2021 Nisan Anneleri

Yok cnm ya ben kullanmıyorum verdi kan ilacı ama aksattım almadım, hayır okdr ıkınma geliyor ki doğumda yaşamadım şunu ıkınıyorum tuvalet gelmiyor kan geliyor gözüm çok korktu Ya baya çatlamış sanırım şişmiş o bölge 😢
Canım geçmiş olsun bitkisel içerikli duphalac var eczanede istersen onu alıp kullan ya da bir tatlı kaşığı zeytinyağı iyi geliyor ben içince hemen yarım saate çıkarım tuvalete inşallah sana da iyi gelir korkma orda çatlak vardır kanama ondandır basur sivilce gibi ele gelir

Kızlar merhaba. Gaza savaş açmış durumdayım. Benim bebe 13 günlük ama erken başladı sancılarımız. Size yaptıklarımı anlatayım. Ben doğumdan sonra hemen gasicon gaz ilacına başladım. Alttan ve üstten rahat gaz çıkarıyordu ilk günler. Ayrıca rezene çayı da içiyorum günde bir defa. Sonra 7. Gün gibi özellikle akşam saatlerinde huzursuzlanmaya başladı. Biogaia vermeye başladım ayrıca bende probiyotik kullanmaya başladım, sütümden geçsin diye. O zaman ki huzsızluğı daha fazla meme istemesiymiş. Youtube de osman gönülal diye bir doktor var. Mutlaka izleyin videolarını, onu izleyince fark ettim. Ben gazdan ağlıyor sanıyordum, meğerse memede kalmak istiyormuş. Son günlerde yediklerme bağlı olarak akiam huzursuzluğı artıyor. Ben de bursey harvey gaz ilacına başladım bugün itibari ile. Biogaia bağırsak florası oluşturuyor, işe yaramadı 2 hafta sürüyor. Gaz ilacı da düzenli kullanım ile bir haftada etkisini gösteriyor. Gözüm korktu o yüzden ben de başladım. Tek bakıyorum bizim abla da var. Gazı olursa mahfolurum o yüzden başladım.
Bir de hucleberry diye bir uygulama indirdim ücretsiz program. Emzirme sürelerimi saatlerimi giriyorum en son hangi memeyi emdi unutunca iyi oluyor☺️
Gaz yapmayan yemek tarifi arayısı içerisindeyim. Neler yapıyorsunuz? Pirinç pilavıyla besleniyorum hep o da bağırsaklarıma dokunmaya başladı😔

Bambuella Bambuella kantoron yağı kullan çok iyi geliyor. Benim doğumdan sebep şişlik vardı orada, kantoran yağı iyi geldi. Bir de yediklerimize dikkat etmemiz lazım

Bambuella Bambuella kantoron yağı kullan çok iyi geliyor. Benim doğumdan sebep şişlik vardı orada, kantoran yağı iyi geldi. Bir de yediklerimize dikkat etmemiz lazım
Ya evet doğumdan sonra orda zaten şişlik görmüştüm dikişde rahim ağzı ile anüs deliği atarında idi ondandır diye düşünmüştüm kantaronda deneyeyim o bölgeye süreceğim dimi

Canım geçmiş olsun bitkisel içerikli duphalac var eczanede istersen onu alıp kullan ya da bir tatlı kaşığı zeytinyağı iyi geliyor ben içince hemen yarım saate çıkarım tuvalete inşallah sana da iyi gelir korkma orda çatlak vardır kanama ondandır basur sivilce gibi ele gelir

Onuda yapayım evet, ya orda bi şişlik var ama ne bilemiyorum tabi doktoruma sorayım ozaman o şurubu verir belkide😭

Sırf yalniz olmadığımı anlamak için gelip okuyup kaçıyorum kizlar. Yazmaya mecalim kalmıyor. Bazen oturup ağlıyorum. Hayır ben bir tane nisan bebesi doğurdum 2. nasıl nisan bebesi oldu🙄 benim sütüm gazlı sanirim doğurduğum 2 bebekte aynı oldu. Daha 3 haftalık oglum dun sadece 1 kere gündüz uykusu uyudu😔 hamak aldik daha gelmedi. Bugün bebek arabasında uyuttum. Görüyorum biz gibi uyumayanlar var bir deneyin isterseniz. Kucakta taşımaktan iyi oluyor. Birde benim oğlanın kakasi baya sıvı normal mi bu?
Doktor sıvı kakaya normal dedi anne sutu alan bebeklerde olur dedi. Bebek arabasını ablada kullanıyorduk evde inanılmaz bir rahatlık ama bu bebekte korona var çıkamayız diye almamıştık şimdi bakınıyoruz.
Benimki memeye savaştığında ya da sürekli bırakıp bırakıp tekrar aldığında gazı oluyor, omzuma alır almaz çıkıyor sonra rahat şekilde emmeye devam ediyor

Bence meme reddi olmasın diye biberon yerine eds, kaşık biberon şırınga gibi şeyler kullanabilirsin. Gögüslerin illa dolu olması gerekmiyormuş kendini kötü hissetme, ama süt için önce sakin olup moralini yükseltmen gerek. Benim sütüm uykuyla çok artıyor. Ayrıca bol su, helva tahin dereotu gibi gıdalar da tüketebilirsin. Her annenin sütü bebeğine yeter ❤️ ne olursa olsun sen annesisin yeterlisin. Bebekle birlikte biz de iyileşiyoruz, toparlamaya yeni düzene uykusuzluğa alışmaya çalışıyoruz, kendine yüklenme ❤️

Bana doktorum hamilelikte ve doğum sonrası önlem amaçlı toz magnezyum verdi çok işe yarıyor

Evet temiz içerikli

Çok üzüldüm, böyle bi sendromu duymuştum ama keşke yazmasaydınız. Kaygı seviyesi yüksek biriyim. Kaç kere burnundan kustu, nefes alamadı tıkandı, korkudan öldüm. Şimdi bu da aklımdan çıkmıcak 😔 daha hepimiz lohusayız hassasız, bi de benim gibi acemi anneler daha tedirgin
Cok iyi geldi yazdıkların canım ya, daha iyiyim bugün alışıyoruz sanırım. Uyumuyor zorlamıyorum. Kucağımda unutuyorum yeri geliyor. Bugünleri kaçırmamak istiyorum o kadar hızlı geçecek ki sonradan ozlemek istemiyorum., sanırım hormonlarım.bwni ele geçirdi ama artık daha mantıklı düşünüyorum 🤗🙈 bugün evde tarttık bir onla bir onsuz. Kilo alımı güzel görünüyor belki de boşa kaygı yapıyorum.
Selam anneler. Bana korse önerir misiniz? Evde bi tane vardı hiç rahat değil, yenisini almak istiyorum. Kullanıp memnun kaldığınız markayı yazarsanız çok sevinirim 💕
Ben oslo aldim 3 günde inanılmaz farketti göbeğim. Tüm Gün takmıyorum hem de.

3soruuum var
1 gündüz bebek emip uyuyor gece uyumuyor
2 bu kanama nezaman bitecek ped takmaktan psik oldum
3 bugün topuk kanı verdik bidaha ki kontrol nezaman kalça ciiiklugi ve goZ demi

Kızlar merhaba. Gaza savaş açmış durumdayım. Benim bebe 13 günlük ama erken başladı sancılarımız. Size yaptıklarımı anlatayım. Ben doğumdan sonra hemen gasicon gaz ilacına başladım. Alttan ve üstten rahat gaz çıkarıyordu ilk günler. Ayrıca rezene çayı da içiyorum günde bir defa. Sonra 7. Gün gibi özellikle akşam saatlerinde huzursuzlanmaya başladı. Biogaia vermeye başladım ayrıca bende probiyotik kullanmaya başladım, sütümden geçsin diye. O zaman ki huzsızluğı daha fazla meme istemesiymiş. Youtube de osman gönülal diye bir doktor var. Mutlaka izleyin videolarını, onu izleyince fark ettim. Ben gazdan ağlıyor sanıyordum, meğerse memede kalmak istiyormuş. Son günlerde yediklerme bağlı olarak akiam huzursuzluğı artıyor. Ben de bursey harvey gaz ilacına başladım bugün itibari ile. Biogaia bağırsak florası oluşturuyor, işe yaramadı 2 hafta sürüyor. Gaz ilacı da düzenli kullanım ile bir haftada etkisini gösteriyor. Gözüm korktu o yüzden ben de başladım. Tek bakıyorum bizim abla da var. Gazı olursa mahfolurum o yüzden başladım.
Bir de hucleberry diye bir uygulama indirdim ücretsiz program. Emzirme sürelerimi saatlerimi giriyorum en son hangi memeyi emdi unutunca iyi oluyor☺️
Gaz yapmayan yemek tarifi arayısı içerisindeyim. Neler yapıyorsunuz? Pirinç pilavıyla besleniyorum hep o da bağırsaklarıma dokunmaya başladı😔
Peki canım akşam ağlamasını nasıl ayırt edeceğiz ki? Eğer gazsa devamlı meme vermek daha kötü olmaz mı? Bir yerde okumuştum çocuk eski gazı sindirmeye çalışırken biz emzirerek yeni gaz yükleyebilirmişiz diğerini çıkarmadan. Benimki de 8 günlük ve doğduğu günden beri bu şekilde. Mesela ben ağızdan da popodan da çok zor gazını çıkarabiliyorum hatta bazılarında çıkmıyor bile.ben de üç gündür lefax gaz damlasıyla biagaia kullanıyorum henüz tam faydasını görmedim.

X