yap bıde vıkıs sur gogus ne bogazına

İlk hamileliğimde doğuma 1 gün kala fena grip oldum ben de doktorum sambucol efervesan tablet verdi süper bi takviye istersen doktoruna danışıp al. Ben şimdi ne zaman hasta olacak gibi olsam sabaha akşam 1er tane içiyorum ertesi güne sapasağlam oluyorum. Ama kulağın iltihap olduysa o zor işte :KK43:
İltihap derecesinde mi bilmiyorum ama ağrıyor baya. Bizim doktorun numarası yok bende gidince isteyeceğim tahlil sonuçları için arıyorum telefona çıkmıyor dönüş yapacak diyorlar yok kaçtır böyle 4lü taramaya instagramdan yazıp cevabını almıstım numarasını iste edim vermedi ordan emin olamamış olabilir dedim içimden geçen yine ka N idrar için kaç kez aradım hastaneyi dönmüyor yazdım yine sonuçları attım cevap yok. Gidince duruma göre bi ayar vercem kadına. Ulaşamıyorum hiçbir şekilde 🤔 baktım ters gidiyo değişcem zaten çok kanım ısınmıyor ona nedense. Doktorluğu iyi bebeğe felan güzel bakıyor ama türlü sevemiyorum gck bi hali var. R Rumi54678 sence nasıl biri ben m yi yanlış düşünüyorum acaba, 🤔

İltihap derecesinde mi bilmiyorum ama ağrıyor baya. Bizim doktorun numarası yok bende gidince isteyeceğim tahlil sonuçları için arıyorum telefona çıkmıyor dönüş yapacak diyorlar yok kaçtır böyle 4lü taramaya instagramdan yazıp cevabını almıstım numarasını iste edim vermedi ordan emin olamamış olabilir dedim içimden geçen yine ka N idrar için kaç kez aradım hastaneyi dönmüyor yazdım yine sonuçları attım cevap yok. Gidince duruma göre bi ayar vercem kadına. Ulaşamıyorum hiçbir şekilde 🤔 baktım ters gidiyo değişcem zaten çok kanım ısınmıyor ona nedense. Doktorluğu iyi bebeğe felan güzel bakıyor ama türlü sevemiyorum gck bi hali var. R Rumi54678 sence nasıl biri ben m yi yanlış düşünüyorum acaba, 🤔
Aaa o çok kötü işte kadın doğum doktoruna her an ulaşılabilmeli, her türlü acil durum olabilir çünkü. Kaç tane kadın doğum doktoruna gittim whatsaptan hep rahatça 7-24 ulaşabiliyordum. Bazen heç cevap yazıyorlardı ama olsun en azından dönüş yapıyorlardı. Ki doğum sancım vs tutup arasam cebini eminim açar

Aaa o çok kötü işte kadın doğum doktoruna her an ulaşılabilmeli, her türlü acil durum olabilir çünkü. Kaç tane kadın doğum doktoruna gittim whatsaptan hep rahatça 7-24 ulaşabiliyordum. Bazen heç cevap yazıyorlardı ama olsun en azından dönüş yapıyorlardı. Ki doğum sancım vs tutup arasam cebini eminim açar
Hiç sorma gck oluyorum bakayım bi gidince konuşsam, yani böyle de olmaz, doktorlar kendileri veriyorlar acil bişry olursa lütfen yazın arayın diye ben bunu anlamdım en son takipten çıktım paylaşımlarını görmek istemiyorum. Ben bayanda rahat ederim diye hem de tavsiye edilen bi doktor diye seçtim ama ona içim ısınmıyor bi türlü 😏

Aa hayırlı olsun,gözünüz Aydın . Biz aynıydık seninle bi heyecan bastı. Daha çantam bile hazır değil
Senin de az kalmıs hazırlığını yap canm sağlıkla al İnşaAllah kucağına her an gelebilir bende oyalanıyorum ama bende nerden baksan 1.5ay var ondan salaş davranıyorum hazırlıkta. 😊

Son aylarda bebek ters duruyorsa hep sol tarafınıza yatın dönmesi için. Bebeğin kafası vücuda oranla büyük ve ağır olduğu için yer çekimine göre sola yatınca doğum pozisyona daha rahat girer.

Selam kızlar korona güncellemesi yapayım ;
Hafif öksürük (balgam oldugu için) devam ediyor.
Şükür kullanabildikleri ilaçlar var gebelikte yoksa halimiz ne olurdu.
Baya toparlandım ki hiç iyileşemicem sandım , ağlamaktan gözlerim süzüldü kaç gündür.
Enerjim yavaştan geliyor bin şükür🤲.
Özelden ulaşan korona pozitif arkadaşlar var hamile.
Lütfen hepiniz çok dikkatli olun stresi bile yetiyor insana ,hamile olmasak herşey bir tık daha kolay olurdu ilaçlar bakımından.nekadar ilaç seceneği olsada hafif ilaçlar veriliyor buda toparlanma ve iyileşme sürecini uzatıyor.
Hepimizi Allah korusun doğuma kısa bir süre kaldı , hepimize güç kuvvet sağlık diliyorum 🤲💓💓

X