2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ablalar diye basliyim çünkü en ufak benim aranızda sokağa çıkma yasağı geldi 20 yaş altına benimde hastane randevum var gidebilir miyim sizce herkes bana doktorunu ara konuş diyo sana bı rapor çıkarsın diyo sizce böyle olurmu
Hastaneden aldığın randevu yeterli en son yasak döneminde böyleydi randevu bilgini gösterince birşey demiyorlar tabi yine sen sor ben ilk yasaklar döneminde tedaviye başlamıştım hiç rapor almadım hastane ismimi yazıp hastanenizde tedavi görüyor diye bi yazı yazdı o kadar tabi bu özeldi devlet için de hastane randevusu yeterli diye biliyorum

Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?

Canım erkegi bilemem ama benim yengem de 7 yaşına girdi kızı dogum yaptı çok seviyor çok yardımcı oluyor bezini kıyafetini getiriyor filan çok tatlılardı ya hatta ben kızdırmak amaçli ben kıyafetini secicem diyordum yanlarındayken kızıyirdu of hala ya diyordu kıyamıyordum git al diyordum beni öpüp gidip alıyordu 😊😊
Evet evet, ablalar öyle oluyor. Ben oglumdan da iyi bir abilik bekliyorum. Umarım yanilmam.

Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?
Ben ilk cocuguma hamile kaldığımda evli değildik, evlenmeyi de bı sure daha dusunmuyorduk. 5 senedir birlikteydik. Oğluma 16 haftalık hamileyken evlendim. Şimdi 7 yıllık evliyiz, 2. bebeği bekliyoruz. Aslında ilkinde hiç kafamız karismadi, çok istedik ama ikinci için çok düşündük, zor karar verdik.
Hazır hissetmek çok önemli diye düşünüyorum.

Kızlar merhaba,
Dün kontrolüm vardı bugün 7 haftalık olması gerekirken ultrasonda 6+3 olarak göründü, doktor bir de sağlık ocağında gebelik rutin kontrolleri de kan testi yaptır dedi, bu testleri yaptıranlar var mı?
saglik ocagindq degil ama hastanede test istediler benden 8 tup kan alindi. bi de idrar. 4 gun sonra sonucu cikacakmis

Canım ben de 5+5 de duydum ve karindan duyduk çok zayıf degilim 65 kiloyum 170 boyum, gitmeden 8 gün önce betam 1600 dü

Kuzum iyi akşamlar bana doktorum onun dozunun fazla olduğunu söyledi ve içerisinde folik asit ve başka vitaminler olan karışık bir hap verdi

Çok geçmiş olsun canım umarım bi daha lekelenme yaşamazsın eminim çok korkmussundur icin rahat etmezse bi acilden giriş yap sancim var diye baktır
Tesekkur ederim canim :)
Eger ki miktar artarsa giderim diye dusundum ama olmadi bi daha sukur. Kimsenin de olmasin insaaallah 🤲

Aa ne güzel umut oldu bana da :) Benim yarın 5+3 olacak bakalım. Değer yüksek derken betayı mı kastettin canım geçen Çarşamba 1500dü hesaplarıma göre yarın en az 15 bin civarında olacak :) seninki kaçtı
İnşallah duyarsınız sizde kalp atışını yarın canım 😊🌼 ben ilk ogrendigimde 1300 filandi 11 gün önceki değerim bu kuzum.

Son adet tarihiniz ne ilk.ne zaman kan verdiniz kac cikti sonra yine kan verdinjz mi.o.ne zaman ve kalp.atisi ne zaman desem
Birde zayif mısınız (karından kalp atisinda zayif olanlar hemen duyuyor diyenler var
Sat 9 ekim, ilk 7 Kasım'da kan verdim ve değerim 1300 kusurlerdeydi. Daha sonra kan vermedim bidaha. 14 Kasım'da doktora gittim 5+1 dim kesede gozukdu bebekde. Bugünde devlet Hastanesi'ne kan vermeye gittim hiç beklemiyordum doktor gelmişken bakalım dedi duyduk kalp atışını yeni başlamış dedi zaten doktorda. Zayıfda değilim 59 kiloyum boyum 1.58, ama doktor çok bastırdı karnıma yani canım yandı o esnada. Bu cumartesi ozeldeki doktoruma gideceğim tekrar. CRL yi bile ölçtü doktor 😊 darısı sizin ve bekleyen herkesin başına inşallah 💜

İnşallah duyarsınız sizde kalp atışını yarın canım 😊🌼 ben ilk ogrendigimde 1300 filandi 11 gün önceki değerim bu kuzum.
İnşallah canım heyecanla bekliyoruz :) Bir de bir şey sormak istiyorum covid önlemlerinden dolayı muayene odasına sadece hastayı alıyorlar ya ben yarın eşimle beraber gideceğim eğer kalp atışını duyarsak o da orda olmak istiyor :) Acaba eşleri içeriye alıyorlar mı bir bilginiz var mı ?

Ben ilk cocuguma hamile kaldığımda evli değildik, evlenmeyi de bı sure daha dusunmuyorduk. 5 senedir birlikteydik. Oğluma 16 haftalık hamileyken evlendim. Şimdi 7 yıllık evliyiz, 2. bebeği bekliyoruz. Aslında ilkinde hiç kafamız karismadi, çok istedik ama ikinci için çok düşündük, zor karar verdik.
Hazır hissetmek çok önemli diye düşünüyorum.
Anlıyorum .Hayırlısı olsun. Kesinlikle hazır hissetmek çok önemli .Kısmt böyleymiş.Yarın doktor araştırıp Cuma günü kan tahlili yaptıracağım bende

İnşallah canım heyecanla bekliyoruz :) Bir de bir şey sormak istiyorum covid önlemlerinden dolayı muayene odasına sadece hastayı alıyorlar ya ben yarın eşimle beraber gideceğim eğer kalp atışını duyarsak o da orda olmak istiyor :) Acaba eşleri içeriye alıyorlar mı bir bilginiz var mı ?
devlette ise almiyolar canim. ozelde bilemeyecem.

merhaba son adet günüm 6 ekim'di döngüme göre bu ayın 10'unda adet olmam gerekiyordu 5 gün gecikince test yaptım ve pozitif çıktı. cumartesi günü beta hcg için kan verdim değer 373tü ve kese görünmedi iki gün sonra tekrar değere baktırmam söylendi artışta olması gerekiyormuş bugün kan verdim ama sonuç sanırım yarın çıkacak ayrıca bugün yine ultrasona girdim yine kese görünmedi merak içindeyim benzer durumda olan var mı :KK43:

Benimki de 5 mg.Folik asitler içinde tek 5 mg olan folbiol galiba.Önceden kullandıklarım 400mg idi
Sıkıntı olmaz cnm doktorum da 5 mg bı folik asit yazdı hicbiyerde bulamadım aile hekiminin hemşiresi ne yazdım bana folbiol verdi doktorumda danıştım benim yazdığım la hemen hemen aynı dedi sıkıntı çıkmaz bence

merhaba son adet günüm 6 ekim'di döngüme göre bu ayın 10'unda adet olmam gerekiyordu 5 gün gecikince test yaptım ve pozitif çıktı. cumartesi günü beta hcg için kan verdim değer 373tü ve kese görünmedi iki gün sonra tekrar değere baktırmam söylendi artışta olması gerekiyormuş bugün kan verdim ama sonuç sanırım yarın çıkacak ayrıca bugün yine ultrasona girdim yine kese görünmedi merak içindeyim benzer durumda olan var mı :KK43:
Kaç haftalık ben 5.haftamda gördüm keseyi

Merhaba canım cumartesi 373 çıktıysa 2 gün sonra yani pazartesi 750 civarı olması lazım. Bugün salı 1000 civarı falan olabilir. En erken 1500 iken görülüyor diye biliyorum o da vajinal ultrasonla. Ben tam 1500ken gördüm keseyi ama çok küçüktü tabi :) Yani endişe etmeyin daha çok erken 3 4 gün sonra gözükür :)

X