2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Ben de doğru tuttuğunu düşünüyordum ama değilmiş1 saat uğraştık doğru tutuyor hemencecik sonra geri bir kısmını dışarı bırakıyor kafasını oynatıyor
Eğer kızın emdikten hemen sonra göğüs ucun yuvarlak değil elinle sıkmışsın gibi düzse bu yanlış emzirme demekmiş
Benimde öyle oluyor ya doğru emiyor sanıyordum.

Şimdi de göbek bağında sıkıntımız var sanırım 🥺 9 günlüğüz, henüz göbek düşmedi. Dibine kadar kurumuş, dibinden ayrılmaya da başlamış ama ayrılan kısımda, göbeğin içinde ıslak görünüm var kızlar normal bişey mi bu? Kuru ve temiz tutun yeter dedi doktoru, hiç bişey kullanmiyodum ama şimdi enfeksiyondan korktuğum için alkol aldırdım alkolle silicem. Koku vs yok ama enfeksiyon olabilir mi ki 😢
Korkma bizim de öyleydi iki güne düştu göbek kendisini toparladı
Doktor kesinlikle hiç birşey kullanmayın dedi bana
Batıkon sürelim mi demiştim Afrika da ki bebeklere batıkon mu sürüyorlar doğal olalım dedi haklı da 🤷 bence birşey sürme canım düzene girer merak etme

Ağlıyor kollarını hareket ettiremeyince bizde açıyoruz. En baştan keşke yapsaydık pişman olduk ama geçmiş oldu maalesef
evet dogar dogmaz yapmak lazim haklisin. benim oglumda ben yaptirmamistim geriniyordu kendini uyandiriyordu. simdi kizimi kundakliyorum hep ama bununda kolu bacagi cok oynamiyor uyurken☺️bosuna yapiyor gibiyim

Altını açarken temiz bezi hemen üstten pipiye tutun sonra kirli bezi çekip poooyu kaldırarak temiz bezi yayın. Benim oğlan 7 yaşında ben öyle yapardım bebekken yoksa her yer çiş 🤣
Ya erkek çocuk zormuş arkadaşlsr bizde her alt değiştirmede neredeyse üst baş değiştiriyoruz geçiyor kenarından bezden kaynaklı mı benden kaynaklimi bilemedim 😌

Ağlıyor kollarını hareket ettiremeyince bizde açıyoruz. En baştan keşke yapsaydık pişman olduk ama geçmiş oldu maalesef

Ay bizim sıpa da öyle. Eller yüzdeydi hep anne karnında. Doğarken de eliyle kafası birlikte çıktı. Şimdi uyurken de eller yüzde. Kundak asla yapamıyorum.. Bazen kendine Bi tane yapıştırıp uyanıyor 😅😅😅

Ay bizim sıpa da öyle. Eller yüzdeydi hep anne karnında. Doğarken de eliyle kafası birlikte çıktı. Şimdi uyurken de eller yüzde. Kundak asla yapamıyorum.. Bazen kendine Bi tane yapıştırıp uyanıyor 😅😅😅
Büyüdükçe el kol aşağı inecektir. Bizimki de yukarda eller kollar

Benimde emzirirken eliyle kavga ediyoruz resmen ben çekiyorum o araya getiriyor 😂

Kızlar süt artirmak için bişey yapıyor musunuz?
Beslenmeniz nasıl
Bazen benim oğlan çok agliyor emiyor uykuya geçiyor 5 dk sonra uyanıyor tekrar meme tekrar uyanıyor sütüm yok belli oluyor göğsum yumuşak çekiyor çekiyor gelmiyor
Bol bol su içiyorum aslında bugün çok kafama takıldı 😔

Ay insallah yavrum ya. Valla o kadar bezleyemiyorum ki her altını alisimda komple üst değişiyoruz çünkü çiş sızıyor hep bezin gevşek oluşundan🤷Doktoruna mesaj attım, koku yoksa enfeksiyon olmama ihtimali daha yüksek endişelenme, düşerken bazen tam kurumama olabiliyo dedi. Pazartesi görüşeceğiz ters bi durum olmazsa insallah
Fotodunu da çekip atabilirsin doktora. Ama pazartesiye kadar düşer zaten göbek. Çok sıkıntı olursa baticon sür kurutuyor o zaten. Göbek bağı düşünce de 1 güne kendini topluyor göbek. Güzel haberlerle inşallah 🌸

Ay insallah yavrum ya. Valla o kadar bezleyemiyorum ki her altını alisimda komple üst değişiyoruz çünkü çiş sızıyor hep bezin gevşek oluşundan🤷Doktoruna mesaj attım, koku yoksa enfeksiyon olmama ihtimali daha yüksek endişelenme, düşerken bazen tam kurumama olabiliyo dedi. Pazartesi görüşeceğiz ters bi durum olmazsa insallah
Bizimki de düştüğünde tam kurumamıştı 6.gün düştü ama sonra göbeğinin üstü tekrar kurudu 3 4 gün sonra orası da düştü. Doktor 1 aya kadar akıntı normal hiçbir şey sürmenize gerek yok demişti.

Ben de doğru tuttuğunu düşünüyordum ama değilmiş1 saat uğraştık doğru tutuyor hemencecik sonra geri bir kısmını dışarı bırakıyor kafasını oynatıyor
Eğer kızın emdikten hemen sonra göğüs ucun yuvarlak değil elinle sıkmışsın gibi düzse bu yanlış emzirme demekmiş
Ayy benimki de düz oluyor hatta bir yöne doğru meyilli kalıyor göğüs ucumu bozdu zibidi 😁😁 sokamıyorum ağzına memeyi ucunu alıyor sadece. Yapamadım yapamıyorum 🤦‍♀️
Benimde emzirirken eliyle kavga ediyoruz resmen ben çekiyorum o araya getiriyor 😂
Aynen biz de öyleyiz. Hatta bazen ağzındaki memeyi aranıp mememle kavga ediyor hep bi mücadele halindeyiz😁
Beslenmeniz nasıl
Bazen benim oğlan çok agliyor emiyor uykuya geçiyor 5 dk sonra uyanıyor tekrar meme tekrar uyanıyor sütüm yok belli oluyor göğsum yumuşak çekiyor çekiyor gelmiyor
Hoşaf, tahin helvası, ayran, rezene çayı, kimyon çayı ( bunu gaz için içmeye başladım süt miktar ve kalitesini de arttırıyormuş) . Bunun dışında öğünlerimi düzenli yemeye çalışıyorum. Kahvaltımı güzel yapıyorum.

Korkma bizim de öyleydi iki güne düştu göbek kendisini toparladı
Doktor kesinlikle hiç birşey kullanmayın dedi bana
Batıkon sürelim mi demiştim Afrika da ki bebeklere batıkon mu sürüyorlar doğal olalım dedi haklı da 🤷 bence birşey sürme canım düzene girer merak etme

Bizimki de düştüğünde tam kurumamıştı 6.gün düştü ama sonra göbeğinin üstü tekrar kurudu 3 4 gün sonra orası da düştü. Doktor 1 aya kadar akıntı normal hiçbir şey sürmenize gerek yok demişti.
Teşekkür ederim kızlar. Az önce vücudunda kırmızı döküntüler de gördüm yarın kontrole gidicez pazartesiyi beklemeyecegiz. İnşallah önemsiz şeylerdir. Anne kalbi kılına bile zarar gelsin istemiyomus gerçekten 🥺

Beslenmeniz nasıl
Tahin ve dereotu inanılmaz süt yapıyor. Bir de bir yemek kaşığı tereyağ eritip , bir su brd pekmezi döküp kaynatıyorum onu sıcak içiyorum oluyor. Bizim kız uyuyor iki saate bir uyandiriyorum bes dk emiyor geri uyuyor. Az mı emiyor acaba. Uyandırmak işkence resmen. Tekrar ağzına almıyor

Teşekkür ederim kızlar. Az önce vücudunda kırmızı döküntüler de gördüm yarın kontrole gidicez pazartesiyi beklemeyecegiz. İnşallah önemsiz şeylerdir. Anne kalbi kılına bile zarar gelsin istemiyomus gerçekten 🥺
Ev çok sıcaksa ve çok kalın giydiriyorsan ondan olabilir. Ama git tabi insanın içi rahat etmiyor.

X