2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Selam kızlar korona güncellemesi yapayım ;
Hafif öksürük (balgam oldugu için) devam ediyor.
Şükür kullanabildikleri ilaçlar var gebelikte yoksa halimiz ne olurdu.
Baya toparlandım ki hiç iyileşemicem sandım , ağlamaktan gözlerim süzüldü kaç gündür.
Enerjim yavaştan geliyor bin şükür🤲.
Özelden ulaşan korona pozitif arkadaşlar var hamile.
Lütfen hepiniz çok dikkatli olun stresi bile yetiyor insana ,hamile olmasak herşey bir tık daha kolay olurdu ilaçlar bakımından.nekadar ilaç seceneği olsada hafif ilaçlar veriliyor buda toparlanma ve iyileşme sürecini uzatıyor.
Hepimizi Allah korusun doğuma kısa bir süre kaldı , hepimize güç kuvvet sağlık diliyorum 🤲💓💓
Rabbim şifalar versin şuan hastanede perişan bekleyen tüm hastalara kanseri trafik kazası geçireni komaya gireni korana olanı her çeşiti var Allahım yar ve yardımcınız olsun inşaAllah 🤲🏻

Neler yaptım ama aynı malesef.
Canını sıkma sezeryan kötü birsey degıl bebişin sag salım kucagımıza alalımda nasıl geldigi önemli degıl bende ilk moral bozdum ama bebegımın Saglıgı daha onemlı ayrıca hala benım sezeryan durumum var kan sulandırıcı kullandığım ıcın doktorum 38e kadar gelmezse sezeryan ile alacagı bebegı riske atamam dedi o yuzden nasıl gelecegı degıl saglıklı gelmesi önemli artık

Baya toparlandım ki hiç iyileşemicem sandım , ağlamaktan gözlerim süzüldü kaç gündür.
Lütfen hepiniz çok dikkatli olun stresi bile yetiyor insana ,hamile olmasak herşey bir tık daha kolay olurdu ilaçlar bakımından.nekadar ilaç seceneği olsada hafif ilaçlar veriliyor buda toparlanma ve iyileşme sürecini uzatıyor.
Hepimizi Allah korusun doğuma kısa bir süre kaldı , hepimize güç kuvvet sağlık diliyorum 🤲💓💓
Hadi gözün aydın geçmiş olsun atlattin bitti çok şükür sende bebeğinde iyisiniz Allah yardım ediyor bir şekil artık toparlanip kendini doğum sürecine sağlıklı bir şekilde hazirlaman lazım ☺️

Gruptaki hamileler yavaş yavaş bebekleri kucaklarına alıyorlar rabbim bekleyen herkesin bekleyişini güzel sonlandirsin bebeklerimize kavusalim 🙏 bende pazartesi gidecem gün alacam galiba sezeryana karar verdim bebeğim iri normal doguramam son iki gidişimde bebek dönmüştü şuan baş asagu benimde normalde kıçının üzerine oturmuştu ama döndü özel bişey de yapmadım ama normal düşünmüyorum bebek iri olduğu için bakalım pazartesi 37. Haftamız dolmuş oluyor gün alacam zaten sekerde var bende daha fazla beklemek istemiyorum

Merhabalar cok uzgunum, sizinle de paylasayim. Gecenlerde bebegin hareketlerinin azaldigindan suphelenip aramistim hastaneyi. Neyse ki hareketleri cok ciddiye aliyorlar. Nst'de her sey yolunda olumlu ama dr daha once de hareketlerinden suphelendigim sikayetini duyunca bir de renkli dopplerle bakmak istedi. Daha once gelisim egrisinde tam ortada duran bebek baya geriye dusmus. 36+0 haftasinda 2 kilo geldi. Basi ve kemik orani normal ama kiloda karni kucuk kalmis. Hemen uzman doktor telefonla arandi ve ciger gelistirici igne onerdi. Doktorlara guvenmekten baska elimden bir sey gelmez, anlik karar verip igneyi oldum ve hastanede sabahladim. Sabahina 2. doz vuruldu. 2 doz arasi 6 saatte bir nst ile bakildi. Her sey normaldi. 19 Nisan'da tekrar bebegin olculeri alinacak ve vajinanin icine yerlestirilen oksitosin tabletiyle ne zaman normal dogum baslatilacaginin karari verilecek. En gec 38. hafta olur ama kalmayadabilir haftaya da olabilir duruma gore karar verilecek dendi.
19'una kadar her an bebegin hareketlerinde tetikte olmam konusunda uyarildim. Bebek belki de gelisimini tamamladi ve annede fazla kalmasi risk yaratabilir dendi. Hic beklemedigim seyler cok ani gelisti. Plasentadan kan akisi guzel, bebegin suyu yerinde, tansiyon seker problemim yok, yeme rutinim genelde duzenli ve ayni, neden geride kaldi anlamadim gercekten.
2 hafta once tasindik cok yoruldum etkisi oldu mu bilmiyorum, yorgunluktan fena odemim olmustu. Bebekler kendileri hazir olduklarinda geliyorlar durumuna inancim iyice pekisti artik. Kucuk zayif ve erken gelmek zorunda kalan bir bebek doguracagim fikrine alismaya calisiyorum,.
Canım çok geçmiş olsun. Kilosu düşük olsa da iki üzeri sıkıntı olmuyor sağlıcakla geliyor bebiş..gereken önlemler alınmış. Rabbim en hayırlısını nasip etsin. Her bebek anne rahmine düştüğü anda dünyaya nasıl ve ne şekilde geleceği, kilosu bile belli oluyor. Yaptığın şeylerden olduğunu düşünüp kendini üzme sakin.

İltihap derecesinde mi bilmiyorum ama ağrıyor baya. Bizim doktorun numarası yok bende gidince isteyeceğim tahlil sonuçları için arıyorum telefona çıkmıyor dönüş yapacak diyorlar yok kaçtır böyle 4lü taramaya instagramdan yazıp cevabını almıstım numarasını iste edim vermedi ordan emin olamamış olabilir dedim içimden geçen yine ka N idrar için kaç kez aradım hastaneyi dönmüyor yazdım yine sonuçları attım cevap yok. Gidince duruma göre bi ayar vercem kadına. Ulaşamıyorum hiçbir şekilde 🤔 baktım ters gidiyo değişcem zaten çok kanım ısınmıyor ona nedense. Doktorluğu iyi bebeğe felan güzel bakıyor ama türlü sevemiyorum gck bi hali var. R Rumi54678 sence nasıl biri ben m yi yanlış düşünüyorum acaba, 🤔
Ilk zamanlarda bende senin gibi düşünüyordum canım ama şuan memnunum. Ben normalde şehir dışında yaşıyordum yeni geldim ankaraya dogum yaklasinca. Ama ona ragmen vermemisti numarasini. Hastaneyi arayip mesaj birakinca ariyordu ama. Doktor hanim diğer doktorlara göre biraz fazla yoğun gördüğüm kadarıyla ondan olabilir
. Ama doktorunu değiştirmemeni tavsiye ederim tanidiklar vasıtasıyla fatma hanima gitmiştim. Doğumdan çok memnun kaldiklarini söylemislerdi:))

Hiç üzülme bebeğin sağlığı iyiyse kiloya takılmamak lazım benim de bebeğim küçük gidiyor ve haftalardır minik bir bebeğin olacak hazırlıklı ol diye kendimi telkin ede ede bu duruma alıştım sanırım. Ne yaparsak yapalım bazen değiştiremiyoruz durumu. Ben de minyonum kızım da minyon olacak kabullendim benim haftalardır belli hep geriden geliyor doktor da hiç panik yapmıyor. Hep diyorum yeter ki sağlıkla doğsun doğunca da alır kilosunu.
Canım ne kadarlık gerilik çıkıyor sende. Bende hala 5 gün çıkıyor. Hiç artmadı. 33+5 de 2165 gramdı bebiş

Kesinlikle değil ama bio natural olanina sonra devam edersenndaha iyi olur bendenilk klasiklerdennalmistim kendi gunluk pedindede aklindanolsun sleepy bircok kimyasali icermiyor bu cok onemli. Ben ztn cocuk buyudugunde. 7 aya yaklastigindanyikanabilir bez kullanmayi dusunuyorum basa cikabilirsem tabi. Su an icin bu acemilikle imkansiz da . Mesela sampuanlarda flnda herkes musteka aliyor ama iceriginde cok fazla kimyasal var pahali olan iyi diye bisey yok. Eger almadiysan minoris ve incia oneririm
Ben iceriklere cok takigimdir kendi bakimimdada kinyasal urun sevmem o yizden bebek icin cok arastirdim kimyager gibi oldum artik bu iki marka dikkatimi cekti
Dediğin markalara bakayım bende. Kendim için de temiz şampuan bakıyordum. Önerdiğin bir marka var mı canım

Şampuan konusu konuşulmuş, ben mustelanin yeni doğan köpük sampuanini aldım, çokça tercih edilmişti. Ve mustela pisik kremiyle vücut losyonunu da aldım. Sebamed nerdeyse mustelanin 3 te biri fiyatinaydi ama almadım. İlk zamanlar mustela kullanıp ilerleyen zamanlarda değişiklik yaparım diye düşündüm, bakalım..

Evet onlrdan biri benim ki o kadar dikkatli olmama ragmen dun tesdf eseri pcr verdim ve pozitif hıc bir semptom olmadıgı icın bana ılac getırmedıler, umarım boyle biter karantina suresi, sankı hafiften osuruk baslıcak gıbı umarım baslamaz hemen duruma hbr verdım atesım vs cıkarsa parol alabılırsın dedı, paıkıjık olarak zor bebegin esylarını yeni yıkamıs tım sımdı yenidenmı yıkasam bılmıryrm alahtan utulememıstım, negatif cıkınca direk ütüleyebılırımde, su an heemen hemen herkes semptomsuz poz bence

Evet onlrdan biri benim ki o kadar dikkatli olmama ragmen dun tesdf eseri pcr verdim ve pozitif hıc bir semptom olmadıgı icın bana ılac getırmedıler, umarım boyle biter karantina suresi, sankı hafiften osuruk baslıcak gıbı umarım baslamaz hemen duruma hbr verdım atesım vs cıkarsa parol alabılırsın dedı, paıkıjık olarak zor bebegin esylarını yeni yıkamıs tım sımdı yenidenmı yıkasam bılmıryrm alahtan utulememıstım, negatif cıkınca direk ütüleyebılırımde, su an heemen hemen herkes semptomsuz poz bence
Canım Allah acil şifalar versin konıştuk zaten nezaman istersen ben burdayım doğuma gitmediğim sürece

Hadi gözün aydın geçmiş olsun atlattin bitti çok şükür sende bebeğinde iyisiniz Allah yardım ediyor bir şekil artık toparlanip kendini doğum sürecine sağlıklı bir şekilde hazirlaman lazım ☺️
Allah razı olsun canım benim.
Hepimize güç kuvvet diliyorum bolca lazım olcak doğumda🥴🤲

X