2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Üzülme canım gelir kuzun önce sağlık
Benimde kızım 23 gündür yenidoğan yoğun bakımda 5-10 dk ancak alabildim kucağıma.
Ama sağlıklarına kavuşacaklar gelecekler.
Orada çok zor durumda olan bebekler var onları düşününce 😔😢

Dua edelim bütün kuzular için
Kizlar çok geçmiş olsun 😣😣😣inşallah tez zamanda yavrulariniz sağlıklarına kavuşur 🤲🤲🤲🤲

Evet archimom archimom O kadar haklısın ki bende onu anladım.. o şikayet ettiğimiz şeyler uyumaması, memeden inmemesi, sürekli ağlaması, sürekli emmek istemesi, yatağına yatırınca uyanması vb bunların hepsi nimetmiş meğerse.. evladım 3 gündür yoğun bakımda eşyalarını yıkamadım kokusu sinmiş yavrumun kokluyorum😞 öyle özledim ki 😔 burnumda tütüyor yavrum.. ya beni unutursa ya çıktığında emmek istemezse diye endişe ediyorum. 😔

Lütfen anneler yaşadığınız zorlukların bir nimet olduğunu bilin... Allah kimseyi yavrusuyla ayırmasın.. Rabbim tüm hastalara şifalar versin benim biricik yavruma da inşaAllah..🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Kıyamam cnm rabbim tez zamanda şifa versin inşallah 🙏

Ben de her seferinde kaç kere zorla çıkarttırıp sokuyorum. Her seferinde acıyo ama en az acıyanı bulmaya çalışıyorum. Eşim zorla bebeğin ağzını büyük açmaya çalışıyor yakında bebek de ehh başlarım vereceğiniz süte diyecek sinirleniyor baya çünkü.
Aynı canım ya ben de çok uğraşıyorum rayına girene kadar ilk günler böyle geçecek herhalde. Gaz var bir de bizde çok erken başladı yaa

Aynılarını yaşadım göğsünu alttan dört parmakla sar ustten baş parmakla ağzını tam doldur kahve yer tamamen girecek zorlanır devam et tutacak yara olmuyo o zaman
Evet cnm ben de böyle yapmaya çalışıyorum.ama bu normal emzirme pozisyonunda çok zor oluyor. Futbol topu denen pozisyonda daha rahat ettim ben. Halbuki kızımda hep klasik pozisyonda emzirirdim.

Eee bebeğin minicik ağzı var bnmde göğüs ucum çok büyük çocuk haliyle ısırıyor ben emzirme uzmanı ile evde görüştüm 2saat bana acını hissetme diyor hissedilmeyecek gibi değil Kalkan zeytinyağı garmAstan fito lansinoh gümüş kapak hiçbiri geçirmedi en son soğan koydum bnmkide yarıldı Ne yapıcam bilmiyorum
Bende aynı durumdayim bebek minicik gogus ucum buyuk ve isirarak emiyor.bagir cagir bitiyorum resmen..

Bende aynı durumdayim bebek minicik gogus ucum buyuk ve isirarak emiyor.bagir cagir bitiyorum resmen..
Cnm buara soğan koyuyorum fayda etmedi arada garmastan sürüyorum valla bende öyle mahvoldum şuara bebeklerin istediği emmek bari 6ay olana kdr emzirebilsem meme ucu küçültme olsa küçücük yaptırırdım 😄böyle eze eze daha kötü olmasından korkuyorum cnm aynı kaderi yaşıyoruz emzirme danışmanı da alış diyor nasıl alışacaksam gel sen alış diyecektim

hiç ağrı acımadan olmadan emzirebilecek miyim acaba 😞 ne kadar zor
EMZirme danışmanı banada kapama dedi resmen mahvoluyoru emerken iki göğsümde aynı bu nasıl bi yara böyle Gümüş kapak Kalkan’ı garmastan fito lansinoh yaramadın çıldıracağım bu yara hiçim azalmayacak aylar nasıl geçer böyle yakında koparır Bnmki garmastanı sürüyordum ama bu kez danışman sütünle peçeteyle sil dedi içimde çok rahat etmiyor krem sonrası yıkamakta daha çok tahriş sebebi dedi
evet kremi sürdükten sonra temizlemesi daha zor lansinoh da temizlemeye gerek yok die hep onu sürüyorm ama oda etki etmiyor😞

gaz sancısı için damla kullanan var mı? iki farklı damla yazdı doktor bi biogaia bide metsil kullanıyorm ama sanki ikisi çok fazla gibi geliyor gerçi hiç bir etkisi de olmuyor gibi geliyor ama

gaz sancısı için damla kullanan var mı? iki farklı damla yazdı doktor bi biogaia bide metsil kullanıyorm ama sanki ikisi çok fazla gibi geliyor gerçi hiç bir etkisi de olmuyor gibi geliyor ama
Nurse harveys kullanıyorum ben ama sanki onu kullandıgımdan beri daha cok kusuyor gibime geldi, ara vereceğim biraz

hiç ağrı acımadan olmadan emzirebilecek miyim acaba 😞 ne kadar zor

evet kremi sürdükten sonra temizlemesi daha zor lansinoh da temizlemeye gerek yok die hep onu sürüyorm ama oda etki etmiyor😞
Kuzum lansinoh sıfır fayda bir gündür soğan koyuyorum sanki iyi oldu gibi arkdşım ısrarla istedi soğan üstüne kalkanla tutturuyorum bakalım herşeyi deniyorum şu göğüs acısız emzirenler maşallahh gerçekten çok şanslısınız tabi bizimde bugünümüze şükür Rabbim başka dert vermesin

Ben de bekliyorum bebek de iri bekledıkce dogumum zorlasacak deniyorum kendimce hareketler fln squat yaouyorjm bu sefer de strese sokarım diye korkuyorjm ama daha bekleyecek gıbı duruyor acılma da yok nişann da yok
Gözün Aydın arkadaşım çok sevindim doğurmuşsun,bol bol sütün olsun inş😊
Daha iki gün önce konuşmuştuk hiç açılmam yok nişanım gelmedi demiştin,bak benim nişan da geldi açılma da var benden önce geldi maşallah kısmet işte😀
İri bebek diyordun nasıl oldu kaç kilo doğdu anlatır mısın benimki de iri ve normal istiyorum moral olsun bana🙈

Gaz için 3 çocuğumada damla kullanmadım. Gaz olduğunda ılık suyun içine kimyon attım ve dibe oturmasını bekledim. Dibe oturunca her emzirmeden önce 1 2 çay kaşığı verdim. Bende içtim aynı sudan ilaçlardan daha masum ve güvenilir.

X