Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    152

Beyrun

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
666
582
Merhaba kızlar,cinsiyette dönüsüm yaşayanlardan biri de ben oldum bugun😂 11. Haftada kız olcak demişti doktorum 1 aydır kendimi oladar kanalize etmisim ki bu fikre bugun kontrolde erkek oldugunu öğrendim.Alisveris faln yapmamiştim zaten ama şok oldum hala kendime gelemedim/):):) bu fikre de alısacagım elbet sağlıklı olsunlar da.1 hafta önden gidiyoruz.16 hafta göründü bugun ultrasonda.kan ilacını yeni yazdı.Fakat benim bulantılar hala devam ediyor siz de nasıl durumlar ?
Hadi gozun aydin canim saglikla kucagina al insaallah 😍
Bende bulanti yoktu pek zaten sukur. Demir hapina ben de yeni basladim.

Iyi akşamlar güzel anneler bitki çayı hakkında ne düşünüyorsunuz ıhlamur yada kuşburnu cayi tüketilebilir mi hamilelikte

Ben nezle oldugumda 2 3 bardak ihlamur ictim ilk aylarda, bisey olmadi sukur. Kurburnu da icmistim. Bana madum geliyor bunlar, arastirdigma gore de abartmadan icilebilir yani

Kizlar iyi aksamlar. O kadar korkulu iki haftadan sonra bugun nifty sonucumuz geldi. Cok sukur sonuclar guzel bir problem yok. Ayrica bir kizimiz olacagini ogrendik. Cok duygulandim sukurler olsun Allahima bu gunleri gorduk. Rahat bir nefes aldik kari koca. Bekleyen herkes tez zamanda guzel haberleri alsin insallah🤲😊 @yetbet @peri35_ @Cerenn92 @Ozlem9144

Ohh gozun aydiin cook sevindimm masallah 😇😇😇

Kızlar dr larin soyledigi cinsiyetle Çin takvimi tuttu mu

Bende tuttu erkek

Kızlar isim konusunu nasıl hallediyorsunuz? Eşim babasının ismini koymak istiyor. Benim aklımda bir isim yok ama araştırıp içime sineni koymak istiyorum. İki isim taraftarı da değilim. Cinsiyette belli olunca isim tartışmalarımız iyice arttı. Kız olsaydı masal koyacaktım. Hem kulağa hoş geliyor hem de mesleğime falan da hitap ediyordu. Erkek olunca aklıma hiç isim gelmiyor.
Kesinlikle. Kiz olsaydi leyla ismini sevmistik esimle, erkege isim yok :KK43: bulamiyoruz da coook zor ya. Ben kerem ismini begendim ve de ruyamda gormustum ama esim hiiiiic istemedi mecbur rafa kalkti. 2 isim seviyorum ben de. Artik dogunca koyariz diyoruk tipine bakariz ona gore napalim bulamiyoruz 😃 ya da buyur, bi kahramanlik yapip kendi ismini hakederek bulur eski Turklerdeki gibi 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ilknurck

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
478
413
31
Çok haklısın peygamber efendimiz de anlamına göre isim koymamızı tavsiye etmiş. Ahmet kayınbabamın ismi
Aslında güzelmiş Ahmet eymen var arkadaşımın oğlu. Isim önemli çok iyi araştırmamız lazım.. kıyamet gününde kendi isimlerinizle çağrılacaksiniz diye hadis var dediğin gibi o yüzden güzel isim koymalıyız

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-07-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
1.904
1.502
28

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

portakalllcicegii

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
162
118
28

Ben nezle oldugumda 2 3 bardak ihlamur ictim ilk aylarda, bisey olmadi sukur. Kurburnu da icmistim. Bana madum geliyor bunlar, arastirdigma gore de abartmadan icilebilir yani

Bende tuttu erkek

Kesinlikle. Kiz olsaydi leyla ismini sevmistik esimle, erkege isim yok :KK43: bulamiyoruz da coook zor ya. Ben kerem ismini begendim ve de ruyamda gormustum ama esim hiiiiic istemedi mecbur rafa kalkti. 2 isim seviyorum ben de. Artik dogunca koyariz diyoruk tipine bakariz ona gore napalim bulamiyoruz 😃 ya da buyur, bi kahramanlik yapip kendi ismini hakederek bulur eski Turklerdeki gibi 😂
Yaa çok güldüm 😅 ama Kerem ismi güzelmiş gerçekten zamanımız çok var inşallah içimize sinen güzel bir isim buluruz 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

BaSa86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2013
2.468
716
Kızlar isim konusunu nasıl hallediyorsunuz? Eşim babasının ismini koymak istiyor. Benim aklımda bir isim yok ama araştırıp içime sineni koymak istiyorum. İki isim taraftarı da değilim. Cinsiyette belli olunca isim tartışmalarımız iyice arttı. Kız olsaydı masal koyacaktım. Hem kulağa hoş geliyor hem de mesleğime falan da hitap ediyordu. Erkek olunca aklıma hiç isim gelmiyor.
Geçenlerde kaynanam tutturdu ( eşime diyor telefonda) erkek olursa rahmetli babanın ismini koyarsın diye duyuru yapior. Kız kardeşi ve eside aynı şekilde sana düşer babamın ismini koymak diye tuturdular. Eşimde baştan kestirip attı (çok şükür).
Cok saçma buluyorum bende.
Birinci kızımda eşim koydu ismini (hayaliymis kızım olursa koycam demiş)
İkinci kızımda bir kaç isim vardi herkes karar verdi.
Ücüncüyede Allah kerim artık 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Masalsss

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020
295
202
34
Kizlaaar bugun kontrolüm vardi cok sukur her sey yolunda😍 doktor bir tahminde bulundu ama bir de siz bakin nub teorisine göre anlayan var mi :dua:
Ben erkeğe benzettim açıkçası dr ne dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 126 gün kaldı.

Hamileliğinizdeki bu beşinci ayın sonunda rahminiz göbek deliğinize erişmiştir. Rahminizde bulunan bebeğiniz yaklaşık 19-20 cm uzunluğunda. (Barbie veya Ken bebek büyüklüğünde) İki haftadan kısa bir süre içinde bebeğiniz yaklaşık 100 gr daha alacak. İkinci trimester boyunca anne kendini daha az yorgun ve daha çok enerjik hisseder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

narin333

Kalbimin iki yarısı iki kızım
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2011
2.598
2.462

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

narin333

Kalbimin iki yarısı iki kızım
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2011
2.598
2.462

Bende tuttu erkek

Tipine bakip isim bulmak mantikliymis bak 🤣 ben de esime ruyamda gördüm ismi benim begemdigim isimdi dedim yemedi😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Aykizaykiz

Belki bu gün değil ama elbet bir gün👼🤰🤱
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2020
234
187
Merhaba kızlar,cinsiyette dönüsüm yaşayanlardan biri de ben oldum bugun😂 11. Haftada kız olcak demişti doktorum 1 aydır kendimi oladar kanalize etmisim ki bu fikre bugun kontrolde erkek oldugunu öğrendim.Alisveris faln yapmamiştim zaten ama şok oldum hala kendime gelemedim/):):) bu fikre de alısacagım elbet sağlıklı olsunlar da.1 hafta önden gidiyoruz.16 hafta göründü bugun ultrasonda.kan ilacını yeni yazdı.Fakat benim bulantılar hala devam ediyor siz de nasıl durumlar ?
15 haftalik olduk benimde bulantılar devam ediyor malesef prilam kullanıyorum o biraz fayda ediyor 9 ay sürecek diye korkuyorum😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 129 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizi kaplamaya devam edecek. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda oluşan kramplar ve ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişmeler dikkate değer derecede devam ediyor. Uzun süre ayakta durmak, yorgunluk ve diyetinizde bulunana çok fazla miktarda fosfor veya az miktarda kalsiyum bu kramp sorununun nedenlerinden olabilir. Artık bebeğiniz düzenli olarak uyuyor ve uyanıyor.

Seaslug

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2014
855
793

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Phaloex

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2019
129
116
33
Gözünaydın canım hayırlısı olsun. Sağlıklı olsun yeter ki cinsiyet hiç önemli değil 🤗 ben daha alışveriş yapmicam kesinleşene kadar.ben de yeni başladim kan ilacina sabahları bulantim oluyo biraz ama gün içinde olmuyor artık şükür senin de azalır artık inşallah
Cok haklısın önemli olan sağlıklı olması.Cok dua ettim doktora gidene kadar bebegime bişey olmasın diye.Cinsiyetin degişmiceginden bu kadar emin olmak da şok etkisi yaratiyomus demekki.Erkek fikrine alisiyim diye minik bir iki bişey alip koyiyim bari ben de😇gün icinde olmuyo bulantım ama sabahları fena.

Phaloex

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2019
129
116
33
15 haftalik olduk benimde bulantılar devam ediyor malesef prilam kullanıyorum o biraz fayda ediyor 9 ay sürecek diye korkuyorum😊
Kuzenimi aradım,valla benim 9 ay sürdü hiç gecmedi dedi .Doktor da biz bulantıların 13-14. Haftalarda kesilmesini bekleriz dedi normal mi diye sordugumda.Bakalim bekleyip göriiciiz.😞

senasu1

Her yeni gün yeni umutla başlar
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
1.478
2.160
Canim erken ogrenince sonra degisebiliyor zaten biz ogrenince muhtemelen dogru olur oyle avutuyorum kendimi🙈
Banada 13 haftada erkek gibi ama kesin değil dedi bir sonraki ay kontrolde netleşir dedi. Hiç söylemese daha iyiydi kesin olmadan aynı fikirdeyim seninle

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.