2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
yani çok şükür yeterli olduğunu düşünüyorum, ki yeterli olmasa sınırın altında olması gerekirdi, bezi de neredeyse her açtığımızda kirli oluyor zaten. Ben cidden bu ara daha sık teklif edeyim zaten emziği bıraktığım için sakinleşmek için de daha çok emer diye düşünüyorum. Bir de düzgün tutsa da canım acımasa...
Evet cnm doyuyo demekki bez doymasiyla alakali doktor soylemisti emzik cok iyi değil gerçekten benimde bugun gogsum nedense yara oldu

Bizde de aynı durum var, bütün belirtiler reflü diyor; ben yapabilirsem özellikle emzirmeden sonra bir müddet dik tutmaya çalışıyorum, bir de reflü yatağı aldım sanki bir tık daha iyi onda yattığında.
Peki sende de hep öyle mi arada iyi olduğu günler oluyor mu?bende bazen değişiyor .öyle olunca acaba yediğim bişey de dokunuyor olabilir mi diyorum

Evet cnm doyuyo demekki bez doymasiyla alakali doktor soylemisti emzik cok iyi değil gerçekten benimde bugun gogsum nedense yara oldu
evet sadece bazen akşamları huzursuz oluyor emerken; ama akşam saatlerinde süt üretimi düşermiş zaten normalde de, bir de artık uyku saati gelmiş oluyor o da huzursuzluk yapıyor bence yoksa aç kalmıyordur yani. Yara kötü ya ben bugün garmastan pomat aldım onu çok övmüşler inşallah işe yarar.

Peki sende de hep öyle mi arada iyi olduğu günler oluyor mu?bende bazen değişiyor .öyle olunca acaba yediğim bişey de dokunuyor olabilir mi diyorum
oluyor aynen, geçen mesela burda bir anne tahin yediğinde reflünün arttığını söylemişti kendisinde. Bende o şekilde etki eden bir besin var mı bilmiyorum; ama bir gün çok az kusuyor mesela, diğer gün ağız dolusu :KK43: doktorlar kendiliğinden geçer diyor; ama öyle acı acı yutkunmasını görünce üzülüyorum

oluyor aynen, geçen mesela burda bir anne tahin yediğinde reflünün arttığını söylemişti kendisinde. Bende o şekilde etki eden bir besin var mı bilmiyorum; ama bir gün çok az kusuyor mesela, diğer gün ağız dolusu :KK43: doktorlar kendiliğinden geçer diyor; ama öyle acı acı yutkunmasını görünce üzülüyorum
Kilo alıyosa önemli değil diyorlar .tamam doğru .kussun o da önemli değil ama bu uykuya dalamaması beni üzüyor

Bazı tanıdıklara soruyorum gaz bizde hiç olmadı diyo. Şaşıp kalıyorum. İlk çocuk benim o yüzden sanki bütün bebekler böyle olurmuş gibi geliyor 🤷🏼‍♀️ Az kaldı neyse ki geçmese bile 3. Aydan sonra azalıyor diyorlar
benim de ilk bebegim hic gazlı degildi.gaz sıkıntısı yoktu ama meme muptelasiydi resmen birakip tuvalete gidemiyordum perisandim. pusette durmaz, yatakta durmaz bir turlu oyalanmaz illa beni isterdi.cok zor buyuttum inan. hep ustumdeydi kuzum. uyurken ustumde uyurdu, onu emzirmeden yemek yedigimi hatirlamiyorum. simdi 5 yasina gircek 🙏🏻gaz yoksa baska sikinti illaki oluyor. simdi 2. bebegim gazli ama inan ilkine gore daha kolay bir bebek. gaz en fazla 3 ay sonra bitecek oyle dusun .

Bende tek ve iki cocukluyim cok zor gercekten bunaltici bide bu aksam esim isten geldikten sonra küçüğünü yatirdim ciktim disari yarim saat biraz kendime geldim cok bunalmistim esimle surekli tartisiyodum kavga ediyordum artk üstümdeki stresi atamiyordum. Havalar guzrl olsa insan yine bir sekilde cikarda havalar cok soguk bebekleri cikaramiyorum da ...
Ahh ahh insallah hemen gecer bu günler
benim de 2 cocuk , esim genelde iş seyahatinde 😞annemi esir aldim kadin bizimle yasiyor 50 gundur😅bugün artik evine döndü 😣ben de artik cocuklarla beraber hayatta kalmaya calisicam🙏🏻

Bizimki düzenli günlük üç dört kez kaka yapardi...iki gündur kakasını yapmıyor😣

Ben varim canim ve her defasinda ustune cikariyo atletleri cope atiyorum kendisinide hemen banyo yaptiriyorum.
Bizim bugun beşinci. Gün oldu yapmamıstı artık öğlen doktora gittik popodan uyardı ancak buma ragmen orda da yapmadı kakasını doktor o zaman anüse yakın değil dedi bagırsak sinirimde sorun yaasıuor alerjik de olabilir farklı ne yiyosun dedi ben de yulaf ezmesi ve süt dedim bakalım iki haftaya kesecegiz bir de paket gıda yiyomusun dedi hergun biskuvi yiyorum bakalım azaltınca ne olacak
Fitil verdi gliserinli, onu yapınca agladı bir saat cıkarmaya calıstı ve kakayı yaptı
Ama cok agladı yazık yavruma bembeyaz kesildi yuzzu tüm kakaları posta posta yapacagım diye, bi de uyku uyuyamadı o da sinir yaptı tum gun agladı anlayacagınız

Bizim bugun beşinci. Gün oldu yapmamıstı artık öğlen doktora gittik popodan uyardı ancak buma ragmen orda da yapmadı kakasını doktor o zaman anüse yakın değil dedi bagırsak sinirimde sorun yaasıuor alerjik de olabilir farklı ne yiyosun dedi ben de yulaf ezmesi ve süt dedim bakalım iki haftaya kesecegiz bir de paket gıda yiyomusun dedi hergun biskuvi yiyorum bakalım azaltınca ne olacak
Fitil verdi gliserinli, onu yapınca agladı bir saat cıkarmaya calıstı ve kakayı yaptı
Ama cok agladı yazık yavruma bembeyaz kesildi yuzzu tüm kakaları posta posta yapacagım diye, bi de uyku uyuyamadı o da sinir yaptı tum gun agladı anlayacagınız
Süt ürünleri gaz yapıyor diye biliyorum😣

Bazı tanıdıklara soruyorum gaz bizde hiç olmadı diyo. Şaşıp kalıyorum. İlk çocuk benim o yüzden sanki bütün bebekler böyle olurmuş gibi geliyor 🤷🏼‍♀️ Az kaldı neyse ki geçmese bile 3. Aydan sonra azalıyor diyorlar
Benim kv de de diyor gaz falan bilmezdik🙄benim kv ye göre onun çocukları gaz ağlama vs hiç bir problem yaşamamış... Ayrıca gazı da şimdiki gelinler icat etmiş😣😵😣🙈🙄

Saolun kızlar ya doktor diyince canım sıkıldı obez olur yok bilmem ne 4800 ile ne obez olacak allah aşkına ay iyice ne yapacağımı şaşırdım
3450 dogduk 3250 ile taburcu olduk .Ilk ay benim kızım da 400 gr(3650) almıştı 2. Ay kontrolünde 5200 geldi kaybettigi kilolara sayiyorum biraz fazla ama olsun dedi.Suan 72 günlügüz.
3. Ayda aşı olmadığı için hemşiremiz 3. Ay yapalım dedi bize
Evet banada öyle önerdiler lakin ben yaptirmakta çok kararsızım. Doktor onereyim önermesine de toplumun %60-70 ı aşı yaptırıyor. Yani pek bi esprisi kalmıyor dedi .Hemşiremiz de ben çocuklarıma yaptırmadım ama şuan suriyeliler falan var o yüzden tavsiye ediyorum dedi.Bi arkadaşımda ben yaptırdım ama hastanede ağır atlattık dedi . Ki cevremde 3 kişiden 2 si yaptırmamış . Kafam çok karışık. Herkes asilanmali ki bi ise yarasın mantığı ağır basıyor bende. E zorunlu asi olmadığı müddetçe de sıkıntı. Sanırım yaptırmayacağım ben de.

3450 dogduk 3250 ile taburcu olduk .Ilk ay benim kızım da 400 gr(3650) almıştı 2. Ay kontrolünde 5200 geldi kaybettigi kilolara sayiyorum biraz fazla ama olsun dedi.Suan 72 günlügüz.

Evet banada öyle önerdiler lakin ben yaptirmakta çok kararsızım. Doktor onereyim önermesine de toplumun %60-70 ı aşı yaptırıyor. Yani pek bi esprisi kalmıyor dedi .Hemşiremiz de ben çocuklarıma yaptırmadım ama şuan suriyeliler falan var o yüzden tavsiye ediyorum dedi.Bi arkadaşımda ben yaptırdım ama hastanede ağır atlattık dedi . Ki cevremde 3 kişiden 2 si yaptırmamış . Kafam çok karışık. Herkes asilanmali ki bi ise yarasın mantığı ağır basıyor bende. E zorunlu asi olmadığı müddetçe de sıkıntı. Sanırım yaptırmayacağım ben de.
Canım rota aşısının vaadi hiç hastalanmaması değil ki zaten. Hastalanınca hafif seyrini sağlamak. Rota virüsü çok tehlikeli ve çocuklarda da aslında sık görülen bi virüs. Tabi karar yine sana ait ama keşke dememek için yaptırmak daha mantıklı geliyo bana🌺

evet sadece bazen akşamları huzursuz oluyor emerken; ama akşam saatlerinde süt üretimi düşermiş zaten normalde de, bir de artık uyku saati gelmiş oluyor o da huzursuzluk yapıyor bence yoksa aç kalmıyordur yani. Yara kötü ya ben bugün garmastan pomat aldım onu çok övmüşler inşallah işe yarar.
Tam kavramayinca yara oluyo benimde baya sızlıyor göğüs acisi cok zor

benim de 2 cocuk , esim genelde iş seyahatinde 😞annemi esir aldim kadin bizimle yasiyor 50 gundur😅bugün artik evine döndü 😣ben de artik cocuklarla beraber hayatta kalmaya calisicam🙏🏻
Canm inan korktuğun gibi olmuyor benmde 50 gün ya annem ya eşim vardı annemlerde kaldığımda güzergahtan kızımı okul için erken alıyorlardı dedim bu böyle olmayacak çocuk karanlıkta okula gidiyor korkum sabah 7,30 da kızı servise nasıl bırakıcam evde bıraksam sürekli ağlayan çocuk 9. Kattayım gelene kadar çatlar dedim yanımda indirsem soğuk, Allahım yardım et dedim eve geçtim 😁 hiçte öyle değilmiş sabah kundak akşam sling alıp geliyoruz ablayı 😁 Allah yardımcımız olsun korkma ve hep pozitif olmaya çalış 😁

25 Aralık'ta doğduk bizde 72 günlüğüz 😍

X