2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar ben depresyondayım galiba yaaa. Kızım sürekli mememde. Biliyorum bu zamanlarda normal ilk 3 ay böyle olurmuş ama ben alışamadım. Sadece tuvalete giderken ayrılıyoruz. Onun dışında kahvaltı ederken kucağımda, yemek yerken kucağımda, uyurken kucağımda. Emmese bile mememde durmak istiyor. Yatarak uyumayı unuttum hep oturur pozisyonda çocuk memede şekilde uyuyorum ,o da uyuyabilirsem 15 dk 20 dk şeklinde. Sürekli terliyorum sıkıntı geliyor bu ten temasından. Oturmaktan oturma kemiklerim ,kuyruk sokumum da ağrımaya başladı. Kızımla sürekli kavga halindeyiz. Sinirlerimi kontrol edemiyorum artık bağırıyorum . Sonra vicdan yapıyorum ama kendime engel olamıyorum.

Gittik eczaneden damaklı emzik aldık bunu da tutmadı. Emzik işini nasıl çözerim ya var mı kolayı? Yoksa illaki tutana kadar denemeye devam mı

b
Ben kalkan öneririm gümüş kapaktansa. Aventin kalkanları hem hava aldırıyor hem kıyafetle teması kesiyor hem de sütün gelmeye basladıgında kalkanda birikiyor akanlar, onları da bebeğine verebiliyorsun
Kalkan var evde bnm hiç dolu dolu öyle sütüm gelmedi 🥺🥺😔 hiç dolmadı dediğin gibi emzirme danışmanı havadar bırak öyle daha çok acır dedi

Selam kızlar.21 günlük olduk biz.
ilk kizimda emziremedim fazla baya sorun yaşadim mastit yuzunden.Sukir bundada yasadim ilk haftamiz feci zor gecti ama pes etmedim.sürekki sicak su,sicak havlular tuttum.agri ve acilara ragmen sagdim emzirdim duzeldik.mamayida biraktik.

guzel etmiyoruz simdi asla pes etmeyin elderim.ilk kizimda hep mama kullanmis biri olarak diyorumki anne sutu buyuk kolaylik.
şu aralar gazli olduk.gaz damlasi ve bol masaj yapiyorum.
bide gunduz uyuyoruz gece uyumuyoruz.
sizin bebeler nasil.bu gece uykulari ins duzene girer.ilk kizim ne guzel heo gece uyurdu bebekkende.

Benim gece düzenli sancım var sabah sancım hiç yok😂

Az once doktor randevumdan çıktım ve işin garibi benim de bugün nstde hiç sancım çıkmadı😂Biz doktoruma bekleme kararı aldık.Haftaya pazartesi tekrar randevum var.Bence suni sancı almayın.Eğer rahimde hiç açılma yoksa suni sancı bebeği strese sokuyor ve sonu sezaryenle bitiyor.Herhangi bir sorun yoksa 42.haftaya kadar beklenebilir.Benim bebeğin suyu az olduğu için daha dikkatli olmam gerekiyor.Siz eşinizi dinlemeyin.Stres yapmayın.Ahududu yaprağı çayı,hurma kaynatıp içmek,tarcin çayı, merdiven inip çıkma,evde yerleri eğilerek silme,pilates topu egzersizleri ve eşle birliktelik doğumu tetikleyen şeyler diyorlar.Bunlari deneyebilirsiniz.Ben deniyorum ama henüz tık yok😀

Benim gece düzenli sancım var sabah sancım hiç yok😂

Az once doktor randevumdan çıktım ve işin garibi benim de bugün nstde hiç sancım çıkmadı😂Biz doktoruma bekleme kararı aldık.Haftaya pazartesi tekrar randevum var.Bence suni sancı almayın.Eğer rahimde hiç açılma yoksa suni sancı bebeği strese sokuyor ve sonu sezaryenle bitiyor.Herhangi bir sorun yoksa 42.haftaya kadar beklenebilir.Benim bebeğin suyu az olduğu için daha dikkatli olmam gerekiyor.Siz eşinizi dinlemeyin.Stres yapmayın.Ahududu yaprağı çayı,hurma kaynatıp içmek,tarcin çayı, merdiven inip çıkma,evde yerleri eğilerek silme,pilates topu egzersizleri ve eşle birliktelik doğumu tetikleyen şeyler diyorlar.Bunlari deneyebilirsiniz.Ben deniyorum ama henüz tık yok😀
Açılma olup olmadığına da bakmadı doktorum. Sancı olursa bakabileceğini söylemişti. Yani suni sancı evet bebegi strese sokuyor ama sezaryen de aynı şekilde olacak gibi geliyor bana. Bebek her iki şekilde de hazır değilken alınmış olacak. Bilmiyorum az once dr.kağan kocatepenin bi videosunu izledim doğum anında olması gereken sancı olduğunu söylüyordu. Ama miat geçmesinden dolayı verilmesinin nedeni aslında plasentanın artık ömrünü bitirdiği içinmiş. Bebeğe bu daha çok zarar vermez mi? Bakalım benim de pazartesiye bıraktı doktorum. O zamana kadar olmazsa yatış verilecek hakkımızda hayırlısı olsun inşallah güzel haberleri biz de veririz burada 😍😍🌻

Kızlar ben depresyondayım galiba yaaa. Kızım sürekli mememde. Biliyorum bu zamanlarda normal ilk 3 ay böyle olurmuş ama ben alışamadım. Sadece tuvalete giderken ayrılıyoruz. Onun dışında kahvaltı ederken kucağımda, yemek yerken kucağımda, uyurken kucağımda. Emmese bile mememde durmak istiyor. Yatarak uyumayı unuttum hep oturur pozisyonda çocuk memede şekilde uyuyorum ,o da uyuyabilirsem 15 dk 20 dk şeklinde. Sürekli terliyorum sıkıntı geliyor bu ten temasından. Oturmaktan oturma kemiklerim ,kuyruk sokumum da ağrımaya başladı. Kızımla sürekli kavga halindeyiz. Sinirlerimi kontrol edemiyorum artık bağırıyorum . Sonra vicdan yapıyorum ama kendime engel olamıyorum.
Sanki beni anlattin canım tüm gün gece gündüz böyleyiz artık benimde sinirlerim bozulmaya başladı bugün eşime beni dışarı çıkart demeyi düşündüm o kadar bunaldım
Ne yapacağım bilmiyorum dayanamıyorum

Uzun süre benim de öyleydi canım inan ki.
Ben de çok dua ettim dişimi sıktım.
Ya Rabbi dedim süt hakkı hürmetine sen bana dayanma gücü ver.
Hala acım yaram var ama ilk günlere göre çok daha iyiyim.
Biraz sabır.
Hep o bölgeyi kremle her emzirmeden sonra.
Lansinoh ben de kullandım.
Ama bence başarılı bir ürün değil
Hindistan cevizi yağı daha iyi geldi.
Bir de dene istersen.
Ben küçük fısfıslı bir şişeye karbonat ve su katıp karıştırdım.
Her emzirmeden önce göğsüme sıkıp temiz bir bezle siliyorum. Yaralarım daha hızlı iyileşti gibi geliyor bana.
Biliyorsun karbonat mikrop bakteri temizlemede çok başarılı.
Hakkaten yaşamayan bilmez seni anlıyorum öyle can acıyoki emerken çok ağladım çok zor oluyo şuan bile emmesede ağrısını hissediyorum gerçekten yarasız sütü gelenler çok şanslılar...biryerde bnmde yüzüm gülse olmaz mı ...

Ben biraz büyüsün şöyle 3-4 aylıkken bıraktırcam silikon ucu çünkü benim de gögsümün ucu çok yok ve bebeği de yormak istemiyorum
Ben de tutturmaya çalışınca çocuk agresiflesiyor ittiriyor beni de onu da yoruyor silikon ile emiyor ama az az ucum çıkmaya başladı bir göğsümde diğer göğsümde hiç uç yok 😔

slikon ucla vermeyi dene ben kullanmadim ama daha rahat oldugunu soyluyorlar. Gumus kapak ben kullaniyorum sadece camasira degmedigi icin rahatlik veriyor yoksa yaraya bi etkisi yok. Sut icin de uzulme sabirla sag sutunu moralini yuksek tut zamanla artacak goreceksin ama stres sutun azalmasinda en buyuk etken unutma guclu ol
Sabrediyorum insn hem yaralar hemde sütsüxlük stres yapıo Allah kimseye yaşatmasın dolu dolu sütüm olsun nasıl isterdim 9gün olduk hala tık Yok damla damla

Hanımlar aranızda sleepy bez kullanan var mı? Ben bir numarasını kullanıyordum ama birkaç gündür sürekli çiş sızdırıyor artık isyan ediyorum günde 3-4 kez zıbınla alt değiştirmekten, acaba 1 numarası mı küçük gelmeye başladı diye 2 numara bağladım şimdi. Eğer yine sızdırırsa başka marka almayı düşünüyorum. Benzer bir durum yaşayan oldu mu hiç?

Açılma olup olmadığına da bakmadı doktorum. Sancı olursa bakabileceğini söylemişti. Yani suni sancı evet bebegi strese sokuyor ama sezaryen de aynı şekilde olacak gibi geliyor bana. Bebek her iki şekilde de hazır değilken alınmış olacak. Bilmiyorum az once dr.kağan kocatepenin bi videosunu izledim doğum anında olması gereken sancı olduğunu söylüyordu. Ama miat geçmesinden dolayı verilmesinin nedeni aslında plasentanın artık ömrünü bitirdiği içinmiş. Bebeğe bu daha çok zarar vermez mi? Bakalım benim de pazartesiye bıraktı doktorum. O zamana kadar olmazsa yatış verilecek hakkımızda hayırlısı olsun inşallah güzel haberleri biz de veririz burada 😍😍🌻
Doğum anını çok düşünmeyin bence çünkü sizin ve bebeğin durumuna göre şekilleniyor tamamen. Ben de bebek yarım saat daha gelmese sezaryen olacaktım çünkü bebek kakasını yapmıştı. Mecburen hızlandırmak için suni sancı verdiler. Ama epidural de olduğum için çok kötü değildi. Doktorunuza güveniyorsanız o en iyi şekilde yönlendirecektir. İnşallah hayırla ve sağlıkla alırsınız kucağınıza.

Sanki beni anlattin canım tüm gün gece gündüz böyleyiz artık benimde sinirlerim bozulmaya başladı bugün eşime beni dışarı çıkart demeyi düşündüm o kadar bunaldım
Ben de aynı durumdayım. Bi de memeler hep yara o ağlıyo ben ağlıyorum.

Ben de ne yapacağım bilmiyorım , yanımda annem veya kayınvalidem illa biri oluyor geceleri eşim destek oluyor ama kızım kimsede durmuyo susmuyo sadece memeye gelince sakinleşiyor. Bu yüzden benden başkası da oyalamıyor dolayısıyla dinlenme uyuma fırsatı bulamıyorum. Emziğe bi alışsa belki diyorum rahatlarım ama bilmiyorum. Şuan bile memede kızım hem emiyo hem yarı uyuyo
Ben de aynı durumdayım. Bi de memeler hep yara o ağlıyo ben ağlıyorum.
O kısmı hiç saymadım meme uçlarım sızlıyor zaten artık lastik gibi oldular. Her emmeye başladığında ağlamaklı oluyorum. Sonra uyuşuyor heralde ki çok acı duymuyorum. Ama damakları arasında çok sıkıştırıyo kızım meme ucumu

Bende tecrubesizlikten ilk bebeğimde aynı şeyleri yaşadım maalesef. Üzüntüden ve meme acısından az olan sütüm hiç çoğalmadı. Stres çok etkiliyor üstüne uykusuzlukta tuzu biberi. Önce göğüslerin için mumsynaturel kremi tavsiye ederim benim hiç yara olmadı ilk günden kullandım gümüş kapak ile beraber. Sütünü çoğaltmak için morale ihtiyacın var bol su düzenli uyku tahin helvası sulu bulgur çorbası dut kurusu incir hurma vs kuru yemişler. Sen elinden geleni yap her anne bebeğine yeter bu düşünceyi sil kafandan
Bende tecrubesizlikten ilk bebeğimde aynı şeyleri yaşadım maalesef. Üzüntüden ve meme acısından az olan sütüm hiç çoğalmadı. Stres çok etkiliyor üstüne uykusuzlukta tuzu biberi. Önce göğüslerin için mumsynaturel kremi tavsiye ederim benim hiç yara olmadı ilk günden kullandım gümüş kapak ile beraber. Sütünü çoğaltmak için morale ihtiyacın var bol su düzenli uyku tahin helvası sulu bulgur çorbası dut kurusu incir hurma vs kuru yemişler. Sen elinden geleni yap her anne bebeğine yeter bu düşünceyi sil kafandan
Ben hayatımda duymamıştım süt gelmemesi nedir anlamıyorum üzülmemek elde değil bi çoğalmıyor ya damla halinde 9gün geçirdik bu gidişle bebeğim mama ile beslenecek o kremi deneyeceğim bebeğim için dişimi sıkıyorum sabırla bekliyorum sütümün geleceği günü ya saat başı ya 2saatte bi yarım saat 20dk emiyor çok fazla sütte çıkmıyor mama arkasından dolu dolu süt dolması nasıl güzel bişeydir Allahım nasip etsin dua edin bana

Hiç çıkmadı ben de anlayamıyorum zaten. Ben bugün de kontrole gittim doktor da sizin söylediğinizi söyledi. Ancak eşim çok evhamlı ve sabırsız üstelik arkadaşları da çok tedirgin etmiş kendisini. Sürekli ya bisey olursa diye diye ikimizide delirtecek sonunda. Ben onu sakinleştirmeye çalışıyorum ama nafile üstüne bi de umrunda değil diyor bana. Yani napayım korkutayımmi kendimi ben anlamıyorum ya. Vallahi bebeğim değil ama onun dışında herkes beni çok zorluyo sağolsunlar.
ben dogum tarihi fazlaca gecip doguran tek kisiyim sanirim bu forumda☺️41+1 de dogurdum. hicbir belirtim yoktu ve nst de hiiic sancim cikmiyordu. kontrollu bir sekilde beklemeye devam ettik. sonunda da dogurdum

Selam kızlar.21 günlük olduk biz.
ilk kizimda emziremedim fazla baya sorun yaşadim mastit yuzunden.Sukir bundada yasadim ilk haftamiz feci zor gecti ama pes etmedim.sürekki sicak su,sicak havlular tuttum.agri ve acilara ragmen sagdim emzirdim duzeldik.mamayida biraktik.

guzel etmiyoruz simdi asla pes etmeyin elderim.ilk kizimda hep mama kullanmis biri olarak diyorumki anne sutu buyuk kolaylik.
şu aralar gazli olduk.gaz damlasi ve bol masaj yapiyorum.
bide gunduz uyuyoruz gece uyumuyoruz.
sizin bebeler nasil.bu gece uykulari ins duzene girer.ilk kizim ne guzel heo gece uyurdu bebekkende.
anne sutu alan bebekler gece uyumuyor bence. ben oyle dusunuyorum daha sık acikiyorlar sindirimi kolay oldugu icin. mama alan bebekler uyuyor . ben kizima mama verince cok uzun uyuyor geceleri vermezsem sık uyanip beni emiyor.

X