2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
kızlar mama takviyesi yapanlar kaç cc veriyosunuz acaba ben 90 cc veriyorum ama azmı acaba
Benimki 60 cc anca içiyor tek seferde. 90 hiç vermedim şimdiye kadar 🤷‍♀️ memede olsa doymak bilmiyor ama mamada 60 cc içince gözler kapanıyor uykuya geçiyor. Gerçi mamayı da emdikten 1 saat sonra falan veriyorum ondandır belki. Emince saat başı acıkıyo çünkü🤦‍♀️

Benimki 60 cc anca içiyor tek seferde. 90 hiç vermedim şimdiye kadar 🤷‍♀️ memede olsa doymak bilmiyor ama mamada 60 cc içince gözler kapanıyor uykuya geçiyor. Gerçi mamayı da emdikten 1 saat sonra falan veriyorum ondandır belki. Emince saat başı acıkıyo çünkü🤦‍♀️
Ben 60 cc veriyordum canım ama az gelmeye başladı çünkü sürekli aranıyodu bende bi meme bi mama şeklinde devam ediyorum .Doktoruna sorduğumda enaz 60 cc ver dedi.Bugünki kontrolde sormayı unuttum malesef

Allah bagişlasin. Banim de ilk oğlumun bebeklik zamanlari en zor zamanları gibi kaldi aklimda. Sonrası sanki daha kolaydi.
Sanki ben yazmışım gibi aynı benimde ilk oğlumun benekliği çok zordu devamlı ağlıyodu karnı tok olsa bile artık ne yapıcağımı şaşırıyordum.Bu oğlumda uslu bi bebek değil ama ilk oğlum gibide değil

Ben 60 cc veriyordum canım ama az gelmeye başladı çünkü sürekli aranıyodu bende bi meme bi mama şeklinde devam ediyorum .Doktoruna sorduğumda enaz 60 cc ver dedi.Bugünki kontrolde sormayı unuttum malesef
Ben de çoğunlukla meme . Sadece günde bir kere tek öğün olarak 60 cc veriyorum biraz dolsun göğüslerim diye. Bir de bazı geceler doymuyor memede o zaman 30cc ile mama desteği yapıyorum uyusun diye. Aslında doktor bana sadece anne sütü ile devam edelim sütün yeter dedi ama yok gece uyumadığında mama veriyorum ancak uyuyor. Demekki doymuyor çocuk.

Ben de çoğunlukla meme . Sadece günde bir kere tek öğün olarak 60 cc veriyorum biraz dolsun göğüslerim diye. Bir de bazı geceler doymuyor memede o zaman 30cc ile mama desteği yapıyorum uyusun diye. Aslında doktor bana sadece anne sütü ile devam edelim sütün yeter dedi ama yok gece uyumadığında mama veriyorum ancak uyuyor. Demekki doymuyor çocuk.
Ben ilk doğduğu zaman sürekli meme veriyodum canım.Ama 20 günlükken kontrole gittiğimizde kilo alımı çok yavaş deyip mama takviyeside yaplım ded doktorumuz

Sanki ben yazmışım gibi aynı benimde ilk oğlumun benekliği çok zordu devamlı ağlıyodu karnı tok olsa bile artık ne yapıcağımı şaşırıyordum.Bu oğlumda uslu bi bebek değil ama ilk oğlum gibide değil
Yok ya, bunun bebekligi ilk oglumun bebekliginden daha zor.. ilk oglum melekmis. Simdi anladim. Onun bebekligi bana zor gelmişti cunku tecrubesizdim diye muhtemelen. Ama bebekligi disinda, buyurken rahatti.. Allah guc verecek, bunu da buyutecem kismetse..

Kızlar göğüsleriniz ne durumda?
Benim o kahverengi halka dışındaki kısım kırmızı kırmızı damar doldu. Bu damarla bni korkutuyor.😱 normal mi değil mi bilemedim? Aşırı ağrım oluyor sağa sola yatamıyorım.bazen bezeleşiyor. Süt olsa bi dert olmasa bir dert🥺 masaj yapıyorum fln. Sağmaktan da helak oldum😭

Yaa nasıl kestin cnm? Bn azıcık ttörpilliyim dedim hem durmuyor hem de kıyamıyorum. Ama acil kesmem gerek cesaret edemiyorum.uykusunda mı denesem?
Doluluk hissi bazen rahatsız edici oluyor; ama çok sağdığınızda da bu sefer çok üretilir öyle bir kısır döngüye girersiniz, çok gerekmedikçe sağmayın bence. Bende de şu son günlerde biraz ağrı oldu sanki sütün ilk indiği günlerdeki gibi, acaba talep mi arttı da böyle oldu diyorum. Onun dışında vasospazm denilen şeyi yaşıyorum, emzirme sonrası göğüs uçlarım beyazlaşıyor ve göğsüm emzirmeden sonra ağrıyor. Nedeni de bebeğin memeyi düzgün almamasıymış, aslında bayağı büyük açıyor ağzını ama bazen çok çekiştiriyor😓

Kırılmadığındada yüzünü gözünü çiziyo yavrucaklar eldiven durmuyo maalesef elde 😔 en iyisi zorluğuyla kolaylığıyla tek başına büyüteceksin çocuğı ben kızımı öyle büyüttüm kimsemiz yoktu şehir dışında aile yanına geldikçede katı kurallarım var dedim şimdi kimse bana sormadan çikolata bile veremez eline ☺️
Evet eldivenler hemen cikiyo canm ben onun yerine kucuk coraplrini koyuyorum eline tirnaklari olmasa bile yüzünü ciziyo bide ellerini sicak tutuyo coraplar😀

Kızlar göğüsleriniz ne durumda?
Benim o kahverengi halka dışındaki kısım kırmızı kırmızı damar doldu. Bu damarla bni korkutuyor.😱 normal mi değil mi bilemedim? Aşırı ağrım oluyor sağa sola yatamıyorım.bazen bezeleşiyor. Süt olsa bi dert olmasa bir dert🥺 masaj yapıyorum fln. Sağmaktan da helak oldum😭

Yaa nasıl kestin cnm? Bn azıcık ttörpilliyim dedim hem durmuyor hem de kıyamıyorum. Ama acil kesmem gerek cesaret edemiyorum.uykusunda mı denesem?
Canm çocuk makaslari oluyo ya onunla kes cok rahat oluyo pat die kesiyon ben bir yasina kadar da hep onunla kestim diğer tirnak makaslari ile zor oluyo ve ne kadar kestigini gorwmiyon ve bazen cok dipten kesebiluyon ama makas ile daha iyi

Evet tek ilacı sabır. Her ay yeni bir doktora götürürdüm “bu çocuk huzursuz, uyumuyor” diye. Ama kimse çarem olmadı.. Ama kolik bebeğin en güzel tarafı her geçen gün daha kolaylaşması.. yani mesela bana derlerdi ki “bi emeklemeye başlasın asıl o zaman yandın, bi yürüsün görürsün” .. ama oğlum şöyle 3 aylık olup iletişimimiz artmaya başladığında her gün biraz daha rahattı.. oturmaya başladığında dünyam güzelleşmeye başladı mesela.. çok zor günleri görünce emeklerken peşinde dolanmak çok daha az yorucuydu.
Oğlum şuan 6,5 yaşında :KK51:
Ay aradan girdim ama benim oğlumda aynen öyleydi. En zor zamanı ilk 6 aydı. Asıl emeklesin gör dediler dünya varmış dedim. Yürüsün gör dediler daha da güzelleşti. Şimdi kızım oldu Allah ömür versin inş evlatlarımıza oğlumla kıyaslayınca gayet iyi. Ya daha zorunu gördüğüm için ya ben sabırlı oldum ya da bebem akıllı. İnş sizin de öyle olur. Oğluşum 7 yaşında benimde

X