2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
zaten bana açıkça suyu ve kan akışı önemli diye belirtti. ay zaman çabuk geçse de
kızlar memitolar yara oldu mu levelına gelsek 😂
Oyyyu o da ne acır yaaaaa 🙈🙈🙈 benimkiler zaten büyük daha da büyüdü bu arada kahverengi kısmı koyulaştı mı sizde geçecek dimi o aman kalmasın öyle ya sevmedim görüntüsünü

Oyyyu o da ne acır yaaaaa 🙈🙈🙈 benimkiler zaten büyük daha da büyüdü bu arada kahverengi kısmı koyulaştı mı sizde geçecek dimi o aman kalmasın öyle ya sevmedim görüntüsünü
benim minicik uçları bile doğru düzgün olmayan pembiş memişler karardı valla bir iki haftadır. ve uyarılmış gibi uçlar baş kaldırmış gidiyor.
ama süt süt deyip kendimi avutuyorum.

benim minicik uçları bile doğru düzgün olmayan pembiş memişler karardı valla bir iki haftadır. ve uyarılmış gibi uçlar baş kaldırmış gidiyor.
ama süt süt deyip kendimi avutuyorum.
Benim uzun süredir koyulaşma ve koyu kısmında genişleme var ben emzirebildiğim kadar emziririm egzersizle sarkmayı önlemeyi düşünüyorum 🤨 sarkmasını hiiiiçççç istemem 😜

Kızlar su gelmeden önce bi belirti oluyor mu tecrübeli anneler cevaplayabilir mi aniden hiç birsey yokken gelebilir mi yoksa bi ağrı kasılma yasıyor muyuz öncesinde

İyi akşamlar hamiş arkadaşlarım size bir şey danışacağım. Benim doktorum biraz aceleci 36+5deyim. Bebeğimin boynunda 2 kordon varmış birde pozisyonu kanala girmemiş. Haftaya tekrar bakacak aynıysa sezaryen için gün verecek. İlk gebeliğim ben de bebeğim karnımda ne kadar kalırsa o kadar iyi diye düşünüyorum. 39 olmadan doğum yapmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım
kuzum hiç bilmiyorum ama doktorunu ne kadar tanıdığınla da ilgili. bana mesela sezeryan dese tamam derim hemen çünkü çok güveniyorum, dediyse sıkıntı vardır gerçekten diye düşünürüm.
ama ikinci bir doktora daha danışabilirsin aslında.
bir de evet keşke bebeklerin hepsi 40 da doğsa ama erken doğan bebek de gayet güzel büyüyor gelişiyor. ben bebek küçük diye çok takılmaz. sağ salim doğsun diye sorun ederdim sanırım...

Oo ne koyulaşma hemde 😝 uçlar falan da büyüdü resmen anne memesi oldu. Ergenliğe yeni girdiğimde annemin memesi beni çok şaşırtırdı, şimdi benimki de ona benzedi😬

kuzum hiç bilmiyorum ama doktorunu ne kadar tanıdığınla da ilgili. bana mesela sezeryan dese tamam derim hemen çünkü çok güveniyorum, dediyse sıkıntı vardır gerçekten diye düşünürüm.
bir de evet keşke bebeklerin hepsi 40 da doğsa ama erken doğan bebek de gayet güzel büyüyor gelişiyor. ben bebek küçük diye çok takılmaz. sağ salim doğsun diye sorun ederdim sanırım...
Aynı fikirdeyim 🙋 doktora güvenmek çok çok önemli. Ben de doktorum ne derse tamam derim hemen, gözüm kapalı

Kızlar su gelmeden önce bi belirti oluyor mu tecrübeli anneler cevaplayabilir mi aniden hiç birsey yokken gelebilir mi yoksa bi ağrı kasılma yasıyor muyuz öncesinde
banu çiftçi sıralar değişebilir demişti
kiminin ilk suyu gelir
kiminin bel ağrısıyla başlar
kimi sancıyla başlar bilemeyiz dedi.
hayırdır, iyi misin canım?
bu aralar akıntılarımız fazlalaşabilirmiş.

Biraz fazla yazdım ama şu böyledir şu şöyledir derken biraz dikkatli olmak lazım. Sonuçta burda hiç birimiz doktor değiliz ( ki bi önceki verdiğim örnek gibi doktorlar bile yanılabiliyor).. hepimiz hamile hatunlar olarak hormonlarımız, duygularımız uçlarda. Bi cümle bile sabaha kadar uyutmayabiliyor.
Burda birbirimize destek olmak, moral vermek için varız. İnternette yeterince kötü hikaye var. En azından burada olayların olumlu yönlerinden mi baksak, yazsak, tavsiye etsek...
Uzun yazı için kusura bakmayın 🙏🏻
Buna ben de katılıyorum

Aynı fikirdeyim 🙋 doktora güvenmek çok çok önemli. Ben de doktorum ne derse tamam derim hemen, gözüm kapalı
bunu doktoruma da söyledim.
ehh beni strese sokuyorsun bak deyip güldü 😂
kendimi size bırakıcam haberiniz olsun doğumda, hiçbir şeye itiraz etmeyeceğim dedim. yeter ki bebemi sağ salim kucağıma alayım dedim.

Bebeğimin böbreğinin birinde genişleme var ayrıntılı çektirdiğim riskli gebelik uzmanı ile görüştük o da erken almanın anlamı yok dedi. Bugün kendi doktorumla o uzmanı telefonla görüştürdüm. Uzman yine erken almanın anlamı yok dedi doktoruma

Kızlar hepinize teşekkürler. Süreçten bahsedeyim merak edenler var. 36+3te doğurdum ben. Bebeğim başından beri dönmedi, 38e kadar bekleyecek dönmezse sezaryen planlıcaktık. Dün baya bi temizlik yaptık eşimle, daha da ağırlaşırsam yapamam diye. Gece 12yi geçiyordu wcye gittim tam çıkıcam foşş diye bi ses geldi, asla bitmeyen bir su pembeli kanamalı şekilde devam etti wcden kalkamadım sonra ped takıp giyindim ettim, eşyalarım zaten hazırdı. Hastaneye geldik doktorum geldi sezaryene girdik, geç saatlerde bir şeyler yediğim için spinal anestezi uygun görüldü, zaten ben de öyle olmasını istiyordum. Nstede taşıkardisi çıktı biraz, ben hazırlandım, ameliyathane hazırlandı çok şükür ameliyatım muhabbet ede ede geçti doktor, tekniker ve hemşirelerle. Doktorum erken doğuyor o nedenle küvöze girebilir hazırla kendini ve su genelde enfeksiyon nedenleriyle patlar dedi. Ama çok şükür ki ikisi de olmadı🧿🙏 1 saate yakın sürdü ameliyatım, ben odaya gelince kızımı da getirdiler. Resmen aşk yaşıyoruz 🧿🥰🥰 ameliyattan 6 saat sonra yürüttüler, herkesin ağrı eşiği farklı ama ben çok büyük ağrılar çekmedim, şimdi de dikiş yerlerim acıyor ama dayanılmıcak gibi değil buna da şükür🙏 bu gece de hastanede kalıyorum tedbir amaçlı. Süreç bu şekildeydi, Allah isteyen bekleyen herkese bu duyguları tattırsın inşallah 🙏🥰

X