2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
İlk bebiş geldi kızlar 🥰 kızım 02.35te 2900 gr 48 cm doğdu 🙏🧿 dönmediği için spinal anestezi ile sezaryen oldum. Suyum geldi bugün akabinde de Lidya Deniz geldi 🤎🧡 çok şükür iyiyiz ikimiz de🧿
Gözünüz aydın canım çok şükür ikinizde iyiymişsiniz.Allah analı babalı büyütsün canım

İlk bebiş geldi kızlar 🥰 kızım 02.35te 2900 gr 48 cm doğdu 🙏🧿 dönmediği için spinal anestezi ile sezaryen oldum. Suyum geldi bugün akabinde de Lidya Deniz geldi 🤎🧡 çok şükür iyiyiz ikimiz de🧿
Ahhh canım benim gözünüz aydın...Allah analı babalı büyütsün inşallah. Sağlıklı günleriniz olsun 💞

Caniim gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün insallah 🤲 çok heyecanlandım ve duygulandım ya darısı başımıza insallah 🤰

Ayy kuzum 🥰
Günlerimiz aynıydı.
Benden önce doğurdum maşallah.
Sağlıcakla büyüt bebişin inşallah 💕
Bezelyeleri öp dur artık.
Darısı biz kalanların başına.
Benim de dün gece inanılmaz ağrılarım oldu.
Doğıruyorm sandım 🙈
Galiba benim de yakın 🤤🤤🤤

doktorum her şey yolunda sezeryana almak aptallık olur dedi. şeker tansiyon yok kilo yok çatı yaptı içerisi de uygun duruyor dedi. plesenta da yukardaymış ama benim bekleyesim yok nedense ya.
genetik olduğunu çok sanmıyorum annemin ilk çocuğu sıkışmış doğumda ölmüş tabi yıllar önce köy evinde ebenin elindeymiş. ben de diyordum annem gibiysem falan diye ama değilmiş.
Benim annemi doktor doğurtamamiş canim ya, sabah sancısı gelmiş hastaneye yürüyerek gitmişler. Ama orada açılmayı beklememişler sanırım... normal doğum olmuş ama baya bi epizyotomi ve yırtık oluşmuş. Kadıncağızı bayıltmışlar beni vakumla çekmişler offf yani baya travmatik bir durummuş. Şimdi öyle olmuyor tabi baktı ki doğum ilerlemiyor sezaryen ihtimali devreye giriyor. Kimseye artık böyle zor doğum yaptırmıyorlar.

Kızlar günaydın. Bebisleriniz her saat hareket ediyor mu ya. Haftasonu kendimi yormadan biraz iş yaptım ama çok az . Dün akşamdan beri var yok arası. Bebişin hareketleri hep tedirgin ediyor beni ya. Ya canımı acıtacak kadar güçlü hissetmedigimden. Benim gibi olan var mı

Kozlar bende haberler iyi değil malesef.Bebeğin karın çevresi geriden geliyo 2 hafta dedi.2.100 olmuş kilosu dedi.Ben böyle olunca bebeği çok içerde tutma taraftarı değilim dedi.Hesapladı falan 17 aralıkta bebeği alalım dedi.Bende bi düşünmem lazım dedim.Ücret olarak takılma zorunlu seseryan olduğu için ücret aynı dio.Dedim ben ücrete takılmıyorum nie takılayım yani dedim.Sinirimi bozdu bi daha gitmicem kendisine.Ama hiç iyi değilim kızlar

Kozlar bende haberler iyi değil malesef.Bebeğin karın çevresi geriden geliyo 2 hafta dedi.2.100 olmuş kilosu dedi.Ben böyle olunca bebeği çok içerde tutma taraftarı değilim dedi.Hesapladı falan 17 aralıkta bebeği alalım dedi.Bende bi düşünmem lazım dedim.Ücret olarak takılma zorunlu seseryan olduğu için ücret aynı dio.Dedim ben ücrete takılmıyorum nie takılayım yani dedim.Sinirimi bozdu bi daha gitmicem kendisine.Ama hiç iyi değilim kızlar
Başka bir doktora daha görünme imkanın varsa görün hemen moralini bozma bakalım bir başka doktor ne diyecek geriden gelme durumları olabiliyor

ooo maşallah ama 35+2 sata göre mi yoksa doktor 35 le mi uyumlu dedi bu da önemli. ben mesela satı hiç önemsemiyorum önemli olan ultrason kağıdında ne yazdığı
bebekler önden gidebiliyor çünkü
48 cm 2900 33. hafta için cidden büyük
Valla benim de sat-usg falan karıştı iyice. Sat'a göre muhtemel doğum tarihi 5 Şubat ama ben döllenme tarihini biliyorum ona göre hesaplayınca aynı doktorumun da dediği 2 Şubat. Bebiş de ölçümlere göre 1-2 hafta önde genetik olarak uzunuz biz ailece.

Başka Dr a görün cnm moralini bozma inşallah sağlıkla kucağına alırsın

Bence de başka doktora görün canım. Doktorlar bu tip durumlara sık rastladığı için empati yapamıyor. Bebeğin sağlıklı ve en korunaklı yerde şu an. Bebeğe giden kan akışı, Plasenta ve bebeğin suyu iyi ise uzman bir perinatolog doğuma karar verecektir. Bence riskli gebelik uzmanına gidin. Onlar çok daha sık rastliyorlar. Şükür ki 2 kg geçmiş doğumdan sonra eve çıkarsınız canım. Çok geçmiş olsun üzülme hiç

Başka Dr a görün cnm moralini bozma inşallah sağlıkla kucağına alırsın
Öyle yapıcam canım.Yiğenim ebe benim onu aradım hemen bu adam seni zorla sezeryan doğurtucak illaki dedi.Mağdem sorun varsa beden o kadar bekletiyo seni 10 gün dedi.Benim hastaneye gel bakalım burdaki doktora bi muayne ol dedi

X