2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar cidden deliricem bu insanların merakı gelmek istemesi neden ya su covidde herkes gelmek istiyor kibarca ilk doğum ysptığımda ilk zamanlar kabul etmeyecegiz dedim şimdi eşime bana 40 ınız cıktı haber bekliyoruz bu hafta diyebler var kimiside direk küsmüş 1 aydır cagırmadık diye🤦🏻‍♀️ Oturup üşenmeden kırkımu hesaplamışlar saka gibi. Yani hem virüs var hemde ben misafir alcak gücte değilim belki herkes kırkına kadar toparlıyor ama ben bedenende psikolojik olarakta su an toparlamış değilim. Eşimde abarttıgımı düşünüyor virüsü. bos yere millet yüzünden gerildik🙄
Milleti anlamak zor.
Benim ilk kızımda millet 10 günlükene geldiler birde 5 çayı gibi hazırlık istediler. Haftanın 3-4günü tek tek misafir ağırlamaktan bıkmıştır artık. Millet birde tek tek gelmesi çok rahatsız etmişti beni.
İkinci kızımda hastaneden çıktım. Alt tarafım dikişli, kadın geleceğim demet mi bende kusura bakma dedim. Aya kalkacak halim yok bunlar ikinci günü doğumdan sonra gelmeyi düşünüyor.

Millete ne anlayis kalmış nede düsünce

CAnımmm geçmiş olsun, maşallah çok iyi doğurmuşsun. Bebeklerimizin doğum kilosu aynı. Ben bu yüzden son anda doktor değiştirdim, yaşadığım yerin en iyi doktoru normal Doğum için bana %10 şans verdi. Bebek’te kalıcı hasar olabilir, göze alıyor musunuz dedi. Biz göze alamadık, hemen ertesi günü sezaryene aldılar. İyiki de almışlar. Tam Doğum esnasında bebeği çıkartırlarken bizim küçük bey kakasını yaptı karnımın içine. Yani tam zamanında alındı bebek. Rabbim hayırlı sağlıklı ve kolay doğumlar nasip etsin. Ben de sonuna kadar normal Doğum isteyenlerdim ama Rabbim böylesini uygun görmüş, şu an şükrediyorum.Allahım yavrularımızı bize bağışlasın 🙏🏻
Amin canım cumlemizinkini.bende doğuma kesin kez normal yapıcam gözüyle bakarak girmedim doktorum normal dogumcu ama tupbebek olduğu için riskede atcak bir Dr değil.bana catin çok müsait ikinci doğum bunlara güveniyorum biraz ama en ufak bir riskte sezeryana dönerim dedi bende size bıraktım kendimi dedim ve rabbimde nasip etti. Önceki çocuğum 3300 gramdi bu 4300 ama hangisi zordu dersen ilk doğumum daha zordu. Önemli olan sonuç eve bebegimizle sağlıklı gelebilmek gerisi hiç önemli değil. Sende sağlıkla büyüt bebeğini 😍

Milleti anlamak zor.
Benim ilk kızımda millet 10 günlükene geldiler birde 5 çayı gibi hazırlık istediler. Haftanın 3-4günü tek tek misafir ağırlamaktan bıkmıştır artık. Millet birde tek tek gelmesi çok rahatsız etmişti beni.
İkinci kızımda hastaneden çıktım. Alt tarafım dikişli, kadın geleceğim demet mi bende kusura bakma dedim. Aya kalkacak halim yok bunlar ikinci günü doğumdan sonra gelmeyi düşünüyor.

Millete ne anlayis kalmış nede düsünce
Gercekten demek ki tek benim cevrem değilmiş böyle olan. Doğım yapmamıs olsalar belki anlıcam bilmiyor zorlugunu diuecegim ama doğum yapmıs insanın ilk günlerden hemen gidelim demesini anlayamıyorum

Kızlar tek alıntı yapamadm hepiniz çok sağolun sağlıkla Güzel günlerini görelim evlatlarımızın inşallah. Dün hastanede sma mama verilmiş ama bebeğime çok ağır geldi sabaha kadar midesi bulandı. Doymuyor şuan sütüm tam gelmedi hangi mamayı önerirsiniz. Ben hamilelik diyabeti yasadigim için bebegiminde kan şekeri düşükmüs bu yüzden aç kalmsmasi lazım

Kızlar... Sezeryan olanlara bişş soracam
Şimdi sezeryan olacağı için birgün önce gece 12den itibaren sanırım bişey yiyip içilmiyor...
Peki doğumdan sonra?
Yani hemen istediğimizi yiyebiliyormuyuz
Yoksa hastanemi belrliyor?

Ben daha önce ameliyat oldm ameliyattan çkınca delş gibi acıkmıştm hemen yemek getirmişti babam :KK70:
Şimdide öyle olur diye eşim yemek hazıe bulundurmalımı diye düşünüyorm

İşte şu yasak bu yasak felan varmı yoksa?
Canım bana ameliyattan çıktıktan 4 saat sonra su ve çorba içebilirsin dediler 4 saat hoc bişey içmedim yemedim.

Kizlar bebeklerinizin diskisi nasil sulu mu renk olarak filan
Canım brnim bebeğim doğduğu ilk gğnlerden beri aynı bugğn hariç önce kabız gibi sonra daha sulu çamur kıvamı hattaha en son bildiğin şeffaf renk su genel olarak alt açtığımda yapıyor minik adım adım görüyom yani hepimiz anne olduk olcaz miğdesi bulanan bizden çıkmaz detaylı anlattım ☺️ rengiside sarı aynı yaptığım smilenin renginde 😂

Kızlar tek alıntı yapamadm hepiniz çok sağolun sağlıkla Güzel günlerini görelim evlatlarımızın inşallah. Dün hastanede sma mama verilmiş ama bebeğime çok ağır geldi sabaha kadar midesi bulandı. Doymuyor şuan sütüm tam gelmedi hangi mamayı önerirsiniz. Ben hamilelik diyabeti yasadigim için bebegiminde kan şekeri düşükmüs bu yüzden aç kalmsmasi lazım
Canim benim de anne sutu az geliyor diye hipp combiotic 1 kullandim sadece 1 gun 2 kez verdim, dun sancidan gazdan perisan oldu cocuk, sabun yontemiyle kakasini yaptirdik.
Hipp birsuru yorum okumustum pek inanmamistim piyasadaki en pahali mama diye ama, gercekten kabizlik ve gaz problemi yapiyormus.
Benim cocuk doktorum aptamil prosyneo 1 onerdi. Suan kargoda gelirse onu deneyecegim. Insallah bu mama gaz kabizlik kusma yapmaz.
Bi arastir istersen bu aptamilin yorumlari baya iyiydi.

Canım brnim bebeğim doğduğu ilk gğnlerden beri aynı bugğn hariç önce kabız gibi sonra daha sulu çamur kıvamı hattaha en son bildiğin şeffaf renk su genel olarak alt açtığımda yapıyor minik adım adım görüyom yani hepimiz anne olduk olcaz miğdesi bulanan bizden çıkmaz detaylı anlattım ☺️ rengiside sarı aynı yaptığım smilenin renginde 😂
Benim bebegimde sari yapiyorda o yuzden sordum genelde civik oluyor galiba

Merhaba canm gecti mi acaba benimde sag elimin orta parmagi uyusuk ve agri var
Sağ elim geçti de sol elimde hala uyuşukluk var oğlumu emzirirken sıkıntı yaşıyorum doktor doğumdan sonra geçmezse beyin cerrahına git baktır sinir sıkışması var mı diye demişti ama küçük bebekle nereye gideyim

Evolvia ya kullandım ben ama hergün bir defa verdim Dr sarılık olmasın diye yazmışdı gözün aydın geçmiş olsun canım

X