2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Ya ben c şeklinde de tutsam kızım bi türlü memeyi tamamen almıyor . Ucunu alıyor hemen kolayından. Aranırken ağzını kocaman açıyor göğüse yaklaşınca ucunu alacak kadar küçültüyor ağzını . Bazen karambole getirip ağzı büy0k açıkken ağzına sokuyorum memeyi ama hemen kaydırıp tekrar ucunu bırakıyor sadece ağzında. Nasıl düzelticem bilmiyorum valla. Bu saatten sonra düzelir mi onu da bilemedim alıştı çünkü
Ya ben de ne cekiyorum meme ucunu ağzına oturana kadar. Resmen savaşıyoruz, neyse biraz alıştı gibi ama ilk aldığında damağında eziyor ve çok canım açıyor resmen çığlık atıyorum. Bir de meme çok sertse biraz sağıp ucunu yumuşatmak gerekiyor. Sanki ilk kez emziriyor gibiyim ben 7 yıl önce bu kadar zorlanmamıştım sanki

Manifesto doğum yaptinmi cnm
Evet cnm 1 hafta önce doğdu bebiş. Benim sezaryen yerim çok ağrıdı yalnız bu sefer. Eve geldigimizde bebiş de aşırı gazliydi. Hastanede soyup topuk kanı falan aldılar tarttılar orada üşüdü mü yoksa mama mi dokundu bilemedik. Emzirmeye çalışırken hep ağladı ayaklarını karnına çekti. Sonra anne sütü gelmeye başlayınca biraz rahatladı. Bir de üfürüm var kalbinde dediler çocuk kardiyoluguna götürdük. Çok şükür önemsiz bir delik varmış. 1 yasinda kontrole goturecegiz. %90 kapanirmis bu delikler. Ilk basta korktuk ama prof. önemsiz dedi.
Hâlâ adapte olmaya çalışıyoruz. Bugün de yine topuk kanı için aile hekimliğine gittik. Bizden haberler böyle. Sen napıyorsun?

S sumici canım hayırlı uğurlu olsun. Yeni gördüm ve ben de şok oldum canım. Bebegin sağlıklı olsun sen de sağlıklı ol...Cok ilginc bir doğum hikayen var artık. Bol sütler ve gazsız günler dilerim

Kızlar göğüs çatlağım enfeksiyon kapmış mastite döndü. Şişti şişti göğsüm ama bi damla süt gelmedi ne makinayla ne elle memeden ayrılmayan bebek de emmek istemedi gelmediği için. Acillik oldum çok fenaydım ağrı kesici yaptılar antibiyotik verdiler. Allahtan eve gelince biraz açılmış sağdım ama hala toplar duruyo göğüste inşallah zamanla geçer.
Canım çok geçmiş olsun

Sleepy bezinden memnun kalmayan bir arkadas vardi burada sızdırıyor yazmisti..ben bu zamana kadar memnundum ki iki gündür 10 kez ust degistirdim bebegimin.cis kaka hepsini de sizdiriyor..esimi prima almaya gonderdim kampanyada diye molfix almis😊 90 adet 50 tl.molfix den simdi cok memnunum..molfix 1 numarasi..sleepyden memnun olmayan varsa benim gibi molfix deneyebilirsiniz..yumusacik ve icerigi daha dogal duruyor..
Aynı kuzum ya...sleepy sızdırdı. Fazla almamıştım bir paket vardı. Prima premium a dönüş yaptim. Pure da aşırı pahali. Dün e bebek ten indirimli birkaç paket aldık prima. Molfix de deneyebilirim prima yi beğenmezsem

Inanmiyorum canım ya şoktayim resmen okuduklarıma inanamadım. Hangi hastanedesin bebek nasıl sen nasilsin kıyamam ya nasıl bir şok yaşadın o an kimbilir. Çok şükür iyisiniz önemli olan o dikişlerini de takma kantaron yağı sür hemen iyileşir Allah'ın izniyle. Ama sonraki doğumlar çok hızlı gelişiyor ben dedim ya 1 saat sanci çektim şiddetli oyalansam bende yetisemeyebilirdim.
S sumici Canım mesajımı görmedin sanırım herkes yazınca nasilsiniz şimdi çıktınızmı hastaneden tahminimce konak doğum evindeydiniz..

Bu 2 saatte bir uyandırma ne zaman bitecek? Gündüz ben de uyandırıyorum hala, geceleri dokunmuyorum ama zaten 2bucuk saati ancak görüyor, kendiliğinden uyanıyor
Bende gece ellemiyorum hatta artık gündüz de uyandirmiyorum. Sarılık olmamasi icin ilk günler uyandırdım tabi. Şimdi kendi uyanıyor zaten.

Bu 2 saatte bir uyandırma ne zaman bitecek? Gündüz ben de uyandırıyorum hala, geceleri dokunmuyorum ama zaten 2bucuk saati ancak görüyor, kendiliğinden uyanıyor
28 gün böyleyiz dedi doktor 👨‍⚕️ bende gece 3 saate müsade ediyorum kendimde uyumak için açıkçası 🙄
Bende gece ellemiyorum hatta artık gündüz de uyandirmiyorum. Sarılık olmamasi icin ilk günler uyandırdım tabi. Şimdi kendi uyanıyor zaten.
bizim sarılığımız tam geçmedi. Değeri bilmiyorum ama gözlerinin içi hafif sarı hala e
gece kalkıp emzirirken uykulu gözlerle ev sessiz falan herkes uyuyo o an düşünüyorum benim gibi kaç anne uykusuz yalnız olmadığımı düşünmek iyi hissettiriyor:anneadayı:
Emin ol yalnız değilsin 😇

Elimle sıkınca geliyor ama yutma sesi gelmiyor mesela göğüslerim yumuşak sürekli emdiği için,uyuyor memede bırakıyor kendisi yatırıyorum beşiğe hemen kalkıyor sonra tekrar memeye alıyorum yine aynı şekilde hiç uyumuyor bazen
Bende aslında çok tereddüt ediyorum varmı yokmu yetiyor mu diye ama bazen emmekten artık göğüslerim acıyor o derece sürekli de ağlayınca 30 CC mama veriyorum uyuyor 🤦
Ben de aynı durumdayım , pek mama vermiyorum zaten sürekli emdiği için ama bazen göğüsüm dinlensin diye verşyorum 30 cc ama sanki mama içince rahatsız oluyor sonrasında sanki midesi bulanıyor gibi ağız şapırtısı oluyor. Hipp kullanıyorum ama bilemedim
Mama verdikten sonra da emmek istiyor agliyor 🤦😁 neyseki kilo alımları güzel çok şükür
Benimki de mamadan sonra da yine emmek istiyor 🤦‍♀️
gece kalkıp emzirirken uykulu gözlerle ev sessiz falan herkes uyuyo o an düşünüyorum benim gibi kaç anne uykusuz yalnız olmadığımı düşünmek iyi hissettiriyor:anneadayı:
Kesinlikle. Ama uykusuzluk çok fena bir şey ya

Okuyorum da hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz demekki anne olmak bu yoldan yürümek demek . Cennet anaların ayakları altına boşa serilmemiş meğer. Düşünüyorım da bazen annelerimize ne kadar kolay öf pöf diyebiliyoruz. Şimdi bu emeklerim sonucunda kızım bana kalkıp öf dese çok ağrıma gider gerçekten.
Bu arada benim kız 1 saatten fazla uyumuyor genelde. Tam ben uykuya dalacakken itinayla uyanıyor😂 yemek yiyeceksem de itinayla uyanıyor 😂

Okuyorum da hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz demekki anne olmak bu yoldan yürümek demek . Cennet anaların ayakları altına boşa serilmemiş meğer. Düşünüyorım da bazen annelerimize ne kadar kolay öf pöf diyebiliyoruz. Şimdi bu emeklerim sonucunda kızım bana kalkıp öf dese çok ağrıma gider gerçekten.
Bu arada benim kız 1 saatten fazla uyumuyor genelde. Tam ben uykuya dalacakken itinayla uyanıyor😂 yemek yiyeceksem de itinayla uyanıyor 😂
Anne olunca anlarsın dedikleri :) biz de geçen gün evde bunu konusuyorduk. Anneme dedim bunca yıllık evladınım elbet kalbini kırmışımdır, şimdi düşünüyorum da ilerde kızım kalbimi kırsa resmen yıkılırım. Ama o da anne olana kadar bizi anlamayacak :) ne demişler; anne baba evladı için, evlat kendi için yaşarmış ☺️

X