Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    145

portakalllcicegii

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
153
110
28
Günaydın kızlar. Bugün idare çok üzücü bir şey söyledi. Yayınlanan genelgede hamilelerin 24. Haftada idari izinli olacağı madde yokmuş. Dua edelim öyle olmasın 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hyt-123

🤲🏻Çok şükür 🤲🏻🐣
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
1.269
2.248
21
Günaydin kizlarr. Cuma hafif kramplarim vardi doktora gittim. Rahim büyüyor diye öyleymis. 17+5 tim gittigimde. Su an 18+2 yim. Insallah haftaya pazwrtesi cinsiyeti ögrenicez. O degilde kizlar cuma bas popo ölctü doktor 11,20 cm felan cikti. Hersey yolunda dedi ama yinede benim aklima takildi boyu.. sizce normalmi ve sizde kac veya kacti 17.haftada
Günaydın canım seninle aynı gidiyoruz bizde bu gün 18+2 deyiz 🥰 ama ben daha doktora gidemedim en son 12+4 te gitmiştim haftaya Cumartesi gidicem inşallah☺️

Kuzusunun annesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
74
72
37
Amin inşallah rahatlamanıza sevindim kendinizi fazla yormayın ve strese girmeyin bebek annenin her halinden etkileniyor
İnşallah canım baya rahatladım akşama göre rabbim hepimize sağ salim kucağımiza almayı nasip etsin inşallah
İnşallah canım baya rahatladım akşama göre rabbim hepimize sağ salim kucağımiza almayı nasip etsin inşallah

Hyt-123

🤲🏻Çok şükür 🤲🏻🐣
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
1.269
2.248
21
Günaydın kızlar. Bugün idare çok üzücü bir şey söyledi. Yayınlanan genelgede hamilelerin 24. Haftada idari izinli olacağı madde yokmuş. Dua edelim öyle olmasın 🙏
İnşallah yanılma falandır ya çok zor ister istemez torulacaksınız ben işimi bıraktım öğrendiğim an ama ben ilk bebeğimi kaybetiğim için bıraktım inşallah Allah yardımcınız olsun☺️

BaSa86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2013
2.450
700
Bende bu şekilde düşündüğüm için ihmal ettim ve bugün doktorumdan bi güzel fırça yedim en azından doktorlarımızı arayıp bilgilendirelim ben 22+3 teyim internette normal yazıyor kasılmalar ben de üstünde durmadım dedim internette yazanlar herkes için aynı geçerlilikte değil dedi
Sonuç ne çıktı cnm?
Walla 3. Hamileliğim doktordan daha iyi teşhis koyuyorum artık 😂araştıra araştıra tipi bitirdim sanırım 😂
Günaydın bugün dr kontrolümüz var ve kıpır kipiriz eminim dr da hiç kıpirdamicaz cadı kızım 😊
Banada aynısı olmuştu geçen hafta evde kıpır kıpırdı doktorda omurgası gözüktü tek. Beni rahat bırakın dercesine eller başındaydı....cinsiyeti belliymiş seninkinin, benimkinde tik yok hala 🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-07-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 143 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

sangetrose

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
630
875
Sonuç ne çıktı cnm?
Walla 3. Hamileliğim doktordan daha iyi teşhis koyuyorum artık 😂araştıra araştıra tipi bitirdim sanırım 😂

Banada aynısı olmuştu geçen hafta evde kıpır kıpırdı doktorda omurgası gözüktü tek. Beni rahat bırakın dercesine eller başındaydı....cinsiyeti belliymiş seninkinin, benimkinde tik yok hala 🙈
Ben ilk fetal dna testinden öğrendim bizimki de baya uğraştırdı ayrıntılıda resmen bakın ben prensesinizim dedi sağlıkla gelsinler canım en önemlisi o

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-07-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

duyguyigitemre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2018
1.042
868
27
Bizimle alakalı kaldırıldığını da söylemeısler canım bence aynen devam edecek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-06-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 116 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi sadece kırışmış değildir, ince olduğu için bebeğinizin cildi ayrıca şeffaftır. Bundan dolayı şimdilerde eğer bebeğinizi görebilseydiniz, bebeğinizin kemiklerini, organlarını, kan damarlarını, derisinin altında görebilirdiniz. Bebeğinizin akciğerleri gelişiyor. Alveoller (akciğer kesecikleri) oluşuyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

misery89

Kendi masalımda kayboldum
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
637
205
Aslinda o izn smdi daha anlamli oldu. Uzaktan calsrken belki cok terch edilmzdi ama smdi herkes baslayinca asil smdi gerekli olck gbi gelyo bna. Ben de tedirgn tedrgn internte bakyorum. Bir de izne ayrildiktan sonra tekrar uzaktan calsmya gecilirse izin kesileblr mi acaba? Pek sanmyorum gerci
kesinlikle şu an hamilelere verilen izin daha kıymetli canım benim için açıkçası uzaktan çalışmadan ziyade o önemli ins değişmemiştir sormaya korkuyorum valla

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Kuzusunun annesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2021
74
72
37
Sonuç ne çıktı cnm?

Sonuç şükür iyi ama erken doğum belirtisi olabilirmiş daha kontrole 10 gün vardı ama kasılmalarım vardı deyince doktorum hemen gel dedi hemen rahim ağzı açıklığına ve bebeğin aşağıda olup olmadığına baktı çok korktum bebeğimi kaybetmekten bol bol ıstırahat et ve stresten uzak dur dedi çok kızdı bana ama ne dese haklı bundan sonra hiçbir şeyi es geçmicem artık Rabbim hepimize sağlıklı gebelikler nasip etsin bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah