2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Epey çok bencede alma annesi😂 bende çok beğeniyorum ama alıp dolapta kalırsa diye de endişe ediyorum. Biraz giyebileceği kadar olsun bakalım ona göre bende alırım ya da aldırırım olmadı😕
İlk çocuk olduğu için dayanamadım canım ya hevesim kalmasın dedim iyi ki kız değil bir de kız olsa elbiseler etekler derken bunun üç katını alırdım kesin😂 çok olduğunun farkındayım pijama takımlarını giyer sürekli ama gömlek ve şortları birer kez giyebilirse şanslıyım 😄

Ben ilaç.kullanmyrm söz verdim kendime dikkat etcm die bosuna iğneye başlamak istemedim oksapae kullanyrm zaten kuzum smn bebek.hareketi.nasil
İyi canım yani hareketli bile hatta sanki. Oğluma hamileyken daha sakindi neden sordun şekerle bir alakası mi var yoksa

Tup bebkle sezaryen arasndaki baglanti ne olablr acaba ya cok merak edyorum. Ben hic baglnti kuramiyorm 🙄
Valla ben de bilmiyorum herkes öyle diyor tüp bebekte riske atmak istemiyorlar sezaryenle alıyorlar diye doktorla konuşacam bakalım ben normal istiyorum ben de bir bağlantı kuramadım

Kızlar gümüş kapak almıştım geldi inşallah memnun kalırım herkes o kadar çok öneriyor ki işe yaramadığına inanmak mümkün değil. Tabi aynı zamanda göğüs ucu kremi de alıcam lansinoh. Bunlar yara olmasını önlemek için sanırım. Bir de nisan annelerinde okumuştum eğer olur da yara olursa garmastan pomad diye bir krem varmış aşırı iyi geliyormuş çok önerdiler onu da not aldım sizinle de paylaşayım. Göğüs pedi almak konusunda kararsızım ama hava almasını engelliyor falan demişler siz ne düşünüyorsunuz?
Ben krem lansinoh aldım ve pedde aldım ilk zamanlar süt fazla olunca akıyor üzerin ıslanıyor devamlı. İnşallah gümüş kapak almadigima pişman olmam ama onu duruma göre almaya karar verdim çok kötü olursam eğer

Ay onu ben de duydum sebebi neymiş biliyor musun çok saçma geldi bana. Tüp bebek olunca bebekler daha kıymetli oluyormuş normal doğumla risk almak istemiyormuş doktorlar.
Sanki doğal gebeliklerde bebeklerin yüzüne kimse bakmıyor.
Ya ben de anlam veremedim neden öyle önceki doktoruma sordum doğum şekli belli mi diye daha erken son haftalarda belli olur demişti şuan tüp bebekle bebek sahibi olanların sayısı iyice arttı her ailede bir iki tane oluyo hepsi sezaryenle mi oldu acaba bana herkes tüp bebek sezaryenle alınıyor diyo

Kızlar geçen gün konusu olmuştu Penti taytin. Gittim baktım yoktu mağazada bir arkadaş LCW da var demişti aldım 40 lira gibi bir şeydi çok çok rahat pentiye iki katı para vermeyin bencede

Ya ben de anlam veremedim neden öyle önceki doktoruma sordum doğum şekli belli mi diye daha erken son haftalarda belli olur demişti şuan tüp bebekle bebek sahibi olanların sayısı iyice arttı her ailede bir iki tane oluyo hepsi sezaryenle mi oldu acaba bana herkes tüp bebek sezaryenle alınıyor diyo
Canım eskiden öyleydi. Tupbebege kıymetli bebek deniliyordu ama yeni yeni o tabu yıkıldı bence çünkü sosyal medyada çok gördüm tupbebek normal doğum. Benim ilki normal yolla oldu. Normal doğurmuştum. Bu tupbebek doktorum bir aksilik olmazsa normal diyor insallah

Kızlar gerçekten korse olacak ne tavsiye edersiniz, yamuna marka korse kullanan oldu mu daha önce
Ben kullandım ama doğumdan çok sonra ürünleri harika hem göbek için kullandım askılı modelinden birde termal taytını kullandım eğer düzgün bir şekilde kullanılırsa inanılmaz terletiyor ve gerçekten inceltiyor kullandığınız bölgeyi

X