2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Canım hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun. Okurken dehşete düştüm resmen, yaşarken nasıl zorlanmissindir😓 İnsallah ikiniz de iyisinizdir

Geçmis olsun, saglıkla büyüsün. Dilerim sen de, bebekte iyisiniz.

Yazıyı okuyorum ama sonunda rüyaymış demeni bekledim canım ayy tlc de belgesel vardı böyle o geldi aklıma çok şükür ikinizde iyisiniz canım dikişleride sorun etme geçicek inşallah Rabbim analı babalı büyütsün inşallah canım
Çok teşekkürler.Şuan daha iyiyim.Rabbim kötüsünden korudu şükür

Meryem ana otuna gerçekten çok işe yarıyo canım.Bende doğuma gitmeden önceki gece meryem ana otunu suya koymuştum.Ve koyduktan yarım saat sonra sancılarım başlamıştı.İyiki bende evde doğurmamışım o panikle ne yapardım acaba😂😂gerçi benimde hastanede plates topu üzerindeyken geliyodu bebek nasıl kaldırdılar beni ayağa nasıl doğumhaneye gittim şaka gibiydi.Düşün doğumhanedekiler bile o kadar panik yapmış ki doktor kapıda bekliyo kapıyı açmıyolar yanii😂😂
Ben nerden bileyim bu kadar etkili olabileceğini😅Demek ki inanılmaz etkili ki ben canlı ornegiyim

KIzlar, süt sağma makinesi ne tavsiye edersiniz? Kullanıp memnun kalan var mı?
ben lansinoh'un çift taraflı makinasını kullandım genel olarak memnun kaldım, mamajoo'yu da kullananlar çoğunlukla tavsiye ediyor. Aynı zamanda mochi de var bende, bir tarafı emzirirken diğerini boşaltmak için iyi; ama sağma makinasından genel olarak daha çok verim aldım.

Kizlar benm istahim cok açılmış ya surekli yiyesim geliyo dogim yapali iki hafta oldu giden kilo 6 sadece zaten bebisim 3 kiloydu su plesanta falan yani bendeb giden bisey yok belkide aliyom
Off bende de hem de ne iştah var. Hamilelik boyunca ağzıma tatlı koymadım şimdi ne tatlılar ne reçeller deli gibi yiyorum

Hanımlar aranızda bebeği hırıltılı nefes alan var mı? Bizimkinde neredeyse doğuştan beri hırıltılı nefes var ve sanırım yutkunma zorlupu da var, kuzumun özellikle emmeye ilk başladığında nefesi çok hırıltılı geliyor ve uykudan da bazen yutkunamadığı için uyanıyor. Burnunun tıkalı olduğunu düşünmüyorum; çünkü her gün serum fizyolojik yapıyoruz. Geniz akıntısından reflüye, alerjiye kadar her şeyi düşündüm; ama ne olduğunu kestiremiyorum, zorlandıkça da çok üzülüyorum, benzer durumda olan var mıdır?

Hayatımın en garip gecesini yaşadım bugün.Dün akşam yalancı kasılmalarim vardı duşa girdim.Saat ikide on dakikada bir sancım vardı.Sancilar beş dakikaya indiğinde hastaneye geçecektim.Bu arada Meryem ana otunun suyundan içtim.Saat dört gibi bir anda sancılarım beş dakikaya düştü.Annemi ve eşimi uyandırdım üstümü giyinirken sancılar çok sık gelmeye başladı benden bir çığlık geldi.Çomelme ihtiyacı hissettim suyum patladı.Bir kez daha okunma ihtiyacı geldi elimi uzattım bebeğin saçlarına dokunuyorum.Bebegi içimde tutamıyorum annem dedi ıkın kızım ve bebek doğdu annem ağzını burnunu temizledi ben şok içerisindeyim.Eşim ne yapacağını şaşırdı.Bebeği hemen bir havluya sardık 112yi aradık.On dakika içinde geldiler kordonu kestiler.Bebegi ayrı aldılar ben o arada plasentayi da çıkardım ve ambulansla hastaneye geldik.Bir sürü dikisim var.Hala şok içerisindeyim.Ben hayatımda böyle birşey duymadim.
Sonunda bu bir rüyaydı yazacaksınız diye bekledim 😱 şok oldum, umarım sağlıklısınızdır ikiniz de 🙏🏼

Hanımlar aranızda bebeği hırıltılı nefes alan var mı? Bizimkinde neredeyse doğuştan beri hırıltılı nefes var ve sanırım yutkunma zorlupu da var, kuzumun özellikle emmeye ilk başladığında nefesi çok hırıltılı geliyor ve uykudan da bazen yutkunamadığı için uyanıyor. Burnunun tıkalı olduğunu düşünmüyorum; çünkü her gün serum fizyolojik yapıyoruz. Geniz akıntısından reflüye, alerjiye kadar her şeyi düşündüm; ama ne olduğunu kestiremiyorum, zorlandıkça da çok üzülüyorum, benzer durumda olan var mıdır?
ben canım. çok tıkanıyor, geniz akıntısı var gibi. ama doktor normal dedi. derin uykudayken olmuyor mesela ya da dışardayken. evini bol bol havalandır üşür deme. benimki emerken ya da mama yerken oluyor çoğunlukla.
serum kalmış olabilir içerde biraz. hapşuruyorsa iyi.

Okurken şok oldum ,çok tuhaf tebrik ederim kurtulmuşsun önemli olan o
Ama dikişin neden çok fazla ?

Ikınma hissi erken geliyor. O sırada çok zorlayıp ıkındıysa eğer yırtılma oluyor. 10 cmden sonra ıkınmak lazım ama bazen insan durduramıyor o anda kendini. Ben de Bi kaç kez engel olamadım ve 10 CM öncesi ıkındım sert Bi şekilde derim incelmiş. Bebiş de kafasıyla beraber elini de çıkarınca iç kısımda 3 4 dikişlik yırtığım olmuştu.

Hayatımın en garip gecesini yaşadım bugün.Dün akşam yalancı kasılmalarim vardı duşa girdim.Saat ikide on dakikada bir sancım vardı.Sancilar beş dakikaya indiğinde hastaneye geçecektim.Bu arada Meryem ana otunun suyundan içtim.Saat dört gibi bir anda sancılarım beş dakikaya düştü.Annemi ve eşimi uyandırdım üstümü giyinirken sancılar çok sık gelmeye başladı benden bir çığlık geldi.Çomelme ihtiyacı hissettim suyum patladı.Bir kez daha okunma ihtiyacı geldi elimi uzattım bebeğin saçlarına dokunuyorum.Bebegi içimde tutamıyorum annem dedi ıkın kızım ve bebek doğdu annem ağzını burnunu temizledi ben şok içerisindeyim.Eşim ne yapacağını şaşırdı.Bebeği hemen bir havluya sardık 112yi aradık.On dakika içinde geldiler kordonu kestiler.Bebegi ayrı aldılar ben o arada plasentayi da çıkardım ve ambulansla hastaneye geldik.Bir sürü dikisim var.Hala şok içerisindeyim.Ben hayatımda böyle birşey duymadim.
ay inanmiyorum😳 neyseki saglikla kucagina almissin ikinizde iyisiniz. Hayirli olsun🧿

Ikınma hissi erken geliyor. O sırada çok zorlayıp ıkındıysa eğer yırtılma oluyor. 10 cmden sonra ıkınmak lazım ama bazen insan durduramıyor o anda kendini. Ben de Bi kaç kez engel olamadım ve 10 CM öncesi ıkındım sert Bi şekilde derim incelmiş. Bebiş de kafasıyla beraber elini de çıkarınca iç kısımda 3 4 dikişlik yırtığım olmuştu.
Ben epiduralden mi acaba hiç ıkınma hissetmemiştim. Doktor sancı gelince ıkın dedi öyle ıkındım.
Vayy be film gibi olmuş resmen. Geçmiş olsun çok şükür sağlıkla kavuşmuşsunuz.

Mart annesi olacağım inşallah, ama doğumunuzu okuyunca şok oldum..
Çok geçmiş olsun :-)
Bebeğinizle sağlıklı ömürler dilerim..

Mrb kızlar Bayadır yazamıyordum herkese hayırlı olsun minoşlarınuz. Biz 25 günlük olduk mama takviyesi yapıyoruz anne sütüm yeterli gelmiyor sanki aranıyor bebek üstüne mama denedim mamayı içiyor hala. Ama tam olarak kaç ml yapmam gerek mama?? Ve Su gibi ishal oluyor bebeğim bu normal mi

İkizleri normal doğurdun şimdide evde doğum valla kimse doğum hikayelerini anlatmasın senin hikayen yanında :olamaz: geçmiş gitmiş olsun sağlıkla büyüt inşallah bebişini
😅Ahh ahh hiç sormayın.
Ahh ahh o ikinma hissini kontrol edebilmek imkansız.Size de çok geçmiş olsun.Simdi bir de dikiş ağrısı ile uğraşacağım😕
Ben epiduralden mi acaba hiç ıkınma hissetmemiştim. Doktor sancı gelince ıkın dedi öyle ıkındım.

Epiduralden olabilir.Benim de ikizlere ikinma hissim olmamıştı.Dogumhanede sancim durmustu suni sancı takmişlardi.Sanirim suni sancı ikinma hissine zarar veriyor
Mart annesi olacağım inşallah, ama doğumunuzu okuyunca şok oldum..
Çok geçmiş olsun :-)
Bebeğinizle sağlıklı ömürler dilerim..
Teşekkürler😊

Rüya sandim . Bebisin hayirli olsun öncelikle dikislerimi dert etme iylesiyor zamanla .....

Bi avazda dogurmussun allhtan annen yanindaymis sancilarini acaba cok mu evde cektin ?

bende sancimar 19.30 da basladi gece 02.:00 de hats eye gitttik ögle dogum yaptim . Okadar pilates topunda egerzoz hurma cay vs denedim hic ise yaramadi.. masalöh canuk doguruyorsun demekki sen bidaha ki doguma dikkate Al . Gevmis olsun 🥰

Tabi.. Epiduralde belden aşağısını hissetmiyorsun ya. Giren sancıları da hissetmezsin. Bacağını kesseler anlamazsın o derece belinden altı uyışuyo. Ben de doğumdan sonra ameliyata girmek zorunda kaldım. Spinal anestezi yaptılar bana. Belden aşağısını zerre hissetmiyordum.

😅Ahh ahh hiç sormayın.

Ahh ahh o ikinma hissini kontrol edebilmek imkansız.Size de çok geçmiş olsun.Simdi bir de dikiş ağrısı ile uğraşacağım😕

Epiduralden olabilir.Benim de ikizlere ikinma hissim olmamıştı.Dogumhanede sancim durmustu suni sancı takmişlardi.Sanirim suni sancı ikinma hissine zarar veriyor

Teşekkürler😊
Olsun çok şükür bebeğin normal doğumla gelmiş dünyaya. Kendisi çabalamış. Sen de annesi olarak eşlik etmişsin çabasına.

Benim de doğum sonrası içerde 3 4 dikişim oldu. Doktor hemen geçer dedi. Ama doğumdan 3 saat sonra kanamam durmadı. Pıhtılaşma sorunum varmış. Dikiş yerlerim kan topladı. Tekrar ameliyata aldılar. Bu sefer o dikişleri söküp yeni dikişler yaptılar. Bi de üstüne ana damarları da dikip damar yollarını daralttılar. Baya bi dikişim oldu yani. Bugün 34.gün. Sanırım hiç dikişim kalmadı. Dün son kalanlar da düştü 😌

Biraz sabret geçiyo hepsi canım.

X