2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
benimki anne karnında elleri hep yuzunde oldugundan kundak icinde elleri cıkarcam diye ugrasıyor , özellikle uyumaya gönlü yoksa, bazen de tam heerseyi tamamlamıssa gazı cıkmıs doymus seni de yormulsa :) ozaman yaparsan tam dalıyor guZel oluyor , ben de son gunlerde acık yapıyorum , gece dalıncca emzirme sonrası tam kundaga ceviriyorum
Aynen benimki de anne karnında hep yüzündeydi elleri. Şimdide hep öyle duruyo öyle uyuyo. O yüzden kundak yaptırmıyor. Kolları dışarı çıkarcam diye uğraşırken uyanıyor.

Gündüz uyku yok gece de yok dalgın uykuya geçemiyor 53 günlük olduk 40 falan hikaye bence 40 indan sonra sürekli incelemek bakınmak istedi kucakta oda oda geziyoruz gözler kocaman açık tam uyutuyorum beşiğe koyuyorum gözler yine kocaman kundak yap uykusu hafif olmaz dediler ellerini çıkarmak için çabalarken uykusu iyice açılıyor hergün çaresiz ay yine akşam oluyor gece oluyor modundayim 😣😥😥😥😥
Ben de gecelerden korkuyorum. Gündüzler bi.şekilde geçiyo ama geceler geçmiyor. Bi de ben uyku sever biriyim uyuyamayınca çok gergin oluyorum. Uyku denen şeyi unuttuk zsten. Uyuduğum zamanlarda da uykum hafif uyku oluyo ve sürekli rüya görüyoeum saçma sapan . Hep yorgun uyanıyorum.uyuduğum 1 saat uyku o da dinlendirmiyo. Bu gğnler de geçecek kalıcı değil diye avutuyorum kendimi

Hangi ağlama ile ne demek istiyorlar ne zaman anlar hale gelcez acaba . Bu açlık ağlaması bu gaz ağlaması bu alt değiştir ağlaması vs gibi 🤪 mesela bizimki ıngaaa diye ağladığında sanırım aç oluyo meme istiyo diye düşünüyorım ben. Doğru mu bilmiyorum ama 🤷‍♀️
aclik aglamasi yalvarir gibi aglar dedi doktorumuz bizim. benimkinin aglamasina can sikintisi aglamasi dedi ki ben aci ceker gibi agladigini dusunuyordum🤷🏼‍♀️

Ya evet ben de okuduğum kitapta görmüştüm bazen sadece can sıkıntısından ağlar yazıyordu. Nasıl bi ağlama sesiydi acaba sizinki. Bazen de gün içindeki deneyimlerinin yarattığı stresi atmak için ağlıyolarmış. Çok ilginçler ya ne düşündüklerini ne hissettiklerini bilmek isterdim. Bizler hep zor diyoruz ama onlar için çok daha zor gibi.
bizimki cani yaniyor gibi agliyordu aglamaktan helak oldu .. ben bebek olmakta zor derim hep.

Aynen bizimki de sanki canı yanıyor öyle bir ağlamak yok kucağa aldigin anda sorun çözülüyor meme vermesen bile kucakta susuyor can sıkıntısı çok doğru söylemiş doktorunuz😄 sizin kaka durumu nasıl peki benimki çok fazla kaka yapıyor sütüm yaramıyormu diye düşünüyorum.
benim kizimda cok kaka yapiyor. gurultulu bir sekilde gaz cikartip kaka yapiyor. neredeyse her bezi kakali . ciste cok yapiyor. ben anlamadim ki bu süt olayini. benim oglumda ilk ay yeterli kilo alamamisti ve cok kaka yapardi ustten emer alttan cikarirdi ama 2. ayindan sonra her ay 2ser kilo aldi .yine emer alttan cikarirdi ama tombalak bisey olmustu sadece anne sutuyle☺️insallah kizimda yeterli kiloyu alir🙏🏻

Canım tuvaletini yaparken çok zorlanırsa sabah akşam 1 çay kaşığı zeytinyağı ısıt asiti gitsin öyle ver bide sakın bebeğin poposunu uyarma çok tehlikeli bence bide alışkanlık yapar bebek kendi yapamaz bu sefer benim bebeğim de kabızlık var kakasını yaparken çok ağlıyor zorlanıyor zeytinyağı iyi geliyor bide su veriyorum faydasını gördüm
Canim uyarmadigimda bu seferde kaniyo poposu içim gidiyo ole gordukce

Kizlar bebeğim anne sütüyle besleniyor... Günde sabah öğle akşam sam simplex 15 er damla veriyorum ve biogai 5 damla...
Bebeğimin kakası akşam koyu yeşil suluydu🙄damladan mi sutumden mi aca
ben doktora sordum yesil kakayi. yediklerimizden oluyormus. hastalik belirtisi degilmis eskiler usütme falan derler ya oyle bisey yok dedi.

Canim benim kizimda 8 yasinda oda babasina ve bana karsi ayni kufur kavga kiyamet sabredin alttan alin diyorlar ediyoruzda ama bebegi oyle bir sevisi varki cakttirmadan hirpaliyor sabredeceksin gecici bir surec bu herkeste durum ayni
Sabır taşı olsa çatlar bazı davranışlara.. evet ama haklısin, sabirdan başka çare yok..

Kizlar bebeklerinize gazdan kriz anında ne yapiyorsunuz,😔ne yapıyorsam fayda etmiyor kendimi çok yetersiz görüyorum bu anlarda
Canım önce kendini sakinleştirmen lazım sen panik telaş yaparsan bebeğin daha çok strese girer emin ol bebeğin kolikse uyku için sesler diye bı uygulama var çok güzel onu dinletebilrisin bide YouTube da buzuki Orhan kolik bebekler için onuda dinlet işe yarar belki bide bebeğini çarşafın üstüne koy eşinle beraber sallayın elinizde o çok işe yaradı bizim oglanda o şekil de uyudu

Canim uyarmadigimda bu seferde kaniyo poposu içim gidiyo ole gordukce
Bence uyarmak yerine bı ilaç falan kullan benim oğlum da çoğu zaman zorlanıyor ağlama krizine giriyor fitil kullanmak istedim ama sonra Bir şey olur diye almadım burda bı arkadaş sana bı ilaç önermiş symbios hem gaz için hem kabızlık için bence bi dene onu

Kizlar bebeklerinize gazdan kriz anında ne yapiyorsunuz,😔ne yapıyorsam fayda etmiyor kendimi çok yetersiz görüyorum bu anlarda
Yetersiz diye düşünme çare yokki zaten her yolu denedim inanki gaz ilacı- probiyotik- masaj - kiraz çekirdeği kemeri- anason-rezene neler neler sürekli yorum okuya okuya mama alıyorum yok o gaza çare yok 😟

Ben de gecelerden korkuyorum. Gündüzler bi.şekilde geçiyo ama geceler geçmiyor. Bi de ben uyku sever biriyim uyuyamayınca çok gergin oluyorum. Uyku denen şeyi unuttuk zsten. Uyuduğum zamanlarda da uykum hafif uyku oluyo ve sürekli rüya görüyoeum saçma sapan . Hep yorgun uyanıyorum.uyuduğum 1 saat uyku o da dinlendirmiyo. Bu gğnler de geçecek kalıcı değil diye avutuyorum kendimi
Aynı şekilde ben de elden ayaktan kesilmiş gibi oluyorum elim ayağım tutmuyor beşikten alirken çocuğu düşürcem diye korkuyorum kısa uyumalar sersem gibi yapıyor dediginiz gibi bir de rüyalar kesilmiyor çok garip 😊 gece olacak yine mızmızlık yine uykusuzluk yapacak diye bir evham yapıyorum sormayın 😣

benimki anne karnında elleri hep yuzunde oldugundan kundak icinde elleri cıkarcam diye ugrasıyor , özellikle uyumaya gönlü yoksa, bazen de tam heerseyi tamamlamıssa gazı cıkmıs doymus seni de yormulsa :) ozaman yaparsan tam dalıyor guZel oluyor , ben de son gunlerde acık yapıyorum , gece dalıncca emzirme sonrası tam kundaga ceviriyorum
bizimki de hep yuzundeydi aslında dediginiz gibi altını aliyorum gaz çıkarıyorum karnı da tok ama kısa uyku yine bir tek banyo dan sonra ilk 3 saat dalgın pozisyon alıyor sonra yine ayni sarılık muhabbetine hep saatte bir uyandiriyordum 1.ayın sonunda hafifleyince uyandirmadik uykuları ondan mi bozuldu diye düşünüyorum

X