2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Merhaba canım cumartesi 373 çıktıysa 2 gün sonra yani pazartesi 750 civarı olması lazım. Bugün salı 1000 civarı falan olabilir. En erken 1500 iken görülüyor diye biliyorum o da vajinal ultrasonla. Ben tam 1500ken gördüm keseyi ama çok küçüktü tabi :) Yani endişe etmeyin daha çok erken 3 4 gün sonra gözükür :)
çok teşekkür ederim insan tedirgin oluyor ya da ben çok endişelendim :KK43: çok sağ olun biraz rahatladım. bu arada yanlış söylemişim cumartesi evde test yaptım pazar kan testimde 373 çıktı.

çok teşekkür ederim insan tedirgin oluyor ya da ben çok endişelendim :KK43: çok sağ olun biraz rahatladım. bu arada yanlış söylemişim cumartesi evde test yaptım pazar kan testimde 373 çıktı.
O zaman bugün daha 2 gün olmuş 700 - 800 civarıdır betanız yani görülmesi mümkün değil zaten. 2 günde bir ikiye katlar beta hcg hormonu düzenli test verip artışı takip edin 1500 - 2000 aralığında olduğunda görebilirsiniz inşallah olumsuz düşünmeyin en önemli şey stres yapmamak bebeği de etkiliyor hep iyisini düşünün :KK68:

O zaman bugün daha 2 gün olmuş 700 - 800 civarıdır betanız yani görülmesi mümkün değil zaten. 2 günde bir ikiye katlar beta hcg hormonu düzenli test verip artışı takip edin 1500 - 2000 aralığında olduğunda görebilirsiniz inşallah olumsuz düşünmeyin en önemli şey stres yapmamak bebeği de etkiliyor hep iyisini düşünün :KK68:
haklısınız çok teşekkür ederim :) burada hep daha kısa zamanda kesenin göründüğünden bahsedildiğini gördüğümden acaba kimyasal gebelik mi söz konusu dedim ama kanama falan yok. yarın umarım artışta görürüm değeri ve sorunsuz devam eder :) desteğiniz için çok teşekkür ederim tekrar :)

son adetimin ilk gününden itibaren alınırsa bugün 6 hafta 1 gün :KK43:
Canını sıkma ultrasonla sonadet tarihinde fark oluyo şuan benim 7+6 olmam gerekiyo ama tam 7 haftaligim bebeğe göre benim 5 Kasım'da 5 haftalıkken beta HCG 2092 olduğunda alttan muayene ile kese göründü bundan önce 26 Ekim'de beta HCG 674 gibi biseydi karından ultrasonla gözükmedi eğer karından ultrasonla bakiyosan arada mutlaka bı kaç gün fark olur endişe edilecek bi durum yokk inşallah görürsün keseyi🥰🥰

haklısınız çok teşekkür ederim :) burada hep daha kısa zamanda kesenin göründüğünden bahsedildiğini gördüğümden acaba kimyasal gebelik mi söz konusu dedim ama kanama falan yok. yarın umarım artışta görürüm değeri ve sorunsuz devam eder :) desteğiniz için çok teşekkür ederim tekrar :)
Rica ederim hamilelik süreci herkeste farklı ilerliyor kimseyle kıyaslamayın kendinizi :) Güzel haberlerinizi buradan alırız inşallah :)

Canını sıkma ultrasonla sonadet tarihinde fark oluyo şuan benim 7+6 olmam gerekiyo ama tam 7 haftaligim bebeğe göre benim 5 Kasım'da 5 haftalıkken beta HCG 2092 olduğunda alttan muayene ile kese göründü bundan önce 26 Ekim'de beta HCG 674 gibi biseydi karından ultrasonla gözükmedi eğer karından ultrasonla bakiyosan arada mutlaka bı kaç gün fark olur endişe edilecek bi durum yokk inşallah görürsün keseyi🥰🥰
karından bakmadılar ama ben de adet döngüsü ile alakalı olduğunu henüz hesapladığımızdan daha erken olduğunu tahmin ediyorum. inşallah görürüm sağ olun :KK200:

karından bakmadılar ama ben de adet döngüsü ile alakalı olduğunu henüz hesapladığımızdan daha erken olduğunu tahmin ediyorum. inşallah görürüm sağ olun :KK200:
Güzel haberlerini bekliyoruz💙inşallah bende cuma günü güzel haberlerle dönerim🥺

Kızlar bebişler için kullandığınız bir uygulama varmı ben adet takvimi diye bir uygulamam vardı hamile moduna aldım sadece dolan gün yazıyo primanın bir uygulamasını biliyorum ama çok beceremedim kullanmayı

Bu cok iyi
Buna da bakiyorum iyi galiba

Sat 9 ekim, ilk 7 Kasım'da kan verdim ve değerim 1300 kusurlerdeydi. Daha sonra kan vermedim bidaha. 14 Kasım'da doktora gittim 5+1 dim kesede gozukdu bebekde. Bugünde devlet Hastanesi'ne kan vermeye gittim hiç beklemiyordum doktor gelmişken bakalım dedi duyduk kalp atışını yeni başlamış dedi zaten doktorda. Zayıfda değilim 59 kiloyum boyum 1.58, ama doktor çok bastırdı karnıma yani canım yandı o esnada. Bu cumartesi ozeldeki doktoruma gideceğim tekrar. CRL yi bile ölçtü doktor 😊 darısı sizin ve bekleyen herkesin başına inşallah 💜
Doktor mu duydu sana dinletti mi cnm

Merhaba,
Bende en son 18 ekimde regl oldum.Bugğn akşam işten geldikten sonra test yaptm.Çift çizgiyi gördüm. Temmuz ayında evlenmiştim .biz seneye düşünüyorduk aslında ama baya erken oldu.Karmaşık duygular içerisindeyim.ANNe olmaya hazır mıyım bilmiyorum.Erken oldu diye sanırım biraz modum düşük.yoksa çocuk delisiyimdir:) Sizin evlilikler ne kadar süreli acaba?
Bizim 6 yillik evlilik, ondan oncesi 5 yillik da sevgililik. Maddiyat hayat sartlari vs erteledik ama o dusunceler bende hala var ne kadar vakit de gecse hep hazir miyim diye dusuncekmisim demek ki. Hayirlisi olsun saglikli sihhatli dogsunlar insaallah.

Belki sizin özel durumunuz vardır tabi ki tercih sizin ama kefirin hayatın herhangi bir döneminde yetişkinlere bir zararı yok aksine çok faydası var. Kabızlık yaşayanlara da tavsiye olarak yazdım ben içiyorum her gün ilaç niyetine. Şahsen zayıf ama diyabetik bir insan olarak diyet konusunda sürekli araştırma halindeyim. Sonuç olarak kefir ve gebelik arasında bir ilişki bulamadım. Tabi sizin tercihiniz. :)
Yok özel bir durumum falan yok diyorum ya sebebini de sormadım o an. Ben üzülerek yaa ben kefiri hiç içemiyorum diye üzülerek söyledim kesin faydalıdır gebelikte düşğncesi ile öyle deyince şaşırdım kendimce sorguladım ama bir mantık bulamadım.

İnşallah canım heyecanla bekliyoruz :) Bir de bir şey sormak istiyorum covid önlemlerinden dolayı muayene odasına sadece hastayı alıyorlar ya ben yarın eşimle beraber gideceğim eğer kalp atışını duyarsak o da orda olmak istiyor :) Acaba eşleri içeriye alıyorlar mı bir bilginiz var mı ?
Devleti bilmiyorum da ozelde aldilar esimi de beraber duyduk

Benim beta 1489 du kese görünmedi salı gitmiştim cuma gel dedi cuma net biçimde göründğ.

Benim beta 1489 du kese görünmedi salı gitmiştim cuma gel dedi cuma net biçimde göründğ.
anladım hayırlısıyla kucağınıza almak da nasip olsun :) benim değerim şu an için görünecek kadar yüksek değil belli ki, yarın öğreneceğim yeni değeri bakalım hayırlısı neyse o olsun...

Canım balık yağı ağır metal içermiyorsa zararı yok aksine bebeğinin beyin gelişimi için faydalı bile
benim kanda hamilelik pozitif çıkınca doktor hemen folik asite başlamamı söyledi ben de ocean mummy diye bir takviye alıp kullanmaya başladım içinde balık yağı da var folik asit ve başka vitaminler de..

X