2021 Nisan Anneleri

Biberondan memeye geçebilen var mı ?
Günde bir kaç defa sagdiktan sonra acikirsa ( sütüm tazyikli çünkü içerken boğuluyor) meme veriyordum icebildigini içiyor sonra yinede biberon da veriyordum. Bugün su meme işini bı denym dedim , saat 10 gibi çok iyi geçti 15 dk emdi 1saat 45 dk sonra açıktı. Ama ikinci verişimde sürekli emdi 12 de başladık daha onbeş dkdir uyuyo, gaz mi aclikmi anlamadm o da ara ara çekti , onunda başında güzel yedi ama sonra ağlayınca aclikmi anlamadgm icin hep memedeydi. Şuan iki göğsümde de süt yok yani buzustu artik.
***Ne kadar emzirmeyi denemeliym dk olarak?
***Emzirmeye başladıktan sonra kaç saat sonra ikinciye geçiyorsunuz ?mesela 10 da emzirmeye başladım 12 de açıktı ben buna iki saat sonra yedi diyorum
***Acaba yine de emzirdikten sonra biberon versemmi hazırlayıp , ama biberonu aldıkça bana tam alisamiyor..
***Biryandan uzamış sarılık var yani 9 du en son haliyle aç da kalsın istemem ama aç olsa yıkıyor ortalığı zaten diye düşünüyorum
***Biberonda CC yi görüyordum e doydu o zaman bu gaz diyodum . şimdi nasıl anliycam niye ağlıyor???
Allah rızası için yardım edin☹️

Bebeği emziği alanlar hangi marka kullanıyo acaba? Ben wee baby almısım. Arada alıyo cok az ama genel olarak istemiyo midesi bulanır gibi oluyo. Acaba bu emziği mi sevmedi
Ben henüz vermedim ama kızımda kullanmıştım avent sevmeyen olmuyo genelde

Hmm bu açıdan dusunmemistm ama icerigi kotu olana da nasil onay veriyor bunu anlamiyorm🤔

Ben civilden almiatm hamak hala kurmadim ama hamaklarin herturlusu is gorur bence

Bibs aldm ben sevdi benimki
Bi bakim ona da😊
Bibs aldım sevdi tabi her verdiğimde almıyor ama genellikle kabul ediyor
Emziği ilk verdiğimde almak istemezse pıtpıtpıt diye işaret parmağımla emziğe vuruyorum öyle daha kolay emmeye başlıyor sanki
Emzik benim icin kurtarıcı olcak sevdirmem lazım🙄
Weebaby yani çok vermiyorum ama verince aliyor
Benim de almıyo 😏
Ben henüz vermedim ama kızımda kullanmıştım avent sevmeyen olmuyo genelde
Bende diyorum acaba bunu mu sevmiyo bi denemek lazım

Günde bir kaç defa sagdiktan sonra acikirsa ( sütüm tazyikli çünkü içerken boğuluyor) meme veriyordum icebildigini içiyor sonra yinede biberon da veriyordum. Bugün su meme işini bı denym dedim , saat 10 gibi çok iyi geçti 15 dk emdi 1saat 45 dk sonra açıktı. Ama ikinci verişimde sürekli emdi 12 de başladık daha onbeş dkdir uyuyo, gaz mi aclikmi anlamadm o da ara ara çekti , onunda başında güzel yedi ama sonra ağlayınca aclikmi anlamadgm icin hep memedeydi. Şuan iki göğsümde de süt yok yani buzustu artik.
***Emzirmeye başladıktan sonra kaç saat sonra ikinciye geçiyorsunuz ?mesela 10 da emzirmeye başladım 12 de açıktı ben buna iki saat sonra yedi diyorum
***Acaba yine de emzirdikten sonra biberon versemmi hazırlayıp , ama biberonu aldıkça bana tam alisamiyor..
***Biryandan uzamış sarılık var yani 9 du en son haliyle aç da kalsın istemem ama aç olsa yıkıyor ortalığı zaten diye düşünüyorum
***Biberonda CC yi görüyordum e doydu o zaman bu gaz diyodum . şimdi nasıl anliycam niye ağlıyor???
Cnm yanlis anlama sen bebege cok yukleniosun aclikdan degil migdesinin acisindan aglayabilir ben ilk cocugumda ayni hatayi yaptm bebekler gazi oldukca aranir aslinda ac degildir her aranmada verirse migdesi cok acir aglama krizleri olur artik bebegini besleme saatlerinin arasini acman gerek biberona da gerek yok bence.ben gece uyandirmiyorm ve sariligimiz 13 du en son doktor cis kaka yeteri kadar yapiosa sakin uyandirma mama da verme dedi yeteri kadr yapior ve gece istedigi zmn emziriyorm bazen 3 saat bazen 2 saatte uyaniyor bazen 10 dkka emer bazen yarim saat

Kızlar birde bebeğimin dili beyaz beyaz bugün farkettim pamukcuk bu mu oluyo nasıl gecer napmam lazım

Benim 1. 7 yasinda ama onunda durumu ayni yemekti odevdi zoomdu itirazlar annesiyle etkinlik derdi derken huni takicam bende.Ilk gunden beri tekim ama herkes akil veriyor.Bisi alerji yapti tum yuzume doktu kasinti yapti.Firsat bulup gidicdm doktora hala.Sukurler olsun iyiko varlar ama tek baya zor cidden.Ne olursa olsun yemek is su bu zaten insan yetismek icin paralanio.
Stresten olmuştur belki ilk badlar zor bir surec cunku travazol varsa ufak bir kismina sur istersen ilk başta iyi gelebilir belki kasintiya iyi geliyor cunku ilik dusta iyi olur canim geçicek bu zamanlarda ihmal etme en yakin zamanda bir doktorada gorun

Selam kızlar oy oyyy annelik ne zor yarabbim, hele hele 3. Kez anne olmak... 🤭🤭
Allahım hiçbir ise yetişemez oldum, oturup ağlıyorum bazen ne yapicam diye. Sabahlara kadar uyku yok ne zor bebeğimiz oldu böyle 🙈🙈
8 gün oldu sadece ama 8 hafta gibi geçti günler... Bugün benim doktor kontrolüm vardı, herşey yolundaymış şükür. Demir ilacı devam dedi 3 ay, zaten kansizligim vardı.
Bu arada 5. Gün gobegimiz düştü bizim akıntı hafif hafif devam ediyor gibi citcitlj body sinde görüyorum minik sarı noktalar. Banyo için hala bekliyorum.
Gaz falan konuşulmuş ama bizim.daha büyümemiz lazım bizim süt sorunumuz var, meme ucunu emiyor ısrarla deli ediyor beni denemedigimiz pozisyon kalmadı. Israrla ucunu emiyor heryerim yara.

Canım benim sütüm geç geldiği ve sarılık başladığı için 3.gün mama takviyesi başlamıştım ama alışmasın diye enjektörle verdim. İlk meme ardından sağdığım sütü verdim sonraki acıkmasında mama olarak devam ettim. sarılığı 8e geriledi sütüm de arttı şükür hatta mastit olmaktan kurtuldum bebişin emmesi sayesinde.
Bu emmenin dk sı kaç cc içtiği bebekten bebeğe değişiyor. Kızlar daha nazlı emiyor erkekler saldırıyor arkasını arıyor. Bebeğini tanıdıkça aç mı tok mu gaz mı altı mı kirli neden ağlıyor anlayacaksın. Benimki 10da doyar seninki 20dk da bunun kıyaslaması olmaz. Ben biberona çok alıştırmadım günde 1 e düşürdüm sarılık 8 e inince. O da kendim uyuyup dinlenebilmek için. Saat başı, bazen yarım saat bazen 2 saatte bir emmeye kalkıyordu 60lık mama verince 3saat uyuyunca bende uyuyup dinleniyordum. 2 gündür gece uykusuna alışmaya başladı ışıkları tamamen kapatıyordum son günlerde yavaş yavaş uykusu uzadı mamayı kestim ne zaman isterse o zaman emiyor. Büyükler derler ya gak meme guk meme saat tutmuyorum artık. bazen sağ sol tekrar sağ meme emiyor bazen tek meme emip bırakıyor bir sonrakine diğerinden başlıyorum. Sağım yapmayı da bıraktım. Çalışmıyorum depolama yapmıcam dolapta. Bebeğin emmesine göre göğüsler terbiye oluyor zamanla. Biberonu bıraktırmak istiyorsan bebişin ne zaman ne kadar isterse bırak emsin. Sen stres yapma ki bebeğin de sakin olsun. Bol sütün olsun inşallah❤

Kuzum beş damla yazıyor ben gazı artınca 2+3 damla ya da 3+2 şeklinde veriyorum
Faydasını gördün mü cnm bende araştırmadayım dün gece yıkayıp yatırdım pamuk gibi uyudu sadece emmeye kalktı, artık gün aşırı gece yıkar yatırırım sıcaklar gelince hergün yıkarım🙏🏻

Kızlar simdi fikrini almak istiyorum bi aylik olunca bebekler emzirmek icin alarm bile kurmyain dedi doktorum dun denedim aksam 11 de emdi gec uyudu 6 da uyandi. Yani 7 saat emmedi sonrakinde 4 saat sonra kalkti yani aralari acildi baya size doktorunuz ne dedi bu konuda uyanana kadsr beklicezmi yoksa belli bi saatten sonra uyuyosa kendimizmi uyandrcaz

Biberondan sonra memeye nasil gecilir o konuda bir tecrubem yok ama tazyikli sut sorununu ben de yasiyorum. Genelde sirt ustu yatip bebegimi de kucagima mememe yuzustu yatiratak emzirdigimde hic bogulma tikanma yasamiyor. Denemenizi tavsiye ederim. Ayrica her aglamasi meme istiyor ya da gazi var ya da alti pis anlamina gelmez bence. Mesela kucaginiza alip geziniyor musunuz evin icinde, onunla konusuyor musunuz? Belki evi gezinmek istiyordur, etrafa bakinmak istiyordur. Ben oyle yapardim kanguruya baglardim butun evi gosterirdim, bak burasi bizim kitapligimiz, bak bunlar ciceklerimiz, bak bu aynamiz, bu tablomuz, bu koltuklarimiz diye her yeri tanitirdim, konusurdum onunla. Kucaga alisir diye hic korkmadim hep kucagimdaydi, yurumeye basladigindan itibaren de hic kucak istememisti. Ama tabi her bebek farkli olabilir. Ayrica artik masaallah bebeginiz buyumus sarilik meselesini atlatmis sayilirsiniz, 9 olmasi yuksek bir deger degil ki takmayin kafaniza o kadar. 😊

Kızlar simdi fikrini almak istiyorum bi aylik olunca bebekler emzirmek icin alarm bile kurmyain dedi doktorum dun denedim aksam 11 de emdi gec uyudu 6 da uyandi. Yani 7 saat emmedi sonrakinde 4 saat sonra kalkti yani aralari acildi baya size doktorunuz ne dedi bu konuda uyanana kadsr beklicezmi yoksa belli bi saatten sonra uyuyosa kendimizmi uyandrcaz
Bizim doktorumuz 8 saat uyumasi normal uyandirmayin demisti. Gercekten de kizim gece 8 saat emmeden uyuyordu. Cok harika gunlerdi o gunler aaah ahhh ahhh. Sonra buyuklerin hic olur mu oyle sey kan sekeri yukselir uyandir emzir dediklerini dinledim ve uyandirmaya basladim, bebegim de uyanmaya alisti.

Bizim doktorumuz 8 saat uyumasi normal uyandirmayin demisti. Gercekten de kizim gece 8 saat emmeden uyuyordu. Cok harika gunlerdi o gunler aaah ahhh ahhh. Sonra buyuklerin hic olur mu oyle sey kan sekeri yukselir uyandir emzir dediklerini dinledim ve uyandirmaya basladim, bebegim de uyanmaya alisti.
Yok canim bizim arkadas ilk dogdugu gunden beri gece uyandirmadi hala oyle gidiyo brnimkide sarilik olmasaydi bende oyle yapardim ama sukur suan bi engel kalmadi gece uyandirmamam icin. Bi aydan sonra kan sekeri dusmezmis doktorum dedi.

Yaa ciddi misin ne güzel dinlenmişsindir :KK51: Doktorun öyle dediyse sözünü dinle bence uyandırma sonraki aylar pişman olursun uyandırdırırsan:eek: zaten diş sancıları, atak haftaları, aşı günleri derken uykusuz gecelerimiz olacak:KK14:

Yaa ciddi misin ne güzel dinlenmişsindir :KK51: Doktorun öyle dediyse sözünü dinle bence uyandırma sonraki aylar pişman olursun uyandırdırırsan:eek: zaten diş sancıları, atak haftaları, aşı günleri derken uykusuz gecelerimiz olacak:KK14:
He ya ben hesapladim 10 gun sonra atak haftasi 😊

X