2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Screenshot_20220103_162424.jpg
Aannnnaaa
15 dk ara ıle dogunca
Bebekler arası yıl farkı olmus 😬🤭

Kızlar bebekleri hangi sıklıkla doktora götürüyosunuz bi de doktorunuzu falan yeni mi ayarlafınız doğum yaptığınız yerdeki mi
Altı aya kadar ayda bir götürecez canım doğum yaptığım hastanedeki dr öyle söyledi sonrasında orada tamamlayıcı sağlık sigortası geçmiyor ve muayeneleri biraz tuzlu diye başka bir doktora hastaneye geçtim

Şuan bezler kakalı. Zamanla niye azalıyor kii 🤔
Şimdi bak şöyle hesaplayım ben 3 saatte bir altını değiştiriyorum her ikisinin her açtığımda zaten kupkuru bulduğum çoook nadir ya çiş ya kaka muhakkak var. Yapıyormu sana bir bebeğin günlük 8 ×2 olunca da günlük 16 bez. Bazen hele ki Bi ara daha çoktu alıyorum peşine sıçıyo 😂 onun içinde ortalama 4 ekleyip günlük 20 beze yuvarladım gitti. Yapıyo mu sana ayda 600 bez. Hadi olsun 500.bende durumlar böyle valla 🙄🙄
Nasıl yani sen ne kullanıyosun ben yanlış mı kullanıyomuşum ay aydınlat beni. Ben aptamil 1 numara kullandım hep 😣😣
Benm kızın her pırtı kaka. Bu yüzden 15-20 dk bir bezi değiştiriyorum uykuda olsa bile. Çnkü o pırt kakalar pişik yapıyor.

Nasıl yapıyosun cano
Serum suyu nu enjektör e 4 mi cekıyorum
2 ml olarak tek burun delıgıne kullanıyorum
Bebegı bas asagıya gelcek sekılde tutyorum suyu verınce dıger taraftan cıkıyor sonra aspiratör kullanıyorum uzun hortumlu olandan ondan da cektırıp ıyıce temızlemıs oluyorum

Valla hiç hesap yapmadım benim bebeler 💩 ilk haftalar gibi yapmıyor kuzum ikinci haftada günde bir kereye düştü 🙄😬 kenarından bakıyorum açmıyorum üç saatte bir varsa açıyorum yoksa ellemiyorum. Biz prematüre maması kullanıyoruz doktor öyle dedi. Ama doktorlar arasında fikir birliği yok mesela tiny miracle tiny miracle iki buçuk kilo olana kadar kullan prematüre mama demiş bana dört kilo olana kadar kullan dedi. 2100 ve 2300 doğdular benim bebetolar işte dört kilo olmasını bekliyoruz ki normal mamalara geçiş yapalım. Yani doğru yok ki yanlış olsun yavrum
Ben artık evolvianın bir numarasını kullanmaya başladım memnunum ama sanki daha çabuk acıkıyorlar gibime geliyor. Aynen dediğin gibi drlar aradında fikir birliği yok kuzum artık onlar ne derse öyle yönleniyoruz

Kızlarr hastaneden geldık
Elektırk gelmemıs 😢
Evın derecesı suanda 23 saat 18.00 a gelecek dıe beklıyrouz oyuzden anneme felan gecmedım bebegımde yoruldu uyudu uyku tulumları felan gıydırdım sardım yatırıdm
Dr umuzun muanesı guzel gectı
2 haftada 620 grm. Almıs
Yıne bana alt sevıyeden gıdıyor dedı 😐
Anlamıyorum yıne oyle dıo 😑
Goz akıntısı ııcn rop muanesı olmustu ama premature oldugu ıcın 6 aylıkken kontrol tavsıye edılmıstı o zaman gotur dedı
Goz damlası verdı
Gobek fıtıgı 1 degıl 2 tane dedı 😪😵
Sorudm cerraha randevu aldık goturelum mı dıe
Sımdı hıc mudahale etmezler 5 ayına kadar gecmezsı beklenır dedı
Yukarı dogru kalkıyor gobegı oda 5 cm olursa ozaman mudahale ediliyor dedı
Gelısım olarak az sa kılo o zaman anne sütüne takviye ekleyelım mı dıe tekrar sordum dıger gıttıgımde sordugum gıbı gerek yok sımdılık dedı
3 haftada 960 gr almıs
1 ayda en az 500 ve 1 kılo kadarına kadar beklerız dedı
Bu bebek 1 kıloyu gecer dedı
Anne sütü koymustum bıberona beslerken yakasına bısey almamsıım 🤐
Islanmıs bırde acemılık yapmısım
Araba da klıma yanıyorken uzerıne degsıtırıp oyle eve gırıdm yaa off sınir bzoucu oldu artık bu elektrik işi
Bu arada 2. Asımızı olduk HB asısı ates yapmaz dedı
Kızarıklık yaparsa bol kolonya ıle ovun dedı
Dıger rotavırus ve menenjit asısılarını da öneriyor
Veremasısı ıcın saglık ocagına gitmen lazım o burda olmuyor dedı
Benden bu kadar
Kilosu için mi alt seviyeden gidiyo dedi şuanda kaç kilo oldu senin bebiş?
Bizde rop muayenesine gittik çok şükür bir sıkıntı yok ama bir ay sonraya tekrar randevu verdi sana altı ay demişler bana bir ay niye bu kadar farklılık gösteriyorkı
Birde altı ay sonra bir daha işitme testi istediler yb da beş günden fazla kalan bebekler için istiyorlarmış sende öyle birşey istediker mi

Bizde rop muayenesine gittik çok şükür bir sıkıntı yok ama bir ay sonraya tekrar randevu verdi sana altı ay demişler bana bir ay niye bu kadar farklılık gösteriyorkı
Birde altı ay sonra bir daha işitme testi istediler yb da beş günden fazla kalan bebekler için istiyorlarmış sende öyle birşey istediker mi
Hayırlı olsun canımm kırkınızz 🧿🧿🧿

Nasıl yapıyosun canm
Önce kafayı hafif kaldırıp yan çevirip serum sıkıyorum her iki deliğine Her defasında ters çeviriyorum genzine kaçıyor çünkü bol sıkıyorum ben çok kapalı olduğu için. Sonra aspiratör ile çekiyoruz birimiz kafayı tutuyor sırt üstü yatırıp diğeri çekiyor öyle yavrum

Önce kafayı hafif kaldırıp yan çevirip serum sıkıyorum her iki deliğine Her defasında ters çeviriyorum genzine kaçıyor çünkü bol sıkıyorum ben çok kapalı olduğu için. Sonra aspiratör ile çekiyoruz birimiz kafayı tutuyor sırt üstü yatırıp diğeri çekiyor öyle yavrum
Ben bunu yapmaya neden korkuyorum ya boğulursa diye 🥺🥺🥺

3320 gr sımdı 2 hafta once 2700 dü
Goz ve kulak kalp tekrar kontrol istediler kuzum

Valla hiç hesap yapmadım benim bebeler 💩 ilk haftalar gibi yapmıyor kuzum ikinci haftada günde bir kereye düştü 🙄😬 kenarından bakıyorum açmıyorum üç saatte bir varsa açıyorum yoksa ellemiyorum. Biz prematüre maması kullanıyoruz doktor öyle dedi. Ama doktorlar arasında fikir birliği yok mesela tiny miracle tiny miracle iki buçuk kilo olana kadar kullan prematüre mama demiş bana dört kilo olana kadar kullan dedi. 2100 ve 2300 doğdular benim bebetolar işte dört kilo olmasını bekliyoruz ki normal mamalara geçiş yapalım. Yani doğru yok ki yanlış olsun yavrum
Herkeste farklı gerçekten. Hoş bana bişe diyen olmadı ben kafama göre almıştım

X