2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar 32 günlük olduk ama hala sezaryen dikişlerim cok acıyor oturup kalkarken ve bazen aniden ağrı giriyor hala benim gibi olan var mı 😕
Canım ben de sezaryen oldum ama maşallah çok hızlı toparlandım. Şu an 28.gun ve hiç bişey olmamış gibi. Dikiş yok ama bende, yapıştırma yapılmış belki de ondan hızlı toparladım. İnşallah geçer senin de bi an önce

Kızlar bugün bir emzirme hemşiresi ile görüştüm. Uzun zamandır göğüs yarıklarımdan emzirirken çok acıdığından yakınıyodum. Doğru tutturamadığım için oluyormuş hep bu kadar derin yarıklara rağmen orda doğru tutturunca hiç acımadı sevinçten ağlayacaktım. Gerçi hala ben tam tutturamıyorum ama deniyorum en azından. Gördüm ki o yaralar ve acı kader değilmiş.
Dün baya uğraştım cidden düzgün alınca acımıyormuş yeniden doğdum adete😂 ay sağol valla sayende 🙏

Bizimkinin de alt çenesi geride o yüzden olabilir demek ki :KK43: ya memeyi düzgün tutamayınca bıraktırırken de dediğin gibi daha çok tahriş oluyor bırakmak istemiyor eziyor iyice
Benimki de ucu ağzında iyicr eziyo bi de ucunu sakız gibi uzatıyor geriniyor memedeyken ucu da çekiştiriyo canımdan can gidiyo valla o an 🤦‍♀️
Maşallah çok iyi...sabahlari dereotlu omlet yapıp yiyorum. Arada da devamlı incir, kayısı, cevizli sucuk, hurma...rezene çayı...tahinli pekmez...bol su... benim de sol meme çok acıdığı için ordan bazı öğünlerde emzirmedim ama sağdım sütü. Yine de sol meme biraz azaldı sanki. Tekrar sol memeye ağırlık verdim ilk onu emziriyorum. Dün 2 haftalık olduk sağlık ocağında gittik doğum kilosunu yakalamış bizimki de. Daha bir haftadır doğru dürüst emiyor 2 memeyi de. Zaten 4 günlükken sütüm geldi. Önceden tek meme ile uykuya dalıyordu ben de sağıyordum memede kalan süt olursa. Yavaş yavaş 2 memeyi de emmeyi başarıyorlar sanırım.
Suyu çok içwmiyorum ben unutuyorum resmen dezavantajım o benim. Beslenmeye ben de dikkat etmeye çalışıyorum. Ben de bugüne kadar hep tek meme emzirip bıraktığım için tek memede uyuyakalmaya alışık şiödi iki memeyi verirken arada uayndırmak zorunda kalıyorum. Uyanınca da ikinci memeden sonra uyumak bilmiyo memeyle oynamaya başlıyo. Ama iki meme emince randımanlı olarak 2 saat duruyo gerçekten. Önceden yarım saate bir memede idi . Bakalım alışcaz buna da . Çocuğu yanlış düzen alıştırmışım cahillik işte 🤷‍♀️

Kızlar bebeğimde hırıltılı nefes başladı ya. Serum fizyolojikle 2 ml-2ml temizledim az önce ama hırıltılı devam ediyo. Bütün gece öyle nefesini duydukça içim acıdı resmen. Nasıl çözerim bu işi 😓 yarın aylık kontrolümüz var doktoru da güzel bi muayene eder inşallah sıkıntılı bişey yoktur

Kızlar bebeğimde hırıltılı nefes başladı ya. Serum fizyolojikle 2 ml-2ml temizledim az önce ama hırıltılı devam ediyo. Bütün gece öyle nefesini duydukça içim acıdı resmen. Nasıl çözerim bu işi 😓 yarın aylık kontrolümüz var doktoru da güzel bi muayene eder inşallah sıkıntılı bişey yoktur
Doktora da sıkıntıyı anlat mutlaka canım baksın özellikle

Göğsü c şeklinde dört parmak altta bir parmak üstte olacak şekilde tutup alttan bebeğin çenesine değdirip ağzını açtırmaya çalışıp en büyük açtığı anda bebeğin başını kolumuzla memeye doğru itiyomuşuz. Ben de hala tam beceremiyorum ama zamanla olur inşallah. şurdaki yanlış tutuş yüzünden acıyor yara oluyormuş.
Şu video da faydalı

Teşekkür ederim canım bu video mantığı anlamamda faydalı oldu çok ☺☺

Kizlar prima premium care mi sleepy mi??
Bebeğimin uykusunu bölmek istemedim iki gün önce poposu pisik oldu😣gaz sancısı ile pişik birleşince perişan olduk, dün gece acildeydik😣😣😣sleepy ve Sebamed pişik önleyici Krem kullanıyordum işe yaramadı biz de😣ya da ben de iş yok

Videoya bakarak mı deneyip uğraştın nasıl başardın kız 😁 ay darısı bize inşallah. Çin işkencemiz bi bitip zevkle emzirsek ya bebeleri
Annemle ikimiz yapıyoruz. İlk önce çeneyi dayıyorum sonra ağzını açınca annem kafasını ittiriyor 😂 kahverengi kısmı baya emiyor artık. Valla tamamen emmeyle alakalıymış çektigimiz acılar. Yine acırsa serçe parmağımı sokup tekrar deniyorum. 2 3 seferde denk geliyor. Yanınızda birisi varsa onunla deneyin. Birde ben şu koltuk altı tutuşu pozisyonunda rahat emziriyorum. Daha çok hakim oluyorum.

Cnm benim hala var kanama kirka kadar oluyo benim benimde solda var inan dunden beri azaldi
Evet 40 a kadar olur dediler. 40 indan sonra ilişki serbest 2 aylıkken de spor yapabilirsin dedi dr. Bir de contratubex diye jel verdi ameliyat yerine sabah akşam.surecekmisim. ameliyat izini geçiriyormuş. Korse takabilirsin dedi. Günlük vitamin ve demir ilacını 3 ay kullanicakmisim. Bir de beni yorgun ve uykusuz gördü acele çıkmıştım evden, saçım fln diken diken görünce, çocuğa emzik verin mutlaka dedi. Yoksa gecen gündüzün kalmaz, diğer çocukla ilgilenemezsin uykusuz kalma dedi. Emzik olayını da hiç sevmem aslında bilemiyorum valla

Bebeğimin uykusunu bölmek istemedim iki gün önce poposu pisik oldu😣gaz sancısı ile pişik birleşince perişan olduk, dün gece acildeydik😣😣😣sleepy ve Sebamed pişik önleyici Krem kullanıyordum işe yaramadı biz de😣ya da ben de iş yok
ikisi de guzel bence pisik icin cok sık altini degistirmek gerekiyor bide ben islak mendil de kullanmiyorum

Canım biz de prima yabancı marka, sleepy türk malı diye sleepy almıştık ama gece hep sızdırdı. Üstünü değiştirmek çok zor oluyor gece gece. Ve prima premium care aldık artık. Evde 2 paket sleepy var 2 ve 3 no. Artık onları gündüz kullanırım. Bizim de kakali bez bekleyince pişik olmuş. Desitin vardı evde mecbur kullandım. 1 günde geçti. Poposunu disk pamuğu kaynamış suya batırıp islatiyorum onunla siliyorum. Islak mendil gündüz pek kullanmıyorum. Gece mecbur kullanıyorum

Canm benmkide 20 aylik bir haftadir bizide perisan etti biseye yok desek hemen gidip uzanip agliyo hiçbirşekilde sakinlesmiyo kolumuza alip sakinlestirmeye calissak daha kötü bagirip cagiriyo bizi dövmeye calisiyo agladiginda kendi kendine susmasini bekliyoz artk cok huysuz olmus.
Seninki ile konusursan anlar benmki anlamiyo da ki biz onun yaninda bebegi hic almamaya calisuyoz ve surekli de onu seviyorum onunla ilgileniyorjm ama yetmiyo sanirsam
Anliyor konuştugumuzda ama yine de bildiğine devam.. cok yordu beni.. Cocuk kreşe giderdi, fakat bulunduğum ülkede salgın nedeniyle 2 hafta kapanma var şu an. Evde tüm gün benimle..
kucuk de sancılı bebek.. ama inan büyük beni daha cok yıpratır şu an..

Videoya uygun şekilde mememi vermeye çalıştım ay çok güzel aldı Allahım canım acımadı yaaa emerken acı değil tatlı bi gıdıklama hissediyorum resmen hafifledi göğsüm ya inşallah bu şekilde devam ettirebilirim 🎉🎉🎉🎉
Işte emzirme eğitimi tüm gebelere verilse ne güzel olur. Aslında benim 2. Çocuk ama ben bile birkaç gün uğraştım memeye tutturmak ve doğru pozisyonu bulmak için. Bisiklete yeniden binmek gibi biraz çaba ile deneye deneye oluyor.

Annemle ikimiz yapıyoruz. İlk önce çeneyi dayıyorum sonra ağzını açınca annem kafasını ittiriyor 😂 kahverengi kısmı baya emiyor artık. Valla tamamen emmeyle alakalıymış çektigimiz acılar. Yine acırsa serçe parmağımı sokup tekrar deniyorum. 2 3 seferde denk geliyor. Yanınızda birisi varsa onunla deneyin. Birde ben şu koltuk altı tutuşu pozisyonunda rahat emziriyorum. Daha çok hakim oluyorum.
Yalnız denedim hiç de ümidim yoktu bir iki denedim olmayınca çıkardım memeyi ağzından bi daha denedim vs bi baktım oldu vallq çok sevindim. Senden cesaret buldum valla yoksa ümidim kalmadıydı 😂😂
Tebrikler bende videoyla başardım😂😂
😍😍
Işte emzirme eğitimi tüm gebelere verilse ne güzel olur. Aslında benim 2. Çocuk ama ben bile birkaç gün uğraştım memeye tutturmak ve doğru pozisyonu bulmak için. Bisiklete yeniden binmek gibi biraz çaba ile deneye deneye oluyor.
Kesinlikle. Yani doğum yapan anne daha talep etmeden bu eğitimin hastanede verilip o şekilde evlere yollanması lazım. Yoksa ilk günler haftalar çok çileye dönüşüyor. Anneliğimizi bile yaşayamıyorız çektiğimiz acılardan

Evet 40 a kadar olur dediler. 40 indan sonra ilişki serbest 2 aylıkken de spor yapabilirsin dedi dr. Bir de contratubex diye jel verdi ameliyat yerine sabah akşam.surecekmisim. ameliyat izini geçiriyormuş. Korse takabilirsin dedi. Günlük vitamin ve demir ilacını 3 ay kullanicakmisim. Bir de beni yorgun ve uykusuz gördü acele çıkmıştım evden, saçım fln diken diken görünce, çocuğa emzik verin mutlaka dedi. Yoksa gecen gündüzün kalmaz, diğer çocukla ilgilenemezsin uykusuz kalma dedi. Emzik olayını da hiç sevmem aslında bilemiyorum valla
Aaa çok güzel emziğe karşı çıkmayan bir doktor.Türkiye de çok nadir böyleleri 😍

X