2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bana demediği halde ben 1 ay sonra gittim ama aşı yok dedi 🤦🏼‍♀️
Benim gittiğimde de aşı 4tane kalmıştı kendi aralarında konuşurken duymuştum benden önce gelenler olsaydı belki banada kalmazdı.bu pandemiden dolayı aşılarda gelmiyor falan diyolardı.sen arada bi ara sağlık ocağını aşının gelip gelmediğini sor geldiği anda gidersin olmadı.gerçi kaçıncı haftaya kadar yapıyolar bilmiyorum ama en azından bi aradığında onuda sorarsın yada 2.doz yapılmazsa ne gibi bi durum oluyor onu öğrenirsin

Selam canım daha önceki ölçümlerde de geride görünüyor muydu bebeğin? 2 haftaya kadar genelde normal olarak değerlendiriyor doktorlar. Benim de sata göre hesaplandığında 1 hafta önde olması lazım ama iğne ile hamile kaldığım için iğne hesabı doğru çıkıyor ölçümde. Acaba senin de döllenme geç oluşmuş olabilir mi diye bir düşündüm 🙈
Daha önce hep düzenliydi canım 25 haftalıkken hastahaneye yattım 2 hafta sonraki ölçümüm 25 haftalıkta kalmıştı yeni yani şimdi kilo almış en azından hayla 2 hafta geridende olsa inşallah toparlar 🙂
Telaş yapma canım hastanede yattım demiştin galiba o sırada olmuş olabilir hem 1 haftada güzel kilo almış benim bebeğim 5-6 gün önden gitmesine rağmen haftada 120 gram almış benimki de az alıyor diye telaştayım sağlıklı olsunlar da perinatoloji kötü konuşmamış bak için rahat olsun normal gününe yetişir daha zamanla
İnşallah kuzum hayla 2 hafta geriden evet ama kilo almasına bendesevindim gelişim durmamış diye yorumluyorum bugün kendi doktoruma görünmüştüm önümüzdeki salı günü perinatoloji görücek yine inşallah güzel konuşur oda 😊
Büyüyor bebişin canım sen ye iç keyfine bak daha da hızlı büyür inşallah🙏🏻🥰
İnşallah canım allah razı olsun valla

Daha önce hep düzenliydi canım 25 haftalıkken hastahaneye yattım 2 hafta sonraki ölçümüm 25 haftalıkta kalmıştı yeni yani şimdi kilo almış en azından hayla 2 hafta geridende olsa inşallah toparlar 🙂

İnşallah kuzum hayla 2 hafta geriden evet ama kilo almasına bendesevindim gelişim durmamış diye yorumluyorum bugün kendi doktoruma görünmüştüm önümüzdeki salı günü perinatoloji görücek yine inşallah güzel konuşur oda 😊

İnşallah canım allah razı olsun valla
Sen içini ferah tut 2 hafta geriden gelmesi sıkıntı değil bildiğim kadarıyla gelişimi dursaydı zaten şuan 2 hafta artmış 2 buçuk 3 haftaya çıkmış olurdu ben perinatoloğun da güzel konuşacağına inanıyorum

Anneler tetanozun 1. Dozunu oldum 2. Dozunu doktoruna sor dedi doktorum ol deyince gittim bana aşı yok 20sinden sonra ara gel dedi bu 2. Dozu olmanın belirli bi zamanı yok mu siz ne zaman oldunuz???
canım ikinci dozun süresi var 4 hafta ya da 1 ay gibi bişi ben 8 Mart'ta ilk dozu oldum 8 Nisan'da ikinci dozu oldum

Teyzeleri oglusumun ismi netlesti szinle paylasmak istedim DENİZİM geliyo🤩😍🎉🎊🤰👣
Maşallah. Hayırlı olsun ismi 🥰

Bu yıl kız da olsa erkek de olsa hep Deniz ismi olacak sanırım 😊 bende kızcemin adına Deniz koyucam nasip olursa 🥰🤗
cogunuzunku belli oldu. Maşallah 🥰

Kizlar ben de bugün kontrole gittim . 28 cm 650 gram olmuş kızım. Keyfi yerindeymis 🥰
Maşallah. İsim düşündün mü

Merhaba hepinize...Bana acil cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim.
Bu sabah inanılmaz bi halsizlikle uyandım..Her tarafım ağrıyor nerdeyse.Başım, kasıklarım, eklemlerim, makat bölgesi, belim..Karnımda sancı ve sertlik.Enfeksiyon olabilir mi acaba? Yoksa üşüttüm mü?
27.haftaya girdim.2 gün sonra kontrolüm var.Aslında gidecek durumda olsam hemen doktora koşacağım ama çok kötüyüm...Yorum yapabilecek var mı? Tecrübeli anneler özellikle..

Yok cnm ise iade talebi yapamiyorum malesef sadece ayrımcılık kötü niyet kidem ve ihbar tazminatı için başvuru yaptım. Avukata başvurmaya maddi olarak gücüm yok malesef o yüzden başvurmadım bildiğim kadarıyla avukat masrafları da baya yüklü oluyor sanırım.
İş dosyalarında yüzde usulü çalışırız genelde başta müvekkilden masraf alınmaz ki zaten davayı siz de açsanız avukat da açsa aynı masraf gider. Vekalet ücretine ise dava sonunda alacağınız ücretin yüzde 15 veya 20si arasında değişir. Faiz vs talep ettiniz mi? Kıdem tazminatının giydirilmiş ücretten hesap edilmesini talep ettiniz mi? Fazla çalışma veya izin ücretleriniz yok mu?

X