Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    198

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.001
8.484
Öyle oluyor zaten uyutsan başında bekliyosun ne zmn uyanacak diye uyansa uyutmaya çalışıyosun çok değişik bişey 🥰
Ayy hadi ya sanki çok bişey yapıyor sinir oluyorum böyle tarz insanlara 😡
Kaç dakika baktı sana?
Bir de ikiz doğumda fiyat farkı alan hastaneler duydum sanki aradaki farkı ödemesen bebeğin birini içerde bırakacaklar 🤣
500 tl daha verin açmışken safra kesenizi de alalim det gibi daha neler görcez acaba 🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

DefneninAnnesi07

İkinci prensesimi bekliyorum 🥰🌺
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573
Maşallah ikinci de ablasına benzesin valla çocuk anneye yapışık yaşamıyorsa çok büyük nimet.
Bunlar da yengeç olacaklar aileye düşkün oluyor yengeçler başka da bir sey bilmiyorum 🤣
O biraz benden de kaynaklandı canım hani benle oynamak istese her zaman isteğini yerine getirmedim ara ara oynadım bazen oynamıyorum diye ağladığı olurdu hiç oralı olmadım baktı benden bi fayda yok kendi kendine oyun kurmaya başladı.yine arada beraber bişeyler yapıyoruz ama o her istediğinde değil.seninkiler doğuştan şanlı olacak oyun arkadaşı olurlar birbirlerine ne güzel 🥰 evet yengeç burçları ailesine düşkün olur bakalım büyüdükleri zaman görücez asıl düşkün olup olmadıklarını 😉

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

DefneninAnnesi07

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573
Kaç dakika baktı sana?
Bir de ikiz doğumda fiyat farkı alan hastaneler duydum sanki aradaki farkı ödemesen bebeğin birini içerde bırakacaklar 🤣
500 tl daha verin açmışken safra kesenizi de alalim det gibi daha neler görcez acaba 🤣
Yarım saat falan sürdü canım.
Ahahaha gece gece hiç güleceğim yoktu 😂😂 senden öyle fiyat farkı isterlerse tamam ozmn birini içeride bırakın madem de 🤣 ne diyecekler acaba çok merak ediyorum🤣

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.001
8.484
O biraz benden de kaynaklandı canım hani benle oynamak istese her zaman isteğini yerine getirmedim ara ara oynadım bazen oynamıyorum diye ağladığı olurdu hiç oralı olmadım baktı benden bi fayda yok kendi kendine oyun kurmaya başladı.yine arada beraber bişeyler yapıyoruz ama o her istediğinde değil.seninkiler doğuştan şanlı olacak oyun arkadaşı olurlar birbirlerine ne güzel 🥰 evet yengeç burçları ailesine düşkün olur bakalım büyüdükleri zaman görücez asıl düşkün olup olmadıklarını 😉
Maşallah herkese böyle uyumlu çocuk nasip etsin Rabbim 😍 kız çocukları daha sakin oyunlar kuruyor genelde bebeklerle oynuyor çay kahve yaptım iç deyip getiriyor. Eltimin iki oğlu var yaşları da yakın çok hareketliler insan baktıkça yoruluyor

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.001
8.484
Yarım saat falan sürdü canım.
Ahahaha gece gece hiç güleceğim yoktu 😂😂 senden öyle fiyat farkı isterlerse tamam ozmn birini içeride bırakın madem de 🤣 ne diyecekler acaba çok merak ediyorum🤣
Doktora dedim zaten biz onu tek bebek gibi hallederiz dedi bi de kaş göz yaptı 🤣🤣

DefneninAnnesi07

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573
Maşallah herkese böyle uyumlu çocuk nasip etsin Rabbim 😍 kız çocukları daha sakin oyunlar kuruyor genelde bebeklerle oynuyor çay kahve yaptım iç deyip getiriyor. Eltimin iki oğlu var yaşları da yakın çok hareketliler insan baktıkça yoruluyor
Aynen öyle oluyor valla kendi oyun tabaklarına kurabiye koyuyo oyun fincanınada su katıyor annecim sana yaptım ye diye getirip önüme koyuyor😊🥰 bazen ben biraz ses çıkarınca hemen uyarıyor bebeklerini uyutmuş uyanmasın diye 😄

DefneninAnnesi07

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.001
8.484
Aynen öyle oluyor valla kendi oyun tabaklarına kurabiye koyuyo oyun fincanınada su katıyor annecim sana yaptım ye diye getirip önüme koyuyor😊🥰 bazen ben biraz ses çıkarınca hemen uyarıyor bebeklerini uyutmuş uyanmasın diye 😄
Kardeşi gelsin ona da bakar annesi maşallah çok akıllı kız😍

DefneninAnnesi07

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573
Kardeşi gelsin ona da bakar annesi maşallah çok akıllı kız😍
Sağol canım😘 İnşallah böyle devam eder diye dua ediyorum. şuan çok küçük dönem dönem huyları değişiyor belli bi yaşa kadar bakalım zaman bize ne gösterecek

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.001
8.484
Sağol canım😘 İnşallah böyle devam eder diye dua ediyorum. şuan çok küçük dönem dönem huyları değişiyor belli bi yaşa kadar bakalım zaman bize ne gösterecek
Huyları değişse de kalıcı olmuyor canım ben cevremdekilerden hep öyle gördüm yani. Çocuk nasıl yetistirildiyse ilerde ona göre kişiliği oturuyor yani 🤗

1992Sevda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
2.570
2.208
28
Gunaydin kizlar daha oncede sormustum cevap pek alamamistim sepet besik kullanan oldu mi aranizda yasina kadar yatabilir mi acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Mincir38

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
808
971
35
Gunaydinlar mutlu hafta sonlari olsun insallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Mincir38

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
808
971
35
Gunaydin kizlar daha oncede sormustum cevap pek alamamistim sepet besik kullanan oldu mi aranizda yasina kadar yatabilir mi acaba
Suu ahsap olanlardan diyorsun dimi canim ustunde tul var ben onlari cok begeniyorjm benim bir arkadasim aldi begenemedigini soyledi iicinin derinligi cok azmis bebek en fazla 5 aya kadar durabilir diyor az ayaklaninca dusme tehlikesi varmis iyice arastir beni vazgecirdiler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-07-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

misery89

Kendi masalımda kayboldum
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
697
269

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

DefneninAnnesi07

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
778
573
Huyları değişse de kalıcı olmuyor canım ben cevremdekilerden hep öyle gördüm yani. Çocuk nasıl yetistirildiyse ilerde ona göre kişiliği oturuyor yani 🤗
İnşallah dediğin gibi olur canım 🤲🏻🥰