2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Herkese merhaba,
Bir kaç gün önce gece uyandığımda karnımda garip bir kıpırdanma hissettim :) bağırsak haraketidir heralde dedim ama ilk defa böyle bir şey hissettim, sonraki günlerde yine uzanırken aynı his oldu, bu sefer bebek haraketi mi acaba diye düşündüm :) şimdi yine uzanırken bu seferde karnım da seğirme gibi bir şey oldu :)

Bu benim ilk hamileliğim o yüzden anlamakta zorlanıyorum, böyle bir şey yaşayan tecrübeli anneler oldu mu? Bir de internette baktığımda zayıfların daha erken bebek hareketlerini hissedebileceği yazıyor, benim hamile kalmadan önceki kilomda normalden düşüktü o yüzden acaba dedim :)

böyle bir şey yaşayan oldu mu, sizlere de sormak istedim :)
O seğirme diye hissettiğin şeyleri bebişin yapıyor canım ne kadar güzel bir duygu değil mi birde ilkmiş🤗

O seğirme diye hissettiğin şeyleri bebişin yapıyor canım ne kadar güzel bir duygu değil mi birde ilkmiş🤗
Çok şükür rabbime o kadar farklı bie duygu ki gerçekten, insan hamile olduğunu sanki yeni anlıyormuş gibi :) hele birde tekmelerini hissetmek nasıldır kim bilir, en ufak bir seğirme de bu kadar mutlu oluyorsam :) bir de insan bir daha ne zaman olacak acaba diye beklemeye başlıyor :KK70:

Allah isteyen tüm herkese bu duyguları yaşatsın, kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah 🙏🏻

Günaydınlar...
İkinci bebeği olan anneler size birşey soracağım. İlk bebekte akşamları yatıp karnımı okşayıp konuşurdum sürekli karnımı severdim vs. Ama bunda o kadar yapamıyorum bi gece uyumadan sevip sessiz içimden konuşuyorum. Nefne böyle çözemiyorum da. Sizde de var mı böyle durum. Yani ilkinde hem işim hiç yoğun değildi hem de evdede öyle iş güç olmuyordu. Şimdi gündüzleri işte çok yoğun çalışıyorum e akşam gelince de yemek yap topla çocukla ilgilen demeye geriye zaman kalmıyor gibi. Sorun bende mi sizlerde ilklere göre böyle bir his yaşadınız mı?

Öncedende varmıydı çarpıntıların bnm vardı kardiyoloğa göründüm 24 saatlık holter takıldı ve sinus taşikardi tanısı konuldu ama Bi sebebi bulunamadı ilaç yazdı beloc 50 mg kullan dedi ama bn kullanmadım tavsiyem Bi kardiyoloğa görünmen birde stres te büyük etken
Önce göründüm kalp çarpıntısı kolda uyusma bogulma panik atak belirtisi kondu canım valla ilaclarimi kullanmadım bebek iyi olsn die ama 4. Aya girdim baslicam konsp

Günaydınlar...
İkinci bebeği olan anneler size birşey soracağım. İlk bebekte akşamları yatıp karnımı okşayıp konuşurdum sürekli karnımı severdim vs. Ama bunda o kadar yapamıyorum bi gece uyumadan sevip sessiz içimden konuşuyorum. Nefne böyle çözemiyorum da. Sizde de var mı böyle durum. Yani ilkinde hem işim hiç yoğun değildi hem de evdede öyle iş güç olmuyordu. Şimdi gündüzleri işte çok yoğun çalışıyorum e akşam gelince de yemek yap topla çocukla ilgilen demeye geriye zaman kalmıyor gibi. Sorun bende mi sizlerde ilklere göre böyle bir his yaşadınız mı?
Günaydın canım bende yapamıyorum bazen hamile olduğumu unutuyorum. Biz ev almıştık şimdi onun içini dizmek için uğraşıyorum belki onun telaşından bilmmiyorum. birde oğlan evde malum ondan belkide diyorum zaman kalmıyordur.. akşam oluncada uyku çöküyor yatıyorum zaten. Tek emin olduğum nokta ilkinde herşeye hevesli, herşeyi ince ayrıntısına kadar düşünür yapmak isterdim. Bunda daha rahatım ilke göre

Şunu merak ediyorum doktorunuz bebeğin gramini ölçüyor mu? Olcuyorsa 2 boyutluda mi ölçüyor? Ben 13+da gittim en son ve ölçmedi. Ne zaman ölçülmeye başlıyor? Birde detaylı ne zaman yaptıracaksinız randevu almak gerekiyor sanırım her hastane yapmiyor

Şunu merak ediyorum doktorunuz bebeğin gramini ölçüyor mu? Olcuyorsa 2 boyutluda mi ölçüyor? Ben 13+da gittim en son ve ölçmedi. Ne zaman ölçülmeye başlıyor? Birde detaylı ne zaman yaptıracaksinız randevu almak gerekiyor sanırım her hastane yapmiyor
Detaylı için bana 22-24 haftalar arasında yapılacak dedi doktorum. Profesor yapacak dedi, sanirim isim verecek o haftalara yaklasinca. Ben de henüz gram öğrenmedim canim

Detaylı için bana 22-24 haftalar arasında yapılacak dedi doktorum. Profesor yapacak dedi, sanirim isim verecek o haftalara yaklasinca. Ben de henüz gram öğrenmedim canim
İlk gebelik olunca çok soru oluyor insanın kafasında. Bide doktor unutur ben takip etmeliyim diye düşünüyorum ben ona göre önceden bakarim hangi haftalara denk geliyor falan diye. Tamam canım sağol ben bir dahaki kontrolümde sorayım belki büyük hastaneye yönlendirir doktorum🙏

İlk gebelik olunca çok soru oluyor insanın kafasında. Bide doktor unutur ben takip etmeliyim diye düşünüyorum ben ona göre önceden bakarim hangi haftalara denk geliyor falan diye. Tamam canım sağol ben bir dahaki kontrolümde sorayım belki büyük hastaneye yönlendirir doktorum🙏
Aynen canim ya sanki doktor bazi seyleri atlarmis gibi endiseleniyorum ben. Anliyorum seni evhamliyiz biraz. Mesela bebegin suyu yeterli mi falan onu ölçüyor mu acaba ben de onu merak ediyorum. Veya henüz çok mu erken tecrübeli anneler bizi aydinlatir belki🙈

Aynen canim ya sanki doktor bazi seyleri atlarmis gibi endiseleniyorum ben. Anliyorum seni evhamliyiz biraz. Mesela bebegin suyu yeterli mi falan onu ölçüyor mu acaba ben de onu merak ediyorum. Veya henüz çok mu erken tecrübeli anneler bizi aydinlatir belki🙈
Aynen suyu mesela ben de merak ediyorum 20li haftalardaki hastalarına söylüyordu ama dikkat ettim. bide sen kasılmayla alakalı bir görsel atmistin benim bebisin usgsinde de sanki var bir baksana🤦‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_20210114_101201_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210114_101201_com.android.gallery3d.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 41
Aynen suyu mesela ben de merak ediyorum 20li haftalardaki hastalarına söylüyordu ama dikkat ettim. bide sen kasılmayla alakalı bir görsel atmistin benim bebisin usgsinde de sanki var bir baksana🤦‍♀️
Canim ben o kasilma olayini amerikalilarin bir hamile forumunda da yazdim dediler ki doktorun ultrason cihazini tutma açısı ile de değişebilir oradaki görüntünün yuvarlak ya da düz olması. yani doktor kasılma demiyorsa kasılma olmayabilirmiş. O yüzden bi sonraki gidişimde eğer benzer görüntü varsa mutlaka sorucam. Kasılması olanlara magnezyum veriyorlar mesela. Bana vermedi emin olamadım o yüzden. Sen de bi sonraki görüntüde o tarz bir şey görürsen sor içimiz rahatlar

Canim ben o kasilma olayini amerikalilarin bir hamile forumunda da yazdim dediler ki doktorun ultrason cihazini tutma açısı ile de değişebilir oradaki görüntünün yuvarlak ya da düz olması. yani doktor kasılma demiyorsa kasılma olmayabilirmiş. O yüzden bi sonraki gidişimde eğer benzer görüntü varsa mutlaka sorucam. Kasılması olanlara magnezyum veriyorlar mesela. Bana vermedi emin olamadım o yüzden. Sen de bi sonraki görüntüde o tarz bir şey görürsen sor içimiz rahatlar
Anladım canım doğru olabilir bir sorayım ben de aklıma takıldı çok sağol 🙏

Günaydınlar...
bende öyleyim bu ikinci çocuk karnımı sevmeye zamanım yok bazen varlığını unutuyorum üzülüyorum bu duruma ama hayat şartları belkide böyle daha iyi ilkindeki telaş korku evham olmuyor en azından, doğucunca affettiririz kendimizi inşallah:anneadayı::anneadayı:

15 haftalıkken gittim ben ölçtü ikinci çocuk olduğundan zamandan da kaynaklı 7. haftadan beri hiç kontrole gitmemiştim gidincede boyutu gramını herşeyini ölçtü çok şükür iyi dedi

X