2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Saolun kızlar ya doktor diyince canım sıkıldı obez olur yok bilmem ne 4800 ile ne obez olacak allah aşkına ay iyice ne yapacağımı şaşırdım
Bakma doktora hepsi ayri birsey söylüyor bir doktor sutun yariyo dedi ikinci cok mu besliyon ne veriyon begege diyip durdu 😱ne vercem sanki kucucuk bebege pekmez icirmiyom ya doysa yemez zaten esim soylenip duruyo emzirme migdesi patlicak doktor ne dedi diyo kendi bildigimi yapiyorum doymus olunca vermiyorum ki emmiyo o zaman tosun gibi bebekler var obezmi abim iki aylıkken 9 kiloymus düşünsene simdi otuz yaşında gayrt ideal bir kiloda verin yiyip buyusunler 😂

Evet emzik geciktirici gerçekten sağlıklı olsunda onemli olan o toplam ne kadar almis oluyo cnm
10 günde 250 gram kadar almış. Çiş kakası normal olduğu için de çok dert etmedim; ama belki bu ara göğsümü daha çok teklif ederim; çünkü daha öncesinde günde ortalama 35-40 gram aldığı zamanlar olmuştu, o potansiyel var yani bizimkinde.

Ay bugün biz de dışarı çıkalım dedik, hava fena değildi, bebek de hava almış olur diye, bildiğin burnumuzdan geldi, o kadar pişman oldum ki anlatamam. Bizimki bebek arabasında gezdirirken gayet sakin dışarıyı izliyordu, iki dk bankta oturup çay içelim dedik durunca direkt ağlamaya başladı, eve kadar susturamadım resmen. Normalde emzirip sakinleştireyim derdim, tersi gibi krem sürüp çıkmıştım onu yıkayamayacağımdan emziremedim de. O kadar ağladığı için de vicdan azabı duydum. 4 aya kadar artık evin civarı dışında çıkarmam herhalde dersimi aldım 😥😥

10 günde 250 gram kadar almış. Çiş kakası normal olduğu için de çok dert etmedim; ama belki bu ara göğsümü daha çok teklif ederim; çünkü daha öncesinde günde ortalama 35-40 gram aldığı zamanlar olmuştu, o potansiyel var yani bizimkinde.
Sutun cokmu sen sık sık ver bencede biraz buyudukten sonra kilo alimi yavasliyo

Ay bugün biz de dışarı çıkalım dedik, hava fena değildi, bebek de hava almış olur diye, bildiğin burnumuzdan geldi, o kadar pişman oldum ki anlatamam. Bizimki bebek arabasında gezdirirken gayet sakin dışarıyı izliyordu, iki dk bankta oturup çay içelim dedik durunca direkt ağlamaya başladı, eve kadar susturamadım resmen. Normalde emzirip sakinleştireyim derdim, tersi gibi krem sürüp çıkmıştım onu yıkayamayacağımdan emziremedim de. O kadar ağladığı için de vicdan azabı duydum. 4 aya kadar artık evin civarı dışında çıkarmam herhalde dersimi aldım 😥😥
😔Annelik zor

Kızlar bişey sorcam.bebeğin tam uyutuyorum.10 dk sonra ağzına kusmuk geliyor yutkunmaya çalışıyor ama maalesef bu sebepten uykuya dalamadan uyanmış oluyor.böyle bir durum yaşayan var mı? Bu gaz mı demek reflü mü demek?

Sutun cokmu sen sık sık ver bencede biraz buyudukten sonra kilo alimi yavasliyo
yani çok şükür yeterli olduğunu düşünüyorum, ki yeterli olmasa sınırın altında olması gerekirdi, bezi de neredeyse her açtığımızda kirli oluyor zaten. Ben cidden bu ara daha sık teklif edeyim zaten emziği bıraktığım için sakinleşmek için de daha çok emer diye düşünüyorum. Bir de düzgün tutsa da canım acımasa...

Kızlar bişey sorcam.bebeğin tam uyutuyorum.10 dk sonra ağzına kusmuk geliyor yutkunmaya çalışıyor ama maalesef bu sebepten uykuya dalamadan uyanmış oluyor.böyle bir durum yaşayan var mı? Bu gaz mı demek reflü mü demek?
Bizde de aynı durum var, bütün belirtiler reflü diyor; ben yapabilirsem özellikle emzirmeden sonra bir müddet dik tutmaya çalışıyorum, bir de reflü yatağı aldım sanki bir tık daha iyi onda yattığında.

Evettt seninde mi öyle 🙈 harika haftalardan takip ediyorum atak haftalarını. 2 hafta böyleyiz 🤷🏼‍♀️
Benimki de 5 Ocak; ama doğum haftası meselesinden dolayı bu hafta atak haftası gösteriyor. Bakalım bugün mızmızdık; ama düzgün uyumadığından oldu biraz da. Bir yandan da çok heyecanlı ellerini keşfedecek diyor😄

Evettt seninde mi öyle 🙈 harika haftalardan takip ediyorum atak haftalarını. 2 hafta böyleyiz 🤷🏼‍♀️
Evet canım 🥰 ben de ordan takip ediyorum cidden de günü gününe tuttu insallah süresi tutmaz da kısa sürer 😬
Benimki de 5 Ocak; ama doğum haftası meselesinden dolayı bu hafta atak haftası gösteriyor. Bakalım bugün mızmızdık; ama düzgün uyumadığından oldu biraz da. Bir yandan da çok heyecanlı ellerini keşfedecek diyor😄
Evet ya ellerini yemeye başladı zaten son 1 haftadır falan. Doktorlar ellerini ağzına götürünce müdahale etmeyin diyolar, hiç ellemiyorum ama bazen midesini bulandiracak kadar içeri sokuyo ellerini 😂 çok tatlı oluyomus her halleri, çok şükür 🤲

X