2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar eşlerinizle mi yatıyorsunuz, ayrı mı. Ben ayrı yatıyorum . Gece hem odada tv olsun hem de annemle beraber bakıyoruz gece, o yüzden bi süre böyleyiz. Ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum. Sizler nasıl yapiyorsunuz
Biz aynı odada ama ayrı yataklarda yatıyoruz çünkü annemlerdeyiz.
Ne hamilelikte ne şuan hiç ayrı yatmadık. Gece eşimle bakıyoruz gündüz annemle. Zaten 40 ı dolduktan sonra annem olmayacak gece düzenimiz değişmesin😊
Biz de aynen gece eşimle bakıyoruz gündüz annemle.

Bir de bebegimde dışkıda gizli kan çıktı. Besin alerjisi varmış yani. Günlük yediklerimi not ediyorum. Neye alerjimiz var onu bulacağız. Ben zaten süt ürünleri diyeti yapmıştım iki üç gün yüzündeki kırmızı benekler gitti , bana kalırsa süt ürünleri alerjimiz olabilir. Ama doktor sürekli aynı şeyleri yeme çok çok , tahine ara ver , rezene ve humana çayına da ara ver bakalım neye alerjisi var dedi. Yediklerini kısıtlama dedi. Bakalım kaka takibindeyiz

Ne hamilelikte ne şuan hiç ayrı yatmadık. Gece eşimle bakıyoruz gündüz annemle. Zaten 40 ı dolduktan sonra annem olmayacak gece düzenimiz değişmesin😊

Eşimle yatıyoruz canım.Olurda gece uyanamazsam falan eşim uyandırır beni die gerçi şimdiye kadar duymamazlığım olmadı hiç ama böyle daha iyi

Biz aynı odada ama ayrı yataklarda yatıyoruz çünkü annemlerdeyiz.

Biz de aynen gece eşimle bakıyoruz gündüz annemle.
Demeyin yaa . Eşimde annen gidene kadar böyle idare ederiz , sonra bakarız beraber diyor. Alıştırdım desenize 😥

Canım rezene ne kadar veriyosun bebeğe. humana kimyonlu rezene aldım ben bebeklerede verilir yazıyot ama cesaret edemedim ona kendim içiyorum
Canim 30 ml fazla vermiyorum . Ama humana önermiyorum kesinlikle . Almanyada yasak humana cayi satilisi cünkp cok fazla seker var icerisinde bebekler icinde iyi degil.
Normal rezene cayi sade olanini verebilirsin . Ve cay torbasini fazla bekletme

Yaaa gerçekten mi öyleyse çok mutlu olurum çünkü. Gaz yapacak diye bi sürü seyi yiyemiyorum ki ben. Ben de dpktpruma bi sorayım . Gerçi doktorlar da kendi aralarında çok farklı bilgilet verebiliyorlar. Kimi rezene verilebilir bebeğe diyor kimi vermemelisin diyor. Biz dr neyapacağımızı şaşırdık.

Buradaki çoğumuzun sorunları hep ortak zaten 😁 birlikte büyütüyoruz bebeleri 😍
Sütün yetiyorsa vermene gerektircek hic bi neden yok rezene cayini. Zaten bir bebek anne sütü alkyorsa 6 aylik olana kadar hic birseye ihtiyaci olmuyor . Benim kiza hastanede mama alistirdilar yogum bakimdayken. Sürekli biberondan mama veriyorlardi. Ben mamayi biraktirma sürecinde mama yerine cay vermeyi tercih ettim ebemin tavsiyesi ile .

ben herseyi yedim simdilik aci biber bakliyat vs . Hic sorun olmadi.

Kızlar eşlerinizle mi yatıyorsunuz, ayrı mı. Ben ayrı yatıyorum . Gece hem odada tv olsun hem de annemle beraber bakıyoruz gece, o yüzden bi süre böyleyiz. Ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum. Sizler nasıl yapiyorsunuz
Ben esimle yatiyorum emzirmek vs icinde tv ye ihtiyac duymuyorum genelde baksiyoruz o ara yavrumla 😍sadece uyuakalicagimi düsündügpm zaman telefonla takimiykrum.
Esimle hic ayri yatmadik hamilelikte de suanda öyle kizimida yan besikde yatiriyorum. Eger aglarsa babasida uyanip bakiyor ... veya ben wc ye fln gittigimde pratik oluyor

Demeyin yaa . Eşimde annen gidene kadar böyle idare ederiz , sonra bakarız beraber diyor. Alıştırdım desenize 😥
Valla biz pandemiden dolayı 1-2aydır ayrı yatıyorıuz. Şimdi izindeyken birlkte yatarız ama işe başlayınca yine yollarım diğer odaya diye düşünüyorum. Çalıştığı ve hala istedğim kadar dikkat etmediği için bizde durum böyle maalesef,🤷🏻‍♀️🙄
yarın doğum yapacağım inşallah🤲 ben çıkmadan önce çocuk çıktığı için bak elini yıkamadan çocuğu elleme sakın diyorum yok kucağına alırsan müslin at üstüne öyle al diyorumç resmen amelyt masasında da bunları düşüneceğim. Covid beni delirtti🤪

Kızlar bugün bebeğim 2 gün oldu kaka yapmıyor.Ne yapabilirim acaba doymuyomu mama takviyeside yapıyorum günde 2 defa çok tedirgin oldum
Bizimki de günde 1 kereye düştü kaka
yapımı. Ben de bi tedirgin oldum. Az evvel doktoruma yazdım,cevap bekliyorum
Çiş durumu nasıl günde toplamda 5-6 yumurta ağırlığında da çiş yapmaları gerekiyor, yanlış olmasın ama en azından 5-6 sefer de 1 lira büyüklüğünde kaka yapmaları gerekiyor. Eğer kaka yapmıyorlarsa bir ihtimal kabızlık olabilir hemen doymamayı düşünmeyin, çişli bezlere de bakın. eğer hala içiniz rahat etmezse sağlık ocağında kilo ölçtürebilirsiniz, eğer kilo alımı normalse doyuyordur diye düşünüyorum.

Kızlar bebeğiniz emdikten sonra sagdiginiz sütleri napiyosunuz? Buzlukta mi sakliyosunuz yoksa bi dahaki beslenmelerinde veriyo musunuz? Bide verirken ısıtma işini nasıl yapıyosunuz
Sıcak suyun içinde biberon la ılıtıyorum. Gün içinde veriyorum. Bazen meme uçlarım fazla emekten acıyor o arada dinlensin diye veriyorum ama hergün olmuyo tabi sağım yapmakta ayrı bir iş

Dün idi.İlk defa düzenli yalancı kasılmalar yaşıyorum bu hamileliğimde.Sonra bir anda kesiliyor sancılar😂Her hamilelik kendine özgü gerçekten.Ben ikizlerimi 40+1'de doğurmuştum o yüzden bu bebekte de erken dogurmayacagimi düşünüyordum öyle de olacak belli ki
Benimki ilki 39+6 idi.bu da 39+4 de oldu.genelde benzer oluyor herhalde dediğin gibi

Kızlar bugün bebeğim 2 gün oldu kaka yapmıyor.Ne yapabilirim acaba doymuyomu mama takviyeside yapıyorum günde 2 defa çok tedirgin oldum
Canım doktoruma sordum . Günde 3-5 kere yapması da normal, 3 günde 1 kere yapması da normal dedi. Yapmadığı 4 günü geçerse muayeneye getirmelisin dedi. Sabah akşam 1 çay kaşığı zeytinyağı içirebilirsin dedi.

Ben esimle yatiyorum emzirmek vs icinde tv ye ihtiyac duymuyorum genelde baksiyoruz o ara yavrumla 😍sadece uyuakalicagimi düsündügpm zaman telefonla takimiykrum.
Esimle hic ayri yatmadik hamilelikte de suanda öyle kizimida yan besikde yatiriyorum. Eger aglarsa babasida uyanip bakiyor ... veya ben wc ye fln gittigimde pratik oluyor
Canım emzirirken bende bakışıyorum da sabaha kadar ağladığı için uykum açılsın diye tv ihtiyac oluyor 😂 sadece emzirmeden emzirmeye değil sabaha kadar ağlıyor şu sıra bebiş

Bizimki de günde 1 kereye düştü kaka
yapımı. Ben de bi tedirgin oldum. Az evvel doktoruma yazdım,cevap bekliyorum
İki gün oldu benimki de yapmıyor yani dün ve bugün
Açıkçası bende tedirgiin oldum

Hala geç kalmış değilsin. Annen daha çok kalmayacaksa şimdiden alışın bence sonra daha zor olabilir.
Ya sabaha kadar durmuyor bebek, annem de sabaha kadar daha iyi yardım ediyor eşim ne yapacağını bilmiyor o kadar cok agliyorki . O yüzden böyle yapalım dedik ama rahata alıştırmış oluyorum aslında eşimi bir yandan da.

Annem veya kayınvalidem varsa onlarla aynı odada yatıyorum. Onlar yokken eşimle yatıyoruz. Kızım memede uyuduğu için biraz sıkıntılı uyuuoruz. Eşime kıyamıyorum işe gidecek uykusunu alsın istiyorum ama sağolsun ayı odada bile olsak kızım ağladığında kalkıp geliyor destek oluyor. Yatak ayırma taraftarı değilim ama kırkım çokana kadar böyle yapalım istedim
Sütün yetiyorsa vermene gerektircek hic bi neden yok rezene cayini. Zaten bir bebek anne sütü alkyorsa 6 aylik olana kadar hic birseye ihtiyaci olmuyor . Benim kiza hastanede mama alistirdilar yogum bakimdayken. Sürekli biberondan mama veriyorlardi. Ben mamayi biraktirma sürecinde mama yerine cay vermeyi tercih ettim ebemin tavsiyesi ile .

ben herseyi yedim simdilik aci biber bakliyat vs . Hic sorun olmadi.
Sütüm yetiyor tamamen gazına iyi gelsin diye rezene vermek istiyorum ben rahatlar belki diye

Ya sabaha kadar durmuyor bebek, annem de sabaha kadar daha iyi yardım ediyor eşim ne yapacağını bilmiyor o kadar cok agliyorki . O yüzden böyle yapalım dedik ama rahata alıştırmış oluyorum aslında eşimi bir yandan da.
Anne konusunda şanslısınız demekki, ne güzel. Benimkiler doğuma gelmeyecekti son anda 1 hafta öncesinden geldiler ama doğumda hastanede eşimle kaldık, annem pek kalmak istemedi. 3. gün eve geldik. Anne bana süt yapacak şeyler pişirir misin? dedim, sütün var ya, dedi. Yine de ben söyleyince yaptı bir şeyler. Tam bir hafta olunca da iyisin artık deyip babamla gittiler. O halimle ağlayarak kalakaldım. Allah'tan eşim yanımda da o yardımcı oluyor. Bu arada 6.5 yaşında bir çocuğum daha var. Eşimle ayrı yatsak zaten ben tek başıma çok zorlanırdım. Sezaryan ağrılarım daha tam geçmediği için.

Çiş durumu nasıl günde toplamda 5-6 yumurta ağırlığında da çiş yapmaları gerekiyor, yanlış olmasın ama en azından 5-6 sefer de 1 lira büyüklüğünde kaka yapmaları gerekiyor. Eğer kaka yapmıyorlarsa bir ihtimal kabızlık olabilir hemen doymamayı düşünmeyin, çişli bezlere de bakın. eğer hala içiniz rahat etmezse sağlık ocağında kilo ölçtürebilirsiniz, eğer kilo alımı normalse doyuyordur diye düşünüyorum.
Çişimizi yapıyoruz canım ne zaman altını açsam bezimiz hep çişli inşallah bi sorun yoktur

X