2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
İyi geceler kızlar
Bugün doktor kontrolüne gittik herşey yolunda çok şükür , 50 gr almış bile😇

Yalnız şöyle bişey var meme sürekli ağzında olacak sütüm dünden beri daha iyi sertliğini hissediyorum memeyi emince boşaltıyor , her iki memeyi de emiyor ama doymuyor
Sıkıyorum göğsümü süt geliyor o çekince tuttuğunu fark ediyorum
Ama meme ağzından çıktı mı kıyamet kopuyor
Sütü tamamen bitiriyor yine ağlıyor şaşırdım ne yapacağımı
Bir ölçek mama veriyorum emdikten sonra lıkır lıkır içiyor ve uyuyor 🤦 sütüm yetmiyor mu acaba ama o bırakana kadar tutuyorum göğsümde belki 30 dk belki 40 dk duruyor 😓
Günde 2-3 defa mama veriyorum gece yatarken gün içinde bir kere gibi bazen 3 oluyor hiç durmazsa oda
Sizin durumlar nasıl ?
Ahanda ben. Meme bağımlısı mı oldu naptı bazen sırf uyumak için meme istiyor. İki emiyor uyuyor beşiğe koyuyorum uyanıp ağlıyor ,memeye alınca suratı görmen lazım ağız kulaklarda. Mama vermiyorım ama ben. Çok sıkışırsam gece 15 ml veriyorum emzirdikten sonra o da uyusun diye. Meme emince saat başı uyanıyor istiyor çünkü. İlk zamanlar normalmiş kokumuzu kalp atışımızı hissetmek için aç olmasalar bile meme istiyorlar. Yoksa sütüm var bazen göğsümü bitiremiyor bile sağıyorum. Tahin helvası ve rezene çayını aynı anda tüket süt kalitesi çok artıyor deneyimledim

Kızlar size bir şey sormak istiyorum. Hani bebişin gazı falan olmasın diye doğduktan sonra ağzına soda ve zemzem suyu karıştırıp veriyorlarmış ya. Siz yaptınız mı? Ya da yapacak mısınız? Bir de hurma sürüyorlarmış ağzına galiba.
Ben yapmadım canım bence yapma sen de. Gazlı olursa başka yöntemler çareler var doktorların önermediği şeyleri yapma

@Akmerim doğurdun mu diye bakındım doğurmuşsun 🎊 soramadım eminim herkes benim gibi seni düşündü ama hepimiz ayrı dertlerdeyiz. Sütüm gelmiyor dünden beri ağlamadan durmadığım saat yoktur. Sanırım hormon şoku yaşıyorum..
Çok sevindim senin adına. Hamile kalmayı Beklediğimiz günlerden biliyorum seni bu gruptan önce. O yüzden ayrı bi yerin var. Çok tebrik ediyorum, Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻
Canım süt için rezene çayı ve tahin helvasını aynı anda tüket. İnanılmaz süt yapıyor. Ben onu yaptıktan sonra göğüslerim o kadar doldu ki sağmak zorunda kaldım ve devam eden 2 gün süt yapıcı yiyecekelri kestim çok ağrı yaptı göğüslerim doluluktan.

Bizde sürekli memedeyiz evde hep aynı muhabbet doydu doymadı :işsiz:
Sorma bizim de muhabbetler aynı. Hatta düne kadar sütüm kızıma yaramıyo yetemiyorum yavruma diye ağlıyordum koca gün🙄😁
Göğüs ucu çatlağı için mumsy natural krem aldım kullanan var mı kızlar ? Memnun musunuz ? Bir göğsümü çatlaktan dolayı emziremiyorum. Mochi ile sütü alıyorum günde bir de normal sağıyorum. Mahvetti bu çatlaklar. Bu arada mochi den çok memnunum emzirirken takıyorum doluyor hemen biberonla veriyorum arkasından.
Göğüs ucu çatlağıma sürmediğim şey kalmadı. Kantaron yağı ile rahat ettim bir nebze

Kızlar size bir şey sormak istiyorum. Hani bebişin gazı falan olmasın diye doğduktan sonra ağzına soda ve zemzem suyu karıştırıp veriyorlarmış ya. Siz yaptınız mı? Ya da yapacak mısınız? Bir de hurma sürüyorlarmış ağzına galiba.

Canım o durum gazı olmasın diye değil.
Doğum anında bebek yorulduğu için sarılık durumu oluşabiliyor.
Peygamber efendimiz de bu durum için yeni doğan bebeğe tırnağın ucu kadar ona enerji vermesi adına hurma verilmesini tavsiye etmiş. Ben şimdiye kadar peygamber efendimizin söylediği hiçbir şeyin bilim karşıtı olduğuna şahit olmadım.

Ben verdim doğduktan sonra. Hem biraz zemzem hem biraz hurma. Zemzem zaten bağırsaklara ve böbreklere inmeyen vücuttan yer olarak atılan bir su. Hurma içinde de saymakla bitmeyecek yararlı şeyler var.

Ki doğumdan sonra ben bir komplikasyon yaşadım ve ameliyata alındım. bebeğimi yaklaşık 3 4 saat emziremedim. Hurma vermemiş olsaydım sarılık olurdu diye düşünüyorum. Allahın izniyle sarılık olmadık hiç.

Tabi bu inanç meselesi. Gazmış bilmem neymiş diye vermedim. Tamamen sünnet olduğu için verdim. Karar sana kalmış

normal dogum yapan arkadaslar birsey sorucam. benim vajinanin ic tarafi tahris oldu sanirim cok yanma var tuvalete girince. su bile degse yaniyor. pisik gibi bisey oldu birde sanirim. ne kullansam gecer acaba. bu arada ped falan kullanmiyorum. pamuga sarili gazli bez kullaniyorum. ilkinde de olmustu cok cekmistim ama o zaman depend yuzunden olmustu cok terlemistim hastanede pisirmisti alt tarafi resmen. simdi dikkat ettim ayni hatalari yapmadim yine oldu. orda mudahale oldugu icin mi tahris oldum acaba hic keyfim yok cok canim aciyor vallaha.
bu arada 2. kez anne olanlar beni anlar belki benim bu kez cok rahat oldu ya cok memnunum . stres yok , ay bu cocuk ac mi tok mu derdim yok rahat bir lohusalik geciriyorum sukurler olsun. bugun 5. gunumuz hafif sarilik var gibi 13 cikti sonucumuz ama takipte olalim baska birseye gerek yok dedi doktorumuz . beslemeye devam. Allah dagina gore kar veriyor demek ki bebegim cok kucakci degil. emiyor yatiriyorum uyuyor. 2-3 saatte bir uyandirip tekrar emziriyorum zarari hic yok yavrumun. annem evde herseyimizi yapiyor sagolsun. ben de hayallerimdeki gibi basimda cicekli tokalar ve lohusa geceliklerimle dolaniyorum😍 ilkinde hic yasayamamistim bu duyguyu. esimle aramda bozulmustu o zamanlar kyinvalidem yuzunden. bu defa herkes akillanmis uzerime titriyor🧿 dilerim herkes benim gibi guzel yasar lohusaligini🙏🏻 anne mutlu ve stressizse bebekte huzurlu oluyor bence.
Ben baticon kullanıyorum doktorum verdi enfeksiyon için. Onun dışında kendim de kantaron yağı sürüyorum bir sıkıntım yok. İstersen bir dene hem antiseptik hem yumuşak tutuyor hem hücre yeniliyor.
Kızlar oğluşumun vucudu bu şekilde soyuluyor normal mi acaba
Benim kızın ayaklarında böyle hep yağ sürüyorum ben. Kayınvalidem banyo yapmadı idye böyle demişti. Bugün ilk banyomuzu yaptık bakalım yine olacak mı göreceğim

Kızlar yavrularınız sütü kac satte bir emiyor ve kaç dk emiyor. Bir emiste tek meme mi her iki memeyi de emiyor mu. Mamayı bıraktım şükür ve sütüm de güzel gelmeye başladı . Sarılığı geçsin diye gece bir buçuk saatte bir kaldırıyorum ama ortalama yedi dk emiyor , güzel cekiyor , sonra bırakıyor, memede uyuyor. Aç mı tok mu anlamıyorum pek. Doyuyor mudur .
Emzirmenin ilk 4 dk sı bebek alacağını alıyormuş zaten canım. 15 dk ortalama emzirmek yeterli imiş. Benimki oyun oynamaktan süreyi uzatıyor tabi ya da 5 dk emip sonra uyuyor memede. Aç olsa ağlar bırakmaz
Kızlar hayırlı günler bir şey sormak istiyorum size.
Bebeğinizi nerde yıkıyorsunuz.
Annem yanımda o direk suyun içinde yıkıyor elinde tutarak. Tecrübeli oldugu için zorlanmıyor.

Bana zor geldiği için file üzerinde yıkamak istedim. Ama annem suya girmediği için üşütür öyle olmaz diyip duruyor.
Biz bugün yıkadık ilk defa küvet filesinde yıkadık çok rahat oldu. Sürekli su döktük üstüne ve elektrik sobası yandı. Bi sıkıntı olmadı

Ahanda ben. Meme bağımlısı mı oldu naptı bazen sırf uyumak için meme istiyor. İki emiyor uyuyor beşiğe koyuyorum uyanıp ağlıyor ,memeye alınca suratı görmen lazım ağız kulaklarda. Mama vermiyorım ama ben. Çok sıkışırsam gece 15 ml veriyorum emzirdikten sonra o da uyusun diye. Meme emince saat başı uyanıyor istiyor çünkü. İlk zamanlar normalmiş kokumuzu kalp atışımızı hissetmek için aç olmasalar bile meme istiyorlar. Yoksa sütüm var bazen göğsümü bitiremiyor bile sağıyorum. Tahin helvası ve rezene çayını aynı anda tüket süt kalitesi çok artıyor deneyimledim
Canım ilk günler ben bilemedim aç sandım malum büyüklerde olunca, emdikten sonra mama verdim içti susunca aaaaa aç bu çocuk dediler
Sonra sütüm de azdı gerçekten ama emiyordu sürekli
S sumici dedikten sonra Farkettim ki gazi var ve o yüzden sürekli emmek istiyor...emdikçe alttan pırt pırt gaz çıkartıyor
Mama vermiyorum artık sütüm de çok güzel maşallah geldi
Rezene helva kuru incir boza çorba Allah ne verdiyse artık 😳😄🤺💃
S sumici ve archimom archimom teşekkür ederim canlar gözümü açtıniz vallahi ben aç diye düşündum hep 🤗🤗🤗

Ben baticon kullanıyorum doktorum verdi enfeksiyon için. Onun dışında kendim de kantaron yağı sürüyorum bir sıkıntım yok. İstersen bir dene hem antiseptik hem yumuşak tutuyor hem hücre yeniliyor.

Benim kızın ayaklarında böyle hep yağ sürüyorum ben. Kayınvalidem banyo yapmadı idye böyle demişti. Bugün ilk banyomuzu yaptık bakalım yine olacak mı göreceğim
Kantoron yağını dikişlere sürüyorsun demi normal doğumda demi seninde
Batıkon sürüyorum ben sadece
Göğüse kantoron sursek nasıl olur acaba 🤔 denediniz mi?

Canım süt için rezene çayı ve tahin helvasını aynı anda tüket. İnanılmaz süt yapıyor. Ben onu yaptıktan sonra göğüslerim o kadar doldu ki sağmak zorunda kaldım ve devam eden 2 gün süt yapıcı yiyecekelri kestim çok ağrı yaptı göğüslerim doluluktan.
Bide kısır çok süt yapıyor bende onu deneyimledim dolu dolu oldu memişler

Normal doğum yapan arkadaşlar dikişleriniz ne zaman iyileşti ya da ne durumdasınız? 13.gün bugün benim şişlik sertlik baya geçti bi haftadır ağrı kesici de almıyorum ama hep bi rahatsızlık hissi var böyle tutup çekesim geliyor ne zaman geçecek acaba

Normal doğum yapan arkadaşlar dikişleriniz ne zaman iyileşti ya da ne durumdasınız? 13.gün bugün benim şişlik sertlik baya geçti bi haftadır ağrı kesici de almıyorum ama hep bi rahatsızlık hissi var böyle tutup çekesim geliyor ne zaman geçecek acaba
Benim dikişler hala duruyor bugün 5. Gün 1 haftayı bulabilir dikişlerin düşmesi
Ama ilkinde öyle rahatsızlık olmadı bende şimdi bakalım nasıl olacak ağrı kesici hiç almadım ben

Biz doğdugu gunden beri 1 gün arayla yıkıyoruz hep 🐣

hemen deneyeyim kantaron yagini. cok sagol 🙏🏻

Kantoron yağını dikişlere sürüyorsun demi normal doğumda demi seninde
Batıkon sürüyorum ben sadece
Göğüse kantoron sursek nasıl olur acaba 🤔 denediniz mi?
Sürdüm canım. Normal doğum benim. Dikişlerime de sürdüm kantoron, göğüse de sürdüm. Her ikisinde de iyi geldi. Hatta basurum da çok fena oldu doğumdan sonra ona da sürdüm ona da iyi geldi. Göğsüme özellikle denemediğim kalmadı. Ama kantoron en hızlı etki edeni oldu. Şimdi her emzirmeden sonra kantoron sürüp göğüs pedi kapatıyorum. Emzirceğim zaman pamuk islatıp temizliyorum göğüsümü ne olur ne olmaz diye.
Bide kısır çok süt yapıyor bende onu deneyimledim dolu dolu oldu memişler
Kısırı da severim bunu da yaparım 🤗
Bunu ben de merak ediyorum yaaa ne zaman iyileşir tamamen diye. Sızlıyor çünkü hala. Parol içiyorum dayanamadığımda bir de anestol krem verdi doktorum onu sürüyorum. İnternette baktığım kadarıyla iyileşme 6 haftayı geçmez diyor. Sanırım kırkımız çıkana kadar az da olsa hissettirecek kendini

X