2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Şimdi bende Msj geçmişlerine baktım.@pasagirl kalp atışlarını duymuş maşallah..
@akyaa ikinci transferini bekliyormuş hayırlısıyla bu tutar inşallah 🧡
Evet valla nisanda tutmayan arkadaşların takip eden denemedilerinde tutacağına henüz transfer olmayanlarinda diger topiklerde olsa bile buraya ekleyecegim ben hedef full cekmek. 5 yil sonra bile kime umut olacak bilinmez. Amaç bu aslinda yarim kalmasin umutlar bitmesin🧿🤗🧡

Screenshot_20210513_152319.jpg kızlarr benımkı ultrason ıle bırebır aynı cıktı ve orada yazan bı detaya takıldım 🤣 persembe bebeklerın %5 i zamanında doğar acaba gunumden önce mı yapıcam ben yoksa bazıları gıbı 40 haftaları felan mı gecıcek 🤣🤣🤣😛

Yaa öyle mi bende 13.gün 4+1 oluyor sanıyordum sizin ki bu dediginiz hesaba göre dogru cıktı mı peki o zaman ben şuan 5+5 mi oluyorm o zaman kese görünür mü kü bende 4+5 im galiba diyordum vok kafam karisti🤣
Yoo 5. haftanın ilk günü demek zaten 4+1 demek. Yani doğru hesaplıyormuşsun. Benim adetimin ilk günü ile transferimin arasında 15 gün olduğu için her türlü hesaplama aynı sonucu veriyor. Adet günüme göre de hesaplayınca şu an 8+3 çıkıyor, transfer günüme göre hesaplayınca da 8+3.

Devlet
Protestanı 3 kutu
Estroferim 1 kutu
Aspirini 1 kutu
Climara bantı 1 kutu verdi bana.
Doktorum ilaçların günlük dozları fazla verdi ki herkese fazla veriliyor genellikle.Haliyle 28 gün dolmadan bitiyor ilaçlar.Doktor reçetede yazsa bile devamında ücretle alıyorsun.Tanıdık bir eczacıyla anlaşıp borç yapıp sonrasında yazdıradabilir.

protelux verdi Birde ona ne rapor ne devlet karşılıyor.

arkadaşalara Bilgi olsun diye açıklama yapayım dedim 😘
Evet ben de tanıdık eczane ile anlaşıp ödedikçe verdim. (eczacı kız kardeşim) 😊

Cnm mesela bana doktor climara bantı 4 günde bir değiş dedi.2 kutu yazdı o yüzden birini devlet karşıladı birinin ücretini cebinden vereceksiniz dedi.
Estrofermide günde 3 tane verince 2 kutu cebimden vereceksiniz dedi
progestanı günde 3 ağız 2 vajina verdi 5 kutu yazdı 2 si cebinden vereceksiniz dedi.

Bende tedaviye başladım devletin karşıladığı kadar aldım.tanıdık eczaneyle görüşüp borç yapıp diğerlerin alırım derken tedavi iptal oldu.ilaçlar stok olmuş oldu 😅😅
Ben daha yeni aldım hatta sağlık ocağında yazdırdım climarayi. özelde mi tedavi oluyorsun . Acaba ozel yada devletteki doktorun yazabildiği ilaç sayısı değişiyor mu. Bende 5 günde bir değiştiriyorum. Bir dahakine ihtiyacın olursa 3 er kutu yazdır ödemezse almazsın şansını dene 🙂

Evet valla nisanda tutmayan arkadaşların takip eden denemedilerinde tutacağına henüz transfer olmayanlarinda diger topiklerde olsa bile buraya ekleyecegim ben hedef full cekmek. 5 yil sonra bile kime umut olacak bilinmez. Amaç bu aslinda yarim kalmasin umutlar bitmesin🧿🤗🧡
Aynen cnm listenin hep pozitif olduğunu görmek umut olur ama maşallah Ocak ayından beridir ben böyle bol pozitif topik görmedim 🥰

Transfer gününde bebek 15 günlük olarak hesaplanıyo. Benim baktığım her yerde hemen hemen bu şekilde. +2 -2 oynama oluyo. O da zaten pek önemli bişi değil.
USG’nin gösterdiği sonuçla da uyumlu benimki. Yani benim anladığım son adet tarihini transferden 2 hafta öncesi olarak düşünüp, normal yolla hamile kalanlar gibi hesaplayabiliriz.

Ben daha yeni aldım hatta sağlık ocağında yazdırdım climarayi. özelde mi tedavi oluyorsun . Acaba ozel yada devletteki doktorun yazabildiği ilaç sayısı değişiyor mu. Bende 5 günde bir değiştiriyorum. Bir dahakine ihtiyacın olursa 3 er kutu yazdır ödemezse almazsın şansını dene 🙂
Evet cnm özel hastanede tedavi görüyorum.özellikle eczacıya sordum her ilacı tek tek böyle Bilgi verdi.birde sağlık ocağına sorarım ☺️

Canım Chocalete Chocalete ;
Listeye aslında keseyi ve kalp atışını ne zaman gördüğümüz eklenebilir.
Hatta biraz daha geri gidip hCG sonuçları bile eklenebilir ama sanırım biraz uğraştırır. 🙈
Aslinda cok guzel olur ama herkesten bilgileri toplamak sıkıntı olur. Liste yarim yamalak bilgilerle bi işe yaramaz herkes yazarsa ben eklerim sorun degil ama suanda bile pozitif leri atlamisim bi sekilde eksik kalmis:)

X