2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
bugün sadece 1.5 saatlik uykuylayım... bebek her 15 dakikada bir ağlıyor. derin uykusu sıfır...
mutfak kapıya kadar. çamaşırlar var asılacak ütülenecek. doğuma gittiğim kilodan 13 kilo eksiğim ne yemek yiyebiliyorum ne oturabiliyorum.
Destek olabilecek birisini gelebilseydi keşke yanına. Ben de annemdeyim ama bebek o kadar mızmız ki hazır yemeği bile oturup yiyemiyorum. Senin işin çok zor tabi Allah kolaylık versin kızına sakinlik derin sağlıklı huzurlu uykular versin inşallah.

Son düzenleme:
Ayy bugun benm icinde cok yorucuydu bebgin kontrolu benm kontrolu git gel baya yoruldum. Bebegim cok sukur bugun 4. Gönümüzdu kilosu 3100 sadcee 50 gr kaybımız vardi buda gayet iyi yani benmkisi de cok emmek istiyo sonra kusuyo aradan 1 dk gecmiyo yinr süt arayisinda doktora söyledim . Kakasini yapiyo mu dedi evet dedim o zaman sıkıntı degil dedi kusmasi.
Benmde alttan dikislere bakti ve ultrasondn muayene etti bi sıkıntı gormedi cok sukur ama ben dikislerden cok rahatsizim ya ağrı var bide bicak batar gibi agrisi sizisi oluyo doktora soyledim ama çok nazliymisim gibi bakti bana
Cnm normalmi sezaryanmi oldun

Kızlar slm ben devlet Hastanesi'nde sezaryan oldum geçen cumartesi günü iplik dikiş yapılmış on gün sonra gel açalım dediler acı oluyormu açılırken bilgisi olan yazabilirimi

bugün sadece 1.5 saatlik uykuylayım... bebek her 15 dakikada bir ağlıyor. derin uykusu sıfır...
mutfak kapıya kadar. çamaşırlar var asılacak ütülenecek. doğuma gittiğim kilodan 13 kilo eksiğim ne yemek yiyebiliyorum ne oturabiliyorum.
Kuzum bi çaren yok mu sana bakıcak birisi lazım...ev işlerini düzene koyacak biri...yoksa uykusuzluk sinir yapar, sinir stres de sütü azaltır. Kısır döngü olur. Emzirme diyeti var bebekle yatağa girip tentene temas ve hiç yataktan çıkmıyorsun hep uyuyorsun o uyurken de...bu sütü artırıyormuş...tabi yemeğin önüne gelecek

Kızlar slm ben devlet Hastanesi'nde sezaryan oldum geçen cumartesi günü iplik dikiş yapılmış on gün sonra gel açalım dediler acı oluyormu açılırken bilgisi olan yazabilirimi
Cnm hiç bilmiyorum benimki yapıştırma demişlerdi dikiş aldirmadim. Ama acı olmaz herhalde o bölge uyuşuk gibi oluyor zaten.

Kuzum bi çaren yok mu sana bakıcak birisi lazım...ev işlerini düzene koyacak biri...yoksa uykusuzluk sinir yapar, sinir stres de sütü azaltır. Kısır döngü olur. Emzirme diyeti var bebekle yatağa girip tentene temas ve hiç yataktan çıkmıyorsun hep uyuyorsun o uyurken de...bu sütü artırıyormuş...tabi yemeğin önüne gelecek
kafayı yemek üzereyim anneme dertleniyorum ben de sizi tek başıma büyüttüm normal bu yaşadıkların diyor. tabi ordan bizim zamanımızda bez bile yoktuya giriyor 🤦🏼‍♀️
kayınvalidem geliyor arada ama her gün değil sonuçta gelse de anca yemek yapıyor kadın.
ben artık sütten geçtim valla bayılmazsam iyidir

ya bu arada bir şey sorucam benim bebem sürekli tükürük falan yutuyor boğuluyor veya mama içerken kaçıyor genzine. sizinkilerde de böyle bir sorun var mı?

Hayırlı uğurlu olsun bebeğin. Seni merak etmiştim günlerdir ama anca bugun aklımla bakabildim buraya.
Ilk 24 saat sıkıntılı, sonrası daha rahat olacak canım..
Bebeğin nasil? Kilosu seni endişelendiriyordu. Herşey tamam mı?
Canim dun dogum yaptim 2900 doğdu cok kucuk kasik kadar üzülüyorum kilosu az diye

Kızlar bi göğsümü emzirirken diğer göğsümden hep çok süt akıyodu göğüs pedleri hep doluyodu. Aventin plastik göğüs kalkanlarından takıyorum şimdi emzirirken diğer göğsüme haznesinde birikiyo süt sonra onu da veriyorum bebişe baya işime yaradı. Sizin de aklınızda olsun.
Canm sütun tasiyo senin bi göğsünü verdiğinde digerinde sızı oluyosa yada tasiyosa hemen agzindan çıkar o süt kayniyo agzini yara yapar pamukçuk olur emmek istemez sonra agzindan hemen cikar ve meme ucunu bastırarak yuvarlak hareketlerle masaj yap

Canm sen dinlenemedigin icin süt olmuyodur kesin bebisin uyuduğunda sendr uzan dinlen onunla bosver işi gücü ya hafta sonuna birak esin evde iken yap oda sana yardımcı olsun yoksa cok cokk yipranirsin agresiflesirsin surekli kavga edrrsiniz

Canm benm de 33 gun oldu sol tarafmda ipler var bana gel alalim diye bisey söylemediler gitmedim ablam da yeni dogum yaptı oda 15 gun sonra gitti eğer gec gidersen almaya ağrı oluyo ablam kaynadigi icin cok acıdı dedi zamannda gidersen bisey olmaz ben hala salak gibi dolanıyorum aldırmadım da bebekten fırsat yok gideyim bakalm hafta içi insallah vakit bulup giderm

Canm benm de 33 gun oldu sol tarafmda ipler var bana gel alalim diye bisey söylemediler gitmedim ablam da yeni dogum yaptı oda 15 gun sonra gitti eğer gec gidersen almaya ağrı oluyo ablam kaynadigi icin cok acıdı dedi zamannda gidersen bisey olmaz ben hala salak gibi dolanıyorum aldırmadım da bebekten fırsat yok gideyim bakalm hafta içi insallah vakit bulup giderm

Git cnm nasıl bekledin bu kadar

X