2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Çok güzel düzen oturmuştum son bir haftadır gece ilk uykudan sonra 3 ya da 4 saatte bir kalkıyor ardından 2 saatte bir emip uyuyordu sabaha karşı 7 gibi kalkar uzunca bir gaz çıkarma süreci olurdu çıkarır rahatlar yine uyurdu çocuğuma ne olduysa saatte bir e döndü ve uyandığı gibi çılgınca ağlıyor tam memeye getiriyorum orda uyuyuyakaliyor beşiğe koy direk uyanıyor 😥 2 aylık olucak atağa erken mi girdi ne yaptı anlayamadim ben de gece gündüzü ayırt ediyor uykusu düzene girdi diye seviniyordum 😏😣
Ben de hep bi düzen oluştu sanıyorum ama iki gün iyiyse iki gün kötü oluyo.

Kızlar bebeğinin yüzünde, boynunda göğsüne kadar isilik gibi bir şeyler çıkan var mı? Neye kafayı takacağımı şaşırdım valla yaa. Sarılığa mı üzüleyim, gaza mı, emdiğini kusmasına mı ? şimdi de bu çıktı. Çok üzülüyorum kuzumu öyle görünce.
Canım benimkinde de var. Sütten olur, korkma..

Merhaba. Oncelike hayırlı uğurlu olsun bebeginiz. Bende 28haftq gebeyim. Dun 16mm hidrosefali kesin dedi 2hafta önce biri 12mm digeri 13mm di. Kesin hidrosefali dedi perinatolog. Sizin kacinci haftada kac mm di acaba. Yanilma olabilir mi acaba bizimkide napsak ne etsek
Merhaba, raporunuzda tam olarak ne yaziyor?
Genetik test yapildi mi?
Ben hamileligimde buna benzer bir durum yasadim. Cok stresli bir gebelik gecirdin doguma kadar. Oglum saglikli su an ama sukurler olsun.

Emzirirken pasiflora içebilir miyim acaba bebek uyusa bile ben hiç uyuyamıyorum. Zaten uykularım hep kötüydü benim şimdi kötü denecek bile uykum yok.
http://www.e-lactancia.org/ Bu sitenin arama kısmına ilacı veya etken maddesini yazıyorsun emzirmede kullanılıp kullanılmayacağını risk belirterek söylüyor.Passiflora kullanabilirsin

Merhaba. Oncelike hayırlı uğurlu olsun bebeginiz. Bende 28haftq gebeyim. Dun 16mm hidrosefali kesin dedi 2hafta önce biri 12mm digeri 13mm di. Kesin hidrosefali dedi perinatolog. Sizin kacinci haftada kac mm di acaba. Yanilma olabilir mi acaba bizimkide napsak ne etsek
Genellikle hidrosefali genetik /metobolik bir hastalığın sonucu oluyor.Tek başına görülmesi de oldukça yaygın ama benim gördüğüm vakalarda genellikle genetik bir hastalık hidrosefaliye eşlik ediyordu bu nedenle genetik test yaptırmanız doğru bir adım olabilir.

3gun once baya bi azaldi saatlerce olmadi sonra titreme gibi acayip bisi oldu. Simdi hareket var ama az az sanki
Bu titreme gibi hareketi doktorunuza söylediniz mi?Sizi üzmek istemem ama nöbet olabilir eger gerçekten hidrosefalisi varsa.Ve yine hareketlerinin düzenli ve sık olmaması ,hiç olmaması vb de hidrosefalinin ve/veya altında yatan genetik hastaligin veya bir sekilde oksijen eksiğinin sonucu olacaktır.

Canım benimkinde de var. Sütten olur, korkma..
Durum bu kızlar😢 Yarına randevu aldım başka doktora götüreceğim. Moralim çok bozuk. Bu durumda olan var mı?

Eklentiler

• Screenshot_2021-02-21-10-57-14.jpg
    Screenshot_2021-02-21-10-57-14.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 80
Ya korktum simdi ya taksam mi bilemedim adet düzensizliği falan yapti mi sendr
Yok kiz herkeste ayni degil ben adetsiz aldim millet hic anlamiyo takarken doktor cok dar oldugumu soyledi ha şu var usutmucen cok ssnci yapiyo cinsellik zor oluyo benim agrim oluyo cok almamaya karar verdim ilac düşünüyorum

Durum bu kızlar😢 Yarına randevu aldım başka doktora götüreceğim. Moralim çok bozuk. Bu durumda olan var mı?
Yok moralini bozma. Benimkini yuzunde vardi dun, bugun yok mesela. Tam böyle degil bizimki. Daha sönük birşey. Tabi ki doktora götür, ama korkma. Doktoruna resim attin mi? Arkadaşımin oglunun sut alerjisinden çikmişti böyle seyler vucudunda .. doktorun sana en dogrusunu soyleyecek. Gecikme ki erkenden önlem alasın..

Yok moralini bozma. Benimkini yuzunde vardi dun, bugun yok mesela. Tam böyle degil bizimki. Daha sönük birşey. Tabi ki doktora götür, ama korkma. Doktoruna resim attin mi? Arkadaşımin oglunun sut alerjisinden çikmişti böyle seyler vucudunda .. doktorun sana en dogrusunu soyleyecek. Gecikme ki erkenden önlem alasın..
Randevu aldım yarına. İnşallah önemli bir şey çıkmaz. Daha önce bizde de günlük çıkıp hemen sönen sivilceler oluyordu ama bu geçmiyor.Doktoruna resim attım, yediklerimi falan sordu.

Randevu aldım yarına. İnşallah önemli bir şey çıkmaz. Daha önce bizde de günlük çıkıp hemen sönen sivilceler oluyordu ama bu geçmiyor.Doktoruna resim attım, yediklerimi falan sordu.
Yedigin birseylere bebek alerji geliştirmiş olabilir cnm. Arkadaşimin da oyle olmuştu. Süt alerjisi demisti doktor. Pehrize girmisti yanlis animsamiyorsam. Hic uzme kendini. Erkenden önlem alıyorsun bak. Geciktirmiyorsun.
Emdiğini kusmasinin alerjik bir durunla ilgisi olabilir ayrica..

X