2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hanimlar uzun aradan sonra mrb fikrinize ihtiyacim var benim oğlum baya kabizlik sorunu yasiyo sutum stresten kesilmek uzere ve dogumdan sonra bi suru saglik sorunu yasadigim icin antibyotik fln kullandigim icin sut vermem yasak mecbur mama kullanıyoruz tum ogunlerde bebelac marka kullanıyorum ama sutsuz kaldigi icin bu sefer kabiz oldu bebegim kabiz yapmayan mama varmi bağırsakları çalıştıran bildiğiniz bi marka varsa paylasirmisiniz kizlar cok zorlaniyo tas parçaları cikariyo hatta cikaramiyo((((

Kızlar ben 3 çocuğa eve yetişemiyorum ya😢😢😢 Nasıl yapicam inanın bi fikrim yok yorgunluktan başım dönüyor akşamları evde robot süpürge var ama evi toplayıp onu bile çalıştıramadım bugün
Cnm o robot supurgeden memnunmusun markası ne iyi temizliyomu ben hicbisey yapamaz durumdayim ev üstüme geliyor artik yetisemiyorum

Hanimlar uzun aradan sonra mrb fikrinize ihtiyacim var benim oğlum baya kabizlik sorunu yasiyo sutum stresten kesilmek uzere ve dogumdan sonra bi suru saglik sorunu yasadigim icin antibyotik fln kullandigim icin sut vermem yasak mecbur mama kullanıyoruz tum ogunlerde bebelac marka kullanıyorum ama sutsuz kaldigi icin bu sefer kabiz oldu bebegim kabiz yapmayan mama varmi bağırsakları çalıştıran bildiğiniz bi marka varsa paylasirmisiniz kizlar cok zorlaniyo tas parçaları cikariyo hatta cikaramiyo((((
Antibiyotik olarak ne kullanıyorsun acaba? Ben iki kere üst üste augmentin kullandım mastit yüzünden ve emzirmeyi bırakmamı söylediler acaba seninki daha ağır bişey mi?

Günaydın arkadaşlar benim sutum cok yok azaldi ne yiyip iciyorsunuz sutu bol olan arkadaşlar oglum bu hafta hic toparlanmadi doymuyo cokmu yemek yemek lazim ekmek kahvaltıda yiyorum ceyrek cokta kilo almadan nasıl beslenmeliyim
Sütünüzün yetmediğini nereden anlıyorsunuz, kaka çiş günde yeterli miktarda yapıyorsa, tartıda da günlük ortalama en az bir 20-25 gram artış varsa yetiyordur sütünüz. Ama hadi yetmiyor azaldı diyelim, en çok arttıran şey emzirmek yine, çünkü emme isteği geldikçe vücut süt üretmek için uyarılıyor böylece daha çok süt üretiyor, onun dışında bir arkadaşım bana bozanın çok arttırdığını söyledi, şu malt içecekleri falan da aynı muhabbetten dolayı arttırabilir galiba

Bu açlık tokluk meselesini ben de anlamıyorum. Bi de bu doğalcı tayfanın gak deyince meme guk deyince meme olayını da anlamıyorum bebek her zaman meme için ağlamıyor ki off acemilik ne kötü. Yine de hep şükrediyorum sıkıntılar çekiyoruz ama Allah beterinden korusun.
Burada çoğumuz yeni anne olduğumuz için doğal bence hemen anlamamamız; ama vakit geçtikçe bebeklerin verdiği işaretleri daha iyi anloyoruz bence. Mesela ben emmesinin üstünden çok uzun zaman geçmemişse (30-45 dk) ve ağlıyorsa genelde ya gaza yoruyorum ya altı pistir diyorum, ya da bir müddettir uyumuyor veya uykudan uyandıysa uyutmaya çalışıyorum tekrar meme vermeden. Ama onun üstüne yine ağlıyorsa, hatta ağzından emziği falan hep atıyorsa artık emziriyorum ya aç ya da emerek sakinleşmek istiyor diye. Bu herkeste farklı şekilde ilerleyebilecek bir durum, ilk aylarda illa tökezlemelerimiz, yanlışlarımız olacak, bende mesela bebeğim işk 5 günde bırak doğum kilosunu yakalamayı yüzde ondan fazlasını kaybetti, doktorda bunu öğrenince vicdan azabından ölecektim neredeyse. Ama sezaryanlıydım, ağrılarım çoktu ve etrafta o kadar çok kişi bebeğe benimle birlikte bakıyordu ki ben kendi bebeğimin işaretlerini anlayamamıştım. Şimdi artık daha çok zaman geçirdikçe, huyunu suyunu anlamaya başladıkça taşlar yerine oturuyor. Ama bunun daha Allah korusun hastalığı, diş çıkarması, ek gıdası var bu süreçleri hep yine tecrübe ederek öğreneceğiz.

Cnm vermiyorum mama buyuk ogluma verdim hep bebeklikten beri bagirsak sorunu var yemen icmen nasil yemeklerin yanında ekmek yemiyorum ben
Benimki muthis gazli. Doktordan ciktik. Kolik bebek dedi. Devit3 veriyordum. Kes bu ay verme dedi. Ekmek gaz mi yapar? Ben tuketirim. Tuketmeyim mi?

Antibiyotik olarak ne kullanıyorsun acaba? Ben iki kere üst üste augmentin kullandım mastit yüzünden ve emzirmeyi bırakmamı söylediler acaba seninki daha ağır bişey mi?
Yanlış yazmışım bırakmamamı söylediler.

Ben de mastit oldum canım ya.
Yapamadığım şey kalmadı ama hala düzelmedi.
Yarın doktora gidicem.
Sen antibiyotikle mi geçirdin
Ateşin çıkmış mıydı
Kaç gün kullandın
Geçti mi
O sürede emzirdin mi
Ya da sütü sağıp attın mı
Çok sordum ama kusura bakma.
Emsin istiyorum ben.

Ben de mastit oldum canım ya.
Yapamadığım şey kalmadı ama hala düzelmedi.
Yarın doktora gidicem.
Sen antibiyotikle mi geçirdin
Ateşin çıkmış mıydı
Kaç gün kullandın
Geçti mi
O sürede emzirdin mi
Ya da sütü sağıp attın mı
Çok sordum ama kusura bakma.
Emsin istiyorum ben.
Evet mastit oldum iki kere üst üste bi antibiyotik bitti üstüne hemen tekrar oldu. Benim göğsümde açık yara var ne kadar korumaya da çalışsam yanlış emzirme yüzünden düzelmediği için malesef sürekli enfeksiyon oluyor. Önce şişti boşaltmaya çalıştık olmadı bi damla bile gelmedi bebek de o göğsü emmedi gelmediği için sonra ateşim çıktı üşüme titreme geldi çok fenaydım böyle grip olursun da her yerin dökülür öyle oldum. Bi de göğsümde tıkalı olan yer kıpkırmızı oldu enfeksiyon olduğunda böyle kızarırmış.
Eğer sadece kanalda tıkanıklık varsa yani ateş ve memede kızarıklık yoksa o zaman mastit demiyorlar antibiyotik vermiyolar.
Antibiyotik 14 taneydi sabah akşam birer tane 7 gün içtim ikinci gün hiç bişeyim kalmadı ama antibiyotiğe başladığım için mecburen içmeye devam ettim. Emzirmeye de devam ettim hatta hala antibiyotik kullanıyorum hala emziriyorum. Sütümü hiç atmadım sağsam da verdim yine bebeğe.
Ben de çok tereddüt etmiştim antibiyotik konusunda. Hatta ilk antibiyotiği acil hekimi yazdı ben kullanmayıp ertesi gün hem çocuk doktoru hem genel cerrahla görüştüm illaki süte geçecek ama fayda zarar açısından bakarsak kullanman gerekiyo dediler.
Bi de benim kendi tecrübem çiğ lahana yaprağı ve uyku çok iyi geliyor.

X