2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bana hersey yiyebilirsin dedi maydonoz suyu asla dedi yani bitkilerin sulari yasak bitki caylari yasak meyve cok onermiyorum bu donemde dedi ama ben yiyorum canim cekiyor diye
Ay bu hangi doktor 😲 önermiyorum mu dedi yoksa çok kaçırmayın mi dedi. Diyet yaparken diyetisyenler de porsiyon kontrolü öneriyor acaba öyle birşey mi canim

H Httttf0101 canım doktora gidicektin naptın nasıl geçti ?
Kuzum yazdim sana hemen görmedin sanirim. Degerlerin cok guzel dedi ssdece guatir triod sanirim oyuksek cikmis normal insana gore normal degermis ama gebelrde yuksek sayiliyomus muhakkak dahiliye gorun degerinin yuksek oldugunu soyle dedi ilac yazar ona goretedevi uygular dedi. 2 hafta sonra gel ulturosnda bakalim dedi. Okadar. Bugunbakmadi yani 2 hafta sonra gel dedi 7 haftalik olcak ozamn kalbinide duyarm ins. Degerler iyi guzel dedi. Kotu bireey yok sanirim simdilik olsa derdi dimi

Kuzum yazdim sana hemen görmedin sanirim. Degerlerin cok guzel dedi ssdece guatir triod sanirim oyuksek cikmis normal insana gore normal degermis ama gebelrde yuksek sayiliyomus muhakkak dahiliye gorun degerinin yuksek oldugunu soyle dedi ilac yazar ona goretedevi uygular dedi. 2 hafta sonra gel ulturosnda bakalim dedi. Okadar. Bugunbakmadi yani 2 hafta sonra gel dedi 7 haftalik olcak ozamn kalbinide duyarm ins. Degerler iyi guzel dedi. Kotu bireey yok sanirim simdilik olsa derdi dimi
Sevindim 🥰 inşallah bebişini görürsün gittiğin zaman. Tiroidin kaçtı? Benimde yüksek banada dicek biliyorum ama zaten dahiliyeye gidiyorum ilaç verir düşer korkma bebişe zararı yok ilacın. Ayda bir cagriyor dahiliye dozunu ayarlicak hepsi bu. Betan zaten güzeldi ayyy hadi sağlıkla devam edecek inşallah olsa söylerdi strese sokmak istememiştir 🥰

Kızlar gebelik takibi için kullandiigniz programlar var mı
Ben adet takibi için Pepapp kullanıyordum canım hamilelik takibi seçeneği de varmış ordan devam ediyorum şimdi hem komik hem de tatlış bilgiler veriyor sürekli ben memnunum :)

Bir de yeni doğum yapan bir arkadaşım Op. Dr. Banu Çiftçi'nin programını önerdi bana çok iyi diye. Onu da indirdim. Youtube'da bir sürü videoları da var çok güleryüzlü bir doktor. Uygulamanın içinde çok ayrıntılı bilgiler yok ama haftama git diye tıkladığında seni youtube a aktarıyor her hafta için ayrı bir videosu var doktorun ben severek takip ediyorum :)

Sevindim 🥰 inşallah bebişini görürsün gittiğin zaman. Tiroidin kaçtı? Benimde yüksek banada dicek biliyorum ama zaten dahiliyeye gidiyorum ilaç verir düşer korkma bebişe zararı yok ilacın. Ayda bir cagriyor dahiliye dozunu ayarlicak hepsi bu. Betan zaten güzeldi ayyy hadi sağlıkla devam edecek inşallah olsa söylerdi strese sokmak istememiştir 🥰
Saol kuzum cok sukur. Tirod 4.01 ne uste yaziyor bak kuzum. Ins kuzum birazdaha rahatldm. Ins bebis ve kalbini duyarim gittgmde. Hepimizin saglikli ilerlesn bir sorun cikmasin ins. Dahiliyede pazartesi gidicem kuzum

Eklentiler

• Screenshot_20201125-122122_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20201125-122122_e-Nabz.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 13
Saol kuzum cok sukur. Tirod 4.01 ne uste yaziyor bak kuzum. Ins kuzum birazdaha rahatldm. Ins bebis ve kalbini duyarim gittgmde. Hepimizin saglikli ilerlesn bir sorun cikmasin ins. Dahiliyede pazartesi gidicem kuzum
Ooo düşer bu rakam korkma benim 7.94ten 4.75e ordanda 3.83e düştü doktor hamilelik diyince doz artırdı düşer 3 hafta sonra tekrar kontrole gel dedi. Oyuzden korkmuyorum düzenli içiyorum. Git tabiki bi an önce başla ☺️

Birde ben sigarayi daha birakamdm kizcaksiniz bana stresten :KK43: doktorada soramadım ama tamamen kesmm lazim esimde cok icer ev kucuk pasif icici de olucam allhm ins bebegimi etkilemz

Sağlık ocağına yazdırınca ne kadara aldın canım ilacı ?
dün eşim direk eczaneye gitti adam 58 tl demiş ama vermem demiş. kafanıza göre almayın doktor yazsın demiş öyle olunca sağlık ocağında yazdırdık. eşim almaya gitti gelince sadece muayene parası aldı dedi. biz de şaşırdık. 11 tl ödemiş.

X