Popüler Konu 2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

esoezo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
16
17
27
Selam🍀
Ben Asm’de sadece kan verdim. Veridiğim kanda beta hcg sonucu yok😏 ebeye hamileyim dr’a gittim vs diyince beta hcg’ye kafadan gerek görmemiş sağolsun.
Bir de tetanoz aşısı varmış sırada.
Başka ne için gitmek gerekiyor sağlık ocağına öğrenirseniz yazar mısınız🙏🏼
Tabiki, gittiğimde öğrenir söylerim size de :) evet 23. Hafta civarı dediler banada tetanoz aşısı için

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

esoezo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
16
17
27
Ilk zamanlar böyle küçük farklılıklar olabiliyo canım benim de bugün 7+4. Ama 7 cıktı ultrasonda. Zamanla esitleniyo.
Teşekkür ederim :) sağlıkla kucağımıza alırız inşallah :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25
Ben doktora gideceğim ilk fırsatta isteyeceğim. Bugün 5+4teyim en son 4+5te kese göründü yolk kesesi de acilde görmüştük 5+2de. Ama kalp atışı için ve kesenin içinde bebek görünmesi için çok endişeleniyorum. Çok korkuyorum bir terslik olacak diye düşününce bile ellerim terliyor düşünmekten alamıyorum kendimi. Gidersem doktor kötü birşey derse diye Cook korkuyorum. Rabbim herşeyin hayırlısını versin iki yıldır bu anı bekliyoruz 🙏 sizce ne zaman gideyim doktora kızlar randevu alacağım??
Canım kötü düşünme içini ferah tutmaya çalış rabbim hayırlısını nasip etsin insallah . Ben 6+1 duydum kalbini sen garantile 6+5 filanda git istersen k.k.de çok okudum 9 haftada duyulan olmuş . Insallah sağlıkla kucaklarımıza alırız yavrularımızi 🤗

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25
Teşekkür ederim :) Ben de bu hafta değil haftaya duyarım o zaman.
Insallah canım rabbim tüm hamileleri korusun . Yavrularınıda sağsalim kucaklarına almayı nasip etsin inşallah

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25
Merhaba güzel anneler bizde 4 temmuz doğum görünüyor 🥳 gaz sıkıntısı sizlerde de mevcutmu ve ruhsal değişiklikler bir günüm bir günümle aynı değil benim bu hafta 🤭😁
Benim 4 gündür var çok sancı yapıyor bazen ya olmasa keske 😁

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25
Benim oğlum 7 yaşında, aralarında nerdeyse 8 yaş olacak. Ne aynı etkinliklere goturebilirsin ne bisey, ama destek olacağı zaman da olur. Bu yaş farkına göre karar vermek çok zor bir karar. Bazen az yaş avantaj, bazen çok yaş... sağlıkla gelsinler.
Canım erkegi bilemem ama benim yengem de 7 yaşına girdi kızı dogum yaptı çok seviyor çok yardımcı oluyor bezini kıyafetini getiriyor filan çok tatlılardı ya hatta ben kızdırmak amaçli ben kıyafetini secicem diyordum yanlarındayken kızıyirdu of hala ya diyordu kıyamıyordum git al diyordum beni öpüp gidip alıyordu 😊😊

Kelebekk3404

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
640
488
25
Herkese iyi akşamlar.Aranıza yeni katıldım.Buradaki arkadaşlara bir sorum olacaktı.Doktorum bugün folik asit olarak folbiol verdi.Ama miligramı fazla...Acaba bu folik asiti kullanan var mı?Dozun fazla olmasının bir zararı olur mu?
Bende kullaniyorum ama doz hakkında fikrim yok

WomenClub

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.335
1.399
Canım kötü düşünme içini ferah tutmaya çalış rabbim hayırlısını nasip etsin insallah . Ben 6+1 duydum kalbini sen garantile 6+5 filanda git istersen k.k.de çok okudum 9 haftada duyulan olmuş . Insallah sağlıkla kucaklarımıza alırız yavrularımızi 🤗
Değil mi canim kendimi uzuyorum böyle aslında özele gitsem duyulur ama biraz uzak o yüzden yakın olan kadın dogumcuya gideceğim haftaya inşallah. Rabbim utandirmasin hayırlısıyla 🙏🙏 çok teşekkürler içimi rahatlattigin için🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Azize26

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2020
364
218
Herkese iyi akşamlar.Aranıza yeni katıldım.Buradaki arkadaşlara bir sorum olacaktı.Doktorum bugün folik asit olarak folbiol verdi.Ama miligramı fazla...Acaba bu folik asiti kullanan var mı?Dozun fazla olmasının bir zararı olur mu?
Bende kullanıyorum 5 miligram benimki günde 1 defa kullanıyorum seninki kaç miligram

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-07-2021

Bebeğimi kucağıma almama 161 gün kaldı.

Bu hafta içinde bebeğiniz hızlı ve tüm vücut olarak büyüdü. Mecvut yapı ve uzuvları genişledi ve daha gelişmiş hale geldi. Bebeğinizde yeni bir yapı oluşmadı. Bebeğinizdeki büyüme atağı, aynı şekilde sizde de gözleniyor. Meyve, sebze, tahıl, kepek gibi içinde yüksek miktarda lif içerin gıdalar tüketmek, kabızlık sorununuza yardımcı olacaktır.

endo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
59
72
29
Ablalar diye basliyim çünkü en ufak benim aranızda sokağa çıkma yasağı geldi 20 yaş altına benimde hastane randevum var gidebilir miyim sizce herkes bana doktorunu ara konuş diyo sana bı rapor çıkarsın diyo sizce böyle olurmu
Hastaneden aldığın randevu yeterli en son yasak döneminde böyleydi randevu bilgini gösterince birşey demiyorlar tabi yine sen sor ben ilk yasaklar döneminde tedaviye başlamıştım hiç rapor almadım hastane ismimi yazıp hastanenizde tedavi görüyor diye bi yazı yazdı o kadar tabi bu özeldi devlet için de hastane randevusu yeterli diye biliyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-07-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 171 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları, tırnak yataklarından çıkmaya başlayacaklar. Bebeğinizin bacakları uzadı ve daha gelişmiş durumdalar. Kış aylarında, özellikle ısınmak için kuru hava kullanılan ortamlarda, kendinizi sıkışık, sıkıntılı hissedebilirsiniz. Soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda da aynı şekilde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bebeğinizin hareket ettiğini hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama 20 nci haftaya kadar bebeğinizin hareketlerini hissetmemeniz normaldir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

december3490

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2020
66
20
30
Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?

prgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2020
15
38
34
Canım erkegi bilemem ama benim yengem de 7 yaşına girdi kızı dogum yaptı çok seviyor çok yardımcı oluyor bezini kıyafetini getiriyor filan çok tatlılardı ya hatta ben kızdırmak amaçli ben kıyafetini secicem diyordum yanlarındayken kızıyirdu of hala ya diyordu kıyamıyordum git al diyordum beni öpüp gidip alıyordu 😊😊
Evet evet, ablalar öyle oluyor. Ben oglumdan da iyi bir abilik bekliyorum. Umarım yanilmam.

prgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2020
15
38
34
Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?
Ben ilk cocuguma hamile kaldığımda evli değildik, evlenmeyi de bı sure daha dusunmuyorduk. 5 senedir birlikteydik. Oğluma 16 haftalık hamileyken evlendim. Şimdi 7 yıllık evliyiz, 2. bebeği bekliyoruz. Aslında ilkinde hiç kafamız karismadi, çok istedik ama ikinci için çok düşündük, zor karar verdik.
Hazır hissetmek çok önemli diye düşünüyorum.

Menekse moru

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
409
431
Kızlar merhaba,
Dün kontrolüm vardı bugün 7 haftalık olması gerekirken ultrasonda 6+3 olarak göründü, doktor bir de sağlık ocağında gebelik rutin kontrolleri de kan testi yaptır dedi, bu testleri yaptıranlar var mı?
saglik ocagindq degil ama hastanede test istediler benden 8 tup kan alindi. bi de idrar. 4 gun sonra sonucu cikacakmis

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-07-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 168 gün kaldı.

Sadece iki hafta içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 12 cm ve ağırlığı yaklaşık 100-110 gr. oldu. Hamileliğinizi desteklemek için artan kan hacminizden dolayı damarlarınızın daha belirgin ve görülebilir olduğunu fark edebilirsiniz. Normal doğum yaptığınızda kaybedilen kan miktarı, yaklaşık olarak kan bağışında kullanılan bir ünite kan miktarı kadardır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)