2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yani gmrüntüsüde ilginçmiş ama devamı gelmeyeceği için bikerecik göz kapayıp içilirmişti🙈 bu bebişten sonra bitane daha düşündüğüm gün olursa deniyeyim ben bunu internette vardır duakarı herhalde zaten
Vardır mutlaka internette benim kv okumuştu Meryem suresi kesin okunuyor ama diğer sureler hangileriydi hatırlamıyorum

Burda vermişlerdi iki kızım dada biberon ve bez. O yüzden onlar evde lazım tabi sütüm gelmese alırım. Ama zaten 2-3 gün sonra tam geliyor. Doğumdan sonra biraz ayaklandı i hemen duş alıyorum ben sütüm gelsin diye
Bende tabi acemilik var ne olduğunu hala bilmiyorum sadece yakınım aynı hastanede aynı doktorda doğum yaptı o söyledi onlar da mama vermediklerini bilmiyormus bebekleri sarılık olmuştu ona soruyorum ben de bunu öğrendiğim iyi oldu ben de ayaklanınca hemen duşa gireyim

Evet evde 1 tane bulunması iyi olur çünkü başlarda süt sık gelmiyor. Aslında ona yetecek kadar oluyor en azından bunu bilin çünkü doğduğu zaman midesi 1 tatlı kaşığı kadarmış doktor söylemişti. Ağlayınca aç bu çocuk diye yaklaşan olabilir siz sakin kalıp mümkün olduğunca gögüsünüzde tutun. Onun dışında sarılık olmasın diye tabi mamayı takviye amaçlı kullanın mamaya alışıp sizi unutmayacak şekilde az öğün ve az porsiyon ile sütünüz iyice gelene kadar

Merak etme canım bazı günler olabilir öyle belki bugün hissedersin. Ben temizlik yaptıgım yerimde durmadığım bir gün ise o gün hiç hissetmiyorum mesela.
Küçük bir kutu almayı düşünüyorum en küçük olanlarından sütüm iyice gelene kadar aç kalmasın diye sürekli emzirmeye çalışırım hem sütüm hemen gelsin hem de mamaya alışmasın diye bide dediğin gibi zaten o streste bide aç bu çocuk diyen olmasın

Bende tabi acemilik var ne olduğunu hala bilmiyorum sadece yakınım aynı hastanede aynı doktorda doğum yaptı o söyledi onlar da mama vermediklerini bilmiyormus bebekleri sarılık olmuştu ona soruyorum ben de bunu öğrendiğim iyi oldu ben de ayaklanınca hemen duşa gireyim
Evet, ayaklandı mi hemen duş alıyorum o sütün gelmesini sağlıyor. Çok şükür iki kızımda emzirdim inşallah 3. De öyle olur. Tr e nasıl bilmiyorum. Ama duyduğuma göre bazı yerler biberon falan veriyormuş bazı hastanelerde vermiyormuş...

Kızlar doğum zamanı hastanede ziyaretçi kabul ediliyor mu ? Bilginiz var mı ? Sanırım refakatçi dışında kimse alınmıyor
Birde ben tavşan tulum sipariş verdm hastanede giydirmek için uzun kol olarak verdim anne karnından cıkınca üşür diye ama sizce kısa kol mu olsa ?

Eklentiler

• ECEFD82D-8136-41C5-9B3B-73637F5F1C74.jpeg
    ECEFD82D-8136-41C5-9B3B-73637F5F1C74.jpeg
    83,1 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Valla ne bilim korktum nor.alde aksama.kadar heleki aksam yemekten sonra baya oynardi. Bu sefer hic oynamadi aksam. Bi saat 3 4 5 arasi oynadi oda hafif. Swnde böyle oldumu hic ? Hani tüm gün iceeisinde bi kac kere oynayip daha oynamamasi
Benim şuan 29+2 dün sabah hiç oynamadı gece oynuyordu arada oluyor öyle

Valla ne bilim korktum nor.alde aksama.kadar heleki aksam yemekten sonra baya oynardi. Bu sefer hic oynamadi aksam. Bi saat 3 4 5 arasi oynadi oda hafif. Swnde böyle oldumu hic ? Hani tüm gün iceeisinde bi kac kere oynayip daha oynamamasi
Benim şuan 29+2 dün sabah hiç oynamadı gece oynuyordu arada oluyor öyle

Kızlar doğum zamanı hastanede ziyaretçi kabul ediliyor mu ? Bilginiz var mı ? Sanırım refakatçi dışında kimse alınmıyor
Birde ben tavşan tulum sipariş verdm hastanede giydirmek için uzun kol olarak verdim anne karnından cıkınca üşür diye ama sizce kısa kol mu olsa ?
Yeni doğan bebeğe uzun kollu giydirirler bence çünkü doktorlar sizin giydiklerinizden bir tık fazla olmalı diyor

Evet, ayaklandı mi hemen duş alıyorum o sütün gelmesini sağlıyor. Çok şükür iki kızımda emzirdim inşallah 3. De öyle olur. Tr e nasıl bilmiyorum. Ama duyduğuma göre bazı yerler biberon falan veriyormuş bazı hastanelerde vermiyormuş...
İnşallah ben de emziririm haştaneden hastaneye değişiklik gösteriyor burda benim gittiğim hastane çok büyük değil orda veriyorlarmış ben de çantama koyacam mağdur olmayayım

Canım benim gittiğim hastaneye ziyaretçi kabul edilmiyor pandemiden dolayı sadece refakatçi

Peki hastanede giymek için gecelik, terlik, taç alan var mı 🙈 bu klasık lohusa terlikleri yazında giyiliyor mu ? Bilgim yok hiç. yoksa farklı bir model alan var mı ?

X