2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
İyi aksamlar herkese. Dun cok asiri zor gecti. Cok asiri acik lekelenmem oldu 1 2 kez ve tum gun uyumakla gecti agrim da coktu. Bugun uyandigimda hic bir seyim yoktu, kan verecektim asm'ye tsh falan merak ettigimden, ac kaldim 11e kadar ama midem bulanmadi.
Aksama kadar da alistigim karnimin sol yanindaki agri olmadi, sol kasikta vardi agri. Tum gun canim sıkıldı noluyor diye, bi yandan da demek ki bebek iyice yerini saglamlastirdi ben de alisiyorum iste falan dedim kendi kendime.
Neyse ki aksam midem yanmaya basladi, asiri uykum geldi, o agri geri dondu anca rahatladim. Simdi de agrinin yeri sanki daha asagi mi kaymis diye dusunmekten kendimi alamiyorum.
Yani kalp atisini duymak da care degil. Asla bitmiyor vesveseler. Bi yerden sonra adapte olacagim insallah ama ne zaman.

Doktora da bu ctsi bir daha gidecektik bu sefer karindan dinlemek icin, doktorun isi cikmis sonraki carsambaya kaldi. Yani daha 8 gun var doktora gitmek icin. Of yani Allah yardimcimiz olsun..

Son düzenleme:
Herkese iyi akşamlar.Aranıza yeni katıldım.Buradaki arkadaşlara bir sorum olacaktı.Doktorum bugün folik asit olarak folbiol verdi.Ama miligramı fazla...Acaba bu folik asiti kullanan var mı?Dozun fazla olmasının bir zararı olur mu?
Merhaba hosgeldin hayirli olsun,onu kullananlari okudum ben de ama bilgi sahibi degilim, kirip kullanan vardi ya da bazi gunler icmeyen hatirladigim kadariyla.
Bence cok ama altta yatan baska bi neden mi var acaba. Yoksa gunluk en fazla 400-800 mikrogram olmali.
Ben folifor duo kullanmaya basladim gebeligi ogrendigimde. Folik asit yerine folat kullanmak daha iyi diye duydum ama tam bilgi sahibi degilim

Merhaba hosgeldin hayirli olsun,onu kullananlari okudum ben de ama bilgi sahibi degilim, kirip kullanan vardi ya da bazi gunler icmeyen hatirladigim kadariyla.
Bence cok ama altta yatan baska bi neden mi var acaba. Yoksa gunluk en fazla 400-800 mikrogram olmali.
Ben folifor duo kullanmaya basladim gebeligi ogrendigimde. Folik asit yerine folat kullanmak daha iyi diye duydum ama tam bilgi sahibi degilim
Kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum.Doktorum zaten yarım iç dedi.Büyük ihtimal pıhtılaşmayla alakalı olabilir.Eczaneden alınca fark ettim miligramını.Haftaya doktorun yanına gidince bir sorayim.Teşekkür ederim cevap için.

Son adet tarihiniz ne ilk.ne zaman kan verdiniz kac cikti sonra yine kan verdinjz mi.o.ne zaman ve kalp.atisi ne zaman desem
Birde zayif mısınız (karından kalp atisinda zayif olanlar hemen duyuyor diyenler var
Canım ben de 5+5 de duydum ve karindan duyduk çok zayıf degilim 65 kiloyum 170 boyum, gitmeden 8 gün önce betam 1600 dü
Herkese iyi akşamlar.Aranıza yeni katıldım.Buradaki arkadaşlara bir sorum olacaktı.Doktorum bugün folik asit olarak folbiol verdi.Ama miligramı fazla...Acaba bu folik asiti kullanan var mı?Dozun fazla olmasının bir zararı olur mu?
Kuzum iyi akşamlar bana doktorum onun dozunun fazla olduğunu söyledi ve içerisinde folik asit ve başka vitaminler olan karışık bir hap verdi
İyi aksamlar herkese. Dun cok asiri zor gecti. Cok asiri acik lekelenmem oldu 1 2 kez ve tum gun uyumakla gecti agrim da coktu. Bugun uyandigimda hic bir seyim yoktu, kan verecektim asm'ye tsh falan merak ettigimden, ac kaldim 11e kadar ama midem bulanmadi.
Aksama kadar da alistigim karnimin sol yanindaki agri olmadi, sol kasikta vardi agri. Tum gun canim sıkıldı noluyor diye, bi yandan da demek ki bebek iyice yerini saglamlastirdi ben de alisiyorum iste falan dedim kendi kendime.
Neyse ki aksam midem yanmaya basladi, asiri uykum geldi, o agri geri dondu anca rahatladim. Simdi de agrinin yeri sanki daha asagi mi kaymis diye dusunmekten kendimi alamiyorum.
Yani kalp atisini duymak da care degil. Asla bitmiyor vesveseler. Bi yerden sonra adapte olacagim insallah ama ne zaman.

Doktora da bu ctsi bir daha gidecektik bu sefer karindan dinlemek icin, doktorun isi cikmis sonraki carsambaya kaldi. Yani daha 8 gun var doktora gitmek icin. Of yani Allah yardimcimiz olsun..
Çok geçmiş olsun canım umarım bi daha lekelenme yaşamazsın eminim çok korkmussundur icin rahat etmezse bi acilden giriş yap sancim var diye baktır

Ablalar diye basliyim çünkü en ufak benim aranızda sokağa çıkma yasağı geldi 20 yaş altına benimde hastane randevum var gidebilir miyim sizce herkes bana doktorunu ara konuş diyo sana bı rapor çıkarsın diyo sizce böyle olurmu

Arkadaşımın çocukları arasında 10 yaş var. Çok avantajını gördüm diyor. Abla da avantaj sanki, anaç bı tarafları oluyor. Ama ben o konuda oglumdan da olumlu bir tutum bekliyorum.

Ablalar diye basliyim çünkü en ufak benim aranızda sokağa çıkma yasağı geldi 20 yaş altına benimde hastane randevum var gidebilir miyim sizce herkes bana doktorunu ara konuş diyo sana bı rapor çıkarsın diyo sizce böyle olurmu
Muhakkak vardir bir yolu izinlerle cıkılıyordu bir zamanlar yine vardır bir yolu dedikleri gibi rapor en iyisi

Kızlar bebişler için kullandığınız bir uygulama varmı ben adet takvimi diye bir uygulamam vardı hamile moduna aldım sadece dolan gün yazıyo primanın bir uygulamasını biliyorum ama çok beceremedim kullanmayı

Selam🍀
Ben Asm’de sadece kan verdim. Veridiğim kanda beta hcg sonucu yok😏 ebeye hamileyim dr’a gittim vs diyince beta hcg’ye kafadan gerek görmemiş sağolsun.
Bir de tetanoz aşısı varmış sırada.
Başka ne için gitmek gerekiyor sağlık ocağına öğrenirseniz yazar mısınız🙏🏼
Tabiki, gittiğimde öğrenir söylerim size de :) evet 23. Hafta civarı dediler banada tetanoz aşısı için

Ben doktora gideceğim ilk fırsatta isteyeceğim. Bugün 5+4teyim en son 4+5te kese göründü yolk kesesi de acilde görmüştük 5+2de. Ama kalp atışı için ve kesenin içinde bebek görünmesi için çok endişeleniyorum. Çok korkuyorum bir terslik olacak diye düşününce bile ellerim terliyor düşünmekten alamıyorum kendimi. Gidersem doktor kötü birşey derse diye Cook korkuyorum. Rabbim herşeyin hayırlısını versin iki yıldır bu anı bekliyoruz 🙏 sizce ne zaman gideyim doktora kızlar randevu alacağım??
Canım kötü düşünme içini ferah tutmaya çalış rabbim hayırlısını nasip etsin insallah . Ben 6+1 duydum kalbini sen garantile 6+5 filanda git istersen k.k.de çok okudum 9 haftada duyulan olmuş . Insallah sağlıkla kucaklarımıza alırız yavrularımızi 🤗

Benim oğlum 7 yaşında, aralarında nerdeyse 8 yaş olacak. Ne aynı etkinliklere goturebilirsin ne bisey, ama destek olacağı zaman da olur. Bu yaş farkına göre karar vermek çok zor bir karar. Bazen az yaş avantaj, bazen çok yaş... sağlıkla gelsinler.
Canım erkegi bilemem ama benim yengem de 7 yaşına girdi kızı dogum yaptı çok seviyor çok yardımcı oluyor bezini kıyafetini getiriyor filan çok tatlılardı ya hatta ben kızdırmak amaçli ben kıyafetini secicem diyordum yanlarındayken kızıyirdu of hala ya diyordu kıyamıyordum git al diyordum beni öpüp gidip alıyordu 😊😊

Bende kullaniyorum ama doz hakkında fikrim yok

Canım kötü düşünme içini ferah tutmaya çalış rabbim hayırlısını nasip etsin insallah . Ben 6+1 duydum kalbini sen garantile 6+5 filanda git istersen k.k.de çok okudum 9 haftada duyulan olmuş . Insallah sağlıkla kucaklarımıza alırız yavrularımızi 🤗
Değil mi canim kendimi uzuyorum böyle aslında özele gitsem duyulur ama biraz uzak o yüzden yakın olan kadın dogumcuya gideceğim haftaya inşallah. Rabbim utandirmasin hayırlısıyla 🙏🙏 çok teşekkürler içimi rahatlattigin için🥰

Bende kullanıyorum 5 miligram benimki günde 1 defa kullanıyorum seninki kaç miligram

X