2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Yok canım sütüm iyi çok şükür. Zaten aç olduğunda soluksuz emerken, sadece emmek için geldiğinde oyalana oyalana uyuklayarak emiyo anlayabiliyorum artık açlık durumunu çok şükür 😬 ilk zamanlar doymuyo diye baya tribe girmiştim sürekli memelerim açıktı
😂İyi bari süt olsun melegin doysun inşallah bu bebisler bizimle dalga geciyo bende gece bırakıyorum beşiğe hemen anlayıp ağlıyor 😂

Kızlar 2 saat fln emzirmeyince göğüslerinizde böyle dayanılmaz sızı ağrı hissediyor musunuz? Sütünüz akıyor mu?
Ben dayanamıyorum dün gece ağladım ağrıdan hayat kalitem çok düşük bu göğüşlerim yüzünden 😭 genel cerrahiye fln gdeceğim. Zaten bebeğimde emmiyor🥺

Kızlar 2 saat fln emzirmeyince göğüslerinizde böyle dayanılmaz sızı ağrı hissediyor musunuz? Sütünüz akıyor mu?
Ben dayanamıyorum dün gece ağladım ağrıdan hayat kalitem çok düşük bu göğüşlerim yüzünden 😭 genel cerrahiye fln gdeceğim. Zaten bebeğimde emmiyor🥺
Evet canım göğüsler dolunca ağrı yapiyor sızlama şeklinde

Allah bağışlasın.
Sikayet etmeye hakkım yok zaten. Destek veriyor annem de, kayınvalidem de. Ama bebek bende hep. Kolik olunca, cidden bunaltıcı olabiliyor.
İşin gerçekten zor ağlayan bebek sinirleri yıpratıyor bir süre sonra. Çaresiz kalıyorsun elden de birşey gelmiyor. Aöa diğer olumlu yanlarına bak sen. Sağlıklı ne güzel. Yemek temizlik halloluyor büyük bebe kreşte eğleniyor öğreniyor. Yaz geldiğinde artık iki arkadaş olurlar bile 💕 güzel düşün güzel olsun inş

Bazı tanıdıklara soruyorum gaz bizde hiç olmadı diyo. Şaşıp kalıyorum. İlk çocuk benim o yüzden sanki bütün bebekler böyle olurmuş gibi geliyor 🤷🏼‍♀️ Az kaldı neyse ki geçmese bile 3. Aydan sonra azalıyor diyorlar
Gazı olmayan bebek çok azdır. Benim ilk çocuğu al yaşıt Facebook grubumuz var. 55 anne falanız 3-4 tane bebe uslu gazsızdı . Gerisi gazlı ahlak bebekti. Ama hepsi düzeldi. Yaza bizim bebeklerde toparlar çevreye duyarlı olur Güler oynarlar inş

İşin gerçekten zor ağlayan bebek sinirleri yıpratıyor bir süre sonra. Çaresiz kalıyorsun elden de birşey gelmiyor. Aöa diğer olumlu yanlarına bak sen. Sağlıklı ne güzel. Yemek temizlik halloluyor büyük bebe kreşte eğleniyor öğreniyor. Yaz geldiğinde artık iki arkadaş olurlar bile 💕 güzel düşün güzel olsun inş
Cok haklisin. Guzel dusunmek lazim ama cok uykusuz olunca, gunler de geçmiyor

Bazı tanıdıklara soruyorum gaz bizde hiç olmadı diyo. Şaşıp kalıyorum. İlk çocuk benim o yüzden sanki bütün bebekler böyle olurmuş gibi geliyor 🤷🏼‍♀️ Az kaldı neyse ki geçmese bile 3. Aydan sonra azalıyor diyorlar
Benim oğlan kolik. Delirecem sanki. 2 gündür tahammülüm bitti. Uykusuzluğun dibini gördüm.

Biz de bugün 2.ay kontrolüne gittik. Ultrason da çekildi çok şükğr bir sıkıntı yok; ama son kilo ölçümünden beri günde ortalama 25 gram almış oğlum o yüzden tekrar emzirme danışmanı ile görüştüm. Aslında 25 gram gayet normal ben de kafaya takmadım hatta emzirme danışmanı da normal dedi; ama bebeğimin düzgün bir şekilde memeye yerleşmediğini o konuda çalışmam gerektiğini söyledi, bir de emziği de kes dedi. Ben zaten emziğe çok gönülsüz başlamıştım; ama ne yalan söyleyeyim bayağı rahat oluyordu onunla uyutmak. Gerçi belki o yüzden kilo alımı da yavaşlamıştır, şimdi emzik olmadığı için susmadığı zaman çok aç olmasa da meme vericem yine😅

Benim oğlan kolik. Delirecem sanki. 2 gündür tahammülüm bitti. Uykusuzluğun dibini gördüm.
Sizin gerçekten en azından bir iki gece desteğe ihtiyacınız var bence; çünkü gündüzleri insan bir şekilde atlatıyor; ama gece uykusuzluğu çok fena. Geçen bir gün bizimki de hiçbir şekilde uyumuyordu, artık ağlama noktasına gelmiştim, babası arabayla çıkardı bir saat de ben de uyudum. Artık bir yerden sonra insan mantıklı da düşünemiyor bebeğe içerlemeye başlıyor resmen

Ay ne kadar güzelsiniz biz de bugün kızımı almaya gittik okula ama ağlaya ağlaya yırttı kıçını 🤦😂
Yolda herkes bize bakıyor
Ay ne kadar güzelsiniz biz de bugün kızımı almaya gittik okula ama ağlaya ağlaya yırttı kıçını 🤦😂
Yolda herkes bize bakıyor
Pazartesi günü de ben tecrübe edeceğim bakalım ne yapacak? Kızımı okuldan almaya gideceğim😵😀

Sizin gerçekten en azından bir iki gece desteğe ihtiyacınız var bence; çünkü gündüzleri insan bir şekilde atlatıyor; ama gece uykusuzluğu çok fena. Geçen bir gün bizimki de hiçbir şekilde uyumuyordu, artık ağlama noktasına gelmiştim, babası arabayla çıkardı bir saat de ben de uyudum. Artık bir yerden sonra insan mantıklı da düşünemiyor bebeğe içerlemeye başlıyor resmen
Esım geceleri destek vermeye çalışıyor ama hem buyuk oglanin banyosu, masali vs.. hem çalisiyor da. Bazen sese duyarsizlik gelisiyor sanki, bebegi gece duymayacak noktaya geliyorum bazen. Kalkiyor sut isitiyor, veriyor sagolsun.
Kolik bebek ömür törpüsü deyecek noktaya geldim ama. 10 yaş yaşlandım. Varın siz düşünün..

X