2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Doktorun da bir şey vermemesi enteresan canım bana magnezyum içebilirsin demişti mesela kasılmalar için, erken doğum riskinde veriyorlar özellikle 🤔
Magnezyum zaten kullanıyorum canım. Nstde sancı çıkmayınca yalancı sancı diye değerlendirdi ultrasonda da her şey normaldi o yüzden bir şey demedi.
İdrar yolu enfeksiyonun ilerlemiş olabilir ona bakıldı mi? Benim de öyleydi duacid kullandım bir hafta geçti.
Önceki hafta kullandım daha duacid canım o yüzden yeniden vermez zaten ultrasonda da nstde de her şey normal çıktı ben de anlamadım.

Bende corona olmasa giderdim heralde koronanolduğundan doktora mesaj arıp soruyorum adam benim doktorum olduğuna bin pişman bence🤣🤣
Bir kere 16 saat ağladı brokoli yemişim bir gün önce çocuk gazdan çatlıyor 🤯biz sonunda yine acildeyiz. Şunu yaptım bunu yaptım yok susmadı dedim dra. Ee bebek bakmak kolay olsaydı herkes 10 ar tane yapardı deyip hayatımın dersini verdi bana 😄

Doktorun da bir şey vermemesi enteresan canım bana magnezyum içebilirsin demişti mesela kasılmalar için, erken doğum riskinde veriyorlar özellikle 🤔

Bol su ve havuç suyu önermişlerdi canım amniyon sıvısı eksikliği için ama risk olmayacak düzeydeyse kullanmana gerek de olmayabilir. Maalesef doktorlara ne kadar güvensek de bu sezaryen konusunda çoğu aceleci davranıyor :KK43:

Yaa benim de çok aşağıda kuzu🙄 bana kimse bir şey demiyor da kendim endişeleniyorum sürekli 😬
Şükür benim doktorum şu an için sezeryanlik durumda değil dedi ama ben çok korkuyorum 😑

Rabbim senin de bebeğinin de yardımcısı olsun inşallah canım🤲🤲 büyük ihtimalle preeklampsi den korkmuşlar Allah korusun kendi doktorun yoksa başka bir doktora daha gitmeyi düşünmen iyi olmuş tansiyonu düzenlemeye çalışmadan neden hemen almak istemişler aklım almadı

Çok geçmiş olsun.İnşaallah zamanını bekler minik pamucak🐣2 yada 3 hafta sabretse yeter🤗

Ah bende de var aynısı dün akşam 9da başladı gece uyurken bile sancidan uyandığım oldu 😥

Geçmiş olsun canım tansiyonun düzelir inşallah 🙏

Geçmiş olsun canım, tansiyon çok önemli. Sen kendini iyi hissetsen de sık sık ölç. Ensende ağrı falan oluyor mu ona dikkat et. İnşallah zamanını bekller bebişin 🤲🏼

çok geçmiş olsun canım 🙏🏻

Geçmiş olsun canım.umarım bi sıkıntı olmadan atlatırsın.doktor kontrolünden sonra bizleride haberdar et

Geçmiş olsun...
Bak geçen korktum demiştim ya, biri yatıyor biri suni sancı alıyordu ben cuma günü gittiğimde, sanki toplu kesimhane gibi. Sende aynı hissetmisin. Bence bebisde iyide biraz daha bekle, zaten tr deki doktorlar erken almaya meraklı bebişleri.

Yüksek tansiyon hamilelikte çok riskli diye biliyorum o yüzden öyle davranmış olabilirler. Sen yine de bugün bir doktora daha görün kendini iyi hissediyorum diye erteleme sakın. İnşallah önemli bişey yoktur.

Çok geçmiş olsun canım dikkat et tam teşekkürlü bir hastaneye git bence bazıları sırf para için bile yapıyorlar

Canım çok geçmiş olsun, nst de bebegin kalp atışları iyiyse , tansiyonun etkilememiştir bence bugün sen bask a bir doktora git iyice baktır istersen

Yaaa neden öyle yükselmiş. Benim de ilkinde cok yükselmişti sonra düşmemişti hiç bir şekilde evde yanlış mi ölctunuz acaba hastanede de yüksek miydi

Canım çok geçmiş olsun tansiyon önemli dikkat et. Rabbim sağlıkla sıhhatle kavuştursun inşallah bebeğine ❤

Kuzum coo geçmiş olsun iyiki çıkmışım ya ikinizinde iyi olmasına sevindim rabbim birdaha yaratmasın tansiyon olayı eşimdede var vücudunda hiç bir etki yok Ama tansiyonu birde 18/10 oluyor ama ne başı ağrıyor ne ensede ben bas dönmesi hiç birini yaşamıyor sonra okadar tahlil okadar test yapıldıkiii ünv hastanesinde sebebi neymiş biliyormsuun böbrek üstünde bir bezler varmis oda aşırı kaygı endişede istemsiz olarak harekete geçiyormuş yani psikolojikmis yalanci tamsoyon deniyormuş hala takipte birde tansiyonunu ölçünce yüksek çıkınca panikliyr hemen strese kapılıyor sende de bu sıkıntılar varmi çokmu düşünüyorsun hani dönmedi kafası önde dedi acaba stresmi yapiyorsun

Canım geçmiş olsun şuan durumun ne. Niye yükseldimi tansiyon problemin varmiydi stresmi yasadin

Canim gittin mi doktora gecmis olsun simdi okudum

Canım çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin su an nasılsın umarım ikinizde iyisinizdir🤲💐💐

Kızlar hepinizden tek tek Allah razı olsun. Toplu yanıtlayayim dedim. Etiketleyemediklerim olabilir kusura bakmayın ama hepsini okudum🌸😇Sabah kendi doktoruma gittim. Kardiyoloji uzmanına yönlendirdi ama sıra bulamadım. Alfamet yazdı tansiyonun 14 olunca icersin yada yine üniversite hastanesine git dedi. Yeni doğan yoğun bakım orada var diye. İşin tuhaf tarafı su tansiyonum 14ken ben gayet iyi hissediyorum. 19ken bile iyiydim. Ensemde ağrı yok. İdrarda protein yok. Nstde sancı yok. Bebek hareketleri normal. Gelişimi suyu yerinde. 2600gr olmuş. O hastaneyi görünce daha çok tansiyonum çıktı. Birkac gündür hava çok sıcaktı bugün soğuk duş aldım iki kez. O zamanlarda 10/7 falan oldu tansiyonum. Alfamet içmek istemiyorum çünkü hemen bırakılmıyor ve süre geçiyor. Çok az vaktimiz kaldı dişimi sıkmak istiyorum. Biraz daha. Hep dua açtım sesli Kur'an dinledim yavrum çok hareketliydi gün boyu. Hep uzandım. Dua ettim Allah'a sığındım. Ara ara kalp carpintim oluyor onun dışında iyiyim. Tansiyonum sanki durduk yerde çıkıyor gibi bilemiyorum şaşırdım kaldım gerçekten

Kızlar hepinizden tek tek Allah razı olsun. Toplu yanıtlayayim dedim. Etiketleyemediklerim olabilir kusura bakmayın ama hepsini okudum🌸😇Sabah kendi doktoruma gittim. Kardiyoloji uzmanına yönlendirdi ama sıra bulamadım. Alfamet yazdı tansiyonun 14 olunca icersin yada yine üniversite hastanesine git dedi. Yeni doğan yoğun bakım orada var diye. İşin tuhaf tarafı su tansiyonum 14ken ben gayet iyi hissediyorum. 19ken bile iyiydim. Ensemde ağrı yok. İdrarda protein yok. Nstde sancı yok. Bebek hareketleri normal. Gelişimi suyu yerinde. 2600gr olmuş. O hastaneyi görünce daha çok tansiyonum çıktı. Birkac gündür hava çok sıcaktı bugün soğuk duş aldım iki kez. O zamanlarda 10/7 falan oldu tansiyonum. Alfamet içmek istemiyorum çünkü hemen bırakılmıyor ve süre geçiyor. Çok az vaktimiz kaldı dişimi sıkmak istiyorum. Biraz daha. Hep dua açtım sesli Kur'an dinledim yavrum çok hareketliydi gün boyu. Hep uzandım. Dua ettim Allah'a sığındım. Ara ara kalp carpintim oluyor onun dışında iyiyim. Tansiyonum sanki durduk yerde çıkıyor gibi bilemiyorum şaşırdım kaldım gerçekten
Canım ben sana diyorum seninki tamamen psikoljik napsam ne etsen sadece yüksek çıkar takma kafana bazı şeyleri rahat oll dikkat et

Alla alla hiç bir sebep yokmuymuş tansiyonun çıkmasına canım anlamadım yani 🤔

Magnezyum zaten kullanıyorum canım. Nstde sancı çıkmayınca yalancı sancı diye değerlendirdi ultrasonda da her şey normaldi o yüzden bir şey demedi.

Önceki hafta kullandım daha duacid canım o yüzden yeniden vermez zaten ultrasonda da nstde de her şey normal çıktı ben de anlamadım.
Etkisini görmek için yakında idrar tahlili ve idrar kültürü yapmak gerekebilir canım belki sen de talep edebilirsin. sanırım aynı hastaneye gidiyoruz izmitte medikale ben doktorumu kendim yönlendiriyorum bu gibi durumlarda eğer antibiyotik kullanırsam 10 gün sonra tekrar baktırıyorum. Ultrasonda rahim ağzına ve kanala girip girmemesine bakıyorlar ona göre sancıların gerçek mi diye yorumluyorlar. Benim de nst de ağrı çıkıyor ama ultrasonda bakıyor hazırlık kasılması diyor.

Kızlar kaçıncı haftada çatladı göbecikleriniz
Ve hala çatlamayan varmı?
:KK70:
Haftasını hiç bilmiyorum canım ama bir süre fazla dikkat etmedim sanırım bir gün bir baktım alt tarafım hep çatlamış 🙈 Feda olsun oğluşuma dedim ama krem sürmeye tekrar başladım tabi 😂
Etkisini görmek için yakında idrar tahlili ve idrar kültürü yapmak gerekebilir canım belki sen de talep edebilirsin. sanırım aynı hastaneye gidiyoruz izmitte medikale ben doktorumu kendim yönlendiriyorum bu gibi durumlarda eğer antibiyotik kullanırsam 10 gün sonra tekrar baktırıyorum. Ultrasonda rahim ağzına ve kanala girip girmemesine bakıyorlar ona göre sancıların gerçek mi diye yorumluyorlar. Benim de nst de ağrı çıkıyor ama ultrasonda bakıyor hazırlık kasılması diyor.
Aa sen de mi izmitteydin canım ben unutmuşum onu konustuysak eğer. Evet Medicale gidiyorum ben de Gökhan beye. Sen kime gidiyorsun? Bugün normalde randevum yoktu pazartesiydi randevum. Bugün 10.30da doktora mesaj attım böyle bir durum var pazartesiyi bekliyim mi yoksa gelip Nst cektireyim mi diye 12 de çıkacağım gel Nst bakılsın hemen dedi kalktım gittim nstyi bekle sonra muayene sirasi bekle falan randevum olmamasına rağmen 12 buçukta aldı beni çıkmadı hemen biraz aceleye geldi yani bugün muayenem.

Bu arada sen hiç girdin mi Nst ye? Ben ilk defa bugün girdim hiç ücret almadılar şaşırdım. Mesela normalde gitsem gecenin bir yarısı sancım var diye Nst cektirmek istesem yine ücret almayacaklar mi yoksa yine acilden giriş falan mı yaptırıyoruz acaba muayene parası aldıkları için mi Nst ye ücret almıyorlar?

Haftasını hiç bilmiyorum canım ama bir süre fazla dikkat etmedim sanırım bir gün bir baktım alt tarafım hep çatlamış 🙈 Feda olsun oğluşuma dedim ama krem sürmeye tekrar başladım tabi 😂

Aa sen de mi izmitteydin canım ben unutmuşum onu konustuysak eğer. Evet Medicale gidiyorum ben de Gökhan beye. Sen kime gidiyorsun? Bugün normalde randevum yoktu pazartesiydi randevum. Bugün 10.30da doktora mesaj attım böyle bir durum var pazartesiyi bekliyim mi yoksa gelip Nst cektireyim mi diye 12 de çıkacağım gel Nst bakılsın hemen dedi kalktım gittim nstyi bekle sonra muayene sirasi bekle falan randevum olmamasına rağmen 12 buçukta aldı beni çıkmadı hemen biraz aceleye geldi yani bugün muayenem.

Bu arada sen hiç girdin mi Nst ye? Ben ilk defa bugün girdim hiç ücret almadılar şaşırdım. Mesela normalde gitsem gecenin bir yarısı sancım var diye Nst cektirmek istesem yine ücret almayacaklar mi yoksa yine acilden giriş falan mı yaptırıyoruz acaba muayene parası aldıkları için mi Nst ye ücret almıyorlar?

Canım 32inci haftada başladım çatlamaya hafif hafif var çatlaklarım ama sanirm doguma kadar baya catlicam😂😂😂

33 haftadaym hala umudum var çatlamamaya dair 🙈🙈🙈

Benim doktorum Ümit Aydın. Eğer mesai saatinde gidersem direkt nst odasında çektiriyorum. Bugün de gittim mesela sabah 9 da boş oluyor nst odası, muayene öncesi nst dedim, doktora girmeden çektirdim. 2 kere de akşam saatinde korkup gitmiştim. O zaman da doğumhaneye 2. Kata gidiyorsun ebeye söylüyorsun böyle bir durum var korktum ettim diye o doktora mesaj atıyor nst yapıyor. Para almıyorlar hiçbirinden. 🎉🤗 nst sonucunu doktora gönderiyor.

Canım çok sevindim iyi olmanıza insallah bir daha o kadar yükselmez ilaca da gerek kalmaz

33 haftadaym hala umudum var çatlamamaya dair 🙈🙈🙈
Hiç catlamayanlar da varmis canım duyuyoruz 😄
Benim doktorum Ümit Aydın. Eğer mesai saatinde gidersem direkt nst odasında çektiriyorum. Bugün de gittim mesela sabah 9 da boş oluyor nst odası, muayene öncesi nst dedim, doktora girmeden çektirdim. 2 kere de akşam saatinde korkup gitmiştim. O zaman da doğumhaneye 2. Kata gidiyorsun ebeye söylüyorsun böyle bir durum var korktum ettim diye o doktora mesaj atıyor nst yapıyor. Para almıyorlar hiçbirinden. 🎉🤗 nst sonucunu doktora gönderiyor.
Aa bunları öğrendiğim iyi oldu canım gece sancılarım artarsa boşuna acilden giriş actirmayayim direk doğum katına çıkıyorsun yani ☺️

X