2021 Nisan Anneleri

Bunlar çok güzel bilgiler , insan herkesten birşey öğreniyor burada 🙏 benim bebisimin kakası sarı ve pütürlü oluyor hep

Canım kumaşı ne diye geçiyor özel bir ismi var mı ne ölçülerde kestirdin

Al benden de o kadar. Adıyaman'da yasıyorum dışarıda havalar çok güzel ama evler hala bebekler için serin , kombi 38 de çalışıyor bebeğe içine kısa kollu zibin üzerine normal takım giydiriyorum içine çorapla. Ama bugün ilk kez çok sıcaktan ağladığını fark ettim üzerini açınca sustu rahatladı. Bebekler sıcağı sevmezmis. Bir de hapsirmasina takılma doktora sordum cigerlerinin geliştiğini gösterir hapsirmasi iyi birşey dedi. Burnu tıkaliysa onu da açmaya calisiyordur falan dedi. Usudugu için olmazmış yani
kumas interlok penye diye geciyor. ben 6 m kestirdim ama buyuk oldu 1 m sini falan kesmisimdir sanirim. sling icin deyince verirler muhtemelen.

Kızlar siz tecrübelisiniz. Şöyle ki benim vajinaya sanki alttan iğne batırıyorlar gibi oluyor. Bir de sabah bel ağrım hafif kasık ağrım vardı. Sancı böyle mi oluyor.

Kızlar siz tecrübelisiniz. Şöyle ki benim vajinaya sanki alttan iğne batırıyorlar gibi oluyor. Bir de sabah bel ağrım hafif kasık ağrım vardı. Sancı böyle mi oluyor.
Onlar kronik açılma ağrıları cnm sancı öle bişi değil o geldi mi sancımı acaba bu demiyorsun 5 10dk bir adet sancısı gibi giriyor sonra geçiyor 5dk sonra bida geliyor zaten yerinde zıplıyor bekliyorsun geçsin diye

Allah seni inandırsın benimkinin durumu da böyle. Daha 8 günlük ama iftar saati başladı sahura kadar ağladı kıvrandı gözünü kırpmadı. Gazını almaya çalışıyorum masaj yapıyorum ama yok çıkarmıyor. Çıktığı zaman da aynı anlattığın gibi karnı gurul gurul.çok sesli yaparsa yapıyor. Ama dünden beri kaka miktarı da az. En son sahurdan sonra güç bela yatırdım bir iki saate tekrar başladı. Şimdi uyuyor ama hala kıvranıyor bacaklarını kendine çekiyor.Bu kadar erken gazlı bebek kolik bebek olur muydu ki

Valla bende anlamadım patır kültür kaka yapıyor rahatlıyor ama sonra gene aynı şeyler ayaklarını karnına çekmeler tıslamalar vs şimdi uyuyor gece beni mafetti ama Allahtan banyo yaptırıp yatırmıştım rahatlasın diye sanırım bende gaz damlasına geçicem doktor kontrolünü bekliyordum ama bekleyemeyeceğim

Allah seni inandırsın benimkinin durumu da böyle. Daha 8 günlük ama iftar saati başladı sahura kadar ağladı kıvrandı gözünü kırpmadı. Gazını almaya çalışıyorum masaj yapıyorum ama yok çıkarmıyor. Çıktığı zaman da aynı anlattığın gibi karnı gurul gurul.çok sesli yaparsa yapıyor. Ama dünden beri kaka miktarı da az. En son sahurdan sonra güç bela yatırdım bir iki saate tekrar başladı. Şimdi uyuyor ama hala kıvranıyor bacaklarını kendine çekiyor.Bu kadar erken gazlı bebek kolik bebek olur muydu ki
Malesef akşam 11 de bi uyandı sabah 8 e kadar emdi uyumadi

Benim ağrılarım 3hafta önceden başladı hep acabamı dedim sonra anladım doğum yaptığım gün onlar alistirmaymis 😁

Sırf yalniz olmadığımı anlamak için gelip okuyup kaçıyorum kizlar. Yazmaya mecalim kalmıyor. Bazen oturup ağlıyorum. Hayır ben bir tane nisan bebesi doğurdum 2. nasıl nisan bebesi oldu🙄 benim sütüm gazlı sanirim doğurduğum 2 bebekte aynı oldu. Daha 3 haftalık oglum dun sadece 1 kere gündüz uykusu uyudu😔 hamak aldik daha gelmedi. Bugün bebek arabasında uyuttum. Görüyorum biz gibi uyumayanlar var bir deneyin isterseniz. Kucakta taşımaktan iyi oluyor. Birde benim oğlanın kakasi baya sıvı normal mi bu?

Sırf yalniz olmadığımı anlamak için gelip okuyup kaçıyorum kizlar. Yazmaya mecalim kalmıyor. Bazen oturup ağlıyorum. Hayır ben bir tane nisan bebesi doğurdum 2. nasıl nisan bebesi oldu🙄 benim sütüm gazlı sanirim doğurduğum 2 bebekte aynı oldu. Daha 3 haftalık oglum dun sadece 1 kere gündüz uykusu uyudu😔 hamak aldik daha gelmedi. Bugün bebek arabasında uyuttum. Görüyorum biz gibi uyumayanlar var bir deneyin isterseniz. Kucakta taşımaktan iyi oluyor. Birde benim oğlanın kakasi baya sıvı normal mi bu?
Benimkininde sıvı bildiğin su çıkarır gibi içinde tanecikler var püskürterek yapıyor en kafamı yoran şey yenidoğan kakası🙄

Kızlar normal Doğum yapıp kabız olan var mı , hiç kabız olmam normalde ama geçen kabız olmuşum afedersiniz baya zorladı bir baktım kanama olmuş o bölgede, bugün yine wc gittim şiddetli kabız bu sefer yapamadım ama çok kanadı şişmiş otururken yürürken acıyor yanıyor doğumdan dolayımıdır ki dikiş bölgesinede yakın çok korktum ne yapacağım ben ilk defa böyle bişi yaşıyorum kanama yapıyor şişmiş 😭 ne yapmam lazım başına gelen var mı basur fian olmam demi😭

Bnde öyle yapıyorum ztn ki onceden yapmazdım o bsy dese cevabını verirdim hemen bu sefer suçlu bn olurdum şimdi bsy dese eşim gerekeni yapıyor ztn çok şükür anneci değil hakliyi haksizi savunuyor sadece 😂
Ne güzel esinin anneci olmamasi seni savunmasi. Benim koca sahsi tam bir anneci bisey olsa hemen anasinin tarafinda durur, dünyada onun anasindan baska iyi kadin yok onun gözünde :KK43:

Biz de bugün bir aylık kontrole gittik..Maşallah herseyimiz iyi.Kalca ultrasonu çekildi sıkıntı yok..göz muayenesi güzel aşımizi da olduk.1 kilo almış Dr dedi gayet güzel gelişimi.Gaz ilacı. Biogoia gaz ilacını yazdı ve dvit yazdı parabensiz dedi..Normalde ben sağlık ocağınin verdiğini veriyordum onu verme dedi..alt açtığında ya da giydirirken hapsurmasi normal dedi.. O akşamları belli saatlerde ağlama krizleri gaz ve kaka olduğundan oluyor o saatleri az çok artık biliyorsundur ondan önce besle o saatlerde kendi haline bırak dedi..İkinmasi kızarması normal geçecek dedi..henüz kasları çok gevşek kasılarak çıkartmaya çalışıyor korkma stres olma dedi.. Ilık banyo iyi geliyor zaten yaptırıyordum o da tavsiye etti..Anüs kasları gelismediginden orada kakalar birikecek ki itebilsin dedi..10 güne kadar kaka yapmayanlar var normal dedi..Bizimki mama da aldığından hergun düzenli yapamıyor..Hiç sorun degil dedi.Boyumuz da 5 cm uzamış ..Uzun oldu ama kusura bakmayın..

Bu kordonunu tesbih yapan bebenin bi suratima tazikle kaka yapmadigi kalmisti oda oldu 😭😭 Allahimmmm sana geliyorummmm. Üstünü degistirmek 2 saat ya kaka firlatiyo ya kusuyo bi yandanda bi tarafini kesiyomusum gibi katila katila agliyo Allahimmm bi ses var minnacik bebenin neresinden cikiyo hayrett. Doguralim biran önce dedik felegimiz sasti anamm benim ilk cocugum 4 ay boyunca emdi uyudu hic evde bebek yok gibi ama bunun gecesi ayri gündüzü ayri dert. Allah saglik versin gececek bu günler gececek gececekk:sampiyon:

Biz de bugün bir aylık kontrole gittik..Maşallah herseyimiz iyi.Kalca ultrasonu çekildi sıkıntı yok..göz muayenesi güzel aşımizi da olduk.1 kilo almış Dr dedi gayet güzel gelişimi.Gaz ilacı. Biogoia gaz ilacını yazdı ve dvit yazdı parabensiz dedi..Normalde ben sağlık ocağınin verdiğini veriyordum onu verme dedi..alt açtığında ya da giydirirken hapsurmasi normal dedi.. O akşamları belli saatlerde ağlama krizleri gaz ve kaka olduğundan oluyor o saatleri az çok artık biliyorsundur ondan önce besle o saatlerde kendi haline bırak dedi..İkinmasi kızarması normal geçecek dedi..henüz kasları çok gevşek kasılarak çıkartmaya çalışıyor korkma stres olma dedi.. Ilık banyo iyi geliyor zaten yaptırıyordum o da tavsiye etti..Anüs kasları gelismediginden orada kakalar birikecek ki itebilsin dedi..10 güne kadar kaka yapmayanlar var normal dedi..Bizimki mama da aldığından hergun düzenli yapamıyor..Hiç sorun degil dedi.Boyumuz da 5 cm uzamış ..Uzun oldu ama kusura bakmayın..
Bizimde bugün 1 aylik ilk kontrolümüz vardi vitamin k icirdiler herseyi cok iyiymis sükür 1 kilo 150 gram almis oglum. 3,5 cm uzamis abisine göre bu hizli kilo alip yavas boy atiyor, abisi tam tersiydi hizli boy atip az kilo aliyordu. Masallah kuzucuklara 40 bitecek az kaldi 🥰

Kızlar normal Doğum yapıp kabız olan var mı , hiç kabız olmam normalde ama geçen kabız olmuşum afedersiniz baya zorladı bir baktım kanama olmuş o bölgede, bugün yine wc gittim şiddetli kabız bu sefer yapamadım ama çok kanadı şişmiş otururken yürürken acıyor yanıyor doğumdan dolayımıdır ki dikiş bölgesinede yakın çok korktum ne yapacağım ben ilk defa böyle bişi yaşıyorum kanama yapıyor şişmiş 😭 ne yapmam lazım başına gelen var mı basur fian olmam demi😭
Ben sezeryan oldum ama kabızlık var canım. Basurum zaten var gebelikten kalma😒Sanırım doğumdan sonra kullanmaya başladığım gyno ferro ilacından kaynaklı bu kabızlık. dün aklıma geldi benimde. Baktım o ilacı kullanıp kabız olan çok. Bırakacağım bugün. Gebelikte kullandığım maltofere geri döneceğim 🤦‍♀️ Neden aynı ilaçtan devam ettirmedi ki anlamadım.
sende kullanıyorsan gyno dan olabilir.

Ben sezeryan oldum ama kabızlık var canım. Basurum zaten var gebelikten kalma😒Sanırım doğumdan sonra kullanmaya başladığım gyno ferro ilacından kaynaklı bu kabızlık. dün aklıma geldi benimde. Baktım o ilacı kullanıp kabız olan çok. Bırakacağım bugün. Gebelikte kullandığım maltofere geri döneceğim 🤦‍♀️ Neden aynı ilaçtan devam ettirmedi ki anlamadım.
sende kullanıyorsan gyno dan olabilir.
Yok cnm ya ben kullanmıyorum verdi kan ilacı ama aksattım almadım, hayır okdr ıkınma geliyor ki doğumda yaşamadım şunu ıkınıyorum tuvalet gelmiyor kan geliyor gözüm çok korktu Ya baya çatlamış sanırım şişmiş o bölge 😢

Yok cnm ya ben kullanmıyorum verdi kan ilacı ama aksattım almadım, hayır okdr ıkınma geliyor ki doğumda yaşamadım şunu ıkınıyorum tuvalet gelmiyor kan geliyor gözüm çok korktu Ya baya çatlamış sanırım şişmiş o bölge 😢
Acı varsa krem kullansan 🤔 anestol kullanıyorum ben zorda kalırsam

1 aylik randevudan ciktik. Kalca ultrasonu ve sakral ultrason temiz, cok sukur. Ufurumu varmis, kardiyolojiye yonlendirdi. 1 ay asisi oldu. Bugun yikamayin yarin yikarsiniz dedi. Ates yapmaz ama olursa dusurucu verdi 6 saat arayla kullanin dedi. Dilinde beyazlik vardi ama pamukcuk degilmis, pamukcuk olsa butun damagi, yanaklarinin ici, tum agzi komple beyaz olur kalip gibi dedi doktor. Surekli kusuyor dedim, sivi sut seklinde kusuyorsa sorun degil, fazlasini cikariyordur ama fiskirtarak kusuyorsa reflu olabilir dedi. Gece 3-4 saat araliksiz uyuyabilir uyandirmayin dedi. Anne sutu alan bebekler gunde 8-10 kere kaka yapabilir, ya da hic kaka yapmaya da bilir, hepsi normal, 4-5 gun boyunca bile kaka yapmazsa endiselenmeyin, 1 haftaya kadar normal dedi. Yuzunde ve poposunda isilik vardi, yuzundekiler icin cok kalin giydiriyorsunuz galiba sicaktan daraliyordur dedi, poposu icin de kremler verdi, her bez degistirdiginizde 10-15 dakika acarak havalandirin dedi. Gunde 15 dk gobek ustune yatirarak egzersiz yaptirin dedi, boyun ve sirt kaslari gelisimi icin onemliymis.

Bu kordonunu tesbih yapan bebenin bi suratima tazikle kaka yapmadigi kalmisti oda oldu 😭😭 Allahimmmm sana geliyorummmm. Üstünü degistirmek 2 saat ya kaka firlatiyo ya kusuyo bi yandanda bi tarafini kesiyomusum gibi katila katila agliyo Allahimmm bi ses var minnacik bebenin neresinden cikiyo hayrett. Doguralim biran önce dedik felegimiz sasti anamm benim ilk cocugum 4 ay boyunca emdi uyudu hic evde bebek yok gibi ama bunun gecesi ayri gündüzü ayri dert. Allah saglik versin gececek bu günler gececek gececekk:sampiyon:
😊 benim oglanda yapti kaka uzerime yalniz degilsin canim çiş zatn yapiyor 🤦‍♀️😂

X