2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Sıcak suyun içinde biberon la ılıtıyorum. Gün içinde veriyorum. Bazen meme uçlarım fazla emekten acıyor o arada dinlensin diye veriyorum ama hergün olmuyo tabi sağım yapmakta ayrı bir iş
Aynen canım ben bebiş emerken mochiyle diğer göğüsten toplamaya başladım da nasıl versem bilemedim. Sağma işi dediğin gibi her zaman yapıldığında tantana. Az önce topladığım sütten verdim baya da pratik oldu. Bundan sonra gün içinde böyle depolayip gece emzirme sonrası vericem çünkü geceleri uyku sersemi göğsü bosaltamiyo ve sürekli emmek istiyo zorlanıyoruz

Aynen canım ben bebiş emerken mochiyle diğer göğüsten toplamaya başladım da nasıl versem bilemedim. Sağma işi dediğin gibi her zaman yapıldığında tantana. Az önce topladığım sütten verdim baya da pratik oldu. Bundan sonra gün içinde böyle depolayip gece emzirme sonrası vericem çünkü geceleri uyku sersemi göğsü bosaltamiyo ve sürekli emmek istiyo zorlanıyoruz
Aynen gece vermek daha iyi saat başı kalkıyor emmek için. Uyku bizede lazım :KK53:

Ya sabaha kadar durmuyor bebek, annem de sabaha kadar daha iyi yardım ediyor eşim ne yapacağını bilmiyor o kadar cok agliyorki . O yüzden böyle yapalım dedik ama rahata alıştırmış oluyorum aslında eşimi bir yandan da.
Birlikte uyuyoruz biz, gece birtek eşim var yanımda annem de kv de evinde yalnız olmamak için birliktyiz ...
Elimden geldiğince onu uyandırmamaya çalışıyorum şimdilik idare ediyoruz 😌

Kızlar eşlerinizle mi yatıyorsunuz, ayrı mı. Ben ayrı yatıyorum . Gece hem odada tv olsun hem de annemle beraber bakıyoruz gece, o yüzden bi süre böyleyiz. Ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum. Sizler nasıl yapiyorsunuz
Bence yanlış yapmışsınız, gece eşinizde sorumluluk alsın birlikte bakın ki eşiniz sizin nasıl zorluklar yaşadığınıza şahit olsun. Birde TV olmamalı bebeğinizin odasında 3 yıla kadar diye biliyorum, ben tamamen kaldırdım tv yi. Odanızı ayırmayın derim tabi karar sizin

Canım doktoruma sordum . Günde 3-5 kere yapması da normal, 3 günde 1 kere yapması da normal dedi. Yapmadığı 4 günü geçerse muayeneye getirmelisin dedi. Sabah akşam 1 çay kaşığı zeytinyağı içirebilirsin dedi.
Canım azönce altını açtım çok şükür yapmıştı kalasını yinede çok teşekkür ederim canım ama zeytinyağını denicem yinede

Göğüs ucu yaraları için eskilerden duyduğum ve kesin çare dedikleri bir şey söylüyorum 😊 Denenmiş yani.
Zeytinyağına şeker atıp kaynatırlarmış soğutup göğüs ucuna sürerlermiş.
Bi deneyin belki derdinize derman olur kurtulursunuz.
Okadar çok şey denedimki bmm çocuğum göğsümü eze eze içiyor sütü gerçekten emzirme saati gelecek diye saatlere bakıyorum geçsin şu acı diye dua ediyorum daha kötü olmasından Korkuyorum inş bugünleri aratmasın Allahım

Okadar çok şey denedimki bmm çocuğum göğsümü eze eze içiyor sütü gerçekten emzirme saati gelecek diye saatlere bakıyorum geçsin şu acı diye dua ediyorum daha kötü olmasından Korkuyorum inş bugünleri aratmasın Allahım
Amiiiin 🤲🤲🤲 normal halinde bile acıtıyoken şimdi bide gaz sancısının acısını memeden çıkarmaya başladı. Sancı gelince kıvranırken memeyi de çekiştiriyor sağa sola inatla bırakmıyor da.

2. cocugu buyutmeme ragmen hala doyuyor mu doymuyor mu olayi beni de cok strese sokuyor😞 surekli memede olmak istemesi aslinda tamamen icgudusel olsada ben de emzirdikten sonra bir mama denemesi yapiyorum. bazen 30 cc iciyor bazen diliyle itekliyor almak istemiyor. bugün 20 gunluk olduk. kizim ogluma gore daha kolay bir bebek . ama cok kucaga almasamda emzirip hep yerine yatirsamda bunlr bana paket halinde geliyor☺️kizimda simdiden yaka cicegi modunda gogsumde uyumak orda durmak istiyor.
normal dogum sonrasi sikintilarim 17. gunden sonra tamamen bitti sukur. kanamam cok azaldi. yeni hayatimiza alistik sayilir. hepimize kolay gelsin kizlar.

Selamlar, Şu an hamileyim ama yeni doğum yapmış annelere bi sorum olacaktı :) Bebek bezi numaraları ve ne kadar almamız gerektiği ile ilgili. Doktorun tahminine göre 3300 civarında bir erkek olacak. 1 ve 2 numara bez stoklayacağım (şu an e bebekte bez indirimi var malum) ama hangi numaradan kaç tane almalıyım bilemedim. Sizde durumlar nasıl?

Selamlar, Şu an hamileyim ama yeni doğum yapmış annelere bi sorum olacaktı :) Bebek bezi numaraları ve ne kadar almamız gerektiği ile ilgili. Doktorun tahminine göre 3300 civarında bir erkek olacak. 1 ve 2 numara bez stoklayacağım (şu an e bebekte bez indirimi var malum) ama hangi numaradan kaç tane almalıyım bilemedim. Sizde durumlar nasıl?
Prima alacaksanız 1 numarası ortalama 1 ay kullanılıyor, 2 numaraya yeni geçeceğiz biz de. O da max 1 ay kullanılıyor diyorlar. 3 ve 4 daha uzun gidiyormuş

Prima alacaksanız 1 numarası ortalama 1 ay kullanılıyor, 2 numaraya yeni geçeceğiz biz de. O da max 1 ay kullanılıyor diyorlar. 3 ve 4 daha uzun gidiyormuş
P poly-anna miktar olarak da 1 numaradan 210 tane almıştım ben (3 paket 70li) şuan 22.gündeyiz son 15 tane filan kaldı. 2-3 gün içinde biter, 2 numaradan da 180 tane aldım şimdilik (3 paket 60lı)

Ya ben c şeklinde de tutsam kızım bi türlü memeyi tamamen almıyor . Ucunu alıyor hemen kolayından. Aranırken ağzını kocaman açıyor göğüse yaklaşınca ucunu alacak kadar küçültüyor ağzını . Bazen karambole getirip ağzı büy0k açıkken ağzına sokuyorum memeyi ama hemen kaydırıp tekrar ucunu bırakıyor sadece ağzında. Nasıl düzelticem bilmiyorum valla. Bu saatten sonra düzelir mi onu da bilemedim alıştı çünkü
Uğraş cnm ben hala arada uğraşıyor zor ama oluyo

Bizimki De sürekli memede 🤦🏼‍♀️ Gazını çıkartamıyor sürekli sancı halinde onun acısını memeden çıkarıyor diye düşünüyorum 🤔
Sapsimlexle fln idare edemiyormusunpeki?
Benimki gz sancisindan degil ki uyumadigi zamanlar gayet sakin sadece ukyusu gelince memede durmak istiyor bagriyor ayrilinca emzik veriyorum anliyor süt gelmedigini ...

Uclari iyce yara oldu artik süt dolana kadar vermiycem ...

X