2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
İlk gebeligimde çok daha fenalarini yaşadım.Bence sabretmelisin.Ancak için rahat etmiyorsa bir git ama eve geri gel.Suni sancı vermelerine izin verme.Doğum dediğimiz şey herkeste farklı hızda ilerler.Bakarsjn senin açılmaların bu şekilde oluyordur doğum anı çok kısa sürer.Sabret bu süreçte doğumu başlatmak için yapman gereken şeyleri yapabilirsin.Ancak her şeye rağmen ne yaparsan yap bebek doğmak istediği ve hazır olduğu zamanda geliyor
Yok kuzum suni asla kabul etmem almisligim var dayanılmaz bir hal beklicem olmazsa yine kotulesirsem baktirmaya gitcez kızdım eşime anneme sabah baya anlaştık sadece muane

Kızlar yavrularınız sütü kac satte bir emiyor ve kaç dk emiyor. Bir emiste tek meme mi her iki memeyi de emiyor mu. Mamayı bıraktım şükür ve sütüm de güzel gelmeye başladı . Sarılığı geçsin diye gece bir buçuk saatte bir kaldırıyorum ama ortalama yedi dk emiyor , güzel cekiyor , sonra bırakıyor, memede uyuyor. Aç mı tok mu anlamıyorum pek. Doyuyor mudur .

Kızlar yavrularınız sütü kac satte bir emiyor ve kaç dk emiyor. Bir emiste tek meme mi her iki memeyi de emiyor mu. Mamayı bıraktım şükür ve sütüm de güzel gelmeye başladı . Sarılığı geçsin diye gece bir buçuk saatte bir kaldırıyorum ama ortalama yedi dk emiyor , güzel cekiyor , sonra bırakıyor, memede uyuyor. Aç mı tok mu anlamıyorum pek. Doyuyor mudur .
Kendi bırakana kadar emziriyorum zaten uyuyunca ağzını büzüştürüyor memeyi sokamıyorum ağzına 😁
Uyanınca aynı memeden devam ediyorum (bunu emzirme danışmanı söyledi kaldığı memeden devam et sonra diğer memeye geç dedi)
Uyanık olduğunda iki memeyi birden verince çıkarıyor çoğunu bende bir memeyi boşaltıyorum ara veriyorum sonra diğerine geçiyorum ama sürekli emziriyorum genel olarak.

Kızlar hayırlı günler bir şey sormak istiyorum size.
Bebeğinizi nerde yıkıyorsunuz.
Annem yanımda o direk suyun içinde yıkıyor elinde tutarak. Tecrübeli oldugu için zorlanmıyor.

Bana zor geldiği için file üzerinde yıkamak istedim. Ama annem suya girmediği için üşütür öyle olmaz diyip duruyor.

Kızlar hastane çantanıza ne koydunuz normal doğum için bir takım bebek çıkışı koydum üç bez aldım iki battaniye yelek çorap biberon kendime üç kilot pijama takımı tayt koydum direk çıkartıyorlar mis eşim sordu tanıdık var ona göre aldim

Annem yanımda o direk suyun içinde yıkıyor elinde tutarak. Tecrübeli oldugu için zorlanmıyor.

Bana zor geldiği için file üzerinde yıkamak istedim. Ama annem suya girmediği için üşütür öyle olmaz diyip duruyor.
Biz bebeğin leeninde yıkıyoruz hızlıca zaten göbeği düşmeden bir kez yikicam enfeksiyon alabiliyo

Kendi bırakana kadar emziriyorum zaten uyuyunca ağzını büzüştürüyor memeyi sokamıyorum ağzına 😁
Uyanınca aynı memeden devam ediyorum (bunu emzirme danışmanı söyledi kaldığı memeden devam et sonra diğer memeye geç dedi)
Uyanık olduğunda iki memeyi birden verince çıkarıyor çoğunu bende bir memeyi boşaltıyorum ara veriyorum sonra diğerine geçiyorum ama sürekli emziriyorum genel olarak.
Kendi bırakıyor tekrar ağzına sokmak için iskence ediyorum resmen çocuğa , sarılık olunca bir de . Aynı memeden devam edin dedi bana da doktor. Süt daha yağlı , daha kaliteli oluyormuş öyle.

Dün file de yıkadık biz de. Sürekli su döktük üzerinden , elektrik sobası önündeydi bir de. Cok rahat oldu öyle. Cok sevdi kendi de

Canm doktoruna sor istersen tahriş mi enfeksiyon mu die . Ilki benmkide normaldi canm doktor bana tentürdiyotu siseye koy sulandir tuvalate her gittiginde gazli beze sur bunu demisti pansuman yap ben bi hafta mi 10 gün mu ne kullanmistim
sordum tahris diyor canim. ter ve nemden oldu sanirim her dogumda basima geliyor malesef🤷🏼‍♀️

Filede rahatlik oluyo canm onu elind3 tutmak zor ya zaten hemen yikiyon basta vucudunu yika sonra basina gecersin o arada biri vucuduna su dokebilir soba varsa canm dus aldriana kadar sobayi ac

Canm doktoruna sor istersen tahriş mi enfeksiyon mu die . Ilki benmkide normaldi canm doktor bana tentürdiyotu siseye koy sulandir tuvalate her gittiginde gazli beze sur bunu demisti pansuman yap ben bi hafta mi 10 gün mu ne kullanmistim
Aynen canım benimde ilkinde doktorum öyle yapmamı söylemişti çokta iyi geliyodu hiç ağrı sızı hissetmemiştim

Kızlar, Allah'ın izniyle dun sabah, 08.17 de oğlum Deniz dünyaya geldi. Ben kendimi şu an daha iyi hissediyorum. Oğlum da iyi. Darısı henüz doğum yapmamıs tüm ocak anelerine.. sağlıkla kucağınıza.alınız..
Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün

X