2021 Nisan Anneleri

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin güzel ömrü olsun inşallah.Benim hala belli değil doğumum bugün 39 hafta bitti haftaya cumartesiye yine kontrol günü verdi
Amin canım inşallah. Umarım normal doğumla gelir sağlıkla evladın seninde.

Ayy canım sonunda kavuşacaksın hayırlısı ile sağlıkla al kucağına tatlım güzel haberlerini bekliyoruz 🙏

Çok teşekkür ederim ☺ Sağlıkla kavuştuk ama daha ilk günden zorladı baya umarım zamanla biraz sakinleşir sürekli memede durmak istiyor. Ne yapıcağını şaşırmış durumdayım.

Yumuşak mı korse canım doktorum yumuşak olsun demişti bugün bendekini taktım ama çok kısa tutabildim olmazsa bi de owli alayım
Canim yani neye gorei yumusak bilmiyorum ama ben rahat etmistim baya sirt agrimi falan almisti bide sekli guzel baya duz degil dikisleri rahatsiz etmiyo

Kızlar sağ göğsümde sertlikle ağrı var bugün dikkat ettim ki bebiş emmiyor emzik gibi tutuyor ağzında yutkunma yok sağ göğüsteyken. O emmediği için mi sertlik oldu yoksa sertlik olduğu için mi emmiyor bilmiyorum. Elektrikli pompayla sağıyorum çok az geliyor. Yarın bebeğin kontrolü var hastaneye gidince buna çare bulabilir miyim acaba hangi bölüme gitmek gerekiyor...
Tikaniklik olmus olabilir,mastit te oluyor olabilirsn ama o zaman ates fln yapar.sut kanallari bazem tikaniyor benimde var oyle bi yer koluma dogru sutum normal gelio ama tas gibi.Zaten bende o bolgede hidrokistler var.Genel cerrahi baio die bilorm.ben meme ile ilgili hep o bolume.gitim

Yaa sağlık ocağının verdiğini kullanmamak mı gerekiyor 😔 ben şu an pedia d kullanıyorum ama doktoruma bitince sağlık ocağının verdiği devit var dedim onu kullanabilirsin demişti. İçeriğinin zararlı olduğunu bilmiyordum. Ocean markanın kaç ıu olanını kullanıyorsun canım ve kaç damla ? Doktora danışıp ben de ocean markaya geçeyim o markanın mommy olanını kullanmıştım baya faydasını görmüştüm ☺️
Canım bizim doktorda saglik ocaginin verdigini kullandirmadi.
Ocean verdi 3 damla ya da bir fıs dedi.
Icinde hem.damlaligi var hem de puskurtmek icin bir aleti var.

Benim ebe sütünle temizle dedi bende cay kasigina sütümü sagip burun deliklerine döktüm acildi.
Sonra aspiratorle cekiyor musunuz yoksa sadece icine sut mu dokuyorsunuz? Ben dun yaptim ama sut direkt burnundan bogazina gitti yuttu yani bebek cekecek bir sey kalmadi icinde. Evet cok iyi bir sekilde acildi burnu ama dogru mu yaptim emin olamadim

Kizlar size d vitaminini veren doktorlar hepsi ozelde mi calisio aklima takildi bunlarda sonucda mumessillerle is birligi yapmuomu ilaci sattirsinlar ki komisyon alsnlar enistem mumessil ordan biliorm saglik ocagindaki damla bu kadar kotuyse saglik bakanligi nasil onay verio buna cok kafam karsti suan hic bi ilaca ve doktora guvenim kalmadi😞

Eki Görüntüle 2832971 caniim bende bundan var kiz kardesim vermisti ilk cocukta kullanmistim rahat etmistim. Dikislerin altindan gögüs altina kadar uzunlugu. Bende bekletiyorum giymedim daha dikislerden dolayi. Nekadar beklemem lazim korse giymek icin hicbir fikrim yok.
Doktor bana 6. Gün kontrolünde korse takabilirsin rahat edersin dedi.Ama benim gevşekliğim malesef almam lazım hemen geç bile kalmış olabilirim.

Kizlar size d vitaminini veren doktorlar hepsi ozelde mi calisio aklima takildi bunlarda sonucda mumessillerle is birligi yapmuomu ilaci sattirsinlar ki komisyon alsnlar enistem mumessil ordan biliorm saglik ocagindaki damla bu kadar kotuyse saglik bakanligi nasil onay verio buna cok kafam karsti suan hic bi ilaca ve doktora guvenim kalmadi😞
İçeriği temiz ürünler pahalı ve devlet onları veremiyor. Calpole bile bakın birsuru şey var

Bende k
Biz mommy s bliss sayesinde rahatladık ya, Sab simplex falan ilaç gibi de mommys bliss doğal ve organik içerikli. Diğerlerinin kabız yapma ihtimali varmış bi de çocuk gaz çıkarmayı ve ıkınmayı öğrenemiyormuş o işi halleden ilaç olduğu için o da kabızlık yapıyormuş
Bende nurse herways kullanıyorum kuzenim mommy's bliss önerdi ama gaz ilaçlarını düzenli 15 gün kullanınca etki ediyor diye henüz almadım..Mamaların hepsini denedim en son Aptamil comformil aldım şükür sıkıntısı bitti.Yoksa hergun yavrum ağlama krizlerinden çıkamıyordu..

Kizlar bebegimin yuzunde minik minik kirmizi noktalar var. Aynilarindan poposunda da var. Islak mendil kullanmiyorum, pamugu islatip temizligini yapiyorum ama yine de o kizarikliklar gitmiyor. Ayricw zyeitnyag kullaniyorum. Baska dogal yollardan yapabilecegim bir sey var mi?

hanimlar bir sey soracagim.sezaryen sonrasi kanamam 4.gun falan epey azaldi artik gunluk pede gecmistim .
bugun 16.gunum ve 2-3 gundur tekrar artti ama kirmizi degil kahverengi geliyor, adet kanamasi kadar yogun nerdeyse.

boyle bi durum yasayan var mi? acaba neden bu kadar cogaldi, endiselenmeli miyim, ilk sezaryende boyle bir sey yasamadigim icin bilemedim.
Oyle olur canım bazen azalir bazen cogalir normal benim ilk sezeryanimda da oyleydi simdide oyle.

Biz özel hastaneye gidiyoruz doktorumuz devit verdi onu kullanıyoruz

X