2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Aaa neden bunu bilmiyodum. Her iki göğsüm de çok acıyor. Bazen göğsümdeki yanmaya uyanıyorum. İçi sanki alev alıyor. Soğuğa karşı da hassaslaştı. Soğukta sızlıyor falan.
Gevelikte göğüs hassasiyetleri vs nornal zaten bazen geöiyı vazen tekrarlıyo fakat meme uçlarının uyarılması farklı bi hormonu arttırıyo o hormonda kasulmalara neden olduğundan erken doğum ve düşük riskini arttırıyormuş Allah korusun bütün hamişleri sıvı olayıda vücut süt üretmeye başladığı için 😊

Gevelikte göğüs hassasiyetleri vs nornal zaten bazen geöiyı vazen tekrarlıyo fakat meme uçlarının uyarılması farklı bi hormonu arttırıyo o hormonda kasulmalara neden olduğundan erken doğum ve düşük riskini arttırıyormuş Allah korusun bütün hamişleri sıvı olayıda vücut süt üretmeye başladığı için 😊
Bilmiyordum onu. Teşekkür ederim. Bi de doğumdan sonra eski halini alıyor mu meme uçları ve memeler? Tekrar küçülüyor mu?

Bilmiyordum onu. Teşekkür ederim. Bi de doğumdan sonra eski halini alıyor mu meme uçları ve memeler? Tekrar küçülüyor mu?
Dogumdan sonra cok daha buyuyor sut gelince ☺️☺️ Emzirme suresine bagli olarak ki bu bence oyle sarkmalar bozulmalar oluyor. Yani ben sanmiyorim ki emzirmis bir annenin memesi hic dogim yapmamis emzirmemis haliyle ayni olsun 🙈🙈🙈

Kızlar ya ben bu kasılmalara birtürlü alışamadım bıgece yibe başladı acaba bu hafta progestan bitti kullanmadım diyemiki ☹️ omu durdurmuştu geçen haftaya kadar kasılmaları ben 1hafta daha beklemeyeyim bari bi acike falan gideyim yarın varmı sizdede karında top gibi olup kasılmalar acaba normal vaktimi ilişki zaten 1 aydır yaşamıyoruz kasılma muhabbetinden sonra hani sebepsiz kendiliğinden başladı yine
Progestani kullanmanizi öneriyorum veya megnezyum doktorunuza danisin istetseniz benimki kasilmalara filan iyi gelecek dedi magnezyum icin

Bebeğinin başı aşağı doğru olan var mı?
Benim bildiğim bebekler zaten baş aşağı pozisyonda büyürler ama doktorum dedi ki fazla yürüme veya fazla oturma bolca yat.
Bu durumla ilgili bilgisi olan var mı?
Benim ki de ilm zamandan beri hep bas asagi normal dogum pozisyonunda diyor fakat artik bana Yuru spor yap sadece ev supurme dedi

Spor yapmakta sorun yok demis ama Ev supurmek neden tehlikeli acaba o dikkatimi cekti🤓 eğilmek mi acaba sorun?
Dediki supurge yapinca bebekler bir tarafa toplanıp sertlesiyor dedi kendisinin gebeliginde olanlari soyluyor belki bir bilimsel aciklama yapmadi bebegi strese sokuyormus bu durum

Günaydın akşam babamızla ilk temasımizi kurduk 😊 sanirim babayı ayırt etmeye basladi eli karnimdayken pat diye vurdu seslenince kıpırdadı kuzum şükür
Yarında ayrıntılı ultrasonumuz var ne guzel heyecanlarmış bunlar Allah ım herkese yaşatsın sağlıkla kucaklarimizi doldursun

I'yi geceler kizlar. Öncelikle herkese inşallah rabbim sağlıkla sıhhatli kucağınıza almayı nasip eder. inşallah temmuz sonu gibi bir kızımız olacak. Iki gündür isim arayışına başladık. Ne koyacağız birtürlü karar veremiyoruz. Abisinin ismi Emir Liva idi. Şimdi kızımıza abisiyle uyumlu mu yoksa daha sade net bir isim mi koysak bilemedik.
Amin canim. Hoşgeldin aramıza. 😳 Eylül Lina nasıl? Bi tanıdık koymuştu güzel geliyor kulağa. Ama ben olsam karistiririm isimleri söylerken 😅

Kızlar ya ben bu kasılmalara birtürlü alışamadım bıgece yibe başladı acaba bu hafta progestan bitti kullanmadım diyemiki ☹️ omu durdurmuştu geçen haftaya kadar kasılmaları ben 1hafta daha beklemeyeyim bari bi acike falan gideyim yarın varmı sizdede karında top gibi olup kasılmalar acaba normal vaktimi ilişki zaten 1 aydır yaşamıyoruz kasılma muhabbetinden sonra hani sebepsiz kendiliğinden başladı yine
Benim doktorum da kasılmalarım oluyor diye magnezyum verdi progestan ile alakasını bilmiyorum ama magnezyum kesinlikle işe yarıyor

Günaydın kızlaaar
Uyurken leğen kemiği ağrıyan var mı?
Hangi tarafıma yatsam bir süre sonra ağrıyor orası sürekli dönüyorum yatakta.
Sanırım şu hamile yastıklarından alıcam ben🙄
Bu sabah eşim de isyan etti çok dönüyorsun yarın gidip alalım diye 😆

Günaydın kızlaaar
Günaydınnnn
Ben uyandığımda sırtım belim tutulmuş Bi şekilde oluyor. Yataktan çıkmadan esneme hareketleri yapıp belimi sırtımı biraz olsun rahatlatıp öyle çıkıyorum yataktan canım. Yastık mantıklıymış 😂 fakat benim o şeklide uyumam imkansız oldugu için boşuna almayayım diyorum 😂

Günaydın kızlaaar
Ben varım şimdi böyleyiz ilerde nasıl olcaz bazen eşimi yastık olarak kullanıyorum 🤣🤣 yorganı

Ben varım şimdi böyleyiz ilerde nasıl olcaz bazen eşimi yastık olarak kullanıyorum 🤣🤣 yorganı
Aynen gece en son dizini belime yasladı uyuyayım diye 😁 halbuki zaten 2 yastık kullanıyordum.
sabah da isyan etti bende uyuyamıyorum diye.
Daha 20. Hafta böyleyse Son ayı düşünemiyorum😳
Yastık alıp kullanan varsa fikir alayım dicektim ama bu gidişle ilk ben alcam gibi 🤪

X