2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ne güzel haberler canım maşallah bebişlerine bana doktor 14. Haftamda kız dedi ama emin olamıyorum 19. Haftamda bir dahaki kontrolüm inşallah o zaman netleşir😅 o yüzden alışverişe başlayamıyorum ben ama sen yavaş yavaş başla bizlere de tavsiyelerde bulun🥰
Alışveriş konusunda benim beyin iptal valla yalan yok 🤣
Bi liste yaptım zaruri ihtiyaçlar diye emzirme sütyeni müslin örtü falan diye de kıyafet konusunda hangisinden kaç tane almak lazım hicbir fikrim yok.
Mesela 10lu hastane çıkışı şart mı içindeki her sey kullanılıyor mu bilmiyorum 🤣

Bi liste yaptım zaruri ihtiyaçlar diye emzirme sütyeni müslin örtü falan diye de kıyafet konusunda hangisinden kaç tane almak lazım hicbir fikrim yok.
Mesela 10lu hastane çıkışı şart mı içindeki her sey kullanılıyor mu bilmiyorum 🤣
Al benden de o kadar canım ilk hamilelik olunca bilemeyip gereksiz şeyler almak istemiyorum🙈 Bana 5li hastane çıkışı daha mantıklı geldi battaniyesini tulumunu zaten ayrı olarak alıyoruz 10lu gereksiz geldi onun yerine iki tane 5li alacağım sanırım

Al benden de o kadar canım ilk hamilelik olunca bilemeyip gereksiz şeyler almak istemiyorum🙈 Bana 5li hastane çıkışı daha mantıklı geldi battaniyesini tulumunu zaten ayrı olarak alıyoruz 10lu gereksiz geldi onun yerine iki tane 5li alacağım sanırım
Bana da o daha mantıklı geliyor canım. Bi de 3lü zıbın takımları çok hoşuma gidiyor patikli altlar özellikle.
Bi taraftan çok almayayım çabuk büyürler diyorum diğer taraftan kusarlarsa sürekli zıbın mı yıkayıp kurutcam diyorum :KK53:

Bana da o daha mantıklı geliyor canım. Bi de 3lü zıbın takımları çok hoşuma gidiyor patikli altlar özellikle.
Bi taraftan çok almayayım çabuk büyürler diyorum diğer taraftan kusarlarsa sürekli zıbın mı yıkayıp kurutcam diyorum :KK53:
Aynen canım üçlü takımlardan bende almayı düşünüyorum ne az ne çok o oranı tutturmak lazım ama yeni anne heyecanıyla ne kadar dengeli alışveriş yapabileceğim bilemiyorum 😅

Son zamanlara doğru çok zor olacak 4 kiloyu geçecek toplam çok korkuyorum 🙈
Rabbim sana 2 bebek birden nasip etmiş kuzum kaldıki tek bi bebek bile 4 kiloyu bulabiliyor bence korkacağın bişey yok zaten 4 kilo olsa bile 2kilo 2kilo olcaklar normal bebişlerden daha ufak tefek yani o yüzden kendini böyle düşünerek korkutma 😘

Slm kızlar.Aylar sonra ilk defa girdim gruba.Masallah bebişlerin cinsiyetleri belli olmuş artik.Allah sağlikla kucağınıza almayı nasip etsin🧿Benim bu ay itibariyle denemeler başlıycak,insallah en kısa sürede tekrardan hamile kalırım,bnm için dua edin lütfen🙏🥰
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah canım 🤲🏻 kimsenin kucağını boş bırakmasın.sanada sağlıklı bi bebek nasip etsin inşallah 🤲🏻

Rabbim sana 2 bebek birden nasip etmiş kuzum kaldıki tek bi bebek bile 4 kiloyu bulabiliyor bence korkacağın bişey yok zaten 4 kilo olsa bile 2kilo 2kilo olcaklar normal bebişlerden daha ufak tefek yani o yüzden kendini böyle düşünerek korkutma 😘
Yeter ki 2şer kilo olsunlar her seye razıyım 😍

Merhabalar, burası anne adaylarının bulunduğu alan, sizlere danışmak istedim,

Korunmayı bırakınca adet döngünüzde değişiklik oldu mu?

Ben 6 aydır korunmuyorum, her ay değişik oluyor,
ilk normal süresinden az sürdü,
sonraları erken geldi,
bu ayda 6 gün gecikti.
Benzer durum yaşadınız mı?

İlk bebekte 1 tane 10 lu iyi oluyor ama şart mı değil ayrı ayrı da alabilirsin ama 10 lunda battaniye falan takım olmuş oluyor işte

2 5li 1 10 lu hastane çıkışı rahat ettiriyor hastane çantasına ilk koyulacaklarda. Çünkü kakası taşıyor kusuyor derken yanınızda 3 takım olsun bence

İlk bebekte 1 tane 10 lu iyi oluyor ama şart mı değil ayrı ayrı da alabilirsin ama 10 lunda battaniye falan takım olmuş oluyor işte
Bende şu an birer tane penye battaniye birer tane de örgü battaniye var. Onun dışında bir sürü müslin örtü almayı düşünüyorum. Yaz bebeği olacaklar ya kalın battaniyeye çok ihtiyaç olur mu, birer tane daha penye battaniye almalı mıyım acaba?

0-3 çok almayın gerçekten hızlı büyüyorlar onun yerine 3-6 lar daha uzun giyilebikiyor. Hatta bazı bebekler iri oluyor direkt 3 6 dan başlıyor 😁

Bende şu an birer tane penye battaniye birer tane de örgü battaniye var. Onun dışında bir sürü müslin örtü almayı düşünüyorum. Yaz bebeği olacaklar ya kalın battaniyeye çok ihtiyaç olur mu, birer tane daha penye battaniye almalı mıyım acaba?
Müslini anca yazın çok sıcakta kullanabiliriz sonra da evin içi çok sıcak olursa. Örgü battaniye de çok soğuklarda ama penye olanlar 4 mevsim gibi oluyor her daim kullanılıyor. Ben oğlumda 3 penye battaniye 1 örgü battaniye kullandım. O zaman muslin çok moda değildi. Ama 2 katlı muslinlerde penye kalınlığında sayılır onu da düşünmek lazım

X