2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bebeğimin kalça çıkığı ileri düzeyli tip 4 olarak tani kondu bandaj ile vücudu bağlandı 15 gün boyunca kalacak 15 günün sonunda iyileşme olmaz ise yumuşak doku ameliyatı olacak dualarınızda oğluma da yer verir misiniz bir mucize olsun oğlumun bacakları düzelsin her çocuk gibi emekleyip yürüyebilsin bu sadece gelip geçici bir sınav olarak kalsin hatıralarımızda 🙏
Rabbim şifasını versin inşallah ameliyata gerek kalmadan düzelir canım

Ya keşke bizimki günde 3 kere falan yapsa ona razıyım. Bez değiştirmekten bi hal oldum artık bazen çiş bile olmuyo kaka oluyo sadece. Yaptı diye değiştiriyorum altını tam kapatıyorum bi daha yapıyo bi seferde 4 kere bez değiştirdiğimi bilirim ne zaman düzene girecek acaba bu. Altı açıkken çiş yapmasını geçin kaka yapması bile çok olağan oldu bizim için 😂 Bi de öyle kolaylıkla da yapmıyor her seferinde ıkınmaktan morarıyor artık ne bitmez kakası varmış yahu.
Bizim ilk haftalar öyleydi. Sonra yavaş yavaş günde 1 e düştü sınra 2 günde bire bazen 3 günde 1 yapıyor. Bağırsakları gelişiyor heralde. Ama şöyle ki hergünnyaptığı zamanlar makul seviyede yapıyordu. Şimdi maşallah sanki dünyayı yemişcesine yapıyor😂😂 bezde kirlenmemiş nokta dahi kalmıyor o derece.
1 haftaya kadar normalmiş biliyorum ama bizim günde iki kereydi hep. Düzen değişti yani 🙄

ben aldım hatta baya oldu alalı
Bizim de öyleydi düzen değişti. Normalleşiyoruz heralde . İlk 2 gün yapmadığında panik olup fitil atmıştım 😂 cahil anadan çekeceği var bizim kızın 🤪
Yok canm ya surekli cikarmayacaz iste 3. Aydan sonra artk kendi kendileri rahatca cikaeiyolar
Ayyy inşallah 3. Aysa iyi. Çünkü kızım genelde memede emerken uyuyo gaz çıkarmak için omzuma alınca uyanıyo sonra da zor uykuya dalıyo. Ama memeden direkt koyarsam çoğu zaman ayılamıyor geceleri. Ama bu seferde gaz sancısında bikaç saat sonra uyanıp kıvranıyor. Neyse 2-3 ay daha en fazla olur sabır diyelim 😴

Bebeğimin kalça çıkığı ileri düzeyli tip 4 olarak tani kondu bandaj ile vücudu bağlandı 15 gün boyunca kalacak 15 günün sonunda iyileşme olmaz ise yumuşak doku ameliyatı olacak dualarınızda oğluma da yer verir misiniz bir mucize olsun oğlumun bacakları düzelsin her çocuk gibi emekleyip yürüyebilsin bu sadece gelip geçici bir sınav olarak kalsin hatıralarımızda 🙏
Çok geçmiş olsun canım inşallah iyileşecek içini ferah tut seni şuan çok iyi anlıyorum anne yüreği
Dualarım seninle...

Merhaba, Can oğlunuz nasıl? Sizin doğum hikayenizden çok etkilenmiştim. Üçüncü çocuğunuzu sağlıkla kucağınıza almanıza çok sevindim.
Merhaba,çok teşekkür ederim sorduğunuz için...Can yoğun bakımda,mücadeleye devam.Simdilik stabil.Haftada 1 kez ziyaret edebiliyoruz.3 numaraya da sağlıkla kavuştuk şükürler olsun.🙂 Selamlar,sevgiler

Kızlar merhaba.çalışıp 32.hafta sonrası rapor parasını alan var mı?
Benim hala yatmadı da. Ayrı bir işlem mi yapmak gerrkiyor acaba dedim?
Ben aldım. Rapor tarihinden doğumun oldugu tarihe kadar olan miktar bir yatıyor, ayın geri kalanı icin de şirketin sgk sisteminden onay verdiğinde yatıyor. Bazı iş yerleri 4 ayın sonunda toplu onay veriyorlarmış, ben ay sonunda hatırlatıyorum ki o ayın onayını versinler de aylık alabileyim diye

Acil şifalar diliyorum, Allah kimseyi evladının sağlığıyla sınamasın. İnşallah düzelir ameliyatsız bebeğiniz

Merhaba kızlar, lohusalık döneminde hassasiyetim çok fazla belki de ondandır ama kayınvalidemin alınganlıkları beni çok yoruyor ya. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım, eşimede söylemiyorum onu da üzmemek için ama bunaldım resmen. Annem yanımda o da her gün uğruyor, oğlumla ilgili annem ne önerse bozuluyor bir surat bir surat, ne dese kabahat. Bende bu duruma çok sinir oluyorum, saygımı da bozmak istemiyorum ama bu hali de beni geriyor. Takmayayım diyorum ama geriliyorum ister istemez 😔

Merhaba kızlar, lohusalık döneminde hassasiyetim çok fazla belki de ondandır ama kayınvalidemin alınganlıkları beni çok yoruyor ya. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım, eşimede söylemiyorum onu da üzmemek için ama bunaldım resmen. Annem yanımda o da her gün uğruyor, oğlumla ilgili annem ne önerse bozuluyor bir surat bir surat, ne dese kabahat. Bende bu duruma çok sinir oluyorum, saygımı da bozmak istemiyorum ama bu hali de beni geriyor. Takmayayım diyorum ama geriliyorum ister istemez 😔
Lohusasin en hassas dönemde seni düşünmeyeni sen neden düşünüyorsun ki yanlış anlama saygısızlık tabiki yapma ama musade etme seni üzmesine

Kızlar bebișlerinizin 40 ı çıkarken ne yaptınız? Ben unutmusum ne yapıldığını. Eşim zaten hic inanmaz böyle şeylere. Normal yıkarız belkide bilmiyorum. Yine de sizlere de bir sorayim dedim.

Kayınvalidem ve hatta kayınpederim aynısını yaptı. İhtiyaç duyarsam ben sizi çağırırım diyip gönderdim. Kayınpederim bana küstü:) benden başka herkes lohusa gibi davrandı. Çokta umrumda değil açıkçası, gölge etmesinler yeter. Siz de izin vermeyin bence canınızı sikmalarina. Zaten yeterince yoruluyoruz🤷

Kızlar bebișlerinizin 40 ı çıkarken ne yaptınız? Ben unutmusum ne yapıldığını. Eşim zaten hic inanmaz böyle şeylere. Normal yıkarız belkide bilmiyorum. Yine de sizlere de bir sorayim dedim.
Sadece Kur'an okuyup banyo yaptık bebeğim ve ben. Ayrı bir ritüel uygulamadik dinen böyle bir gereklilik olmadığından

Sadece banyolarımızı yaptık biz ,herhangi bir şey uygulamadık. Kırkımın olduğu gün de yalnızdım zaten pek bir şey yapamadım.

ben yikadigimiz kuvetinin icine nazar boncugu, altin attim. gül suyu doktum suyun icine kizim mis gibi koksun diye:) cicek attim cicek gibi olsun diye:) dualarla iyi dileklerle annemle birlikte yikadik. biz birde tuzluyoruz ama azicik tuzu suyla eritip hemen koltuk altina falan surup duruluyoruz. ben de banyo yaptim bitti. sonra arabayla gezdirdim kizimi ve kendimi🥰

X