2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benimki de yüzüstü rahat yatıyor cenin pozisyonu bacaklar karnına çekik yüzüstü ama sorun şu ki bu pozisyonda göğsümde uyuyo Yastıkta ddğil. O kadar rahat uyuyor ki ben de kıyıp alamıyorum göğsümden 🤷‍♀️ haftasonları da eşimin göğsünde uyuyor öyle. Çok fena alıştı
O göğüste uyuma olayı bizimkinde de var 😅 sadece gündüz bir uykusunu yatakta yüzüstü yatırabiliyorum ben de.

Kilo alımı normal.. Vücut sarı. İlk 16 çıktı sırayla 15 12 8. Tek sıkıntı değer yavaş düşüyor zaman alacak yani. Yenidogan sarılığı gibi tehlikeli değil.
Anladım benim oğlanın da yüzü baya sarı vücutta bişey yok ama hiç test falan yapmadılar. Bebegin rengini anlayamadım daha dedin ya ondan ilgimi çekti. Bizimkinin de vücuduyla yüzünün rengi arasında çok fark var. Bakalım bekleyip göreceğiz.

En güzelini yapiyosun canim. İnşallah tatlı işini ben de aşabilirim. Spor konusunda da emzirirken kardiyo tarzı sporları tavsiye etmiyolar zaten sütü etkilediği için. Ben de sezeryan oldum, yürüyüş yapicam bebisle beraber. Hem birlikte hava ve d vitamini almış oluruz hem de spor :)
İradeni kullanirsan yaparsin sutlu ye cok istersen bence azaltarak birak yürüyüşte etkili heryer calisiyo aman kuzunu usutme ben biraz fazla önem veriyorum dış gorunume ah basenlerim gitse basen hareketleri sakıncalimi acaba 🤔

Bence de kullan canım çünkü ben dün doktoruma sordum kan ilacına ne kadar devam edicem diye 3 ay dolana kadar devam edilecek dedi.bebekte kansızlık oluşmasın diye annenin kullanması gerekiyormuş. Aslında markaya göre değişiyor kan hapı da. Gynoferro mu ne onu kullanıyorum şuan devlet ödüyor diye o kabız yapıyor. Sidefer var bir de gebelikte diğeri bulantı yaptı diye bunu kullanmıştım ,bu kabız yapmıyordu.ama pahalı tabi
Bilmiyordum bunu bilgi için teşekkürler 😊ben normalde zaten kansızım ilaçla yükselmişti değerim Bu gün başladım içmeye zaten benimkide gynoferon hamilelikte de bunu kullanıyordum aynı şekilde kabızlık yaşadım Dr yazarmı peki sidefer kan hapını

Kızlar pişiğe dopal zeytinyapı sğren var mı aranızda?
Islak mendil kullanmıyorummılık su pamuklansiliyorum altını,en geç 3 saate bir bez değiştiriyoruz ama poposunun bimtaradı baya pişmiş. Mustela kullanıyorum ama hafifletmedi. Zeytinyapı dediler iyi gelir mi ?
Kirmizı kantaron yagı tek gecerim e defa kullanimda geciriyor birde hametan mavi olan

Merhaba arkadaşlar bende pazartesi planli bir sezeryanla oglusumu dunyaya getirdim..3450 gr 52 cm boyunda bir oglus...hidrosefali suphemiz vardi 21 haftadan bu yana sukurler olsun ultrason yanilmasi oldugu anlasildi tum sonuclarimiz normal ve dun taburcu olduk..sezeryanim epidural spinal kombine anestezi yonetemiyle oldu..gayet agrisiz 2 gun gecirdim sonrasinda agri pompasi takildi cok rahat ettim..gaz cikarmakta biraz zorlandim sadece bol bol kayisi hosafi icin tavsiyem oncesinde...simdi evdeyiz sutum eve gelip dus aldiktan sonra geldi mamayla takviye li gidiyoruz golden goat marka mama kullandik hic gaz sorunu yapmdi..tum doguma gun sayan arkadaslarima allah yardimcisi olsun sevgilerimle..
merhaba hayırlı olsun bebegınız. Rabbım hayırlı saglıklı ömur versn ınsaallah. Birsey sormak ıstyorum pekı 21 haftadan berı ultrasonda hep gozuktu mu sıvı bırıkmesı bırde kac mm dı artma eksılme oluyor muydu bızıde bılgılendırırsenz bu surecı yaşayan bırı olarak buna ıhtyacımz var streslı bır durum bılıyorsunuz kı

Bizimki de aynı. Yatağa falan koyunca tak diye açıyo gözleri. Bi tek geceleri uyuyo yatakta, oda bizim yatakta zaten😬 napcaz bilmiyorum hiç ya bide 6.ayda odasını ayırırım falan diye beylik laflar ediyodum doğumdan önce. Daha çocuğu aynı odada kendi beşiğinde uyutamıyorum🥺
Sorma aynı beylik laflar bende de vardı. Ahkam kesiyordum başkalarında görünce. Gelişimsel açıdan çok yanlış davranıyor iradeli olmak lazım pes etmemek lazım çocuğun elinde oyunvak olursun sonra vs diye atıp tutuyordum😂😂 gördüm atmayı da tutmayı da 😂🤪
Bilmiyordum bunu bilgi için teşekkürler 😊ben normalde zaten kansızım ilaçla yükselmişti değerim Bu gün başladım içmeye zaten benimkide gynoferon hamilelikte de bunu kullanıyordum aynı şekilde kabızlık yaşadım Dr yazarmı peki sidefer kan hapını
Canım doktor yazsa da devlet ödemiyo sidefer i malesef. Ve fiystı da 89 tl idi sanırım 😞 aman diyim sen kan hapını ihmal etme hem sana hem bebişe sıkıntı olmasın

Sorma aynı beylik laflar bende de vardı. Ahkam kesiyordum başkalarında görünce. Gelişimsel açıdan çok yanlış davranıyor iradeli olmak lazım pes etmemek lazım çocuğun elinde oyunvak olursun sonra vs diye atıp tutuyordum😂😂 gördüm atmayı da tutmayı da 😂🤪

Canım doktor yazsa da devlet ödemiyo sidefer i malesef. Ve fiystı da 89 tl idi sanırım 😞 aman diyim sen kan hapını ihmal etme hem sana hem bebişe sıkıntı olmasın
Hm anladım canım Baya pahalıymış gerçekten gynoferon devam ederim bende burda iki arkadaş kabızlık için ilaç önermışlerdi zaten yarın hastaneye gidicem oğlumun kalça ultrasonu çekilecek Dr yazdıracam inşallah işe yarar

Hm anladım canım Baya pahalıymış gerçekten gynoferon devam ederim bende burda iki arkadaş kabızlık için ilaç önermışlerdi zaten yarın hastaneye gidicem oğlumun kalça ultrasonu çekilecek Dr yazdıracam inşallah işe yarar
Cnm kayisi denesene kuru kayısı suya koy aksamdan yumusasin sabah dort bes tane bir bardak suda ic olmazsin bende kayisi tuketiyorum bir ay gayneferon ictim yeterli gelmemiştir sanirim saglik ocaginda yazdirdim gayneferon sanol yazmis doktor hem b 12 hem folik osit vs iceriyo bide bu farkli pembe degil

Kizlar k.kulubunde bebisler sayesinde birbirimizi tanimadak sevdik birbirimizi destek olduk fikir alışverişinde bulunuyoruz ne guzel dimi 🤗
Çok güzel hemde bizim 2016 dan beri görüştüklerimiz var burdan kızımdada burdn bilgi alışverişi yapıyordum hala görüşüyoruz bebeklerimiz 5 yaşında 😁

X