2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kizlar bu yalanci kasilmalar neye benziyor acaba
Kaşık ağrısı ve bel ağrısı yaşıyorsan ve banyo yapıp geçiyorsa, bu yalancı kasılmalar oluyor. Yani mesela 1 saate bir kasılma yaşıyorsan ve bu süre kisaliyorsa mesela 15 dk o zmn gerçek doğum sancıları....
Adet sancısı gibide düşüne bilirsin bunu 🙈

Aklıma gelenleri ayak üstü yazıyım

*Takım kıyafetler / tulum / elbise v.s...
*Şapka
*Bir kaç tane eldiven olsa iyi olur ilk doğduğunda 20-30 gün tırnaklarını torpulemek bayaga zor oluyor
Tırnaklarını torpulemek için ben kağıt törpü kullanıyorum ilk başlarda sonra bebek makası kullanıyorum bayaga pratik oluyor.
*Çorap (isteğe bağlı kilotlu corapda alabilirsin)
*Zıbın
*Kusma önlüğü ( ben de 1 tane vardı çocuğum hiç kusmazdi kullanmadım ama ikinci nasıl olacak bilmiyorum.)
*İç atleti kullanabilirsin ama yaz olduğu için gerek kalmayadabilir.
*Yelek / hırka (yelek giydirmek açısından pratik oluyor)
*Patik ya da ayakkabı
*Bez
*Islak mendil
*Pişik kremi
*Alt değiştirme bezi (ilk zamanlar cıvık yaptıkları için kullanmakta yarar var. Bir de ilk annelikte acemilik oluyor tabii insan ne kadar alışkın olsa da )
*Bebek kulak çöpü
*Bebek temizleme pamuğu
*Havlu
*Kese
*Bebek şampuanı
*Küvet filesi ya da küvet süngeri. (Ben çileden pek memnun değilim bu sefer sünger kullanicam)
*Küvet / masrafa / kova
* Isıtıcı (banyo yapmadan önce yaz bile olsa ortamı ısıtmak için ısıtıcıya ihtiyaç duyabilirsiniz.)
* Bebek yağı (banyo sonrası kullanmak tenini yumuşatıyor. Doğduktan sonra deri değişimi oluyor o zamanı rahat atlatiyorlar.)
*Ateş ölçer
*Bebek arabası
* Puset (araba için çok iyi oluyor. Ev içinde anne dizi yerine de kullana bilirsin)
*Anakucagi / nest / mamaro / çingene beşiği / reflü yatagi v.s... (isteğe bağlı şeyler bunlar.)
*Anne Bebek çantası
*Emzirme yastığı (yerine ben hep normal yastık kullandım.)
*Emzik
*Biberon ve temizleyicisi
* Göğüs pompası (ise baslayacaksaniz elektriklerin iyi olduğu söyleniyor. Ben doğumdan 10 gün sonra göğüsüm çok şişip ağrı yaptığı için manuell alıp elle kullanmistim.)
*Süt torbası (pompa alırsanız alın ki sagdiklarinizi dolaba atarsınız.)
*Serum fizyolejik ve aspiratör (aspiratör de ağızla çekilenler çok rahat oluyor, fizyolejik de öyle özel olarak almak yerine eczacıya bebeğin burnunu temizlemek için serum alacam diyin o size büyük serum versin. Hem daha ucuz oluyor hem dilediğin gibi kullan. Doktorum böyle önermişti. Araştırma da bilirsiniz.)

Şimdilik bu kadar 😅😅
Bu listedekilerden bende eksik olan yelek, kulak çöpü, süt torbası ve serum fizyolojik. Bunlara ek olarak nevresimleri ve yastık yorganı da aldım :) Kendime daha hiç bir şey almadım ama bir dahaki ay da onları tamamlarım artık :)

Bu listedekilerden bende eksik olan yelek, kulak çöpü, süt torbası ve serum fizyolojik. Bunlara ek olarak nevresimleri ve yastık yorganı da aldım :) Kendime daha hiç bir şey almadım ama bir dahaki ay da onları tamamlarım artık :)
Ay doğru yatak, yorgan, yastık yazmayı unutmuşum 🤭🤭
Anne olarak da

*Emzirme sütyeni
*Göğüs pedi (süt akmiyorsa çok kullanılmıyor, duruma göre doğum sonrası da alınabilir bence.)
*Hasta kilodu ya da anlatmıştım pamuklu sargı bezi diye o
*Korse (o kadar çabuk topluyor ki rahim ve karın boşluğunu ... Ve sıcak tuttuğu için lohusalık döneminde usutmeyi engelliyor ve çok iyi oluyor. Bir de yaza denk gelecek ki o çok terleme arasında usutmeyi önlemek daha zor olacak.)

Başka bir şey aklıma gelmiyor, senin aklında varsa yaz belki benim eksiklerim de vardır.

Hastane için lohusa pijaması falan var da onlara girmedim zaten onlar hastane çantasında olması gerekenler.

Bunu ben de çok merak ediyorumm

Kasıklardan başlayıp rahime ve bele vuran baskı şeklinde oluyor 23. hafta civarında birkaç gün böyle kasılma yaşayıp doktora haber vermemiştim ama söyleyince doktorum çok kızmıştı meğer erken doğum belirtisi de olabiliyormuş çok şükür muayenede sıkıntı çıkmamıştı

Ani hareket edince olan kramplardan çok farklı kasılma dinlenirken bile olabiliyor ama kramp ani eğilip kalkmada yada otururken yatarken birden kalkarken oluyor ikisi birbirine karışmasın

Adet sancısı gibi ya da belden karina doğru gelen bağırsak kasılması gibi oluyor.
Gerçek sancinin aynısı tek farkı daha kolay yok olur ve kendini biraz rahatlatinca ağrı da azalır.

Kaşık ağrısı ve bel ağrısı yaşıyorsan ve banyo yapıp geçiyorsa, bu yalancı kasılmalar oluyor. Yani mesela 1 saate bir kasılma yaşıyorsan ve bu süre kisaliyorsa mesela 15 dk o zmn gerçek doğum sancıları....
Adet sancısı gibide düşüne bilirsin bunu 🙈
Tesekkur ederim kizlar kontrolde sıkıntı çıkmamıştı cok sukur dun gece adet sancisi gibi sancılar çektim bebegimde toplaniyordu bir yerde ama gecti cok sukur☺

Anne olarak da

*Emzirme sütyeni
*Göğüs pedi (süt akmiyorsa çok kullanılmıyor, duruma göre doğum sonrası da alınabilir bence.)
*Korse (o kadar çabuk topluyor ki rahim ve karın boşluğunu ... Ve sıcak tuttuğu için lohusalık döneminde usutmeyi engelliyor ve çok iyi oluyor. Bir de yaza denk gelecek ki o çok terleme arasında usutmeyi önlemek daha zor olacak.)

Başka bir şey aklıma gelmiyor, senin aklında varsa yaz belki benim eksiklerim de vardır.

Hastane için lohusa pijaması falan var da onlara girmedim zaten onlar hastane çantasında olması gerekenler.
Korsede onerdgnz var mi? Bnde ayarlnmayan bi korse var ise yaramaz sanrm degl mi?

Tesekkur ederim kizlar kontrolde sıkıntı çıkmamıştı cok sukur dun gece adet sancisi gibi sancılar çektim bebegimde toplaniyordu bir yerde ama gecti cok sukur☺
Artık yalancı sancılar başlar ben de de başladı. İlk çocuğumda da 28 - 29. Haftalarda başlamıştı. Rahim yavaş yavaş doğuma hazırlanıyor. Şiddetli olmadığı sürece sorun yok.

Anne olarak da

*Emzirme sütyeni

Anne kısmına daha hiç başlamadım daha şimdiden yavrumu kendimden önce düşünmeye başlamışım demek ki :KK48: Kendime de şunları alacağım;

-Lohusa pijama takımı
-Emzirme sütyeni
-Gümüş göğüs kalkanı, göğüs pedi, göğüs ucu kremi
-Hamile külodu (Ben hala almadım artık sıkmaya başladılar doğumdan sonra da lazım olacak o bölgeyi sıkmaması lazım)
-Depend lohusa pedi
-Korse

Galiba bu kadar :)

Bir de oğluşumun odası için kapı süsü falan alacağım ama onları en sona bıraktım acil olanlar hazır olsun da :)

Korsede onerdgnz var mi? Bnde ayarlnmayan bi korse var ise yaramaz sanrm degl mi?
Ayarlanabilenler genelde bel inceltmek için kullanılıyor. İlk 40gun için ayarlanamayan da iş görür.
Bende ilk zamanlar için yün ayarlanamayan korse ikinci aşama için de 3 kademeli ayarlanabilir korse var.
Markalari ne hiç bilmiyorum. 2 sene önce almıştım.

Anne kısmına daha hiç başlamadım daha şimdiden yavrumu kendimden önce düşünmeye başlamışım demek ki :KK48: Kendime de şunları alacağım;

-Lohusa pijama takımı
-Emzirme sütyeni
-Gümüş göğüs kalkanı, göğüs pedi, göğüs ucu kremi
-Hamile külodu (Ben hala almadım artık sıkmaya başladılar doğumdan sonra da lazım olacak o bölgeyi sıkmaması lazım)
-Depend lohusa pedi
-Korse

Galiba bu kadar :)

Bir de oğluşumun odası için kapı süsü falan alacağım ama onları en sona bıraktım acil olanlar hazır olsun da :)
Benim de krem almam lazım. Önümüzde ki aya alırım sanırım.
Sütüm de gelmeye başladı. Kremi şimdiden sürmeye başlasam iyi olacak biraz ucu yumuşatmiş, nemlendirmiş olurum.

Ayarlanabilenler genelde bel inceltmek için kullanılıyor. İlk 40gun için ayarlanamayan da iş görür.
Bende ilk zamanlar için yün ayarlanamayan korse ikinci aşama için de 3 kademeli ayarlanabilir korse var.
Markalari ne hiç bilmiyorum. 2 sene önce almıştım.
Ben tavsiye üzerine Miss belt korse aldım instagramda indirimi vardı hatta bir girip bak istersen belki devam ediyordur ödüllü bir korse
Tesekkur ederim. Peki dogumdan hemen sonra mi takılyor?sezareyen olursa dikişlerin oldugu yerler acir mi zarar verir mi?

Eklentiler

• Screenshot_20210412_152520_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20210412_152520_com.whatsapp.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 39
Benim de krem almam lazım. Önümüzde ki aya alırım sanırım.
Sütüm de gelmeye başladı. Kremi şimdiden sürmeye başlasam iyi olacak biraz ucu yumuşatmiş, nemlendirmiş olurum.
Senin ikinci hamilelik mi canım bende tık yok valla süt adına 😄

X