2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Endiselenme icin rahat olsun canim . Suda azalma oldugu zaman 24 h icerisinde sanci kendiliginden gelmiyorsa sanci verilip dogurtulmasi gerekiyor .

doktorun karari cok yerinde olmus bence .

tamdigim kisi de 30 haftalikken acil sezeryan yapildi bu yüzden hic suyu kalmamis ve bu bebek icin riskli olabiliyor.

Zaten artik sende riskli bi zamanda degilsin gayet de dogmaya müsait bi zaman ... eger su i sancida dayanamiycak hale gelirsen epidural isteyebilirsin ... daha eahat olur belkide
Ki ben kesinlikle normal olsun isteyen biriyim . Ama olmuyorsa olmuyor zorlamanin manasi yok

dogum dan sonra güzel bi dogum hilayrsi bekliyorum senden😍
Sağol canım aynen dediğin gibi durumu farkedince ben de rahatladım. Baştan neden bilmiyorum dilim tutuldu anlamadan etmeden çıkmışım doktorun yanından. Sonra arayıp iyice anladık. Netten de araştırdım biraz neyin ne olduğunu anladım şimdi. İnşallah normal doğumla sağlıkla çıkarım bu işin içinden hayırlısı. Hikayemle gelirim buralara 😍 eğidural için de doktorum açıklığın 4 cm olunca yine konuşurız istersen verilir dedi.
Ben ilk dogumum da benzer bısey yasadım ama 40. Hafta bıtmıs tı. Dr sancım ve suyunun gelmesini bekleyelim dedi bende cok az sızıntı seklinde alıntılar oluyordu ben de normal sanıyordumhep fosurt diye gelecek sanıyordum Bı gun oylesıne acile gittim ve bebegin kalp atıskarının yavasladugını suyunun azaldığını hatta bitmek üzere oldugunu soyledıler ve beni arastırma hastanesine riskli dogum diye aldılar karma karısık Bı gundu sancımgekmeyınce suni verdiler acılmam 1 Dı giderken sunıden sonra 2 saat gectı 9 oldı ve dogurdum yanı su seviyesi cok onemlı riske atılmaz
Öyleymiş canım yaaa önemliymiş baya bu su olayı. Bilmeyince insan panik oluyor. Benim de şuan 1-2 cm arası açılmam varmış. İnşallah benim de seninki kadar çabucak olur 🤲🤲

Ben netteki yorumlara bakaraktan Prima premium care aldım 1numara pahalı ama eğer memnun kalırsam devam edicem pişik olmasını istemem bebeğin
benim arkadaşın bebeğine prima pişik yapmıştı bimin jenny willysi iyi gelmişti
çocuğun ruhu fakir diye dalga geçiyorduk 😂

Bide aldığım giysiler hep büyük geldi giydirecek giysi bulamıyorum. Olanlarında nasıl beceriyor bilmiyorum ama hep üstüne işiyor baştan sona değiştiriyoruz. Bez mi büyük geliyor anlamadım ki.

Bezi büyük geliyordur canım. Benim bıdık da öyle. Yan yatırır sam altta kalan kısmı ıslanıyor. Kenardan Bi yerden fıydırıyor oraya. Bezini saha yüksekten ve Bi tık daha sıkı bağlamaya çalış. Yine de biz bazen günlük 3 kere üst baş değiştiriyoruz. Yapıcak bişey yok 🤷‍♀️

Kızlar ben yarın doğuruyorum. Planlı normal doğum 🙄 bugün kontrolüm vardı. Doktor plesanta suyun doğuma hazır vs dedi bişiler anlattı. Ben şoktan unuttum. Yatışım yapılcak suni sancı serumu takılacakmış. Nst de sancı çıkmadı ama doktor muayene esnasında sancın var şuan nerde hissediyosun dedi, hissetmiyorum dedim. Çocuk 2 haftadır kanalda ama açılmam hala 1-2 cm. İlerlememiş. Ortada daha nişan yok su gelmesi yok. Bu şekilde normal doğuma girmek de bi tuhafıma gitti ama doktoruma güvendiğim için çok sorgulamadım. Ama şoktayım tabi şuan 38+2 yim. Erken değil dimi kızlar. Doktor gelişimini tamamladı artık içerde kalmasını gerektiren bir durum yok dedi. Kilosu 3346 gr şuan
cok ilginc geldi bana. baska bir neden soyledi de sen heyecandan anlamadin mi acaba? ben 40+5 im bugun hala bekliyoruz. doktorum nst de kontrol ediyor 2 gunde 1 . gel dogurtalim artik seni demedi. gunun de var ayrica. 🤔

cok ilginc geldi bana. baska bir neden soyledi de sen heyecandan anlamadin mi acaba? ben 40+5 im bugun hala bekliyoruz. doktorum nst de kontrol ediyor 2 gunde 1 . gel dogurtalim artik seni demedi. gunun de var ayrica. 🤔
Aynen canım ben algılayamamışım. O da ben paniklemeyeyim diye riskli durum dememiş bana. Sonradan eşim telefonda sordu ona anlattı suyu azalmış içerde kalması bebeği riske sokuyor başlatılması lazım doğumun dedi.

Anlam olarak ben de anlamlandıramadım görmedim çünkü burdan da hiç öyle olan görmedim. Endişeli değildi rahat bir kadın zaten konuşmalsrı hastayı da rahatlıyor ama suyu için baya baktı sanırım o sebeple böyle bir karar verdi 🙄 zamanı gelmiş doğurtcam ben seni dedi.
bu arada benim de su seviyem sinirda ama hareketlerini duzenli bir sekilde hissettigim icin sıkıntı gormuyor benim doktorum. zaten bastan beri bu seviyelerde senin suyun dedi. ben de doktoruma cok guveniyorum benim zaten bu 2. dogumum. ama neden hala gelmedi bir fikrim yok. ben de bu duruma takildim. oglum tam 40+0 da gelmisti kendi sancimla ve nisanla birlikte gitmistim hastaneye. her dogum her bebek farkli biliyorum ama beklemek cok zor her gece insallah bugun gece sancim baslar bir belirti olur diye yatiyorum. kizimin dogum icin kendi saatini gününü belirlemesini cok istiyorum🙏🏻 senin su seviyen iyice azaldiysa ondan almak istiyor demek ki ama yine de bilemedim🤷🏼‍♀️

Aynen canım ben algılayamamışım. O da ben paniklemeyeyim diye riskli durum dememiş bana. Sonradan eşim telefonda sordu ona anlattı suyu azalmış içerde kalması bebeği riske sokuyor başlatılması lazım doğumun dedi.
tamam o zaman canim. doktor bilecek tabi biz mi bilecegiz🤭 hayirlisi olsun insallah cabucak gecer saglikla kucagina alirsin bebegini🙏🏻

bu arada benim de su seviyem sinirda ama hareketlerini duzenli bir sekilde hissettigim icin sıkıntı gormuyor benim doktorum. zaten bastan beri bu seviyelerde senin suyun dedi. ben de doktoruma cok guveniyorum benim zaten bu 2. dogumum. ama neden hala gelmedi bir fikrim yok. ben de bu duruma takildim. oglum tam 40+0 da gelmisti kendi sancimla ve nisanla birlikte gitmistim hastaneye. her dogum her bebek farkli biliyorum ama beklemek cok zor her gece insallah bugun gece sancim baslar bir belirti olur diye yatiyorum. kizimin dogum icin kendi saatini gününü belirlemesini cok istiyorum🙏🏻 senin su seviyen iyice azaldiysa ondan almak istiyor demek ki ama yine de bilemedim🤷🏼‍♀️
Evet senin takvimin doldu gerçekten gelmemesi çok ilginç sanırım 42 haftadan sonra müdahale ediliyor hala gelmezse. İnşallah kendiliğinden gelsin nazlı kız. İçeride keyfi baya iyi sanırım ☺ hiç niyetine girmemiş gelmek için. Allah sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah geç geliyor ama çabuk çıksın seni bekletmeden 🤲
Evet baya azalmış benim suyum 🤷‍♀️ zaten baya akıntım da oluyordu hep ıslaktı koyduğum ped. Sızmış sanırsam akıntıyla birlikte

Merhaba arkadaşlar, bugün kontrolüm vardı. Pazartesi bahsetmiştim kafa çevresi küçük diye. Suyu, kan akışı iyi kanala girmek için kafa kemikleri toplanmıştır, her şey yolunda dedi. Allah’a çok şükür rahatladım🙏🏻
Dün yatarken regl ağrısı gibi ağrı girdi özellikle sağ kasığım sancıdı. Bugün nst de yine aynı ağrı oldu. Meğer yalancı kasılmalarımız başlamış 🙈 3 güne kanala girer sonrada kasılmalar düzenli olmaya başlar sonra da doğum dedi 😂 bi heyecanlandımmmm

Amin canım sağolasın 🙏

Benim de bir iki gecedir tuvalete kalktığımda küçüldüğünü farkettim ama sabah kalktığımda normale dönmüş oluyordu.

Canım ben de suyu azalmış risk varmış sonra konuştuk detaylıca ondanmış
Seninki gaz dan dolayıdır benim aşırı derecede küçüldü inşallah herşey yolundadır gidicem bı ne olur ne olmaz diye

Biz 1 aylık olduk bile 🥰🙏🧿 ilk ay aşımızı olduk kontrole de gittik çok şükür her şeyi normalmiş fındığımın🥰🧿 darısı bekleyenlerin başına 🙏arada doğuranlar olmuş sanırım hayırlı olsun, bekleyenlerin de hayırlı doğumları olsun inşallah🙏 liste yaparsanız ilk sırada ben varım he unutmayın🤪😂😂

Merhaba arkadaşlar, bugün kontrolüm vardı. Pazartesi bahsetmiştim kafa çevresi küçük diye. Suyu, kan akışı iyi kanala girmek için kafa kemikleri toplanmıştır, her şey yolunda dedi. Allah’a çok şükür rahatladım🙏🏻
Dün yatarken regl ağrısı gibi ağrı girdi özellikle sağ kasığım sancıdı. Bugün nst de yine aynı ağrı oldu. Meğer yalancı kasılmalarımız başlamış 🙈 3 güne kanala girer sonrada kasılmalar düzenli olmaya başlar sonra da doğum dedi 😂 bi heyecanlandımmmm
Benimki 2 haftadır kanalda kasılmalar düzenli olmadı ya da ben olan kasılmayı da hissetmiyormuşum belki hissedemedim bilememdim. İnşallah senin çabucak olur doktorun dediği gibi ☺☺
Seninki gaz dan dolayıdır benim aşırı derecede küçüldü inşallah herşey yolundadır gidicem bı ne olur ne olmaz diye
Olabilir canım bilemedim bence de bi görün kontrol olarak

Bende prima aldım ebebekten baya indirimden almıştım. 3 paket 1 numaram 1 paket 2 numaram var bakalım ne kadar gidecek
Ben bulunduğum ilçede bebek mağazasından aldım 1numara 70adet 70 TL aldım az aldım bebeğin kilo alımına göre başka bedenini alırım sonra

benim arkadaşın bebeğine prima pişik yapmıştı bimin jenny willysi iyi gelmişti
çocuğun ruhu fakir diye dalga geçiyorduk 😂
🤣🤣🤣ya banada eltim BİM'in bezi çok iyi onu kullan hem daha ucuz falan dedi ben oğlumda kullanmıştım 1paket aldım yarım bıraktım çok kötü bı gezdi kullandığıma pişman oldum valla

Ben 4 tane sabah 3 tane yatmadan yiyorum canım ama büyük benim hurmalar biraz 7 sini aynı anda yesem şeker komasına girecek gibi oluyorum😅
Çok tatlı ya 7 tane birden mümkün değil 😂 bölerek yiyorum ben de şifa olsun inşallah 🤰
Ye gitsin kız bişey olmaz yanına sekersiz türk kahvesi 😍
3 tane yedim içim bi hoş oldu kız 7 mümkün değil birden😂

Maaşallahh çok sevindim her seyin yoluna girmesine 🥰 seninle günlerimiz cok yakın ben de pazartesi gitmiştim, daha kanal girmemiş ama kısmen pozisyon almış dedi doktor. Kısa zamanda bekleme ama kanala girdikten sonra doğuma 2 hafta var demek dedi, baya yıkıldım ben de 😅 sana 3 gün sonra kanala girip doğum baslar demiş yine bi heves ettim inşallah 2 hafta beklemek zorunda kalmam 😅

X