2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hayatımın en garip gecesini yaşadım bugün.Dün akşam yalancı kasılmalarim vardı duşa girdim.Saat ikide on dakikada bir sancım vardı.Sancilar beş dakikaya indiğinde hastaneye geçecektim.Bu arada Meryem ana otunun suyundan içtim.Saat dört gibi bir anda sancılarım beş dakikaya düştü.Annemi ve eşimi uyandırdım üstümü giyinirken sancılar çok sık gelmeye başladı benden bir çığlık geldi.Çomelme ihtiyacı hissettim suyum patladı.Bir kez daha okunma ihtiyacı geldi elimi uzattım bebeğin saçlarına dokunuyorum.Bebegi içimde tutamıyorum annem dedi ıkın kızım ve bebek doğdu annem ağzını burnunu temizledi ben şok içerisindeyim.Eşim ne yapacağını şaşırdı.Bebeği hemen bir havluya sardık 112yi aradık.On dakika içinde geldiler kordonu kestiler.Bebegi ayrı aldılar ben o arada plasentayi da çıkardım ve ambulansla hastaneye geldik.Bir sürü dikisim var.Hala şok içerisindeyim.Ben hayatımda böyle birşey duymadim.
Allah anali babali büyütsün insallah canim . Ayy sende kendimi gördüm valla bnm yasadiklsrim geldi aklima 5 dk daha bekleseydim evde doguracaktim bende . Ikinci dogumlar cabuk oluyomus canm bunu bilmiuordum bende ilki gibi 1 gun boyunca sanci cekecegimi düşündüm.
Dikişleri sikinti yapma canm benmde 7 tane vardi basta cok zorlandim ama 10 gunden sonra onlarin acisida gidiyo

Rüya sandim . Bebisin hayirli olsun öncelikle dikislerimi dert etme iylesiyor zamanla .....

Bi avazda dogurmussun allhtan annen yanindaymis sancilarini acaba cok mu evde cektin ?

bende sancimar 19.30 da basladi gece 02.:00 de hats eye gitttik ögle dogum yaptim . Okadar pilates topunda egerzoz hurma cay vs denedim hic ise yaramadi.. masalöh canuk doguruyorsun demekki sen bidaha ki doguma dikkate Al . Gevmis olsun 🥰
Hayır sancilar gece ikide başladı bir anda hızlandı hastaneye gitmeye zamanım olmadı
Allah anali babali büyütsün insallah canim . Ayy sende kendimi gördüm valla bnm yasadiklsrim geldi aklima 5 dk daha bekleseydim evde doguracaktim bende . Ikinci dogumlar cabuk oluyomus canm bunu bilmiuordum bende ilki gibi 1 gun boyunca sanci cekecegimi düşündüm.
Dikişleri sikinti yapma canm benmde 7 tane vardi basta cok zorlandim ama 10 gunden sonra onlarin acisida gidiyo
Umarım benim dikişler de çabuk iyileşir.Sancisi fena çünkü😔

Geceyle gündüzü karıştırdık biz kızlar😏 Gündüz gece gibi uyuyor gece ben yatacağım zaman kalkıyor. Kaç gün gidecek bu böyle acaba evde 2 çocuk daha var gündüz uyuma şansım yokki benim😣😣😣
Bizde de durum aynı. Akşamüstü 3-4 gibi derin uykuya geçiyo ve akşam 10a kadar sürekli uyumak istiyo. Gece olunca en az 2-3e kadar gözlerini bile kapatmiyo. Annem de bu hafta gidecek napicam bilmiyorum sürekli kucak istiyo akşam uyumadigi vakitte🤷

Sleepy bezinden memnun kalmayan bir arkadas vardi burada sızdırıyor yazmisti..ben bu zamana kadar memnundum ki iki gündür 10 kez ust degistirdim bebegimin.cis kaka hepsini de sizdiriyor..esimi prima almaya gonderdim kampanyada diye molfix almis😊 90 adet 50 tl.molfix den simdi cok memnunum..molfix 1 numarasi..sleepyden memnun olmayan varsa benim gibi molfix deneyebilirsiniz..yumusacik ve icerigi daha dogal duruyor..

ben canım. çok tıkanıyor, geniz akıntısı var gibi. ama doktor normal dedi. derin uykudayken olmuyor mesela ya da dışardayken. evini bol bol havalandır üşür deme. benimki emerken ya da mama yerken oluyor çoğunlukla.
serum kalmış olabilir içerde biraz. hapşuruyorsa iyi.
bana da doktorlar normal dedi; bir de 1 ay kontrolünde soracağım tekrar artık. Aynen ben de geniz akıntısından şüphelendim, bizimki uyurken de bazen ses geliyor, hatta hafif horlama gibi; ama en çok emmeye başlarken oluyor. İnşallah bir an önce geçer de yavrularımız rahat eder,çok üzülüyorum çünkü bu haline.

Sleepy bezinden memnun kalmayan bir arkadas vardi burada sızdırıyor yazmisti..ben bu zamana kadar memnundum ki iki gündür 10 kez ust degistirdim bebegimin.cis kaka hepsini de sizdiriyor..esimi prima almaya gonderdim kampanyada diye molfix almis😊 90 adet 50 tl.molfix den simdi cok memnunum..molfix 1 numarasi..sleepyden memnun olmayan varsa benim gibi molfix deneyebilirsiniz..yumusacik ve icerigi daha dogal duruyor..
bendim o, aslında memnun kalmamak şeklinde değil de birden sızdırmaya başlamıştı, şimdi 1 numarasını atlayıp 2'ye geçtim hala arada oluyor; ama biraz daha iyi, erkek bebek olunca da olabiliyormuş. Benim de eşim bugün ebebek indirimi var diye gidip prima aldı, bakalım o nasıl olacak, numune paketi kullanıp genel olarak memnun kalmıştım ben.

bendim o, aslında memnun kalmamak şeklinde değil de birden sızdırmaya başlamıştı, şimdi 1 numarasını atlayıp 2'ye geçtim hala arada oluyor; ama biraz daha iyi, erkek bebek olunca da olabiliyormuş. Benim de eşim bugün ebebek indirimi var diye gidip prima aldı, bakalım o nasıl olacak, numune paketi kullanıp genel olarak memnun kalmıştım ben.
Benim bebis kız surekli zibin bez ust degistirmek cok zor oldu.elimde 3 paket kaldi sleepy 2 numara..varsin dursun bebisim huzurlu olsun..

Ben Molfix kullanıyordum siparişim gecikince aceleden sleepy aldım ama beğenmedim doğrusu

Gu
Kızlar benim sütüm yetmiyor mama veriyorum bazen siz kaç cc veriyorsunuz mama veriyor musunuz
Yetmediğini düşündüğümde veriyorum bazen günde 1 kere veriyorum 30 CC
Bazen hiç vermiyorum ama sütüm az farkındayım sürekli süt olsun diye birşey yiyip içiyorum
30 CC fazla vermedim henüz

Prima dan her türlü memnun kaldım ben kesinlikle çok iyi fiyat olarak Molfix daha uygun diye onu aldım memnun kalmasaydim primaya dönerdim kesin

Hayır sancilar gece ikide başladı bir anda hızlandı hastaneye gitmeye zamanım olmadı

Ozmn gercekten hizli doguran sansli kisilerdensin simdi sana cok zor gibi görünebilir ama bi kac sene sonra ne güzel cat diye dogurdum dersin eminim😅🥰

S sumici Tlc de Hamile Olduğumu Bilmiyordum programı var.Hamile olduğunu anlamayıp evde,lunaparkta,tatildeyken yatta vb muhtelif yerlerde dogum yapan kadınlar.Genelde göbek bağlarını 112 kesiyor bazen de kendileri 😁 Gerçekten film gibi bir doğum hikayesi olmuş.Tebrik ederim,sağlıklı uzun bir ömrü olsun aceleci kuzunun 😍 Öpüyorum sizi.

Kızlar göğüs çatlağım enfeksiyon kapmış mastite döndü. Şişti şişti göğsüm ama bi damla süt gelmedi ne makinayla ne elle memeden ayrılmayan bebek de emmek istemedi gelmediği için. Acillik oldum çok fenaydım ağrı kesici yaptılar antibiyotik verdiler. Allahtan eve gelince biraz açılmış sağdım ama hala toplar duruyo göğüste inşallah zamanla geçer.

Kötü valla canm sancilar ben ilkinde agri kesici bile almıyordum ama bunda cok die mi biomiuorum sabah aksam aliyordum agri kesiciyi. 10. Günden sonra baya rahatladim hafifledim insallah seninkiler de en kisa zamanda iyilesir canm
bana da doktorlar normal dedi; bir de 1 ay kontrolünde soracağım tekrar artık. Aynen ben de geniz akıntısından şüphelendim, bizimki uyurken de bazen ses geliyor, hatta hafif horlama gibi; ama en çok emmeye başlarken oluyor. İnşallah bir an önce geçer de yavrularımız rahat eder,çok üzülüyorum çünkü bu haline.
Canm burnunu bi kontrol etsene belki kapali falan iyi nefes alamiyordur benm büyük kizim oyleydi horluyordu geniz etinden supheleniyordum bende doktora goturdum film falan cektiler cok sukur bisey cikmadi burnu tikali falan oldugu icindir dedi

Kızlar göğüs çatlağım enfeksiyon kapmış mastite döndü. Şişti şişti göğsüm ama bi damla süt gelmedi ne makinayla ne elle memeden ayrılmayan bebek de emmek istemedi gelmediği için. Acillik oldum çok fenaydım ağrı kesici yaptılar antibiyotik verdiler. Allahtan eve gelince biraz açılmış sağdım ama hala toplar duruyo göğüste inşallah zamanla geçer.
Gecmis olsun Canm banyoda sabunla sicak suyla masaj yap sağmaya çalış rahatlarsin insallah

X